Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

В мене таке було з Проксімою, на початку. Купила в них ялівець козацький Глаука. Вони його рубають великими гілками та вкорінюють в горщиках. І кажуть, щоб не поспішали пересаджувати в грунт. Добре, сидить той ялівець в горщику і якось недобре виглядає. Подзвонила в розплідник, кажу, що не дуже. Одразу чую у відповідь, що таке можливо і на моє бажання повернуть гроші чи я можу взяти щось на заміну. Взяла на заміну, коли поїхали наступного разу туди.

З Агрусом такого не було. Довга суперечка, після якої мені сказали, що вони повернуть мені гроші за ті 2 троянди. Гроші повернули, але враження залишилось погане.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, от бачите, це як супермакети, нема таких де все добре то які питання до мене? :pardon:

Цитата

Ви проти того, що відгуки "суперечливі"? Треба сказати, що то поганий розплідник без ніяких суперечностей?

Ні, він такий як і всі. :pardon:

1 час назад, allanek сказал:

...Фрай, а навіщо ви там купуєте, якщо 15 років така дупа з Деметрою?

1. Тому, що зараз Деметра мені по дорозі додому. (Щасливе)

2. Тому, що можу вибирати, "помацати", а не так як при купівлі в інеті.

Як то кажуть, бачили очі, що купували. )

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Фрай сказав:

Ні, він такий як і всі. :pardon:

Ні, він в списку тих, хто гірше. Судячи з вашої розповіді, досвіду знайомих і фото, що ви показували. За 15 років нічого не змінилось.

19 хвилин тому, Фрай сказав:

Тому, що можу вибирати, "помацати", а не так як при купівлі в інеті.

 Близький до мене розплідник " Естет". Я там була кілька разів. Кожного разу одне і те саме- походила, побачила, помацала...і нічого не купила. останні 2 рази замовила в Проксімі і получила посилку на відділенні НП. Тож Проксімі я довіряю більше, навіть, коли не бачу, що купую. Хоча і тоді бачу. Бо телефоную, мені дівчата фотографують, кажуть, який горщик краще, чи по якій ціні краще і не завжди то сама висока ціна.

Тож по інету можна купувати так, що бачиш, що купуєш.  Хоча я така сама, як і ви,мені краще побачити, що я купую🙂.

До речі, ялину Фробург в Проксімі вибрала по вайберу, але поїхали за нею самі, бо не дуже довіряю НП. Хоча, за кілька років до війни, замовляла (вперше) в Смарагді (НВ) усілякі "смаколики", то все прийшло в гарному вигляді, добре запаковано. Але то такі нерви :shock:, особливо, коли власника розплідника питаєш, чи є гарантія на рослину, а він каже, що такого ще не було, щоб рослина погана була. То ж розумій так, що нічого не получиш, якщо щось станеться:classic_huh:. В нас не працюють правові відносини між продавцем-покупцем, тож ризик получити погану рослину і не получити свої гроші назад, завжди є.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нема гарантії ніде. Я наприклад не купую рослини, що нам привозять щовесни на базар, начеб-то з розплідників. Викопані дерева і троянди, що валяються голим корінням на асфальті мені не потрібні навіть даром. АЛЕ. Років 8 тому, знайомий привіз нам на дачу 3 яблуні, куплені десь при дорозі, від таких самих продавців. Я в той час не була така досвідчена на нюансах відкритої/закритої кореневої системи, то посадили ті яблуні. Вони успішно прийнялися, я б навіть сказала що без всяких Радіфармів і інших танців, бо знову ж таки, хто тоді знав про Радіфарм? На другий рік ми скуштували по 2 сигнальних яблучка з кожного дерева, а на третій рік навесні продали дачу. При продажу я домовилась з новими власниками дачі, що в липні я приїду викопаю по 2 цибулини часнику, бо він у мене був сортовий, то не хотілося втрачати ті сорти. І я побачила свої яблуні. На них не було видно листя за яблуками. Я аж остовпіла, бо не очікувала такої картини.

А тепер що? Купила в Файному саді персик, сливу і яблуню. Розплідник цей мені порадили тут на форумі. Слива бачу что не диплоїдна, а підсунули якусь дичку. Персик вічно хворіє, я його вічно лікую. Яблуня в рік посадки майже пропала, потім потроху стала приходити до тями, мале, худе, поки що не зрозуміле. Буде "дуже приємно", якщо ще і не того сорту що я замовляла.

І про троянди. Є у нас місцева підприємниця, у своєму будинку черенкує троянди, вкорінює, весною копає і з голим корінням тягне їх на базар. Всі її троянди у мене на дачі приживалися на 100%. Натомість запаковані з розплідників 3 не прижилися, 2 загнулися у перший рік життя, ще 2 після кожної зими відмерзають до кореневої шийки (мабудь вони не для нашого клімату, хоча на пакуванні було написано що для нашого)

Тому все дуже відносно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Слива бачу что не диплоїдна, а підсунули якусь дичку.

Вона вже цвіла? з чого вирішили, що не діплоїдна?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, allanek сказал:

Вона вже цвіла? з чого вирішили, що не діплоїдна?

Тому що вона у мене вже третю весну сидить і ще жодного разу не цвіла жодною квіточкою. І ви мені казали, і на виноградному, що диплоїди квітнуть на 2-3 рік точно. 

Треба ще сфотографувати листя на впізнання, щоб остаточно пересвідчитися, що я старанно вирощувала дрова 3 роки

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, на 3-й рік вже сливи їсти повинні. І квіточки в діплоїдних не спутаєш з іншими- вони маленькі з загостреними пелюстками. Може бути і таке, що поряд нема запилювача. Але ж квітнути, все одно, повинна.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

От щойно поспілкувалася на виноградному, і з'ясувалося, що для персика не підходить алича в якості підщепи. А мій персик від Файного саду саме на такій підщепі. Тому на ньому і жовтіють листочки як на фото вище. Приїхали. Це уже друге дерево на дрова і все це завдяки цьому горе-розпліднику.

Отже для мене відтепер Файний сад у чорному списку.

Але образливо не те, що як мінімум 2 дерева на дрова, а те, що на них витрачено три роки мого життя.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, allanek сказал:

Так, на 3-й рік вже сливи їсти повинні. І квіточки в діплоїдних не спутаєш з іншими- вони маленькі з загостреними пелюстками. Може бути і таке, що поряд нема запилювача. Але ж квітнути, все одно, повинна.

Ретельно вивчу технологію прищеплювання і щось нащеплю на цю сливу. Бо не викидати ж 3 роки свого життя. У сусідів є диплоїдна, думаю вони поділяються гілочкою, прищеплю собі. Але огидно, образливо і починаю недовіряти ніяким самим розрекламованим розплідникам

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

От щойно поспілкувалася на виноградному, і з'ясувалося, що для персика не підходить алича в якості підщепи. А мій персик від Файного саду саме на такій підщепі. Тому на ньому і жовтіють листочки як на фото вище. Приїхали. Це уже друге дерево на дрова і все це завдяки цьому горе-розпліднику.

Отже для мене відтепер Файний сад у чорному списку.

Але образливо не те, що як мінімум 2 дерева на дрова, а те, що на них витрачено три роки мого життя.

зараз на багатьох моїх рослинах перші листочки жовтіють (( це і троянди, гортензії, декоративні яблуні та горобини...бо як я і казала- цей рік дуже важкий для рослин((я не знаю як у Вас, а у нас шли майже місяць дощі, які вимивають всі корисне з грунту, потім холодно це також не додає бадьорості рослинам...Ваше діло махати сокирою чи ні, я просто поділилась своїми спостереженнями

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, irina1969 сказал:

зараз на багатьох моїх рослинах перші листочки жовтіють (( це і троянди, гортензії, декоративні яблуні та горобини...бо як я і казала- цей рік дуже важкий для рослин((я не знаю як у Вас, а у нас шли майже місяць дощі, які вимивають всі корисне з грунту, потім холодно це також не додає бадьорості рослинам...Ваше діло махати сокирою чи ні, я просто поділилась своїми спостереженнями

Ні, ні. Сокирою не махатиму. Я лише писала про те, що коли вирощуєш не те, на до сподіваєшся, до дуже шкода свого часу і втрачаєш довіру до продавців.

У нас на відміну від багатьох областей України страшна посуха. Коли у всіх заливало дощами, у нас не було ні краплі. Було також холодно, навіть невеликий мінус (обмерз виноград і волоський горіх).

Сливу, як я написала, буду виправляти прищеплюванням. А от персик, якщо вірити консультаціям на виноградному і статтям в інтернеті, довго не проживе, бо йому не підходить підщепа. На аличі персик довго не живе.

Тому у мене питання. Може хтось підкаже, де придбати кісточки гіркого мигдалю? Подивилась як виростити мигдаль і прищепити на нього персик. Як на мене, то це не складно. Натомість матиму 100% гарантію сумісності прищепи і підщепи, та ще і бажаний сорт персика (хоч Файний сад і підсунув персик заздалегідь невірно щеплений, але сорт самого персика відповідає замовленню)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Nic-олаевна сказал:

Ретельно вивчу технологію прищеплювання і щось нащеплю на цю сливу. Бо не викидати ж 3 роки свого життя. У сусідів є диплоїдна, думаю вони поділяються гілочкою, прищеплю собі. Але огидно, образливо і починаю недовіряти ніяким самим розрекламованим розплідникам

Не засмучуйтеся дуже, в цій справі без прольотів не обходиться. Часом і пересорт виявляється вдалішим за сорт що мав би бути, а часом і сорт всі хвалять, і дерево гарно росте, а плід просто не подобається і все.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Ні, ні. Сокирою не махатиму. Я лише писала про те, що коли вирощуєш не те, на до сподіваєшся, до дуже шкода свого часу і втрачаєш довіру до продавців.

 

згадаємо класіку " в наш час не можна нікому довіряти, мені можна )) М. Борман:) " і хай це буде останнє горе, бо у всіх садоводів є своя компостна куча , майже як у лікарів )). Я вас чудово розумію щодо пересорта, але там де задіян людський фактор це буде завжди, на жаль. У мене також є пару кандидатів на щеплення і на посадку опилювачів...я писала що у мене є пЄрсік, але потім підняла записи то нектарін:classic_tongue: написано, що сорт майже не хворіє курчавісттю, ага щаз! покрутило той лист аж бігом, а   я не дока в їстівному від слова "зовсім" то він зараз виглядає жахливо 😢дивлюсь на це як на привід дізнатись щось нове, а не на катастрофу

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, irina1969 сказал:

згадаємо класіку " в наш час не можна нікому довіряти, мені можна )) М. Борман:) " і хай це буде останнє горе, бо у всіх садоводів є своя компостна куча , майже як у лікарів )). Я вас чудово розумію щодо пересорта, але там де задіян людський фактор це буде завжди, на жаль. У мене також є пару кандидатів на щеплення і на посадку опилювачів...я писала що у мене є пЄрсік, але потім підняла записи то нектарін:classic_tongue: написано, що сорт майже не хворіє курчавісттю, ага щаз! покрутило той лист аж бігом, а   я не дока в їстівному від слова "зовсім" то він зараз виглядає жахливо 😢дивлюсь на це як на привід дізнатись щось нове, а не на катастрофу

Так, дійсно, нехай це буде останнє горе. Дякую 😊 Щодо курчавості листя. У мене курчавості нема, бо я його ретельно обробляю. Тут головне все зробити вчасно.

Восени я його ретельно обприскала бордоською сумішшю і він весь блакитний пішов у мене в зиму. Але суміш треба робити на негашеному вапні. Якщо треба рецепт, як це правильно зробити, напишу. Навесні я обробляла Хорус + Енжио по зеленому конусу. Повторила обробку перед самим цвітінням і одразу після цвітіння (якщо при мінусових температурах це можна назвати цвітінням) Магнікур сенсейшн. Кучерявості нема. 

Зустрічала інформацію, що якщо кучерявість уже є, то змішують Хорус + Скор. Хворе листя видаляють механічно.

Може ще Фрай порадить, як він лікує свої персики.

Іро, ви пишете що у вас є пару кандидатів на щеплення. Яким саме способом ви плануєте це робити? Я ніколи нічого не щепила, то зараз приглядаюсь до різних методів і шукаю той, який я зможу самостійно зробити, бо досвіду не маю.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Nic-олаевна сказав:

Я лише писала про те, що коли вирощуєш не те, на до сподіваєшся, до дуже шкода свого часу і втрачаєш довіру до продавців.

Наташа, це дуже чутлива тема . Про Файний сад не буду, не знайома з тим розплідником. Та і по плодовому саду не є знавцем. Але пам'ятаю, що побачені саджанці викликали в мене підозру, що то не діплоїдні сливи, бо до мене приходили з Дивосаду три різних сорти і не один не виглядав так, як те, що показували.

Скажу за свій досвід. Я замовляла кущі лохини в Клєомі-Сервісі. Прийшли гарні кущі, вже з квітами, бо замовляла 3-х річки, гарно запаковані. Гарно росли і давали ягоду. В мене нема претензій до цього розплідника і, навіть, на форумі був мій відгук про нього. Але десь через рік читаю  від когось, що поганий розплідник, з дуже поганим посадковим матеріалом. І ось кому вірити? Своїм очам і досвіду  чи людині, що має протилежний досвід по цьому розпліднику?

Чи буду я знов саджати  плодові дерева замість тих, що загубила вода? Не впевнена. Хоча за своєю полуницею та лохиною дуже сумую, в сенсі того, що мені подобалось не залежати від поїздок кудись , щоб купити ягоду. Вже не кажу за те, що я знала чим та ягода годувалась та які обробки були.

2 години тому, Nic-олаевна сказав:

Тому у мене питання. Може хтось підкаже, де придбати кісточки гіркого мигдалю? Подивилась як виростити мигдаль і прищепити на нього персик. Як на мене, то це не складно

Наташа, а воно того варто? Я про час. Скільки часу займе все те? Я про персик мало що знаю, не цікавилась, бо не саджала його в себе. Точніше, робила спробу та він не хоче в мене рости. В сусідки, через паркан, росте, а в мене ні. Мабуть тому, що я казала, що не той смак в персика, що росте тут, коли знаєш, який він насправді смачний:grin:. Та наче  мені здавалось, що він починає плодоносити  чи не на другий рік? То може простіше посадити новий саджанець? Бо зі свого дитинства пам'ятаю, що в пальметних садах персики замінювали кожні 5 років.

55 хвилин тому, irina1969 сказав:

згадаємо класіку " в наш час не можна нікому довіряти, мені можна )) М. Борман:) "

 Перефразую. " В наш час краще мовчати та нікому не задавати питання". Це я згадала, як запитала про те, скільки часу планують підкладати Ініціатор під виноград. Та пояснила, чому питаю і чому питання формулюю таким чином. Натомість прослухала лекцію про те, що  імідаклоприд є складовою в багатьох випадках. Зробила спробу пояснити, якщо я це питаю, то знаю чому. Чим закінчилось? Тим самим, про що я і питала- що не можна класти той Ініціатор під те, що будеш їсти. Питання- навіщо мені було розказувати все те, про що я і так знала, щоб сказати те саме, про що я питала? А перед цим був фундазол:pozor:. Тож , Алло, мовчи вже 🤐, хай люди самі розбираються. Ні, знов  полізла з застереженнями, що засоби захисту треба вивчати ретельно. Що маю натомість? Тверде переконання, що кожен творець свого здоров'я і що більше , ні-ні, ніяких питань та пересторог.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я персики навіть садити не хочу. У батьків три дерева вже дорослі, біля них безкінечні танці з бубном, або поболіють, або померзнуть, а якщо рік вдасться і вони плодоносять то якось всі разом, на дереві не висять, падають, погано зберігаються і їсти їх треба дуже швидко) Та й таке.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Nic-олаевна сказал:

Може ще Фрай порадить, як він лікує свої персики.

Та у вас і написана відповідь

2 часа назад, Nic-олаевна сказал:

Хворе листя видаляють механічно.

Саме так і робив, руцями, руцями і хвороба відступала. А хімію практично не використовую 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, allanek сказав:

 

 Перефразую. " В наш час краще мовчати та нікому не задавати питання". Це я згадала, як запитала про те, скільки часу планують підкладати Ініціатор під виноград. Та пояснила, чому питаю і чому питання формулюю таким чином. Натомість прослухала лекцію про те, що  імідаклоприд є складовою в багатьох випадках. Зробила спробу пояснити, якщо я це питаю, то знаю чому. Чим закінчилось? Тим самим, про що я і питала- що не можна класти той Ініціатор під те, що будеш їсти. Питання- навіщо мені було розказувати все те, про що я і так знала, щоб сказати те саме, про що я питала? А перед цим був фундазол:pozor:. Тож , Алло, мовчи вже 🤐, хай люди самі розбираються. Ні, знов  полізла з застереженнями, що засоби захисту треба вивчати ретельно. Що маю натомість? Тверде переконання, що кожен творець свого здоров'я і що більше , ні-ні, ніяких питань та пересторог.

Вкотре жалкую, що нема смайла як в ФБ " тримаємось"...вчора в вайбер групі на питання чим вивести тлю з базіліка була відповідь- пролити актарой і 21 день не вживати😭чужий досвід то добре, але доки сам не спробуєшь діла не буде

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, irina1969 сказав:

, але доки сам не спробуєшь діла не буде

Так вони і спробують пролити актарой і потім вживати те листя в їжу. І чекати ніхто не буде. Безодня головного мозку.

А звідки на базіліку тля? Ніколи не було.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, irina1969 сказал:

вчора в вайбер групі на питання чим вивести тлю з базіліка була відповідь- пролити актарой і 21 день не вживати😭чужий досвід то добре, але доки сам не спробуєшь діла не буде

Йоханийбабай, вони що, зовсім без мозку? Іро, натріть на тертці трохи звичайного господарського мила (не білого, а отого коричневого), добре розчиніть у воді, щоб вода була мильна, але не така щоб аж можна було в ній прати, і цим розчином добре побризкайте тлю. Якщо базилік уже високий, а тля лише на верхівці, то можна обережно ту верхівку "пополоскати" в розчині мила.

Якщо остерігаєтесь що мило якось всотається в базилік, або обпече йому листя (якщо зробити правильну концентрацію то не обпече), то можна спочатку побризкати його чистою водичкою, а потім обсипати попелом. Але обсипати треба так, щоб попіл пристав саме під листям, там де тля сидить.

Можливо за 1 раз 100% ефекту не буде, але це буде краще, ніж нічого не робити. Ще від тлі використовують гірчичний порошок розведений у воді і оцет. Але у базиліка листя ніжне, можна спалити. Хоча...гірчичний порошок теж можна спробувати на декількох рослинах 

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Yull сказал:

Я персики навіть садити не хочу. У батьків три дерева вже дорослі, біля них безкінечні танці з бубном, або поболіють, або померзнуть, а якщо рік вдасться і вони плодоносять то якось всі разом, на дереві не висять, падають, погано зберігаються і їсти їх треба дуже швидко) Та й таке.

А я тут уже 3-літрові банки наготувала, розмріялась що буду консервувати їх цілими плодами і зимою їсти))

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алло, мені здалося що у вас досить велика ділянка, навіть без затопленої частини. Та ще і такий благодатний грунт і оточення для лохини. То чому б не знайти під неї куточок, якщо вам ця ягода подобається? 

3 часа назад, allanek сказал:

Наташа, а воно того варто? Я про час. Скільки часу займе все те? 

--------------------------------------------------+++

 Перефразую. " В наш час краще мовчати та нікому не задавати питання".

:pozor:. Тож , Алло, мовчи вже 🤐, хай люди самі розбираються. Ні, знов  полізла з застереженнями, що засоби захисту треба вивчати ретельно. 

Та не знаю, варто чи ні. Якщо вірити відео з Ютуба, то гіркий мигдаль саджають кісточку навесні, ближче до осені на цей однорічний пагін щеплять персик, воно зимує, наступної весни мигдаль зрізають а персик росте. І уже восени чи наступної весни можна саджати його на постійне місце і він повинен уже або заквітнути і дати сигналу, або можна дати йому ще рік підрости. Впринципі, це не довго, якщо зважати що персик у мене уже є і поки він сам не помре, я його не буду чіпати. Але, тут з'ясувалось, що підщепа мигдаль у моєму кліматі може не перезимувати. От така засада

------------------------------------------------------

Та ні, це все залежить від людини. Форум це ж вільний простір для всіх. Хтось питає пораду, прислухається і придивляється до досвіду людей, хтось "гне свою лінію". Всім же свого мозку не вставиш

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продавав один гараж і знайшов торбинку з мигдалем.

Пригадав, що то з Крим-2009, був на полюванні і забрів у якийсь покинутий садок під Євпаторією.

А там мигдаль і весь усипаний горіхами, набрав скільки зміг і похвалився за вечерею трофеєм, а мені кажуть, що там де я був нема ніякого мигдалевого саду, то персиковий.

отже, був покинутий сад, персики загинули, а мигдаль дикий і пробились парости з підвою, виросли у великі дерева.

Отак узнав за персики і на що вони щепляться крім абрикоса аби краще родили.

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Nic-олаевна сказав:

Алло, мені здалося що у вас досить велика ділянка, навіть без затопленої частини. Та ще і такий благодатний грунт і оточення для лохини. То чому б не знайти під неї куточок, якщо вам ця ягода подобається? 

Зараз це вже не так просто, бо "всі ходи записані"(с), навіть рельєф ландшафту був продуманий та спланований . Але ж так, було б бажання- все можна зробити. Під лохину ми копали ями та заповнювали їх кислим торфом. Не думаю, що б вона раділа чистому піску. Але так, вона дуже добре почувалась в мене. Як і малина. Була ремонтантна. Не кормила, не доглядала, тільки восени зрізали. Якось прикопала в кутку кілька "кропивок"  і через рік мала куток, що повністю був зайнятий кущами малини. Тож малині, полуниці, лохині в мене добре. Суниця лісова сама росте, де хоче. І лісова малина теж хоче "де хоче":grin:.

До речі, таки поїхала на ринок та купила цибулю-тиканку. Що сказати?  В самому ринку, там де ряди овочі-фрукти, 1кг тиканки (сіянки)150грн.  І біля входу, де завжди продають все для саду, пів літрова банка...теж 150грн!!! Нема слів. Вже посадила)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви тиканку купували у "місцевих відьом" (дуже мені сподобалось це прозвище😅), чи імпортну голандську?

У нас імпортна теж у таку ціну. В залежності від сорту 100-150. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...