Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

15 часов назад, Yull сказал:

Я сьогодні висадила помідори і перець у відкритий грунт. Не знаю, може і зарано але не можу дивитися вже на ту нещасну розсаду, вже переросла всі межі. По прогнозу ніби тепло вже передають, але ночі то холоднувато.

Мої сусіди всі висадили вчора: томати, огірки, перець, капусту.

Я планую саджати сьогодні на вечір. Але я так боялася холодних ночей (а вони у нас були майже мінусові), що огірки ще на стільки малі, що висаджувати нічого.

Босою ногою не можна стояти на грунті. Стоїш наче на пательні. Якщо навіть ніч буде прохолодна, то тепло, що буде підійматися від землі дасть захист рослинам 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, allanek сказал:

Мабуть, теж почну потрохи висаджувати на грядку. Звикла після 20 травня, але дивлюсь, що вже буде постійна нічна +15.

От і я звикла після 20, але дивлюся що потім буде сильно спекотно і рослини будуть довго приживатися. Краще висадити тоді, коли є хоч якась прохолода 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В цьому календарі трохи дивно, що дні для висадки перцю з початку травня, а помідори, таки, після 20).

Прихований текст

Посівний календар на травень 2023 року: сприятливі і несприятливі дні Найсприятливішими вважаються дні, коли місячна доба, фаза Місяця і день тижня наповнені максимальною енергією. Згідно з цим, в травні 2023 року сприятливими та несприятливими днями для висівання розсади будуть (червоний колір — несприятливі, зелений — сприятливі): Щоб культури добре прижилися, їх рекомендовано садити в найвдаліші для конкретної рослини дні.

Для різних культур найбільш урожайними днями в травні 2023 року будуть:

цибуля і часник — 3, 4, 10, 11, 23, 24, 30, 31 травня;

помідори — 23, 24 травня;

кріп, петрушка та інша зелень — 3, 4, 14, 15, 30, 31 травня;

морква — 6, 7, 14, 15 травня;

буряк — 6, 7, 14, 15 травня;

капуста — 2, 14, 21, 24, 30 травня;

баклажани, перець — 3, 4, 6, 7, 14-17, 30, 31 травня;

кабачки, гарбуз — 3, 4, 23, 24, 30, 31 травня;

картопля — 10, 11, 14, 15 травня;

однорічні квіти — 1-4, 28-31 травня;

полуниця, виноград — 6, 7, 20-24 травня;

багаторічні квіти — 1-4, 28-31 травня;

плодові дерева — 3, 4, 30, 31 травня.

Місячний посівний календар на травень 2023: що робити за днями

1-3 травня. Можна висівати будь-яку зелень, мангольд, часник, огірки, бобові культури, розсаду капусти. Також це сприятливі дні для проріджування сходів, боротьби зі шкідниками, прополювання бур'янів. Можна садити і будь-які квіти, зокрема троянди. Дозволяються рясні поливання і підгодівля, а ось обробляти отрутохімікатами краще іншими днями.

4-6 травня. Дні повні.

7-8 травня. Хороший період для висаджування цибулинних квітів. У саду можете зайнятися висаджуванням полуниці, саджанців плодових дерев, жасмину, жимолості. Можна також полоти і удобрювати, займатися побілюванням дерев. А ось обрізати гілки і коріння не варто, оскільки рани будуть довго гоятися.

9-12 травня. Можете займатися висіванням редису, садити картоплю, буряку і моркву для зимового зберігання. На клумбі в цей період висаджуються багаторічні і вічнозелені рослини, сіється зелена огорожа і газон. Дозволяється проводити санітарне обрізання дерев, боротися зі шкідниками і хворобами, рясно поливати та підживлювати. А ось працювати з корінням неварто.

13-15 травня. Можете поливати і підгодовувати рослини, але помірно. В саду дозволено висаджувати ягідні кущі (смородину, ожину, малину, аґрус). А ось вносити мінеральні добрива і обрізати рослини краще в інший час.

16-17 травня. Ввважаються не надто врожайними днями. Тому можете зайнятися обрізанням сухих і хворих гілок, прищеплюванням, перекопуванням і розпушуванням ґрунту, боротьбою зі шкідниками та хворобами. Поливати і підгодовувати рослини, пересаджувати і пікірувати їх в цей період неварто.

18-20 травня. Дні молодика.

21-24 травня. Добре підходять для висаджування рослин з довгим стеблом (наприклад, гарбуз, горох, кавун, диня). Загалом це сприятливі дні для будь-яких культур. Можете пасинкувати, обрізати гілки, прищеплювати рослини, білити дерева. Але не варто пересаджувати цибулинні рослини.

25-26 травня. Вважаються не надто врожайними днями. Але можна зайнятися висаджуванням лікарських рослин, прянощів, кабачків чи гарбузів. Перекопуйте і рихліть землю в цей період, можете відрізати вуса полуниці, проводити санітарне обрізання гілок. Підгодівлі, поливання, пасинкування, пророщування і замочування насіння краще перенести.

27-29 травня. Висівайте всі види перцю, картоплі, зелені, редису. А ось в садку можна садити тільки декоративні дерева (жасмин, бузок). Дозволено пасинкування томатів, формування батогів огірків, видалення зайвих гілок і обприскування дерев від шкідників.

30-31 травня. Садіть картоплю, бобові, всі види капусти, редис, помідори, огірки. Добре пересаджувати багаторічні рослини, особливо троянди. Можете садити в саду ожину, малину, смородину. Дозволено підгодовувати рослини, розпушувати, пікірувати, рясно поливати, прищіпувати і проріджувати ряди. А ось вносити мінеральні добрива і обробляти отрутохімікатами рослини неварто.
 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, allanek сказал:

В цьому календарі трохи дивно, що дні для висадки перцю з початку травня, а помідори, таки, після 20).

  Показать контент

Посівний календар на травень 2023 року: сприятливі і несприятливі дні Найсприятливішими вважаються дні, коли місячна доба, фаза Місяця і день тижня наповнені максимальною енергією. Згідно з цим, в травні 2023 року сприятливими та несприятливими днями для висівання розсади будуть (червоний колір — несприятливі, зелений — сприятливі): Щоб культури добре прижилися, їх рекомендовано садити в найвдаліші для конкретної рослини дні.

Для різних культур найбільш урожайними днями в травні 2023 року будуть:

цибуля і часник — 3, 4, 10, 11, 23, 24, 30, 31 травня;

помідори — 23, 24 травня;

кріп, петрушка та інша зелень — 3, 4, 14, 15, 30, 31 травня;

морква — 6, 7, 14, 15 травня;

буряк — 6, 7, 14, 15 травня;

капуста — 2, 14, 21, 24, 30 травня;

баклажани, перець — 3, 4, 6, 7, 14-17, 30, 31 травня;

кабачки, гарбуз — 3, 4, 23, 24, 30, 31 травня;

картопля — 10, 11, 14, 15 травня;

однорічні квіти — 1-4, 28-31 травня;

полуниця, виноград — 6, 7, 20-24 травня;

багаторічні квіти — 1-4, 28-31 травня;

плодові дерева — 3, 4, 30, 31 травня.

Місячний посівний календар на травень 2023: що робити за днями

1-3 травня. Можна висівати будь-яку зелень, мангольд, часник, огірки, бобові культури, розсаду капусти. Також це сприятливі дні для проріджування сходів, боротьби зі шкідниками, прополювання бур'янів. Можна садити і будь-які квіти, зокрема троянди. Дозволяються рясні поливання і підгодівля, а ось обробляти отрутохімікатами краще іншими днями.

4-6 травня. Дні повні.

7-8 травня. Хороший період для висаджування цибулинних квітів. У саду можете зайнятися висаджуванням полуниці, саджанців плодових дерев, жасмину, жимолості. Можна також полоти і удобрювати, займатися побілюванням дерев. А ось обрізати гілки і коріння не варто, оскільки рани будуть довго гоятися.

9-12 травня. Можете займатися висіванням редису, садити картоплю, буряку і моркву для зимового зберігання. На клумбі в цей період висаджуються багаторічні і вічнозелені рослини, сіється зелена огорожа і газон. Дозволяється проводити санітарне обрізання дерев, боротися зі шкідниками і хворобами, рясно поливати та підживлювати. А ось працювати з корінням неварто.

13-15 травня. Можете поливати і підгодовувати рослини, але помірно. В саду дозволено висаджувати ягідні кущі (смородину, ожину, малину, аґрус). А ось вносити мінеральні добрива і обрізати рослини краще в інший час.

16-17 травня. Ввважаються не надто врожайними днями. Тому можете зайнятися обрізанням сухих і хворих гілок, прищеплюванням, перекопуванням і розпушуванням ґрунту, боротьбою зі шкідниками та хворобами. Поливати і підгодовувати рослини, пересаджувати і пікірувати їх в цей період неварто.

18-20 травня. Дні молодика.

21-24 травня. Добре підходять для висаджування рослин з довгим стеблом (наприклад, гарбуз, горох, кавун, диня). Загалом це сприятливі дні для будь-яких культур. Можете пасинкувати, обрізати гілки, прищеплювати рослини, білити дерева. Але не варто пересаджувати цибулинні рослини.

25-26 травня. Вважаються не надто врожайними днями. Але можна зайнятися висаджуванням лікарських рослин, прянощів, кабачків чи гарбузів. Перекопуйте і рихліть землю в цей період, можете відрізати вуса полуниці, проводити санітарне обрізання гілок. Підгодівлі, поливання, пасинкування, пророщування і замочування насіння краще перенести.

27-29 травня. Висівайте всі види перцю, картоплі, зелені, редису. А ось в садку можна садити тільки декоративні дерева (жасмин, бузок). Дозволено пасинкування томатів, формування батогів огірків, видалення зайвих гілок і обприскування дерев від шкідників.

30-31 травня. Садіть картоплю, бобові, всі види капусти, редис, помідори, огірки. Добре пересаджувати багаторічні рослини, особливо троянди. Можете садити в саду ожину, малину, смородину. Дозволено підгодовувати рослини, розпушувати, пікірувати, рясно поливати, прищіпувати і проріджувати ряди. А ось вносити мінеральні добрива і обробляти отрутохімікатами рослини неварто.
 

 

Ніколи на них не дивлюсь. Не дивлюсь на фази луни і на інші народні прикмети. У мене це продиктовано наявністю вільного часу і погодою. Буває, що по календарю сприятливий день для посадки, а я з роботи пізно прийшла і уже нічого не хочу, то через силу саджати не йду. Або дощ стіною, або вітер такий що все летить. Воно ростиме добре і без тих календарів 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То вже таке, хто як хоче-може. Сьогодні посадила гіркий перець по горщиках. Завжди саджаю гіркий в горщики. Завтра або з помідорів почну, або з солодкого перцю. В календар сьогодні не дивилась:grin:.

 

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шоновни панянки , мабуть зможете мене допомогти. Маю ліпку біля 10 метрів заввишки . В тому році пару гілок знизу були уражени якось хворобою . В цому році бачу, що хвороба пішла вгору, при чому пріріст того року покі що не мает ознак ураження, виключно гілкі що були раніше. Що за штука и що з тим робіть. На весні получил по до куда можливо було достать бруньку дворазово, потім на него виливався весь остаток інших обробок трохі Скора, трохі Хоруса, трохі Актеліка.  Але не допомогло взагалі.  Ось так виглядае лістя.  Гусінь або шкідників не знайшла. 

FF49F36D-9063-4676-A871-83BFB37846BD.jpeg

5B31A717-8FB2-4065-B1E9-2006357BD32E.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, allanek сказав:

З телефона не дуже добре видно. Аня, плями виглядають наче нарости?

Я шкрябала, ні ні нарости, не схоже з обратной сторони . Зверху як ожоги. Знизу трохі  схоже на пушок, але ця штука біла ,не знимается зовсім ,внутрі нікого немає, або зараз воно в супер зачаточном стадіі. Но отодрат зараз не пошкодив наскрізь листа  не можливо.  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні, не знаю, що то таке. Аня, якщо це шкідник, його не завжди можна побачити. Візьміть лупу  та через неї  ще раз подивитись.  

А в темі Саші Позитива запитували? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, allanek сказав:

Ні, не знаю, що то таке. Аня, якщо це шкідник, його не завжди можна побачити. Візьміть лупу  та через неї  ще раз подивитись.  

А в темі Саші Позитива запитували? 

Ні  з лупою не бачіла. Але згадала , що від мене в 2 км є міська липа величезна. Але вона після початку квітнкння теж уражена як каштани.  В мене е каштанчік молоденькій біля огорожі завтра пійду побачу що з нім , мабуть мають теж ознаки ураження східни з ліпою

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 хвилини тому, Сарочка сказав:

. Знизу трохі  схоже на пушок, але ця штука біла ,не знимается зовсім ,внутрі нікого немає, або зараз воно в супер зачаточном стадіі. 

Аня, спробуйте пошуком " липовий войлочний  кліщ". 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 29.04.2023 в 21:56, Nic-олаевна сказал:
В 29.04.2023 в 18:41, Фрай сказал:

Вже знаю де буде стояти, але без землі, все у вазонах. ) от, не мала баба клопоту, купила порося! ))

Коли доробите та поставите як плануєте, покажіть. Думаю, буде гарно

Немає часу займатись, але потихеньку щось вимальовується )

FA160851-86B1-46DE-B92B-E2689CEBC67F.thumb.jpeg.ce339c18cdf955cf46d75d35a0155242.jpeg
 

доречі, зверніть увагу на тюльпани. )

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Фрай сказал:

Немає часу займатись, але потихеньку щось вимальовується )

FA160851-86B1-46DE-B92B-E2689CEBC67F.thumb.jpeg.ce339c18cdf955cf46d75d35a0155242.jpeg
 

доречі, зверніть увагу на тюльпани. )

Фрай, дуже гарно! Дякую.

Щодо тюльпанів. Їх в цьому році розвелося так багато різних по кольору і формі, що мені здається раніше такого не було. Раніше у нас за екзотику були білі та жовті, а зараз стільки гарних. Планую восени купити і собі таких красенів, бо у мене лише стандартні, а з махрових, то лише один і той за декілька років зацвів вперше

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, Nic-олаевна сказав:

а з махрових, то лише один і

Наташа, в тому відео від пані Марти, є рабатка з білих махрових тюльпанів. Вони мені схожі на троянди, дуже гарні. Тож саджайте)))

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Іра, наче ти згадувала про магазин "Фазенда". Вирішила натикати цибулі на зелень, але там, де купувала до війни, нема нічого. Натрапила в інеті на "Фазенду" і вони продають сівок. Чи можна їм довіряти та замовляти той лук?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, allanek сказав:

Іра, наче ти згадувала про магазин "Фазенда". Вирішила натикати цибулі на зелень, але там, де купувала до війни, нема нічого. Натрапила в інеті на "Фазенду" і вони продають сівок. Чи можна їм довіряти та замовляти той лук?

я у них купувала тільки добрива, мене все влаштувало на 100% 

 

Прихований текст

fazenda.net.ua/katalog-tovarov/udobreniya/gumat/

 

по цибулі -тиканці я не в курсі ((

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую. Мені достатньо того, що все добре. Залишилось питання про доставку, що дешевше- НП чи Укрпошта.  Бо НП зовсім знахабніла. Ми постійно замовляємо сир та хамон, прошутто, салямі з одного складу в Києві. Незалежно від ваги, хоч 1кг, хоч 10кг , мені обходиться доставка в 125грн. останній раз ще замовила і банку олівок (4кг),  доставка було 142грн:grin:.  замовляла таблетки для септику, з вул. Лугова до мене на відділення Укрпошти - 32грн, хоча казали, що буде 25грн.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я НП замовляю тільки розсаду бо треба швидко, а все інше вже давно Укрпоштою...у нас було дуже гарне відділення в Ірпені, але його спалили ((   знайшли непогане в Горенці і завжди все добре ( тьху 3 рази)

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В нас, наче влітку вже, коли до села гарно прилетіло 7 ракет, НП та Укрпошта знаходяться поруч. І ще будку з грузинською випечкою там притулили поряд.  Не знаю ( ні, знаю), куди цілили, але зруйнували тільки будку з випечкою та ще Форі трохи дісталось-вікна потрощило. Тож, з цим гарно. Дивлюсь і Розетка потрохи повертається, в нас ще не відновил, але в сусідньому селі вже є відділ доставки. Тож життя, потрохи, повертається. Горіти тим оркам в вічному вогні пекла=@

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

коли писала про Укрпошту в Ірпіні, знайшла фото того будинку де вона була..там перед входом була доволі мила група з рослин, також маю фото на

згадку 😢так що ти права про вічне пекло для рашистів

image.thumb.png.c0a08b6e5bd733a53c69e4e22a6a6431.pngimage.thumb.png.3aa3029336e0917d755f534f9a52518f.png

 

35 хвилин тому, irina1969 сказав:

я НП замовляю тільки розсаду бо треба швидко, а все інше вже давно Укрпоштою...у нас було дуже гарне відділення в Ірпені, але його спалили ((   знайшли непогане в Горенці і завжди все добре ( тьху 3 рази)

 у мене до НП особливий рахунок і справа навіть не в грошах по великому рахунку, хоч вони зажрались😈

ми зараз дуже багато чого замовляємо на аліекспресе, чоловік для роботи, обладнення для СЕС ( у нас купували тільки панелі) іт.і для дому, для сім"ї )) і  ще не було жодного разу щоб посилка , що пересилається через НП, не прийшла без траблів🤢 то вони її загубили, то вони її вручили невідомо кому...чоловіка вже по голосу стали пізнавати на горячій лінії, доки ми не написали скаргу в головний офіс вони "гулялись", відправлення через Укрпошту як годинник

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пішла садити свої пеларгонії 😢вони в цьому році паскудні, але вже є що є...черенковала в перліті

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я перці висаджувати піду трохи пізніше. Свої пеларгонії вчора залишила ночувати на терасі, наче всі бадьорі і вже починають квітнути.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, allanek сказав:

А я перці висаджувати піду трохи пізніше. Свої пеларгонії вчора залишила ночувати на терасі, наче всі бадьорі і вже починають квітнути.

Маточні кусти пеларгоній вже давно на терасі,квітнуть а ці замориши перестояли...гарний сорт Каліопе Вайт тому і вирішила наксеріти))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, allanek сказал:

Іра, наче ти згадувала про магазин "Фазенда". Вирішила натикати цибулі на зелень, але там, де купувала до війни, нема нічого. Натрапила в інеті на "Фазенду" і вони продають сівок. Чи можна їм довіряти та замовляти той лук?

Мені здається що тиканку, дешевше і простіше придбати десь по місцю, ніж через інтернет. Ну, хіба що будете брати декілька кілограмів. В інтернеті вона не набагато дешевше ніж в магазинах, рле там ще +пересилка 

 

10 часов назад, irina1969 сказал:

Маточні кусти пеларгоній вже давно на терасі,квітнуть а ці замориши перестояли...гарний сорт Каліопе Вайт тому і вирішила наксеріти))

Я давня шанувальниця Каліопе, але навіть не знала, що є біла. Дякую, буду знати

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вона трішки зеленувата в бутоні💟всю зиму квітнула в домі і що добре особливо не витянулась

image.thumb.png.d585e1b20a712dbb4636f23ab14f52b4.png

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...