Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

Алло, а чи можете показати свою тсугу канадську? Бо маю такого "хом'ячка" і не знаю, що від нього чекати)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, irina1969 сказал:

Ялини, ялиці чудово ростуть а тис взагалі рекомендовано для тіні

Тис прикольний. Дякую за поради, якщо туї не виживуть - буде напевно ялівець чи тис.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, allanek сказал:

Наташа, мені нічого не потрібно доводити. Мені здавалось, що ми тут не сперечаємось, а ділимось своїми поглядами та думками)))

 

Алло, та хіба ж сперечаюсь. Це я хотіла вам показати для порівняння, що Сумщина не Кіровоградщина, навіть при наявності асфальту.

Просто так в цій темі вийшло, що ніхто з власників туй не пояснив свій вибір, чому саме вони. А я пояснила вибір туй в наших умовах.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, Malchish сказал:

Тис прикольний. Дякую за поради, якщо туї не виживуть - буде напевно ялівець чи тис.

Прикольні. У мене вони ростуть теж в таких умовах, що більша частина дня тінь. Може не такі шикарні як на повному сонці, але і не такі страшні, як пише література

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, irina1969 сказав:

тис взагалі рекомендовано для тіні

В мене тис Давіда один на  сонці, другий в тіні. Обидва ростуть повільно, але він, сам по собі, невеликого розміру. А ось другий Елегантиссима, хоч і кущ, але ростуть (2шт) швидко і один я дозволила чоловіку стригти, бо йому та чаша в Проксимі не дає спокою:grin:. Тож, якщо вибирати тис, треба уважно дивитись якого він буде розміру та як швидко росте.

25 хвилин тому, Wolfchen сказав:

Алло, а чи можете показати свою тсугу канадську? Бо маю такого "хом'ячка" і не знаю, що від нього чекати)))

Так, можу, зараз розберусь з тим, що сфотографувала і покажу)

4 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

Просто так в цій темі вийшло, що ніхто з власників туй не пояснив свій вибір, чому саме вони. А я пояснила вибір туй в наших умовах.

Так, дійсно, Наташа, тільки ви і пояснили своє відношення  до вибору туй. Дякую)))

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тсуга. Рік посадки 2016, розмір 50-60см. пам'ятаю, що взяла ті, що трохи менше, бо вони виглядали краще. Умови- густа тінь,  мають освітлення пару годин. Посаджені 2 шт . Зараз висота 3+ метра, ширина 2+ метра кожна. Ростуть на піску, не годую, полив мають добрий, але  і посуху переносять добре. Не стригла, мені подобається їх ажурність. І взагалі, тсуги мені подобаються. Але то дерево, як на мене, гарно підходить для природного саду на відміну від тсуг Пендула та Джедделох. Їх теж маю і хотіла б мати Колс Прострейт, але, поки, не маю натхнення на сад. Я б і Джедделох ще посадила:grin:, але довго чекати, поки вони з гидкого каченя перетворяться на гарного лебедя.

Пендула росте на повному сонці, переносить добре, має біль світле забарвлення.

 

IMG_7777.JPG

IMG_7776.JPG

IMG_7781.JPG

IMG_7782.JPG

IMG_7779.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, Алло! А Ваші тсуги одразу мали центрального лідера? Моя ще маленька, до 30 см у висоту, лідера не має, то починаю думати, може вона пендула? І по кольору така світла як Ваша... Приїду за тиждень додому, роздивлюся уважніше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, якщо це тсуга видова, то вони одразу деревцем, хоч які маленьки. "Голови" тримають самі з першого дняале прив'язувати їх можуть, щоб не зламались, бо вони тендітні, поки не підростуть. Пендули, ті треба підв'язувати і робити висоту, яку вам забажається. В мене їх дві, обидві прив'язані до бамбукових палиць і висоти невеликої, бо там мені потрібні товстенькі скирдочки. Але в мене "тарган" на пендульних рослинах, я їх полюбляю :grin:

Так показуйте вашу тсугу, може щось і вирішимо, яка то тсуга. Вони, коли малі, чимось нагадують аспарагус перистий. Пендула не тримає сама стовбура з самого малечку. Вони до мене приїхали з розплідника одразу підв'язані.

Ось, знайшла фото тсуги Пендули (2019р), де добре видно, що ця тсуга має чіткий проводник, тільки з нею можна гратись, можна підв'язати іншу гілку, чи стригти гілки, щоб отримати якусь кракозябру. 

Я так формувала ялівець Хорстман, різала ті гілки, що мені були зайвими, чи, коли хотіла, щоб гілка розходилась на дві рогами. Це цікаво - формувати рослину, особливо пендульну. Я, навіть, формувала сербську ялину Пендулу. Аж до сліз було, поки змусила себе відстригти гілки, що треба було відрізати. А вона така гарна...сербська Пендула:classic_biggrin:

IMG_6342.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, allanek сказал:

Так показуйте вашу тсугу, може щось і вирішимо, яка то тсуга. Вони, коли малі, чимось нагадують аспарагус перистий. Пендула не тримає сама стовбура з самого малечку. Вони до мене приїхали з розплідника одразу підв'язані.

Маю лиш такі минулорічні фото. Вона ше й досі сидить в горщику, чекає мого повернення... Куплялася спонтанно в запалі садівничого зуду на ярмарку))) на етикетці просто - тсуга канадська. Казали буде "подушка"... 

IMG_20220211_130820.jpg

IMG_20220211_130824.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 хвилин тому, Wolfchen сказав:

Казали буде "подушка"... 

Схоже на те, що в вас Джедделох. Якщо я правильно бачу, то в центрі є заглублення. Такі специфічні "гніздечка" робить ця тсуга. То вам пощастило і шукайте місце десь в квітнику, щоб її було видно, бо з часом перетвориться на "родзинку" саду. Вам треба її чимось стимульнути і почати з коріння, бо така жовта хвоя, то недобре.

І так, в Джедделоха нема провідника.

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, allanek сказал:

Схоже на те, що в вас Джедделох. Якщо я правильно бачу, то в центрі є заглублення. Такі специфічні "гніздечка" робить ця тсуга. То вам пощастило і шукайте місце десь в квітнику, щоб її було видно, бо з часом перетвориться на "родзинку" саду. Вам треба її чимось стимульнути і почати з коріння, бо така жовта хвоя, то недобре.

Ні, Джедделох я також маю, і вони відрізняються. Тож, залишається поки що "хом'ячком"))) Скоро повернуся додому, буду шукати їй постійне місце ну і приводити до тями. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Wolfchen сказав:

і вони відрізняються.

В мене нема подушок, крім Джедделоха, то не можу вам сказати нічого. Але те, що то не видова або Пендула, це точно. Як варіант, може бути тсуга "Нана", теж подушка.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Такого зубожіння грошового і мисленнєвого як у нас нема ніде по Україні. Тому я писала, що для нас туя - це на грані забобонного ризику і депутатського шику.

То мабуть доля така: виживати. Тому всі сади, городи і оселі орієнтовані в першу чергу на виживання.

Навіяло ось це відео.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

09.05.2023 в 16:10, Malchish сказав:

мабуть треба почекати поки павутина зникне.. 

 

09.05.2023 в 17:31, Nic-олаевна сказав:

Щодо павутиння.

Повернусь до питання. В мене павутиння постійно, де тільки можливо. На туях цілими "хустинками", поперек доріжок, тому що протягнуто з одної на другу рослину, куди заманеться. На таке павутиння я не звертаю уваги, бо то павучки різного розміру та кольору.

Я згадала за павутинного кліща, як можливий прояв хвороби. 

Про почекати. Так, якщо колір хвої губить колір, то після обробки треба почекати.

Можливо, що то рослини після зими так виглядають. Взагалі, після зими туям, ялівцям та іншим рослинам потрібна санітарна чистка. Прибрати суху хвою всередині та видалити пошкоджені гілки чи хвою взагалі.

 

 

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, delic сказал:

То мабуть доля така: виживати. Тому всі сади, городи і оселі орієнтовані в першу чергу на виживання.

Навіяло ось це відео.

Аби ще відео з перекладом, бо британець з мене "так собі"😆

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наташа,  там 27 хвилин про городні рослини. Аналог нашого- все під картоплю, бо взимку ми її їмо). Коротше, півгодини триндить про те, що, якщо є клаптик землі, то треба саджати те, що їсти і чим лікуватись.

Коменти під відео досить дивно виглядають, на кшталт того, що я маніоку та банани саджаю. Ми помідори з перцями, а вони маніоку з бананами:grin:

Я Аню згадала з її 20 сортами капусти))) Я спромоглась посіяти насіння кабачка. І що? Мій "помічник" - кіт, перерив весь той клаптик. Де те насіння і що з того буде, то хто знає:unknown:?

Змінено користувачем allanek
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, allanek сказал:

Наташа,  там 27 хвилин про городні рослини. Аналог нашого- все під картоплю, бо взимку ми її їмо). Коротше, півгодини триндить про те, що, якщо є клаптик землі, то треба саджати те, що їсти і чим лікуватись.

Алло, дякую за переклад🙂

Мені от цікаво, люди досі живуть тим міфом, що за допомогою огороду можна вижити? Це, звісно питання не до Вас, Алло, а загальне зауваження. Я і сама така, що у мене росте всього по-троху: 10 капустин, 20 кущів перцю, рядок огірків, 30 кущів баклажанів, трошки цибулі і часнику, помідори, декілька відер картоплі. Але це не для виживання аж ніяк. Це тому що біля житла є клаптик землі, на якому можна отримати трішки натуральної продукції і мені особисто дуже подобається возитися з рослинами (хоча в серпні, я б ту всю городину видрала, бо набридло). 

От як би на огороді (переважно на деревах)))) росло мясо та риба, взуття і одяг, будівельні матеріали, меблі, можна і раз на рік знаходити на дереві путівочку на відпочинок... тоді да - огород мастхев😅

3 часа назад, allanek сказал:

 

 

3 часа назад, allanek сказал:

Я Аню згадала з її 20 сортами капусти))) Я спромоглась посіяти насіння кабачка. І що? Мій "помічник" - кіт, перерив весь той клаптик. Де те насіння і що з того буде, то хто знає:unknown:?

Ну навіть якщо не зійде, то ще не пізно пересіяти. У нас погода була дуже холодна, то я свої кабачки посіяла тільки пару днів тому в стаканчики і поставила в теплицю. То вони ще і в теплиці не зійшли. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Nic-олаевна сказал:

Аби ще відео з перекладом, бо британець з мене "так собі"😆

В YouTube в налаштуваннях можно увімкнути субтітри та переклад. Не в кожному відео, але в цьому точно є.

  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, voglya сказав:

В YouTube в налаштуваннях можно увімкнути субтітри та переклад.

Навіть не знала за таку функцію. Дякую.

2 години тому, Nic-олаевна сказав:

Мені от цікаво, люди досі живуть тим міфом, що за допомогою огороду можна вижити?

Мені сьогодні попався ролик, де пані в ліс пішла збирати усілякі травки. Вперше почула, що молоду кропиву вона збирала для приготування паски ще і казала, що родина відмовляється від традиційної, бо хоче  з кропивою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, allanek сказал:

Мені сьогодні попався ролик, де пані в ліс пішла збирати усілякі травки. Вперше почула, що молоду кропиву вона збирала для приготування паски ще і казала, що родина відмовляється від традиційної, бо хоче  з кропивою.

Це мабудь з розряду специфічних вподобань сім'ї. Це як сало в шоколаді.

Але коли наші люди витоптують ліс табунами і заготовляють по 500 літрів березового соку, 100 банок маринованих грибів, чорницю і суницю сушену, варену, морожену, то у мене питання - чи люди і справді все це з'їдять?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановне товариство, а хто та як поводиться з пеларгоніями? Щось мене перемкнуло, та я їх не хочу залишати на ніч на терасі і несу в тепло. Чи вже закінчувати боятись заморозків та хай вже живуть постійно на свіжому повітрі? Наче прогнози кажуть, що з понеділка буде +15 вночі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, allanek сказал:

Шановне товариство, а хто та як поводиться з пеларгоніями? Щось мене перемкнуло, та я їх не хочу залишати на ніч на терасі і несу в тепло. Чи вже закінчувати боятись заморозків та хай вже живуть постійно на свіжому повітрі? Наче прогнози кажуть, що з понеділка буде +15 вночі.

Алло, при +15 їх не те що можна, їх потрібно залишати на вулиці. Цієї весни мої пеларгонії з березня висіли в плівковій теплиці. Щоправда не витримали одну якусь мінусову ніч, і їх добряче прихватило. Обрізала, обробила, наразі живі і здорові. У мене вони уже висять на вулиці цілодобово 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та все ж лякали нічними приморозками, тож я і тиняюсь з  тими горщиками.  Мабуть, що завтра вже залишу на дворі. В цьому році весна якась не зрозуміла.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я сьогодні висадила помідори і перець у відкритий грунт. Не знаю, може і зарано але не можу дивитися вже на ту нещасну розсаду, вже переросла всі межі. По прогнозу ніби тепло вже передають, але ночі то холоднувато.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мабуть, теж почну потрохи висаджувати на грядку. Звикла після 20 травня, але дивлюсь, що вже буде постійна нічна +15.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...