Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

11 годин тому, Татьяна 1973 сказав:

У мене такої форми капуста росла одне літо. Гусінь її їла. Таку, як на фото лівіше, не чіпала).

 

В мене гусені нема.Але слимакі це капець. Тому капусту саджаю в оду грядку всяку різну( вси8-10 сортів) в суху песчану зону, на 10 метрів грядки ставлю 10 емкостей с гранулами від слимака Брос. На ніх ловлю слимаків и ще якісь в цому році заявились равлики накшталт віноградной уліткі, але маленькі. Ніколи раніше не було. Мабуть равликові фермі , яких з’явилось дофіга в огруге( влажная озерная місцевость), почали вирощувать огромних віноградних равликов на продаж. 
Слимаки и вот маленькі равлики, що ховаються в ґрунт  дуже полюбляють семядольние лістя  будь чого. А також все, що до 5 листа  не очень , але все одно жуют,  дуже портят, бо частіше хочуть сжерти верхівку рослини

Взагали, в мене виживають  тількі дуже розвіинути рослини при пересадки в ґрунт . Варіант посадіть 30 добовими - не работает. За ніч може повністю зникнуть рослина 5-7 см , майже як не було 

Змінено користувачем Сарочка
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще одна непонятка на тему туй. Висадив 5 туйок в осени того року в дуже затемненому місці - між забором і стіною. Сонце світить на них максимум годину і то деяким тільки по верхівках. Цієї весни не бачу прогресу ні в рості ні в чомусь іншому, навіть  здається що в середені деякий туй листя якось наче трохи почало втрачати свій насичений зелений колір. Є підозра що їм окрім сонця або не вистачає вологи, або навпаки забагато (це більш імовірно, бо були постійні дощі і обмаль сонця), - тому поки не вирішив поливати їх чи ні (поки не поливав). Але питання навіть не в цьому - помітив що верхівки в якомусь дуже тонкому павутинні і трохи присохлі самі кінчики, це буквально 10 см на самих кінчиках, - більше ніде павутиння нема.

Обробив інсектицидом Актелік, обробив фунгіцидом Медян екстра на припинці квітня, павутиння нікуди не ділось. 
Не збагну, чи то я рано хвилююсь, чи є привід і то павутиння не просто так... 

11.jpg

12.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Туя світлолюбива рослина. Не призначена для тіні. Тож будете мати чахлика невмирущего і хворобливого.

2. Туя любить воду. Коренева туй поверхнева.  Тож поливати треба, якщо хочете, щоб рослина почувалася добре. Ковирніть землю під туєю, якщо волога, то не треба, якщо сухо, то вмикати полив.

В мене пісок, квітники вкриті агроволокном і корою, але полив вже працює, бо сухо і видно , що рослинам потрібна вода.

3. Скоріше за все, то павутинний  кліщ. Обробка Актеліком чи Вертімеком. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, allanek сказал:

3. Скоріше за все, то павутинний  кліщ. Обробка Актеліком чи Вертімеком. 

Обробив Актеліком, потім через пару тижнів навіть повторно обробив якоюсь "Блискавкою", теж інсектицид.. і дощ не змивав, мабуть треба почекати поки павутина зникне.. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там річ не в павутинні, а в дорослих шкідниках та їх личинках.  Поява павутиння каже про те, що їх кількість стала критичною.

Актелліком можна робити обробку 2 рази за сезон і обробляти ним треба як назовні, так і всередині  крони.

Про блискавку нічого не знаю.

Актеллік працює при теплій погоді. На сайті Сінгенти дан опис кожного  препарата, краще почитати, щоб розуміти, як він діє.

Кількома постами вище було про щитовок і я згадувала про препарат 30В. Він, якраз, для обробки в холодну погоду. 

Але Актеллік, то напалм. Якщо правильно обробили, повинно допомогти. Якщо не помогло, є Актофіт, що добре працює на багатьох кліщах, крім галового. Він біологічного походження , більш безпечний для довкілля, але працює при +18 градусах і вище.

І ще. В розчин, що готуєте для обробки, додавайте прилипач . Якщо нема прилипача, додайте жідкого мила

І може ще хтось щось порадить, особливо, якщо стикався з цим

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Malchish сказал:

Обробив Актеліком, потім через пару тижнів навіть повторно обробив якоюсь "Блискавкою", теж інсектицид.. і дощ не змивав, мабуть треба почекати поки павутина зникне.. 

У мене майже в таких умовах сидить 4 туї і я теж хвилювалася через підсохші кінчики. Туї були посаджені в тому році в червні.

Що я з ними зробила? Під коріння дала їм Радіфарм, а по кроні Фалькон. Шкідників на них я не бачила, тому простимулювала коріння і дала обробку від хвороб. Через тиждень по кроні дала Мегафол (стимулятор). І туї прийшли в себе, всі кінчики зазеленіли. Ще через тиждень закультивувала в землю добриво для туї, добре пролила.

Щодо павутиння. Придивіться уважніше, чи нема там такого малееееесенького павучка. У мене таке павутиння буває на ялівцю, коли стає трошки тепліше. Але то дрібнесенький звичайний павучок, який таким чином ловить собі їжу. Я його не завжди прибираю, бо вважаю що він мені навпаки допомагає, виловлює шкідників.

Але, якщо павучка нема, а лише саме павутиння, то може і кліщ. Від нього дієвий препарат Фітоверм, але обробити треба декілька разів з певним інтервалом часу (написано на упаковці)

До речі, по ваших фото, я бачу що кінчики туй зелені, лише сухі трошки декілька гілок. Я б видалила все сухе, воно уже не позеленіє, а тоді б проводила інші дії

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, Malchish сказав:

Сонце світить на них максимум годину і то деяким тільки по верхівках.

 

17 годин тому, Nic-олаевна сказав:

У мене майже в таких умовах сидить 4 туї

Питання до всіх, хто саджає туї в тінь:" Чому і навіщо?" При можливості посадити щось більше пристосоване до умов тіні, чому туї? Рослину, що погано пристосована до тіні і буде губити свою декоративність?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, allanek сказал:

 

Питання до всіх, хто саджає туї в тінь:" Чому і навіщо?" При можливості посадити щось більше пристосоване до умов тіні, чому туї? Рослину, що погано пристосована до тіні і буде губити свою декоративність?

Тінь теж буває різна. Буває місце тіньове, але світле. Тінь - це не обов'язково хащі. 

Щодо мене, то у мене не так багато вільних сонячних місць і не так багато соток землі під все-про-все. Сонце у мене с того боку будинка, де огород. То виходить, що на огороді мені треба було б посадити туї, а при вході у двір (на парадному місці) моркву або буряк😄І що до рослин, які люблять тінь. А що робити, якщо господар дома не любить ці рослини?

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В цьому році дуже насприятливі умови для рослин (( як для великих ( дерева) так я для маленьких ( багаторічники)...я не знаю з чим це пов"язано чи зимові качелі ( тепло-холодно) чи холодна весна...дуже багато випадів і якись дивних непорозумінь...у мене наприклад з 8 декоративних яблунь половина квітнути не буде (( в  тому році всі квітнули і на осінь прикрашали сад маленькими яблучками

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

Тінь - це не обов'язково хащі. 

Хіба я казала щось за хащі, наче мова була про тінь?

 

29 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

То виходить, що на огороді мені треба було б посадити туї, а при вході у двір (на парадному місці) моркву або буряк😄

Мене було цікаво, що мотивує саджати рослини, якім потрібно більше сонця, в тінь. Дякую за відповідь.

33 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

І що до рослин, які люблять тінь. А що робити, якщо господар дома не любить ці рослини?

Наташа, які саме рослини, що гарно почуваються в тіні, вам не подобаються?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, irina1969 сказал:

В цьому році дуже насприятливі умови для рослин (( як для великих ( дерева) так я для маленьких ( багаторічники)...я не знаю з чим це пов"язано чи зимові качелі ( тепло-холодно) чи холодна весна...дуже багато випадів і якись дивних непорозумінь...у мене наприклад з 8 декоративних яблунь половина квітнути не буде (( в  тому році всі квітнули і на осінь прикрашали сад маленькими яблучками

Цієї весни безперечно якась погодна аномалія, але. Яблуні мали ж закласти квіткові бруньки ще з минулого року. От як би вони заквітли, але не зав'язалися, тоді винна холодна погода. А так взагалі не зрозуміло, чому не заклалися квітки

У мене персик гарно заквітнув, але уже цілий тиждень вночі +1, або і взагалі до -3, то всі квітки просто обсипалися на землю цілими, навіть толком не змогли процвісти. Від холоду на додачу уже почала жовтіти безшипа ожина. А от біла і чорна смородина начеб-то завязала ягідки.

На додачу до холоду у нас страшенна посуха. Всю країну заливає дощем, ату нам підєднаний шланг для поливів. Іноді не знаєш що робити: поливати - наче дуже холодно, не поливати - дуже сухо 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, allanek сказал:

Наташа, які саме рослини, що гарно почуваються в тіні, вам не подобаються?

Та я ж не сказала, що не подобаються саме мені. Це було як здогадка, що тіньовиносливі рослини можуть подобатися не всім. Хоча у мене майже нема хост (щоправда 2 є, але це так мало, що майже нема) Вони гарні, але навесні довго оклигують, а восени довго відмирають. Не всі грунтопокривні завжди гарні і на додачу можна мати клопіт з їх розростанням.

На власному досвіді перевірено, що в тінь точно не варто саджати першоцвіти, тюльпани, нарциси, піони. Окрім зеленої маси вони цвітіння майже не дають. Може пару дохлих квіточок. А от бузок, гортензія, троянда Ангела, клематис, барбарис, дерен білий, туї в моїй тіні почувають себе досить непогано

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

Та я ж не сказала, що не подобаються саме мені.

Добре, тоді запитаю:" Чому саме туї?" Я так зрозуміла, що хвойні в тому місці, то було принципово?

Хости. Так, гарні. Але просинаються пізно та перетворюються на мотлох при першому легкому заморозку. Але в мене вони ростуть разом з манжеткою та брунерою. Обидві ці рослини мені дуже подобаються і самі по собі, і тим, що декоративні з ранньої весни і до снігу. Тож і хостою встигаю намилуватись, і не клясти себе за те, навіщо я ті хости посадила.  І є в мене куток, тіньовий. Там хости всі в купі ростуть, разом з фіалками різних кольорів; плететься по землі плющ та барвінок; тсуги вже досить великі. Тож, поки хости розкриють листя, то килимом квітнуть фіалки. Але з ними треба бути обережними, дуже швидко захоплюють все вільне місце навколо, тому дозволяю їм рости там, де мені потрібно.

 

До речі, для поціновувачів тюльпанів. Мені подобається канал про сад однієї польскої пані, але там нема перекладу, вона щебече польскою. В неї є ролик про тюльпани. Їх дуже багато в  саду, цілі рабатки. Навіть мені, що я байдужа до цих квітів, подобаються ті рабатки з тюльпанів  спокійних кольорів. І вона, якраз, показує, як маскує листя після цвітіння тюльпанів сусідством з брунерами. Якщо кому цікаво, кажіть, викладу сюди.

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, allanek сказал:

Добре, тоді запитаю:" Чому саме туї?" Я так зрозуміла, що хвойні в тому місці, то було принципово?

Відповім розлого.

Фантазія пострадянської людини, що мешкає у невеликому місті, з заробітною платою вчителя - дуже обмежена. Не смійтесь, але, я прилічую себе саме до такої соціальної групи, бо ще пам'ятаю ту палку любов до Леніна що нам прививали в школі, октябрятіну і піонерію. І що ми бачимо зараз? Бачимо в Ютубі доглянуті сади блогерів, в яких саме лише туї, ялівці, та інші хвойні. Куди не глянь - то все ці рослини: журнали, інтернет, телевізор. Навіть озеленення інших країн не обходиться без цих рослин. 

По-друге, а чому не туї? Що посадити біля парадного входу? Впринципі троянди, гортензії теж уже досить заїжджена тема, але їх як садили так і садитимуть. У нас ще деякі сусіди ухитряються насадити на парадній зоні яблунь і абрикосів, а під ними обов'язково загорожу під вигул курей. 😕 То краще вже туї

До речі. Випадково підслухала в маршрутці розмову двох дам. Старша розповідала молодшій, що туї під домом садити не можна, бо обов'язково в тому домі буде молодий небіжчик. Навіть навела їй пару прикладів серед своїх знайомих, як після посадки туй хтось помирав. От в таких забобонах ми ще живемо, то для нашої місцевості туя - то на грані ризику і шику  )) 

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наташа, я сама була "октябрятиною" і досі пам'ятаю  свій "букварь"- книгу великого розміру з яскравими картинками. І виросла я в невеликому місті. Та і з ландшафтом близько познайомилась лише , коли побудували будинок. 

Я нічого не маю проти туй. Мені дивно, що при доступності різних хвойних , чомусь, туї, вперто, саджають і там, де їм гарно, і там, де їм погано. Річ про це. 

До речі, в Польщі, наприклад, такого загального захоплення туями нема. Чому кажу про Польщу? Бо там дуже люблять хвойні і їх багато і в приватних садибах, і в ландшафтах міст. Є парки, яким по 200 років і основу рослин складають хвойні.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тюльпани. В кого нема бажання дивитись весь ролик, тоді тюльпани на хвилинах 1:20-2:40 ; 8:40- тюльпани з магнолією; тюльпани з брунерою дивимось з 15:20-16:40. Взагалі, то весь ролик присвячений тюльпанам, можна пробігтись від початку і до кінця та зупинятись там, де цікаво. Про тюльпани та віоли в ящиках там теж є)

Сад Марти не щось унікальне, це загальна тенденція польських приватних садів .

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
  • Дякую 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, allanek сказал:

Я нічого не маю проти туй. Мені дивно, що при доступності різних хвойних , чомусь, туї, вперто, саджають і там, де їм гарно, і там, де їм погано. Річ про це. 

Як на мене, то саме туя виглядає органічно і локанічно на парадній зоні дому. І в туях можна знайти бажаний розмір і колір за розумні гроші. Ялинки, сосни, модрини, тсуги, тощо - більше для саду в цілому, ніж для входу в дім. Але, все ще залежить від "вихідних даних". 

Моя двоюрідна сестра мешкає і Ірпіні. Там ще є куточки, не повністю спотворені цівілізацією і приватні будинки наче в природньому середовищі. От там можна пофантазувати на тему різновидів хвойних.

Алло, ви були в містах і селах Сумської області? У нас такі будинки, як у звичайного киянина, лише у місцевих депутатів. У всіх інших - сільська хата із шпалерами в середині. У мене місто, не село. Але люди досі на парадній зоні біля будинку роблять курники. Такого зубожіння грошового і мисленнєвого як у нас нема ніде по Україні. Тому я писала, що для нас туя - це на грані забобонного ризику і депутатського шику.

Я вам більше скажу. Мої куми, мого віку, після купівлі дому нам сказали таке: "ну дивись кума, не насади під будинком туй, ато буде як на кладовищі". От і все. Вся сутність буття в одній фразі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, allanek сказал:

При можливості посадити щось більше пристосоване до умов тіні, чому туї?

Що з хвойних, подібне до туй, порекомендуєт саджати в тінь? Мова саме про дерева, а не кущоподібні рослини.. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Nic-олаевна сказав:

Алло, ви були в містах і селах Сумської області?

Так, була. Я добре розумію, що таке містечко чи село десь  далеко від асфальтованих доріг. І добре розумію, як виглядає прибудинкова територія на Кировоградщині і на Галичині.

1 годину тому, Nic-олаевна сказав:

От там можна пофантазувати на тему різновидів хвойних.

Фантазувати на тему саду, незалежно від того з яких рослин він складається, можна в любому куточку. Якби я залежала від погляду, що має більшість, то і мала б те, що має більшість- Смарагди вздовж паркану та газон.

1 годину тому, Nic-олаевна сказав:

Такого зубожіння грошового і мисленнєвого як у нас нема ніде по Україні.... У всіх інших - сільська хата із шпалерами в середині.

В мене родичі живуть на маленькому хуторі серед ланів Кировоградщіни. Щоб ви розуміли, то доїхати туди ( ще перед війною) можна було лише на своїй автівці. Кілька  "сільських хат зі шпалерами всередині" і лани навкруги. Все.  Але ж і там є намагання створити якусь красу на подвір'ї. Так, це не щось вишукане, але дуже милі квітники,  аквілегіями, гладіолусами, півонією, навіть арки встановили, які заплетені трояндами та кущі троянд ростуть крізь біля будинку. Курники та всі господарські споруди відокремлені. І так було завжди, скільки пам'ятаю, з мого дитинства( я про курники).

1 годину тому, Nic-олаевна сказав:

Як на мене, то саме туя виглядає органічно і локанічно на парадній зоні дому. І в туях можна знайти бажаний розмір і колір за розумні гроші. Ялинки, сосни, модрини, тсуги, тощо - більше для саду в цілому, ніж для входу в дім.

Кожен має право на свій погляд. В мене протилежна думка. Мабуть тому, туї ростуть десь в глибині саду, їх в мене достатньо і вони не завжди мають звичний вигляд того, що ми уявляємо, коли згадуємо про туї.

48 хвилин тому, Malchish сказав:

Що з хвойних, подібне до туй, порекомендуєт саджати в тінь? Мова саме про дерева, а не кущоподібні рослини.. 

Які туї маються на увазі? Колоноподібні, як Смарагд?

 

IMG_7747.JPG

IMG_7752.JPG

IMG_7755.JPG

IMG_7765.JPG

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, allanek сказал:

Які туї маються на увазі? Колоноподібні, як Смарагд?

Так, замість смарагдів, щось подібне з хвойних. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алло, є така приказка "краще один раз побачити, ніж сім разів почути". Я як буду йти своєю вулицею, сфотографую вам її вигляд. Але, щоб не шокувати пів країни, покажу у приватному повідомленні. То ви побачите, що асфальт по нашій вулиці не зміг прибрати курники під хатою з мозку людей. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 хвилин тому, Malchish сказав:

замість смарагдів, щось подібне з хвойних. 

Тільки те, що росте в мене і я бачу поведінку.  Подібне формою до Смарагда- ялівець звичайний колоновідний та, як не дивно, ялівець звичайний Хіберника, про якого кажуть, що він світлолюбний, але в мене досить гарно почувається в тіні паркана. Там їх росте кілька штук, тож поведінку видно добре.

Не схожі формою, але дерева- тсуга канадська, ялина звичайна , сорт не знаю, колись привезли лісники, навіть з голим корінням, диво, що вона взагалі вижила та тінь переносить добре. Те саме стосується і ялини сербської, дві однакові були посаджені  одночасно, але одна там, де вона має сонце, друга там, де вона має поганеньке освітлення, біля паркану, який дає тінь більшу частину дня. Кипарисовик нутканський Глаука, про повну тінь не знаю, але легку тінь переносить добре. І взагалі, цей кипарисовик красунчик.

Коли буваю в старих парках або дендропарках, завжди звертаю увагу на старі дерева, в яких умовах ростуть та як виглядають. Це дуже допомагає при прийняті рішення, бо те, що пишуть-показують в інтернеті далеко не завжди відповідає дійсності.

В мене була проблема підібрати хвойні, які треба посадити біля критої тераси, що дає тінь більшу частину дня. Тому витратила немало часу на вивчення та спостереження. Посадила звичайні колоновидні ялівці та ялівець віргінський (кущ). Всі добре почуваються в тіні тераси не один рік.

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Алло, є така приказка "краще один раз побачити, ніж сім разів почути".

Наташа, мені нічого не потрібно доводити. Мені здавалось, що ми тут не сперечаємось, а ділимось своїми поглядами та думками)))

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Malchish сказав:

Що з хвойних, подібне до туй, порекомендуєт саджати в тінь? Мова саме про дерева, а не кущоподібні рослини.. 

Ялини, ялиці чудово ростуть а тис взагалі рекомендовано для тіні

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...