Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Гібридні інвертори серії Axioma

sanyas15

Рекомендовані повідомлення

16 минут назад, volomoto сказал:

підмішувати сонце і АКБ можна, якщо в інверторі є он-грід режим

В моїй Аксіомі немає он-грід... То чому ж працює підміс сонця до акумуляторів при відсутності мережі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, sanyas15 сказав:

В моїй Аксіомі немає он-грід... То чому ж працює підміс сонця до акумуляторів при відсутності мережі?

Он-грід — це коли інвертор може підмівшувати в мережі змінного струму, але це не має ніякого відношення до підмішування на внутрішній шині постійної напруги. Якщо інвертор працює в автономному режимі, то його DC-AC перетворювач живиться від внутрішньої високовольтної DC шини, в яку одночасно можуть "наливати" як сонце, так і акум.

UPD. Я підредагував свій попередній допис, бо там неоднозначно написано.

Змінено користувачем volomoto
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Трішки фото з програми роботи інвертора

2023-01-20_12-08-56.png

2023-01-26_08-32-22.png

2023-01-26_14-08-45.png

2023-02-01_13-34-58.png

2023-02-01_13-37-29.png

Перевів інтерфейс програми на українську мову - так краще і зрозуміліше.

 

2023-01-31_09-18-04.png

Змінено користувачем sanyas15
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все ж переконався, що допустиму вхідну потужність з панелей інвертор регулює сам. 

Головне не перевищувати рекомендовані струм та напругу по входу МППТ.

На попередньому інверторі (5кВт) рекомендована потужність панелей 4кВт, в мене з самого початку встановлено 6.5кВт.

То на моніторингу ні разу за більш ніж 2 роки не бачив вхідну потужність більше 4.2кВт.

На даному інверторі (8кВт) вже сьогодні з панелей в піку бачив 5480Вт. А це ще ж не весна навіть!

2023-02-08_15-39-13.png

Змінено користувачем sanyas15
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, sanyas15 сказав:

Все ж переконався, що допустиму вхідну потужність з панелей інвертор регулює сам. 

А чому мало б бути по-іншому? Це ж аналогічно як і з мережею: є напруга в мережі і залежно від піключеного опору буде протікати певний струм і споживатись відповідна потужність. Підключили більший опір — менша потужність, менший опір — більша потужність, але мережа вам ніколи не впхне більше, ніж довзоляє закон Ома.

МППТ — це такий собі змінний резистор, в якого є максимальне значення струму, і конроллер ніколи не зменшить опір настільки, щоб струм перевищував максимально допустимий

1 година тому, sanyas15 сказав:

Головне не перевищувати рекомендовані струм та напругу по входу МППТ.

Напругу так, а от струм максимальної потужністі можна перевищувати, але тоді трекер не зможе використати весь потенціал сонячних панелей і буде обрізання.

Але якщо в інвертора є максимальний струм короткого замикання, то його не можна перевищувати. Наприклад в мене максимальний робочий струм 13 А на один трекер, а струм короткого замикання — 17 А, відповідно я можу ставити панелі в яких струм короткого замикання не перевищує 17 А, хоча струм максимальної потужності може бути і 15 А, але інвертор більше, ніж 13 А, всеодно не візьме.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, volomoto сказал:

МППТ — це такий собі змінний резистор, в якого є максимальне значення струму, і конроллер ніколи не зменшить опір настільки, щоб струм перевищував максимально допустимий

Ніколи не кажи ніколи. 

Бо коли ключ піде на пробій, то струм наблизиться до струму КЗ панелей.

А взгалі. Там цікава схема, і вся надія на дросель

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, volomoto сказал:

Але якщо в інвертора є максимальний струм короткого замикання, то його не можна перевищувати. Наприклад в мене максимальний робочий струм 13 А на один трекер, а струм короткого замикання — 17 А, відповідно я можу ставити панелі в яких струм короткого замикання не перевищує 17 А, хоча струм максимальної потужності може бути і 15 А, але інвертор більше, ніж 13 А, всеодно не візьме

А як ви відноситеся до включення HV акумулятора на вхід мррт ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, Dalet сказав:

А як ви відноситеся до включення HV акумулятора на вхід мррт ?

А Ви?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Dalet сказав:

Ніколи не кажи ніколи. 

Бо коли ключ піде на пробій, то струм наблизиться до струму КЗ панелей.

А взгалі. Там цікава схема, і вся надія на дросель

Пробій ключа — це не результат роботи трекера, а аварія, тому тоді має спрацювати аварійний захист. Ну і струм КЗ не так сильно відрізняється від струму макс. потужності, щоб от так вмить все вигоріло.

12 годин тому, Dalet сказав:

А як ви відноситеся до включення HV акумулятора на вхід мррт ?

Ніяк не відношусь

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікаве спостереження по режимах роботи мого інвертора. 

Працює в режимі USB - сонечка недостатньо для потреб будинку. Тут я переключаю в режим БАТАРЕЯ - і відразу сонечка стає достатньо! 

Як таке може бути? Чому інвертор не справляється з заміщенням енергії від сонця на потреби будинку в одному режимі,

та працює нормально в іншому? Небо постійно в тумані, освітлення в цей час не змінюється.

2023-02-15_09-51-37.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 22.01.2023 в 22:26, Dalet сказал:

а что говорит продавеЦ?

А що каже сама Axiom-a взнати б.А то продавці то таке ...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Хто може підсказати? Є така проблема.

Є BMS плата з підключенням до інвертора по RS485. Так от у неї швидкість підключення 19200, програма Battery Monitor нормально підключається, бачить плату і виводить всі дані на екран ноутбука. А от програма MultiSIBControl завбачає підключення по RS485 тільки на швидкості 9600 або 115200. Чи можливо якось їх подружити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Декілька разів за чотири місяці була така проблема.

Інвертор вимикається по помилці F52 - Напруга в шині занадто низька. При цьому помітив, що сонця небуло зовсім (наприклад, сьогодні в 4-30 ранку), напруга в мережі і акумулятор в нормі. Сам інвертор з цієї помилки не виходить, тільки повне відключення від мережі та акумуляторів допомагає... 

Що це за помилка? В якій саме шині напруга занадто низька?

В мене встановлена програма MultiSIBControl, яка цілодобово контролює інвертор. Так от в ній пару місяців назад виникла помилка, яка не скидається простим перезавантаженням інвертора. І пару тижнів тому була така ситуація, коли інвертор перестає реагувати на кнопки та управління з програми. Тільки перезагрузка. Фото прикладаю.

зображення_viber_2023-04-18_14-52-15-312.jpg

Змінено користувачем sanyas15
Додав фото
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, sanyas15 сказав:

Що це за помилка? В якій саме шині напруга занадто низька?

Дуже схоже що це витік струму через панелі на землю. Поміряйте мегаомметом опір ізоляції сонячного поля. Бажано це робити коли панелі мокрі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А може мені хтось підказати?
якось помітив, що все працює від сонця, а мережі немає.

Глянув на лічильник - там є, глянув на стаб, а там обидва автомати вирубились.

вчора така сама хня, все ок, стаб вимкнув мережу.

сьогодні як тільки гарненько виглянуло сонце стаб знов відрубив мережу.

На стрибки напруги у мережі не схоже, з січня місяця у нас нормальна напруга та й у поганий час він жодного разу не відрубався автоматами.

Що це може бути? 
стабілізатор стоїть після лічильника до інвертора, як саме відбувається сказати не можу бо світло ж у будинку не пропадає, працює від ДБЖ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Фрай сказав:

стабілізатор стоїть після лічильника до інвертора, як саме відбувається сказати не можу бо світло ж у будинку не пропадає, працює від ДБЖ.

інвертор часом не експортує трохи в мережу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так він же не он-грід, але ж я також думаю чи немає «сплеску» у той бік?

бо таке тричі і тричі при гарному сонці.

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Фрай сказав:

Так він же не он-грід

А яка модель?

Якщо це гібрид, то там можна виключити експорт в мережу, тому й питаю, є фактичний експорт.

Змінено користувачем volomoto
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Фрай сказав:

5600BFP

Він оффшором-грід, бо нема функції експорту в мережу, але малоймовірно що це має відношення до проблеми. Якщо вибивають автомати на стабілізаторі, то значить там якесь перевантаження.

Який номінал автоматів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, volomoto сказал:

Він оффшором-грід, бо нема функції експорту в мережу, але малоймовірно що це має відношення до проблеми.

А що ще я маю думати? На мережу грішити не можу. 
Бо

4 часа назад, volomoto сказал:

Який номінал автоматів?

Це автомати на стабі, а на вводі встановлено автомат С40

E3B62471-6F01-4A79-A3D5-51CBC70BA9D7.jpeg

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Фрай сказав:

E3B62471-6F01-4A79-A3D5-51CBC70BA9D7.jpeg

Це не два автомати, а автомат із незалежним розчеплювачем, який керується мозгами стаба. 

Тут найкраще рішення — це не ставити стаб перед інвертором. Взагалі перед інвертором нічого, крім автомата, ставити не треба.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А має знати? Ж-)

У них для цього є сервісна служба і вона така ж сама як і ваша. )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...