Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Россияне к нам принесли войну

Скромный прораб

Рекомендовані повідомлення

7 минут назад, Вячеслав63 сказал:

Ще один найрозумніший? Хочете Кантона переплюнути?

Судя по Вашему нику мы одногодки, что как бы предполагает наличие определённого жизненного опыта, достаточного чтобы не вступать в сомнительны соревнования типа "кто кого переплюнет". 

Рекомендую и Вам убрать с лица "слюни ярости" и вести дискуссию в более уравновешенном тоне. 

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, SergiyUA сказал:

Перечень Вами перечисленных заслуг и навыков этого человека убрал под спойлер. Кому интересно - причитают. Но что бросается в глаза.

  Показать контент

Автор Гліб Бітюков - 

В межах проєкту «Кохана, ми рятуємо людей» Platfor.ma регулярно спілкувалася з талановитими лікарями різного профілю. Спільно з ГО «Медичні лідери» ми продовжуємо цей проєкт, однак тепер концентруємося на медиках, які служать в Збройних силах. Гліб Бітюков встиг повчитися у Києві та за кордоном, працював на швидкій й допомагав рятувати Італію від пандемії коронавірусу у найгарячіші дні. А ще з 2014-го року він їздив на фронт, де проводив навчання з такмеду й безпосередньо надавав медичну допомогу. Після повномасштабного вторгнення Гліб — старший бойовий медик роти 242-го окремого батальйону Тероборони, який двічі воював під Бахмутом і був там поранений. Ми поговорили з Глібом про те, що він зрозумів після поранення, чому армії потрібна психологія та як наша військова медицина змінилася з 2014-го.

Як ви стали спочатку медиком, а потім і військовим медиком?

Ще на початку 2000-х закінчив медичний коледж, працював у Києві на швидкій допомозі. Далі зробив перерву, але з початком війни у 2014-му повернувся, бо треба було навчати хлопців надавати першу допомогу на полі бою. Та й, власне, надавати їм першу допомогу. Пізніше працював в реанімації в столичній лікарні, закінчив Тернопільський національний медичний університет, здобув медичну освіту за кордоном, закінчив магістратуру в Києво-Могилянській академії за спеціальністю менеджмент в охороні здоров’я.

Человек с медицинским/гуманитарным образованием, согласно диплома "менеджер" в охране здоровья позволяет себе крайне громкие высказывания и обширнейшие рассуждения уровня не ниже генерал-полковника.

Вероятно этот скромный человек забыл рассказать о своей офицерской карьере и окончании Военной академии Генерального штаба Вооружённых сил.

Бывает... 

Тільки він пише, що ті, що закінчили совкову чи постсовкову академію не можуть (не хочуть) нічого змінювати. Може я неправий, але мені здається, що "закони менеджменту" (управління) у різних сферах кардинально не відрізняються. 

Змінено користувачем Вячеслав63
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, SergiyUA сказал:

Судя по Вашему нику мы одногодки, что как бы предполагает наличие определённого жизненного опыта, достаточного чтобы не вступать в сомнительны соревнования типа "кто кого переплюнет". 

Рекомендую и Вам убрать с лица "слюни ярости" и вести дискуссию в более уравновешенном тоне. 

А на хіба тоді таке писати -  "Для упрощения мыслительной задачи"? Що ви хотіли сказати цією фразою?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, Вячеслав63 сказал:

Що ви хотіли сказати цією фразою?

Что "будешь баобабом тыщу лет пока помрешь"(С)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Вячеслав63 сказал:

Тільки він пише, що ті, що закінчили совкову чи постсовкову академію не можуть (не хочуть) нічого змінювати. Може я неправий, але мені здається, що "закони менеджменту" (управління) у різних сферах кардинально відрізняються. 

Военная наука, как и всякая другая, не стоит на месте, но вот динамика её развития происходит НЕ плавно/равномерно. Хотя в ней тоже есть мыслители/теоретики, но практическое продвижение военного дела происходит, как правило, исходя из реального боевого опыта. Желательно чужого...

Касаемо "менеджмента в армии", то мне об этом тяжело судить не имея соответствующих знаний и практического опыта. Могу только предположить, что командовать батальоном будет заметно сложнее, чем руководить, скажем, районной больницей.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, Вячеслав63 сказал:

"закони менеджменту" (управління) у різних сферах кардинально не відрізняються. 

Кардинально отличаются применительно к армии

там нет места гражданскому менеджментуи маркетологии.

Только принцип единоначалия и подчиненности

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 13.05.2023 в 11:16, Бездомный сказал:

а це - єдина стратегія , яка могла спрацювати .

будь яка інша стратегія - приводила до швидкої нищівної поразки ЗСУ та чергової  ітерації тотальерного геноциду  кацапам Народу України .

Залужний - мужня , гідна людина .

Чоловік , який не ховається за чужі спини .

Бездомный -по Вашим просьбам. а то еще брехуном обзываться начнешь

Змінено користувачем рыбак
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Dmitriy_S сказал:

таття Залужного цікава, на реферат в інституті схожа. Нова філософія війни, технологічний прорив, бла-бла-бла... Лишилося Залужному, з огляду на статтю, відповісти а питання, а нахєра йому тоді ще 500к піхоти?

 

3 часа назад, Dmitriy_S сказал:

технологічний прорив, бла-бла-бла

"бла-бла-бла" - це те що зараз на фронті рулять: дрони, тепловізори, датчики, дистанційні засоби ураження. 
Оце вам і "бла-бла-бла" як ви кажете.
 

3 часа назад, Dmitriy_S сказал:

а нахєра йому тоді ще 500к піхоти

Некомплект в бригадах 20-50%... 
+ а якщо весною у кацапів буде мобілізація? 

а так як технічного прориву поки що не передбачається, то поки Миколи будуть воювати по старому... 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, Вячеслав63 сказал:

А на хіба тоді таке писати -  "Для упрощения мыслительной задачи"? Що ви хотіли сказати цією фразою?

Именно то, что и сказал.

Как по мне, Вы читаете чужие сообщения излишне бегло, зачастую не вникая в суть сказанного. Но увидев что то Вас раздражающее тут же "рефлексируете".  Причём не всегда в сдержанной форме.

Понятно, что все люди разные, и эмоциональный фон сейчас у многих довольно сложный. Но если "накручивать" себя и окружающих будет только хуже.

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 хвилин тому, Вячеслав63 сказав:

Ви своїм постом автоматично закладуєте підвалини сумління в правдивості цієї статті і патріотичності  автора. Раз "Українська правда" - помийка для просування кремлівських наративів - то навіщо, взагалі, щось там читати? 

 

Читати треба тільки джерела, яким можна довіряти. Топове джерело - «Три Б». Це Береза, Бабченко, Бутусов. А не три бляді, як ви подумали, хоча...:lol:

  • Лайк 2
  • Хаха 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Canton сказал:

Кардинально отличаются применительно к армии

там нет места гражданскому менеджментуи маркетологии.

Только принцип единоначалия и подчиненности

десь чув думку що перемоги 2022 були досягнуті виключно через відступлення від тих радянських принципів, коли офіцери почали проявляти ініціативу та думати, а не тупо виконувати накази, які надходили занадто пізно і приймалися далекими від реальності генералами.

ну ок, вам краще знати. мабуть вже час самовисуватися, поки усілякі Буданови не понапризначалися

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Вячеслав63 сказав:

Тут ви мене підловили

Можу Ше раз.

Я не вважаю себе ботом..

Я взагалі не був зачарований діями Порошенко. Особисто що до Яценюка.

А запрошення Саакашвілі була друга помилка.

Спочатку він не хотів ділити владу, а потім не зрозумів, що хтось також не захоче ділити із ним владу.

Давня хвороба .

Два українця, то три гетьмани.

Яле він хоч робив те, що вважав за потрібне.

Тому в принципі міг визнати помилку та її виправити.

Із Зеленським взагалі біда.

Має багато комплексів.

Знаючи їх інші люди використовують його для своїх потреб.

Порошенко пройшов важку політичну школу.

Зеленський вирішив, що взагалі можно не вчилися, а вирішувати питання за натхненням.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Вячеслав63 сказав:

А може треба таки почитати, а потім щось казати?

Автор Гліб Бітюков - 

В межах проєкту «Кохана, ми рятуємо людей» Platfor.ma регулярно спілкувалася з талановитими лікарями різного профілю. Спільно з ГО «Медичні лідери» ми продовжуємо цей проєкт, однак тепер концентруємося на медиках, які служать в Збройних силах. Гліб Бітюков встиг повчитися у Києві та за кордоном, працював на швидкій й допомагав рятувати Італію від пандемії коронавірусу у найгарячіші дні. А ще з 2014-го року він їздив на фронт, де проводив навчання з такмеду й безпосередньо надавав медичну допомогу. Після повномасштабного вторгнення Гліб — старший бойовий медик роти 242-го окремого батальйону Тероборони, який двічі воював під Бахмутом і був там поранений. Ми поговорили з Глібом про те, що він зрозумів після поранення, чому армії потрібна психологія та як наша військова медицина змінилася з 2014-го.

Як ви стали спочатку медиком, а потім і військовим медиком?

Ще на початку 2000-х закінчив медичний коледж, працював у Києві на швидкій допомозі. Далі зробив перерву, але з початком війни у 2014-му повернувся, бо треба було навчати хлопців надавати першу допомогу на полі бою. Та й, власне, надавати їм першу допомогу. Пізніше працював в реанімації в столичній лікарні, закінчив Тернопільський національний медичний університет, здобув медичну освіту за кордоном, закінчив магістратуру в Києво-Могилянській академії за спеціальністю менеджмент в охороні здоров’я.

А потом ему в голову йобнуло, что он стал великим стратегом, не обучаясь в академиях и он может раздавать советы вселенского масштаба и такой же глупости.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, SermenK сказав:

 

"бла-бла-бла" - це те що зараз на фронті рулять: дрони, тепловізори, датчики, дистанційні засоби ураження. 
Оце вам і "бла-бла-бла" як ви кажете.

Це і є бла-бла-бла, про яке вже більше року тільки лінивий не пише. Він написав щось нове? Чи він в кінці другого року війни тільки роздуплився?

  • Дякую 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Dmitriy_S сказал:

Це і є бла-бла-бла, про яке вже більше року тільки лінивий не пише. Він написав щось нове? Чи він в кінці другого року війни тільки роздуплився?

Та ні. Раніше ж суді снаряди давали, а тепер тільки свої дрони лишилися. Отже, концепція змінилася (с) анекдот про генерала

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Давайте-но дещо поясню.

Я регулярно бачу тексти одного й того ж жанру. Була розумна людина, потрапила в армію, і от - підсумовує свій досвід після року-двох служби. Каже, що треба змінити. Каже про радянську армію. Каже про необхідні реформи.

Спойлер

З одного боку, не можна це не привітати. Рефлексії важливі, на те й нам дані розумні люди, щоб обмірковувати процеси.

З іншої - у цих текстів, зазвичай, є вади. І одні й ті ж самі.

Сподіваюсь, мої читачі хоча б побіжно знайомі із творчістю двох визначних фантастів - Роберта Хайнлайна та Гарі Гарісона. Обидва багато писали про армію, бо в обох був хороший військовий досвід.

Спойлер

У Хайнлайна військові - це найкращі з найкращих (аж до того, що лише вони мають право голосувати на виборах). У Гарісона армія - це зборище тупорилих солдафонів. Іронія полягає в тому, що прототипом армій в їхніх фантастичних світах, насправді, була одна й та сама - американська 30-х - 40-х.

Але Хайнлайн служив офіцером, а Гарісон рядовим та сержантом.

Спойлер

Обидва були чесні та обидва були праві. Збройні сили США 30-х та 40-х були саме такими - просто в залежності від того, з якого кута подивитися, з яким багажом знань підійти, і в якій парадигмі сприймати.

Проблеми справжні. Вони є, і з ними слід боротися. Але якщо чесно - обсяг пропозицій схудне втричі, якщо, по-перше, виключити скарги, які є універсальними для всіх армій всіх часів та народів, а по-друге, дати людині подивитися на ситуацію з інших боків.

Спойлер

З боку командира нижньої ланки, вищої ланки, хай навіть і штабного. З боку того, хто займається постачанням, і того, хто займається плануванням. Я гарантую, більшість питань у людини відпаде. Але з сумом гарантую також, що його товарищі, які цей досвід не отримали, проголосять, що його система зіпсувала і тепер він скурвився.

І досить вже про радянську армію, я вас молю.

Спойлер

Це кліше протирічить навіть формальній логіці: якщо зараз в нас армія радянська, то вона в нас така сама, як була тридцять років тому. А вона не така сама, як була тридцять років тому. І навіть десять років тому вона була зовсім іншою. Я знаю, я в ній служив.

У нас усі вади ЗСУ прийнято скидати на радянщину.

Спойлер

Традиція така - як росіяни обзивають всіх, хто їм не подобається, фашистами, так і ми все, що не подобається, записуємо в радянський спадок. Але якщо вчитатись, тей же абсурд, ті ж загони і ту ж “армійську логіку” побачите і в Гарісона, і в Гашека. Вони універсальні. Я переконаний, що і в македонській фаланзі скаржилися на нечутливих командирів, м’ясні штурми, дурацьке планування, зайву роботу, погане постачання, недостатнє медичне забезпечення, всюдисущу бюрократію, відсутність відпусток та нестачу просування по службі. Те, що це робили римські легіонери, я не переконаний, а просто знаю. Листи додому зберіглися.

Зацитую, наприклад, один, що виглядає, як учора написаний (вибачте, російською):

“...я попросил Клавдия Севера, консуляра, сделать меня секретарем в его канцелярии, на что он ответил: «Сейчас нет подходящей вакансии, однако сейчас я сделаю тебя секретарем легиона с надеждами на последующее продвижение».

Спойлер

С этим назначением я пошел от консуляра к корникуларию легиона. Поэтому, если ты меня любишь, превозмоги боль и прямо сейчас напиши мне о своем здоровье, и, если ты волнуешься за меня, пошли мне льняные одежды через Семпрония, поскольку продавцы приезжают к нам из Пелусия каждый день. Как только префект начнет предоставлять увольнения, я буду стараться изо всех сил, чтобы приехать к тебе немедленно.”

І ще раз принагідно нагадую, що, наприклад, сержанта Хартмана з “Цільнісно-металевої оболонки” грав справжній дрілл сержант. І ветерани американської морської піхоти стверджували, що грав напрочуд реалістично, причому не тільки за вимірами часів В’єтнаму.

Ще я, наприклад, знаю, що жодній людині, яка скаржиться на паперову волокіту в нас, не можна показувати, наприклад, планувальну документацію НАТО. Бо розрив шаблону призведе до госпіталізації.

Спойлер

Як і - в деяких моментах - у співвідношені аналогового (себто, паперового) та цифрового. Окремо слід зауважити, що від бюрократії якраз виють більше офіцери, ніж солдатський та сержантський склад, але то таке.

Так, армія недореформована, недолуга, недофінансована.

Спойлер

Але, певно, вже в меншій мірі, ніж інші державні органи. Так, цю скалу треба лупати - але давайте лупати її точково і по тріщинах, а не битися головою об її підніжжя. Давайте, будь ласка, якось без пропозицій скасувати ШПК, замінити звання посадами, вводити квоти на посади для жінок (так, чув і таке), бо ви рік послужили стрільцем і з вашого досвіду це ок. “Хай син Порошенко воює”, “розпустити штаби” і “розігнати всіх генералів” - ще важчі випадки. Коли ви згущуєте фарби - не згущуйте їх до невідповідності реальності. Коли порівнюєте з іншими країнами - переконайтесь, що ваше уявлення про ці країни відповідає дійсності, а не стереотипам з дитинства.

Ну і коли щось хочете виправити зі свого досвіду - переконайтесь, що він у вас не тільки глибокий, а ще й широкий. Будь ласочка. (C)

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, рыбак сказал:

Бездомный -по Вашим просьбам. а то еще брехуном обзываться начнешь

дякую 

ну й пам`ять у вас .

 

насправді 

 

не створи собі кумира (с) 

 

 

Змінено користувачем Бездомный
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, pump сказав:

 

Кто-нибудь выключит этот блядский "микрофон"? 

 

 

Этот?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Canton сказал:

Давайте-но дещо поясню.

Я регулярно бачу тексти одного й того ж жанру. Була розумна людина, потрапила в армію, і от - підсумовує свій досвід після року-двох служби. Каже, що треба змінити. Каже про радянську армію. Каже про необхідні реформи.

  Скрыть контент

З одного боку, не можна це не привітати. Рефлексії важливі, на те й нам дані розумні люди, щоб обмірковувати процеси.

З іншої - у цих текстів, зазвичай, є вади. І одні й ті ж самі.

Сподіваюсь, мої читачі хоча б побіжно знайомі із творчістю двох визначних фантастів - Роберта Хайнлайна та Гарі Гарісона. Обидва багато писали про армію, бо в обох був хороший військовий досвід.

  Скрыть контент

У Хайнлайна військові - це найкращі з найкращих (аж до того, що лише вони мають право голосувати на виборах). У Гарісона армія - це зборище тупорилих солдафонів. Іронія полягає в тому, що прототипом армій в їхніх фантастичних світах, насправді, була одна й та сама - американська 30-х - 40-х.

Але Хайнлайн служив офіцером, а Гарісон рядовим та сержантом.

  Показать контент

Обидва були чесні та обидва були праві. Збройні сили США 30-х та 40-х були саме такими - просто в залежності від того, з якого кута подивитися, з яким багажом знань підійти, і в якій парадигмі сприймати.

Проблеми справжні. Вони є, і з ними слід боротися. Але якщо чесно - обсяг пропозицій схудне втричі, якщо, по-перше, виключити скарги, які є універсальними для всіх армій всіх часів та народів, а по-друге, дати людині подивитися на ситуацію з інших боків.

  Скрыть контент

З боку командира нижньої ланки, вищої ланки, хай навіть і штабного. З боку того, хто займається постачанням, і того, хто займається плануванням. Я гарантую, більшість питань у людини відпаде. Але з сумом гарантую також, що його товарищі, які цей досвід не отримали, проголосять, що його система зіпсувала і тепер він скурвився.

І досить вже про радянську армію, я вас молю.

  Скрыть контент

Це кліше протирічить навіть формальній логіці: якщо зараз в нас армія радянська, то вона в нас така сама, як була тридцять років тому. А вона не така сама, як була тридцять років тому. І навіть десять років тому вона була зовсім іншою. Я знаю, я в ній служив.

У нас усі вади ЗСУ прийнято скидати на радянщину.

  Скрыть контент

Традиція така - як росіяни обзивають всіх, хто їм не подобається, фашистами, так і ми все, що не подобається, записуємо в радянський спадок. Але якщо вчитатись, тей же абсурд, ті ж загони і ту ж “армійську логіку” побачите і в Гарісона, і в Гашека. Вони універсальні. Я переконаний, що і в македонській фаланзі скаржилися на нечутливих командирів, м’ясні штурми, дурацьке планування, зайву роботу, погане постачання, недостатнє медичне забезпечення, всюдисущу бюрократію, відсутність відпусток та нестачу просування по службі. Те, що це робили римські легіонери, я не переконаний, а просто знаю. Листи додому зберіглися.

Зацитую, наприклад, один, що виглядає, як учора написаний (вибачте, російською):

“...я попросил Клавдия Севера, консуляра, сделать меня секретарем в его канцелярии, на что он ответил: «Сейчас нет подходящей вакансии, однако сейчас я сделаю тебя секретарем легиона с надеждами на последующее продвижение».

  Показать контент

С этим назначением я пошел от консуляра к корникуларию легиона. Поэтому, если ты меня любишь, превозмоги боль и прямо сейчас напиши мне о своем здоровье, и, если ты волнуешься за меня, пошли мне льняные одежды через Семпрония, поскольку продавцы приезжают к нам из Пелусия каждый день. Как только префект начнет предоставлять увольнения, я буду стараться изо всех сил, чтобы приехать к тебе немедленно.”

І ще раз принагідно нагадую, що, наприклад, сержанта Хартмана з “Цільнісно-металевої оболонки” грав справжній дрілл сержант. І ветерани американської морської піхоти стверджували, що грав напрочуд реалістично, причому не тільки за вимірами часів В’єтнаму.

Ще я, наприклад, знаю, що жодній людині, яка скаржиться на паперову волокіту в нас, не можна показувати, наприклад, планувальну документацію НАТО. Бо розрив шаблону призведе до госпіталізації.

  Скрыть контент

Як і - в деяких моментах - у співвідношені аналогового (себто, паперового) та цифрового. Окремо слід зауважити, що від бюрократії якраз виють більше офіцери, ніж солдатський та сержантський склад, але то таке.

Так, армія недореформована, недолуга, недофінансована.

  Скрыть контент

Але, певно, вже в меншій мірі, ніж інші державні органи. Так, цю скалу треба лупати - але давайте лупати її точково і по тріщинах, а не битися головою об її підніжжя. Давайте, будь ласка, якось без пропозицій скасувати ШПК, замінити звання посадами, вводити квоти на посади для жінок (так, чув і таке), бо ви рік послужили стрільцем і з вашого досвіду це ок. “Хай син Порошенко воює”, “розпустити штаби” і “розігнати всіх генералів” - ще важчі випадки. Коли ви згущуєте фарби - не згущуйте їх до невідповідності реальності. Коли порівнюєте з іншими країнами - переконайтесь, що ваше уявлення про ці країни відповідає дійсності, а не стереотипам з дитинства.

Ну і коли щось хочете виправити зі свого досвіду - переконайтесь, що він у вас не тільки глибокий, а ще й широкий. Будь ласочка. (C)

Це все безумовно дуже цікаво та важливо, але не працює коли воюєш за чужі, і вони раптово закінчуються.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, US7IGN сказал:

Це все безумовно дуже цікаво та важливо, але не працює коли воюєш за чужі, і вони раптово закінчуються.

А разговор не об этом...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 хвилин тому, Canton сказав:

Кардинально отличаются применительно к армии

там нет места гражданскому менеджментуи маркетологии.

Только принцип единоначалия и подчиненности

А те, кто предлагал дружеские отношения, после засвета с президентом куда-то исчезли.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, Vinsol2009 сказал:

Можу Ше раз.

Я не вважаю себе ботом..

Я взагалі не був зачарований діями Порошенко. Особисто що до Яценюка.

А запрошення Саакашвілі була друга помилка.

Спочатку він не хотів ділити владу, а потім не зрозумів, що хтось також не захоче ділити із ним владу.

Давня хвороба .

Два українця, то три гетьмани.

Яле він хоч робив те, що вважав за потрібне.

Тому в принципі міг визнати помилку та її виправити.

Із Зеленським взагалі біда.

Має багато комплексів.

Знаючи їх інші люди використовують його для своїх потреб.

Порошенко пройшов важку політичну школу.

Зеленський вирішив, що взагалі можно не вчилися, а вирішувати питання за натхненням.

 

:pozor:

 

  • Лайк 2
  • Хаха 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...