Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

СЕС не на даху

sigma_shig

Рекомендовані повідомлення

Зараз прораховую варіанти СЕС і розумію, що треба було думати при будівництві. В мене скати даху схід-захід. Тобто на південь в мене трикутник фронтону. Так, я можу збудувати каркас і встановити панелі на каркасі. Але в цьому випадку на деяких панелях трикутники будуть виступати за край даху і будуть находитись на вітру. А вітер в моєї місцевості неслабкий. І тому постає питання: чи не поламає вітер панелі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, sigma_shig сказав:

В мене скати даху схід-захід.

В мене точно так і найоптимальніший варіант — це поставити два стрінги на кожен схил та інвертор з двома MPPT трекерами. Звичайно, що загальна потужність поля має бути більшою, ніж для південного схилу, але в це буде просто в монтажі, надійно та естетично.

1 годину тому, sigma_shig сказав:

ак, я можу збудувати каркас і встановити панелі на каркасі. Але в цьому випадку на деяких панелях трикутники будуть виступати за край даху і будуть находитись на вітру.

Каркас має бути зроблений так щоб ті трикутники паналей також були нього закріплені, тоді не буде ніяких проблем. Але такий каркас складний і дорогий. Намалюйте собі спочатку це в якомусь скетчапі, щоб побачити, наскільки уродсько воно буде виглядати. Також на той фронтонний каркас влізе менше панелей, ніж на два прямокутних схили.

Якщо вже дуже хочеться кракас, то краще то робити на землі і подалі від будинку, але тут залежить від розміру ділянки і розташування будинку на ній.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, volomoto сказав:

В мене точно так і найоптимальніший варіант — це поставити два стрінги на кожен схил та інвертор з двома MPPT трекерами. Звичайно, що загальна потужність поля має бути більшою, ніж для південного схилу, але в це буде просто в монтажі, надійно та естетично.

Чи робив ти вимірювання, скільки видае така панель в умовах листопада-грудня в Україні відсотків от номінала 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, sigma_shig сказав:

Чи робив ти вимірювання, скільки видае така панель в умовах листопада-грудня в Україні відсотків от номінала 

В мене схід-захід, але не точно, а той що на захід градусів 10-20 у сторону півдня розвернутий. зараз сонця немає, але 20-го листопада поле на 10кВт давало 6 кВт, а після того сонця не було. коли пара кіловатт, коли пару сотень вт, коли 0.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, k-master сказав:

, але 20-го листопада поле на 10кВт давало 6 кВт, а після того сонця не було. коли пара кіловатт, коли пару сотень вт, коли 0.

А загалом за листопад яка була генерація?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, sigma_shig сказал:

Зараз прораховую варіанти СЕС і розумію, що треба було думати при будівництві. В мене скати даху схід-захід. Тобто на південь в мене трикутник фронтону. Так, я можу збудувати каркас і встановити панелі на каркасі. Але в цьому випадку на деяких панелях трикутники будуть виступати за край даху і будуть находитись на вітру. А вітер в моєї місцевості неслабкий. І тому постає питання: чи не поламає вітер панелі?

У меня перед ответом есть пара вопросов :-)

Какова цель установки ?

Какая +- мощность рассматривается?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, mib сказав:

У меня перед ответом есть пара вопросов :-)

Какова цель установки ?

Какая +- мощность рассматривается?

Цель минимум: гарантированое поддержание критической инфраструктуры = 300Вт.

Цель средняя: минимум + зарядка 1-2 акумов = 400-500Вт

Цель максимум: все то же самое + "излишества" типа света и музыки  =1000Вт

Основная проблема - аккумы умерли, а генератор большой и жрет 2 литра. Запускать его только для зарядки аккумов жаба давит. Ну и дополнительная страховка - я не знаю, что будет с бензином через месяц.

Из того, что я нагуглил, в условиях центральной и северной Украины, в ноябре-декабре с панелей, установленых на юг, снимают 10-20% от номинала. Итого, получается, что надо ставить панелей на 3-4кВт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, sigma_shig сказал:

Из того, что я нагуглил, в условиях центральной и северной Украины, в ноябре-декабре с панелей, установленых на юг, снимают 10-20% от номинала. Итого, получается, что надо ставить панелей на 3-4кВт.

К сожалению это пишут маркетологи, за декабрь у меня панели выработали меньше энергии чем ее съели контроллеры, ситуацию можно было бы улучшить если бы панели стояли на земле и я их чистил

Учитывая что вам они нужны как резерв, я бы размещал или на земле если позволяет место и расположение построек ваших и соседских, я про длинную тень, и с возможностью регулировки угла от 30 градусов до вертикали

Если нет и доступна только крыша и фронтон, то на фронтон и возможно стены я бы разместил сколько влезет, вертикально  так что бы свесы крыши не затеняли, на зиму это будет оптимально и направление на юг и снег на вертикальных панелях не держится, летом они будут тоже работать хотя и чуть хуже чем могли бы работать с оптимальным углом, но летом энергию и так девать некуда

Дальше если на фронтон не поместилось желаемое я бы задействовал восточный скат крыши, думаю у вас так же как и у меня до обеда практически всегда более ясно чем после обеда, плюс акб ночью разрядились и с первыми лучами солнца начнут заряжаться

Западный скат, зимой вообще бестолковый к тому времени когда там может оказаться солнце уже темно, но летом это могло бы иметь смысл в автономке дополнительных два часа работы от солнца и потом переход на акб

Учитывая мертвый сезон с декабря по март, в который мы уже вошли, скорее больше толку было бы купить на эти деньги лифер а покупку панелей отложить на весну, лифер даст возможность быстрой зарядки хоть от сети хоть от генератора

Ну и для понимания в ноябре с 1,2 кВт панелей за весь месяц я смог собрать 9 кВт*ч в декабре за 10 дней условный ноль они под снегом тоесть все что я собрал в ноябре заменяется лишней канистрой бензина в запасе

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, sigma_shig сказал:

чи не поламає вітер панелі?

Ветром сломать панель - это нереально. 
Снегом - да, но не ветром. 

Скорее риск того, что блок панелей может оторвать от стены вместе с профилями. Это да. 
Или саму панель вырвет из крепления к профилям. Поэтому добавляйте количество профилей = увеличивайте количество точек крепления

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, sigma_shig сказав:

Чи робив ти вимірювання, скільки видае така панель в умовах листопада-грудня в Україні відсотків от номінала 

Не робив, бо панелі лежать в гаражі :)

Панелі я купив десь місяць тому і відразу зіпсувалась погода, тому інсталювати їх небезпечно і толку з них ніякого.

Замірів не робив, але оця штука дозволить порівняти південь із схід-захід — globalsolaratlas.info/map?c=11.523088,8.349609,3. На обсолютні значення я б сильно не дивися, а от відносні дуже близькі до правди.

Наприклад, в моєму випадку то саме поле (площа і кут нахилу) на зазідному схилі далість на 25-30% менше енергії, ніж на південному. Відповідно якщо збільшити площу поля на 30%, то і змонтувати його або на схід, або на захід, або розподілити між двома, то вийде то саме, що на південному схилі. Звичайно, що взимку майже вертикальні панелі розвернуті на південь дадуть більше, ніж схід чи захід, але тої енергії всеодно буде мізер і хіба на зарядку телефона і повербанків вистачить.

3 години тому, sigma_shig сказав:

Цель минимум: гарантированое поддержание критической инфраструктуры = 300Вт.

Треба перевести в кіловат-години, які потрібні тільки від сонця. Бо якщо це повна автономка, то виходить 7.2 кВт•год в добу. Для цього потрібне поле в 10 кВт і якум нефігової ємності. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зараз чудовий час вивчити багато нового. Копняк під зад - величезний стимул. Узнав багато нового про СЕС. Судячи з усього, сенсу немає. Зараз СЕС на 4 кВт обійдеться в 300+ тисяч грн. Тобто 6000л бензу. 3000мотогодин генератора. 300 діб на генераторі в режимі повного блекауту. А за півтора року блекауту прийдеться переосмислити пріоритети. Мабуть, поки що, утримуюсь від СЕС. Краще купити пару-тройку-... додаткових акумів.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так на панели особо расчитывать и не приходится, но сами панели это четверть стоимости решения, остальное (инвертор, аккумы) все равно надо ставить.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, sigma_shig сказав:

Зараз чудовий час вивчити багато нового. Копняк під зад - величезний стимул. Узнав багато нового про СЕС. Судячи з усього, сенсу немає. Зараз СЕС на 4 кВт обійдеться в 300+ тисяч грн. Тобто 6000л бензу. 3000мотогодин генератора. 300 діб на генераторі в режимі повного блекауту. А за півтора року блекауту прийдеться переосмислити пріоритети. Мабуть, поки що, утримуюсь від СЕС. Краще купити пару-тройку-... додаткових акумів.

завжди вважала, що по СЕС ( дууже умовно) 1кВТ-1 тис$, але то мабудь було до війни😂

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, mib сказав:

Ну и для понимания в ноябре с 1,2 кВт панелей за весь месяц я смог собрать 9 кВт*ч

Тому і запитувала в k-master про генерацію за листопад, що можна було скласти, більш-менш, об'єктивну картину генерації СЕС однакової потужності при умові, що в мене на південь, а в нього на  схід-захід. Але відповіді не отримала.

На генерацію впливає не тільки розташування відносно сторони світу. В мене, наприклад, високі сосни стіною і взимку сонце набагато пізніше, чим влітку, піднімається над деревами. І цей вплив відчувається на генерації не тільки, коли небо чисте але  і коли сонця не видно за хмарним небом.

Так, взимку генерація мізерна в порівнянні з тим, скільки спожито. Але, наприклад, в  моєму випадку, коли є ЗТ, виплати за літні місяці, хай і такі обрізані по формулі, яку прийняли в умовах війни, покривають грошима платіжку за листопад. Якщо відмінять виплати і перейдуть на те, що зайву літню генерацію зможу забирати на споживання взимку, мене і це буде влаштовувати. Але це був не головний аргумент встановлення панелей.

10 годин тому, mib сказав:

декабре за 10 дней условный ноль они под снегом

в мене моніторінг показує 36кВт. Мабуть, якби я опиралась на те, що читаю на форумі та цифри, які тут бачу, навряд чи прийняла б рішення про встановлення СЕС. В мене були інші аргументи, калькулятор теж був, але він був потрібен лише для того, щоб зрозуміти яка потужність панелей буде об'єктивною в моїх умовах.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, irina1969 сказав:

завжди вважала, що по СЕС ( дууже умовно) 1кВТ-1 тис$,

Приблизно, воно так і виходить. В мене вийшла менша ціфра і це при тому, що була окрема інсталяція, крім даха. А це впливає на ціну. Але меншою вона стала вже після 3 чи 4 варіанта, як встановлювати і що встановлювати.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, allanek сказал:

Але, наприклад, в  моєму випадку, коли є ЗТ, виплати за літні місяці, хай і такі обрізані по формулі, яку прийняли в умовах війни, покривають грошима платіжку за листопад.

А как сейчас с ЗТ?
вернее интересует не сам ЗТ, а то куда выливается лишняя э/э при отключениях света?
Линия ведь может быть отключена на ремонт, а тут бац!
или я неправильно понимаю?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, Фрай сказав:

вернее интересует не сам ЗТ, а то куда выливается лишняя э/э при отключениях света?

В мене інвертор гібрідний, працює незалежно від того, є світло чи нема світла.  Якщо світло вимикають, то в мене інвертор переходить на режим видачі генерації 3кВт.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю на увазі передачу у мережу зайвої енергії, як воно відбувається зараз при відключеннях?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мережевий інвертор не працює, якщо нема світла. То ж і генерацію не скидає в мережу.

Про свій варіант я написала вище. Можу повторити. Нема світла, мій інвертор видає мені 3кВт на мої потреби, звісно, якщо сонця досить.

Про всі технічні моменти треба не мене питати, бо я звичайний споживач, а  форумних спецов або тих форумчан, хто копає до "руди", маю на увазі, хто розбирає процес роботи сонячних панелей на атоми.

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, allanek сказал:

Про всі технічні моменти треба не мене питати, бо я звичайний споживач

На жаль, специ не завжди на питання відповідають, може за корону хвилюються, а мені цікавий досвід саме користувачів того чи іншого продукту.

бо ось мені спец порадив купити ЗП, він дорогий, а виявляється, що і його буде недостатньо і треба ще більше грошей.

я не знав, спец не подумав ось і маю.

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, Фрай сказав:

о ось мені спец порадив купити ЗП,

Що таке ЗП?

23 хвилини тому, Фрай сказав:

я не знав, спец не подумав ось і маю.

Тут згодна. Тому десь і писала, що дуже важливо потрапити на спеца, щоб врахував не тільки свій інтерес, а ще і ваш.

 Я, наприклад, не цікавилась, як працюють панелі, якщо нема ЗТ і вся генерація іде на споживання. Тому і не можу відповісти на питання в цьому випадку.

В мене знайомі поставили панелі на 5кВт + акуми до них, на своє споживання. Спитала, чи задоволені, сказали, що так і ще будуть докупати акуми. Але не питала ні про ціну цього задоволення, ні про те, яка генерація.

В мене нема акумуляторів, поки нема в них потреби. Знадобиться ця опція, з гібрідним інвертором це легко зробити.

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я панелі собі рахував по середньорічному споживанню. За рік у мене вийшло 5 МВт*год. Таку продуктивність має сонячне поле на 5 кВт. Вийде, що річна генерація буде приблизно рівна споживанню.

Вважаю, ЗТ треба  перевести в систему взаєморозрахунків. Там грошей немає, є тільки кВт*год. Скільки дав в мережу, скільки можеш взимку забрати. Лишнє пропаде. За перебор доплати.

В багатьох країнах така система. Це нормальний стимул для альтернативщиків. А ще динамічні тарифи. Це коли лічильники з модемами, а вартість енергії кожну годину різна і на покупку і на продаж. Там навіть акумулятори можуть заробляти, або як мінімум окупатися.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, allanek сказал:

в мене моніторінг показує 36кВт. Мабуть, якби я опиралась на те, що читаю на форумі та цифри, які тут бачу, навряд чи прийняла б рішення про встановлення СЕС. В мене були інші аргументи, калькулятор теж був, але він був потрібен лише для того, щоб зрозуміти яка потужність панелей буде об'єктивною в моїх умовах.

Если я не ошибаюсь у Вас поле панелей 10 кВт тоесть в 10 раз больше чем у меня

Соответственно у меня это будет 3,6 кВт 

Но тут есть одно НО мои контроллеры потребляют каждый по 7 ват итого 14 в час в сутки 336 и за 10 дней 3,36 кВт*ч тоесть что пришло то и ушло на нужды контроллеров

Я не знаю какой у Вас инвертор, но как правило это 50 ват в час, в сутки 1,2 кВт*ч или за 10 дней 12 кВт*ч но за счет большого поля у вас в плюсе еще 24 кВт*ч но может конечно Ваш инвертор пишет уже и за вычетом собственного потребления

Потому я и сказал что у меня за 10 дней декабря условный ноль

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, mib сказав:

Если я не ошибаюсь у Вас поле панелей 10 кВт тоесть в 10 раз больше чем у меня

Так, 10кВт, тому і казала, що порівняти з СEС  10кВт, але з різною орієнтацію по сторонам світу, було б об'єктивно, хоча до цього додається ще купа усіляких факторів.

4 хвилини тому, mib сказав:

Я не знаю какой у Вас инвертор,

Гібридний інвертор Fronius Symo GEN24 10.0 Plus

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, allanek сказал:

Так, 10кВт, тому і казала, що порівняти з СEС  10кВт, але з різною орієнтацію по сторонам світу, було б об'єктивно, хоча до цього додається ще купа усіляких факторів.

Гібридний інвертор Fronius Symo GEN24 10.0 Plus

 

Значит наше соотношение 1 к 10 правильное, и соответственно ТС с планируемым полем в 4 кВт получил бы около 15 кВт за минусом потребления оборудования опять условный 0, ну и телефон зарядить, но это тоже важно

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...