Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Россияне к нам принесли войну

Скромный прораб

Рекомендовані повідомлення

4 минуты назад, МаТраС сказал:

В Германії,яка дрони не може декілька місяців над своїм полігоном заглушити.)))

KVERTUS AD KRAKEN на них нету😎

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Dmitriy_S сказав:

Та йому там вже пояснили в коментарях, що виробництво фвп - то збірка на готових китайських модулях на стандартних частотах. Дивно, що чувак не в темі, він мабуть думає що це так просто зробити свій модуль на нестандартних частотах, може будь-який Микола в гаражі клепати.

Для начала договоримся, у вас есть высшее радиотехническое образование,?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 хвилини тому, AlexNaymk сказав:

KVERTUS AD KRAKEN на них нету😎

Ну ви читали,як ті придурки бачачи дрони, будуть совітуватись, шукати рішення, може створювати робочі групи в телегі, створювати группу в вайбері,вякій будуть вирішувати,як назвати группу в телегі🤣

Казали ,за декілька місяців вирішать.

Змінено користувачем МаТраС
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 хвилини тому, Vinsol2009 сказав:

Для начала договоримся, у вас есть высшее радиотехническое образование,?

Освіта в мене інженерна, хоч і не радіотехнічна. Щось трохи петраю в цьому, щоб розуміти що до чого;)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, МаТраС сказал:

Ну ви читали,як ті придурки бачачи дрони, будуть совітуватись, шукати рішення, може створювати робочі групи в телегі, створювати группу в вайбері,вякій будуть вирішувати,як назвати группу в телегі🤣

Казали ,за декілька місяців вирішать.

Буквально пару недель назад наши дронщики получили все шо хотели с запасом и рэб в том числе.Ходят довольные.

Я не знаю за шо вы тут пишите.

  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, AlexNaymk сказал:

Буквально пару недель назад наши дронщики получили все шо хотели с запасом и рэб в том числе.Ходят довольные.

Я не знаю за шо вы тут пишите.

Это про бундесов было...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Canton сказал:

Это про бундесов было...

Здається мені одним товстим тролем в темі стало більше 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 хвилини тому, Dmitriy_S сказав:

Освіта в мене інженерна, хоч і не радіотехнічна. Щось трохи петраю в цьому, щоб розуміти що до чого;)

Вопрос не в том, что просто или не просто сделать модуль на нестандартных частотах, а в том, что этим никто не хочет заниматься на втором году полномасштабной войны. А я подозреваю, что и не кому.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, AlexNaymk сказав:

Буквально пару недель назад наши дронщики получили все шо хотели с запасом и рэб в том числе.Ходят довольные.

Я не знаю за шо вы тут пишите.

www.eurointegration.com.ua/news/2024/01/7/7176900/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, МаТраС сказав:

Ну ви читали,як ті придурки бачачи дрони, будуть совітуватись, шукати рішення, може створювати робочі групи в телегі, створювати группу в вайбері,вякій будуть вирішувати,як назвати группу в телегі🤣

Казали ,за декілька місяців вирішать.

 

  • Лайк 3
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Vinsol2009 сказав:

Вопрос не в том, что просто или не просто сделать модуль на нестандартных частотах, а в том, что этим никто не хочет заниматься на втором году полномасштабной войны. А я подозреваю, что и не кому.

Зробить, я думаю є кому. Недавно навіть бачив рекламу elrs українського виробництва. Тут штука в тому, що фпв - це дуже масовий продукт, десятки/сотні тисяч. Чи є в нас в Україні потужності для якісного виробництва такої кількості elrs, vtx? Я сумніваюсь. А не хочуть займатися поки стандартні частоти якось працюють, бо на них треба конкурувати з китайськими модулями. А от коли стандартні частоти заглушать, от тоді і з'явиться сенс. Я впевнений, що китайці зроблять кацапам модулі на нестандартних частотах, або вже зробили. Але дуже сумніваюся, що вони будуть у відкритому продажі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Захищаючи Україну, загинув 23-річний пілот МіГ-29 Владислав Залістовський із позивним Blue Helmet. ФОТО censor.net/ua/photo_news/3466228/zahyschayuchy_ukrayinu_zagynuv_23richnyyi_pilot_mig29_vladyslav_zalistovskyyi_iz_pozyvnym_blue_helmet

  • Сумно 10
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, Dmitriy_S сказал:

Я впевнений, що китайці зроблять кацапам модулі на нестандартних частотах

Уже есть

Но диапазон не бесконечен. Не на всех частотах можно работать. Уже сейчас диапазон забит так, что пилоты иногда конкурируют друг с другом за частоту

Змінено користувачем Canton
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, МаТраС сказал:

В Германії,яка дрони не може декілька місяців над своїм полігоном заглушити.)))

Більше року.:pozor:

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, AlexNaymk сказал:

Буквально пару недель назад наши дронщики получили все шо хотели с запасом и рэб в том числе.Ходят довольные.

Я не знаю за шо вы тут пишите.

Смотрел отрывок интервью (не помню на каком канаде) вот этого чувака uk.wikipedia.org/wiki/Федоренко_Юрій_Сергійович.

Сказал, что уже есть в застосуванні не просто купольные окопные средства рэб, а индивидуальные. То есть, то, что носишь с собой. Их в основном применяют разведчики. Сказал, что штука рабочая. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Propeller сказал:

Сказал, что штука рабочая. 

Вы тоже можете сказать...и я могу...и любой на форуме может...но от этого она рабочей не станет

Где то, в каком то месте, в какое то время, на какой то частоте, с определеным процентом вероятности - сработает

 

417186083_10161267593773688_140326395095686524_n.jpg

Змінено користувачем Canton
  • Хаха 1
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 минуты назад, Canton сказал:

Уже есть

Но диапазон не бесконечен. Не на всех частотах можно работать. Уже сейчас диапазон забит так, что пилоты иногда конкурируют друг с другом за частоту

я оце дивлюся на рагульні "реб" з китайських модулів малої потужності які шумлять в певній смузі частот і думаю чи це дійсно те, що має працювати в армії? невже в армії нема нікого з інженерною освітою щоб зрозуміти що треба замовити та зробити нормальні реб зі сканом того що рухається і використовуваними ними частотами та протоколами, та направленим придушенням? чи стратегія перемоги - ще більше мобіків з лопатами, які жодна реб не бере?

Змінено користувачем US7IGN
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, US7IGN сказал:

я оце дивлюся на рагульні "реб" з китайських модулів малої потужності які шумлять в певній смузі частот і думаю чи це дійсно те, що має працювати в армії? невже в армії нема нікого з інженерною освітою щоб зрозуміти що треба замовити та зробити нормальні реб зі сканом того що рухається і використовуваними ними частотами та протоколами, та направленим придушенням? чи стратегія перемоги - ще більше мобіків з лопатами, які жодна реб не бере?

Все что описано в посте ниже - распространяется на ВСЕ сферы деятельности МО и ВСУ

А на картинке - ответ разработчику от крупного волонтерского фонда.

 

417556662_2387486651639537_6177130536124597184_n.jpg

Змінено користувачем Canton
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Canton сказал:

Вы тоже можете сказать...и я могу...и любой на форуме может...но от этого она рабочей не станет

Где то, в каком то месте, в какое то время, на какой то частоте, с определеным процентом вероятности - сработает

 

417186083_10161267593773688_140326395095686524_n.jpg

"Пока всьо сырое". Пока это все сырое надо работать с тем, что есть. И , значит, рэбить пока надо. 

Лекарство от диабета пока сырое. Что будем делать с инсулином? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, Canton сказал:

Все что описано в посте ниже - распространяется на ВСЕ сферы деятельности МО и ВСУ

А на картинке - ответ разработчику от крупного волонтерского фонда.

 

417556662_2387486651639537_6177130536124597184_n.jpg

благодійні фонди взагалі нікому нічого не винні і є бонусом. а як організувати виробництво чогось потрібного в армії гарно описано в цій книзі loveread.ec/read_book.php?id=82506&p=1

хоча там нічого про розпил бюджету, олігархів та коміків немає. мабуть в цій країні не спрацює...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, Propeller сказал:

"Пока всьо сырое". Пока это все сырое надо работать с тем, что есть. И , значит, рэбить пока надо. 

Лекарство от диабета пока сырое. Что будем делать с инсулином? 

Вот и работаем...

Только не с"носимым РЭБ"

Змінено користувачем Canton
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Canton сказал:

Вот и работаем...

Только не с"носимым РЭБ"

я запитав у однієї людини, яка виробляє сучасні та технологічні рішення, які успішно продаються у всьому світові, чому він не хоче робити реб/дрони. відповідь була дещо нерозбірливою. окремі слова: "що? держава? армія? да ну нах! мені проблеми непотрібні"

інший дружбан зі штатів сказав що недавно замовлення та гроші наперед від Пентагону отримав один їх молодий та перспективний розробник. у них держава та армія з проблемами не асоціюється...

  • Лайк 3
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, US7IGN сказал:

я запитав у однієї людини, яка виробляє сучасні та технологічні рішення, які успішно продаються у всьому світові, чому він не хоче робити реб/дрони. відповідь була дещо нерозбірливою. окремі слова: "що? держава? армія? да ну нах! мені проблеми непотрібні"

інший дружбан зі штатів сказав що недавно замовлення та гроші наперед від Пентагону отримав один їх молодий та перспективний розробник. у них держава та армія з проблемами не асоціюється...

Ffffffffffffuuuu…. розкажу трохи як це працює. От у мене є команда з Computer Vision що працює по Miltech напрямку я вважаю що або кращі або в топі кращих в Україні та світі.

Ми темою обробки відео з дронів займаємося вже декілька років, а конкретно під задачі отримані конкретно нам від ЗСУ працювали особливо інтенсивно з весни 2023 та продовжуємо роботу.

Спойлер

Нажаль, дуже багато дятлів забивають ефір “ми теж, ми теж, давайте обговоримо”, тому потрібно повторювати, ми не якісь студенти КПI що пишуть на Python, ми не просто Computer Vision, ми навіть не просто команда інженерів чи IT компанія. Ми вміємо вирішувати задачі повністю з нуля до 100% продакшен (TRL 9). Ми щось типу безкоштовного (для ЗСУ) домашнього міні-Palantir на стероїдах. Бізнес аналітика / консалтинг, ML + CV engineering, web/ios/android frontend, NVidia hardware, embedded, 0mq, MQTT, WebRTC, scalable ML Ops infrastructure, робимо свої камери тощо.

З досвіду скажу, що звичайно технічно дуже багато нюансів які ви не уявляєте, без досвіду та ефективної вмотивованої команди діла не буде, більшість розробок не доводяться до production ready. Але навіть коли технічно все вирішили, довели до production - ready, це я б сказав тільки 20%. В 4-5 разів важче, навіть якщо надаєш все безкоштовно, це потім пробитися щоб твоє рішення реально почали використовувати якщо ти хочеш щоб воно допомагало на масштабі. На рівні особистих контактів підрозділу, в/ч, щось кустарно/ініціативно у вільний час то без проблем. На загальновійськовому рівні - майже неможливо.

Ми дуже інтенсивно працювали над рішенням для детекту піхоти з Мавіків на протязі 6 місяців і довели його до продакшену у вересні 2023. Передали. Досі воно не використовується. Там іде процес, але повільно. Зараз нові люди підключилися, є надія що піде швидше, але знов скажу - найважче не технічні бар’єри, а організаційно-бюрократичні, політична воля тощо - я не знаю поки що як це вирішувати.

Щодо FPV розкажу також з досвіду, у 2022 та 2023 час від часу були розмови. Вони приблизно такі.

- О, ви ж AI / Computer Vision, а можете для FPV також зробити?

- Ми зараз більше на “вид зверху” спецалізуємось, але FPV також без проблем, можемо

- Круто, скільки це буде коштувати?

- Якщо ви ЗСУ, то безкоштовно

Думають.. Буває що безкоштовно не цікаво, або кажуть “круто” та пропадають.

Далі якщо продовження, то:

- Ну що, зможете зробити?

- Так, можемо, якщо воно буде на NVidia Jetson Nano (собівартість $200-$300) працювати, вас влаштує?

Тут ще частина відвалює, частина каже що хоче на Raspberry Pi або щось китайське micro CPU за $10.

Ми кажемо, що можемо зараз для Nvidia зробити за 2 місяці, а потім ще за 2 місяці можна оптимізувати зробити lightweight модель для RPi. Але ж не має бути проблемою витрачати плюс $300 на AI що підвищує ефективність та значно знижує відсоток FPV загублених через невдалі дії операторів.

Деякі люди це розуміють, кажуть дійсно ми порахували що краще FPV за $3,000 що влучає кожного разу ніж FPV за $500 з яких влучає 1 з 10.

Буває ще питають там щось типу а можете керувати pixhawk чи там xxx yyy прошивкою / ардупілотом, ROS ХЗ що там. Все щось своє ліплять, у всіх зоопарк харду та софту. Немає розуміння системного та модульного підходу. Що ми віддаємо внутрішньо потік метаданих через 0MQ / MQTT JSON потік, а автопілот це окремий модуль, йому від нас тільки коригування цілі потрібно.

Також майже всі гублятся на звичайному питанні датасетів.

- Давайте відео, зробимо вам робочу демку, нам потрібно хоча б пару відео з вашими типовими цілями

Відповіді можуть бути такі:

- (А) Аааа! (тікає)

- (Б) а ну візьміть там з телеграму, зараз немає

- (В) плюс, зараз спитаю хлопців щоб скинули (зникає)

Щодо виходу на масштаб та чи є в панів можливість нашу 100% робочу технологію передати на загальновійськове використання, а не тільки на масштабі 1-10 виробів, це особисто для мене головне болюче питання, я не розумію якщо ми можемо видавати технологію та якість якої в ворога не буде ще дуже довго, якої немає в НАТО, чому не можна взяти нас за руку та сказати - тепер робіть те саме на масштабі.

Українській miltech це просто жесть. Не тому що погані інженери, інженери в нас чудові. А тому що немає політичної волі поставити людей що вміють та хочуть на потрібні місця, немає держзамовлення, немає системної роботи зверху. Системною працею будь якої супер якості знизу, з позиції волонтера-виконавця це не вирішити.(с)

https://www.facebook.com/taras.filatov/posts/pfbid02CqETGCLbDg8vTin8kDGBgrvyj1KsyEx2sZ4kuUWPKH1ygDeYavwruRRgKQmVwRydl

Змінено користувачем Canton
  • Лайк 1
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Canton сказал:

Системною працею будь якої супер якості знизу, з позиції волонтера-виконавця це не вирішити

ну це ж очевидно. більше того, за масштабування обсягів $3000 за одиницю перетворяться на $300

знову повертаємося до питання кому та перемога дійсно потрібна? безконечна війна поки на заході дають гроші і знаходяться люди в окопи виглядає набагато привабливішою...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...