Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

СЕС не на даху

sigma_shig

Рекомендовані повідомлення

36 хвилин тому, yur43 сказав:

за місяць спостерігав два дні з генерацією 4-4,5кВт по пару годин. Зрозуміло що вони не виробилися, але при генерації в мережу вони б дали користь.

Для цього інвертор повинен мати цю функцію, має стояти лічильник сонячний по договору з РЕС.

Мій комент був про "що буде з зайвою енергією коли нема струму у мережі" - вона не виробиться. І навіть двосторонній лічильник та договір з ООЕК не допоможе.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А так то да. Нема свєти - працює тільки вихід інвертора. 

Це ж ЗТ теж не генерується через відключення. В сусіда СЕС 30 кВт і сидить без світла разом зі мною.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, yur43 сказал:

В сусіда СЕС 30 кВт і сидить без світла разом зі мною.

Цебто як?
має сес і немає світла?
щось тут не сходиться

1 час назад, k-master сказал:

Мій комент був про "що буде з зайвою енергією коли нема струму у мережі" - вона не виробиться. І навіть двосторонній лічильник та договір з ООЕК не допоможе.

Ситуація коли багато сонця, аккуми заряджені

що тоді?
прошу вибачити якщо питання тупе, але я дилетант, поки що вчуся.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, Фрай сказав:

Цебто як?
має сес і немає світла?
щось тут не сходиться

Під ЗТ ставлять суто мережеві інвертори (вони ж grid-tie), які беруть опорні значення частоти і струму з мережі і мають функцію захисту від ененргетичних островів (anti islanding). Іншими словами, якщо нема напруги в мережі, то інвертор туди нічого не видає, навіть якщо є дофіга сонця. Він просто відключає генерацію і нічого не бере із сонячного поля.

Щоб мати собі електрику потрібен інвертор, який вміє працювати в режимі off-grid, тобто в нього є окремий вихід, який не з'єднаний з мережею. Майже всі гібриди таке вміють. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, volomoto сказав:

Під ЗТ ставлять суто мережеві інвертори  

Ні, в мене під ЗТ стоіть гібрідний  інвертор. Я про це казала в темі. 

 

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, volomoto сказал:

Щоб мати собі електрику потрібен інвертор, який вміє працювати в режимі off-grid, тобто в нього є окремий вихід, який не з'єднаний з мережею. Майже всі гібриди таке вміють. 

Нихрена не понял! )

Має сес на 30 квт і при цьому такий інвертор, що без мережі не працює?
Чи в нього нема аккумів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, allanek сказав:

Ні, в мене під ЗТ стоіть гібрідний  інвертор. Я про це казала в темі. 

Там йшлося про СЕС 30 кВт для заробітку на ЗТ. І прочитайте другий абзац посту, який я написав.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Фрай сказав:

Має сес на 30 квт і при цьому такий інвертор, що без мережі не працює?
Чи в нього нема аккумів?

Так, це такий інвертор і він не підтримує акумів впринципі. Такий інвертор дешевий, якщо перевести на кіловат потужності, — це якраз те, що потрібно для заробітку на зеленому тарифі.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, volomoto сказав:

Там йшлося про СЕС 30 кВт для заробітку на ЗТ. І прочитайте другий абзац посту, який я написав.

Ви так сформулювали, що сприймається як твердження для ЗТ. Тому і відповіла, виключно, на вашу цитату.

 

21 хвилину тому, Фрай сказав:

Нихрена не понял!

Фрай, я вчора про це казала, про різницю між мережевим інвертором і гібридним. Ви неуважно читали.  В якісь з тем про сонячні панелі, хтось бравурно казав, що сусіди понаставляли СЕС  на 30 кВт і коли  вимикають світло, то і сусіди не мають світла. Як тільки я відповіла, що інвертори треба було ставити не мережеві, то той форумчанин десь счез одразу. Але це була мова про ЗТ.  Які інвертори потрібні в випадку, якщо ставиш панелі тільки на споживання, нічого вам не відповім- не цікавилась.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та я просто не розумію як викинути стільки грошей на панелі і не купити «нормальний» інвертор?
30 квт це на сьогодні приблизно 15000$ тільки за панелі

втім, кожному своє, всім дякую за ази, вчусь. )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Фрай сказал:

Та я просто не розумію як викинути стільки грошей на панелі і не купити «нормальний» інвертор?
30 квт це на сьогодні приблизно 15000$ тільки за панелі

втім, кожному своє, всім дякую за ази, вчусь. )

Все просто станции до войны ставились для зарабатывания денег, функция резерва была не нужна ибо ээ или не отключали или ретко, сейчас на переделку денег нет или желаемого оборудования

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Фрай сказал:

А сейчас я правильно понимаю, что в ЗТ вкладываться смысла нет?

Ну если бы это было просто воткнул в розетку то почему бы и нет ведь летом всегда будут излишки солнца и их хотелось бы продать или накопить

Но учитывая бумажную волокиту и деньги которые нужно на это потратить то нужно все считать стоит ли оно того, плюс никто не знает что будет после войны

Но уже сейчас с нового года тариф для юриков будет чутли не дороже чем выплаты по зеленому, тоесть им уже выгодны будут панели для собственного потребления

Скорее всего и физики к этой цене подтянутся

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Фрай сказав:

А сейчас я правильно понимаю, что в ЗТ вкладываться смысла нет?

Щоб заробити - немає, але щоб використовувати мережу у якості акумуляторів - є. Та йдуть розмови про нетметеринг - продажу за гроші не буде, якщо можна буде влітку виробляти, взимку споживати - то це буде норм. Та й більш менш нормальний гібрид вміє продавати, а зелений тариф це 10000(у вересні) на лічильник та 2-3 рази скататись у дтек та ооек щоб договори укласти. Це якщо потужність вже є.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, k-master сказав:

Та йдуть розмови про нетметеринг - продажу за гроші не буде, якщо можна буде влітку виробляти, взимку споживати - то це буде норм.

Давно пора і при цьому має бути просто, як поствити двозонний облік. Тоді насправді можна обійтися простішими лічильниками без захисту від "взяв мережеву енергію від сусіда і продав як сонячну"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 12.12.2022 в 13:47, Фрай сказал:

Живу у тихому місці, у ліжку чути як летить шахед або йшли ракети, вночі чую навіть роботу котла на першому поверсі.

Змушений був викинути станцію та вкинути глибиний насос аби не заважало.

Сказали, що інвертор шумить при навантаженні, що пищить по різним причинам і звук не вилончити.

Друге питання про зайву енергію від сонця, куди вона піде якщо нема струму у мережі?

Тоді якщо такий чутливий сон, мусите для інвертора шукати/робити інше приміщення сухе і без значних перепадів температур, бо зазвичай тільки мережеві інвертори мають високий ІР, що дозволяє без проблем використовувати його в умовах вулиці. Гібридні (резервні, автономні) інвертори ще й з не дорогих лінійок зазвичай мають бути в приміщенні. Якщо інвертор помістити у шафу з відносною звукоізоляцією, то обов'язково мають бути зазори між стінками і примусова вентиляція.

Розмір сонячного поля зазвичай розраховують по найгірших показниках погодних сезонних умов (на грудень місяць) з врахуванням потреб (на що має йти живлення). З цього обирають компромісне рішення, бо зайве поле сонячних панелей влітку буде працювати в пусту, якщо не має можливості зливати енергію в зовнішню мережу, як вище писав yur43, а акумулятори вже заряджені

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, Фрай сказал:

Та я просто не розумію як викинути стільки грошей на панелі і не купити «нормальний» інвертор?
30 квт це на сьогодні приблизно 15000$ тільки за панелі

втім, кожному своє, всім дякую за ази, вчусь. )

Коли був "бум" по станціях під ЗТ для приватних домогосподарств, всі в основному намагались придбати обладнання подешевше, щоб швидше його окупити і заробити коштів на ЗТ. Мережевий інвертор коштує знааачно дешевше, за гібридний. Ну і як відмітили вже у коментарях, зазвичай світло не зникало і потреби не було робити станції з акумуляторами (бо акумулятори у вартості станції займають від 30% і це змінний елемент, який з часом потребує заміни). Да і вартість кВт*г від Укренерго для звичайних споживачів все ще не настільки висока))

А от для бізнес-споживачів вартість енергії висока і з Нового року стане ще більшою у 2 рази. ЗТ для "юріков" вже не вигідний фактично з 2020 р. Актуальними для них є сонячні станції під компенсацію власного споживання. Це коли вдень підприємство споживає енергію сонця, вночі чи в похмурі години - енергію з загальної мережі. Саме в нинішніх умовах в плюсі є ті компанії, котрі ще й акумулятори в таку систему додали

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хтось зустрічав нормальні розрахунки окупності СЕС с ЗТ? Дуже оптимістично у продаванів виглядає 3.5-5 років.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, Crazy сказал:

Хтось зустрічав нормальні розрахунки окупності СЕС с ЗТ? Дуже оптимістично у продаванів виглядає 3.5-5 років.

Грубо сэс с одного кВт поля дает в год один мегават при идеальном размещении юг и оптимальный угол

Дальше вы должны знать свое годовое потребление, его вычитаете из выработки

Дальше оставшееся умнажаете на тариф по которому сейчас платят по зт получите годовой доход

Еще свой расход годовой умножаете на тариф 1,68 получите то что вы сэкономили 

Это сумируем с доходом от сэс получим доход плюс экономию

Ну и дальше сметную стоимость сэс делите на годовой доход плюс экономию получите за сколько лет оно окупится

Если посчитать в примерных цифрах на моем примере и поле 10 кВт то его стоимость примерно 9000 если все делать чужими руками

Дневной расход у меня около 6000 кВт в год

Итого я в плюсе 4000 квт

Тариф что то там около 6грн получается 24000 грн или 600$ плюс 10000 грн я сэкономил это еще 250$ получается 850$ в год

Потратили мы 9000 итого окупаемость 10 лет

Но цифры все очень условные, ибо если побегать самому и смонтировать тоже то станция выйдет около 6000 и если экономить на собственном потреблении, а еще лучше в доме не жить то все 10 мегават уйдут в зачет

У меня двое соседей поставили станции, они подключены в рэс, а собственное потребление от коореративного трансформатора, тоесть вся выработка идет в зачет 

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ну и еще с собственным потреблением все немного на практике иначе, так как основная выраьотка с марта по октябрь, и в это время собственное потребление меньше, а с октября по март собственное больше но и выработка практически нулевая, так что с 6000 я загнул скорее это будет 3000-4000 квт собственного потребления

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

20 минут назад, mib сказал:

Потратили мы 9000 итого окупаемость 10 лет

Так, це вартість без акумуляторів але з гібридом?

Скільки кіловат оптимально? Розглядаю дах сараю - там буде зручно доглядати, але місця не багато.

Спойлер

537971437_Screenshotfrom2022-12-1416-57-40.png.03f4ac5d8633ed2cd25340b4cf049f64.png

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Crazy сказал:

Так, це вартість без акумуляторів але з гібридом?

Без акб и цифра условно высосана из пальца

Сарай 8 метров длиной? И на какую стопону света смотрит со стороны забора

Ну и где у вас юг?

 

Змінено користувачем mib
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, mib сказал:

Ну и где у вас юг?

Там, де у всіх на півдні😀

Саме фото з півночі, але дах можна переробити, то деталі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, mib сказав:

У меня двое соседей поставили станции, они подключены в рэс, а собственное потребление от коореративного трансформатора, тоесть вся выработка идет в зачет 

 

Посилання не дам, не маю, але щось читала про те, що прийняли чи збираються прийняти , якщо є ЗТ, але нема споживання по СЕС, то нічого платити не будуть.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А як СЕС дружить з електрокотлом? Не з'їсть котел весь прибуток, чи ЗТ рахується по місяцях? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...