Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Чек лист вибору ділянки

dragon200

Рекомендовані повідомлення

Думаю не тільки для мене гостро стоїть тема вибору ділянки.

Пропоную спільними силами створити ЧЕК ЛИСТ по вибору ділянки, щоб всі хто тільки влазить в цю тему і не сильно шарить (як я) на початковому єтапі змогли відсіяти відверто проблемні ділянки.

Я почну, опишу так як роблю це я. Шановна спільнота, прошу доповнювати, виправляти, і разом зробимо реально толкову штуку.

1. Пошук ділянки (ОЛХ)

2. Якщо в оголошенні не вказаний кадастровий номер, попросити продавця надати його, або геолокацію і вже потім самостійно знайти його в кадастрі kadastr.live можна використовувати різні фільтри (геометрія ділянки, фото зі супутника)

3. На сайті кадастрової карти клікаємо по потрібній ділянці і попадаємо на "Інформація про земельну ділянку" тут мене цікавить

   3.1 Поля Використання і призначення (я шукаю для будівництва житлового будинка, відповідно мене цікавить щоб було написано Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд)

   3.2 Поле Власність тут я шукаю щоб була приватна власність (хоча дуже часто пише не визначено, можливо воно і не грає ніякої ролі, хто шарить підкажіть)

   3.3 також тут можна подивитись точну площу ділянки

4. Якщо все ок то клікаємо на Інформація про речові права і за допомогою електронного підпису (я використовую приватбанк) переходимо на сайт e.land.gov.ua  тут можна подивитись ПІБ справжнього власника ділянки а також Відомості про зареєстроване обмеження у використанні земельної ділянки (таким чином я знайшов вже 5! ділянок із обмеженнями, хоча ріелтори як завжди кажуть що там все супер)

5. Відкриваємо гугл карти та за допомогою панорами (якщо така можливість там є) дивимось покриття до ділянки, асфальт, грунтовка і т.д. Якщо панорами нема можна відкити фото зі супутника і подивитись там

6. Якщо всі вищеперераховані пункти мене влаштовують я виїзжаю на ділянку і дивлюсь на неї власними очима :)

7. Ходимо дивимось, спілкуємось із сусідами

поки що далі я не заходив :) тому хто має досвід поділіться які кроки треба робити далі, йти самому до нотаріуса та первіряти ділянку по якимось базам, чи це вже можна робити із продавцем? Може брати лопату та копати яму дивитись на рівень грунтових вод😆?

ну і прохання поправляти якщо я щось невірно написав.

дякую.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Встановити межі земельної ділянки на місцевості з викликом геодезіста. Обов'язково, якщо межі чітко не позначені.

Ознайомитись з документами на ділянку наявними у власника. Перевірити всю інформацію з документів.

Попросити зробити довідку, щодо відсутності забудови на ділянці.

Домовитись щодо оформлення угоди купівлі-продажу: який нотаріус, хто супроводжує угоду і т.і.

І багато цікавих ділянок ви не знайдете на сайтах і навіть у місцевих ріелторів (по в першу чергу парять увесь непотріб).

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доповню щодо комуніцкацій на ділянці. Крім розмови з сусідами бажано знайти можливість поговорити з головою правління (садового товариства/кооперативу, котеджного містечка) щодо можливості підключення до електрики, газу і вартості таких підключень. Не довіряти в цьому питанні продавцю і його запевненням "лічильник на стовпі", "комунікації по вулиці", "у сусідів все є, без проблем підключають" - реальність може бути іншою.

Також запитати про відсутність боргів перед товариством/кооперативом/містечком. Особливо розпитувати при покупці "голої" ділянки, може виявитись, що продавець не приймав участі в будівництві дороги, встановленні трансформатора, тощо... Також якщо ділянка в товаристві/кооперативі виникає питання щорічних і вступних внесків. При покупці здається дрібницею, але прояснити варто.
 

Змінено користувачем bomberos
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, dragon200 сказал:

створити ЧЕК ЛИСТ по вибору ділянки,

Ерундой маетесь...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, DimaF сказал:

Ерундой маетесь...

к сожалению, многие покупают, лишь полагаясь на слова риелтора, ибо "так надежно". А потом получают огород в лучшем случае...

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, DimaF сказав:

Ерундой маетесь...

Це як копирсатись в електроніці, не розуміючи взагалі як воно працює? :)

ПС. Наступникам буде корисно. У них вже буде чек-список... :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, sly сказал:

к сожалению, многие покупают, лишь полагаясь на слова риелтора, ибо "так надежно". А потом получают огород в лучшем случае...

Таким людям в обще не надо ни участок ни стройка...)

14 минут назад, delic сказал:

Це як копирсатись в електроніці, не розуміючи взагалі як воно працює?

Но они туда все равно лезут?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Людина дуже відповідально ставиться до вибору ділянки і правильно, на це може піти кілька років і чим більше збереш варіантів, тим вірогідніше серед них попадеться той ідеальний, де буде любов "з першого погляду", але зазвичай де вона склалась, то ще грошей трохи на хватає...

13 годин тому, dragon200 сказав:

Може брати лопату та копати яму дивитись на рівень грунтових вод

А мені подобаються ділянки на південному схилі 10-20° з виходом на РГВ, комусь може і не зайти...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, DimaF сказал:

Таким людям в обще не надо ни участок ни стройка...)

по такой логике, если человек не разбирается в медицине - ему не надо лечиться?

Если не разбирается в сантехнике - не надо вызывать сантехника для ремонта?

как-то тупо, извините

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, sly сказал:

если человек не разбирается в медицине - ему не надо лечиться?

Он обращается в специалистам наверное, нет?

А если у человека нет понятия про застройку, то что он настроит??

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, DimaF сказал:

Он обращается в специалистам наверное, нет?

вот так и люди, обращаясь к риелтору, "обращаются к специалисту", как они думают. Я это имел ввиду.

А уже что ему надо/можно и т.д. - это его личное дело.

1 минуту назад, DimaF сказал:

если у человека нет понятия про застройку, то что он настроит??

наймет другого "специалиста" - архитектора и прораба.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, sly сказал:

вот так и люди, обращаясь к риелтору, "обращаются к специалисту"

Ну это прохиндеи, в отличии от врачей или архитекторов которые диплом имеют.

Поэтому для выбора-поиска участка нужно прокачивать собственные скилы)

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, dragon200 сказав:

прошу доповнювати

Зацитую з однієї книжки )

Цитата

Дважды (лучше трижды) стоит подумать перед тем, как строиться рядом с друзьями или родственниками.

И вообще, перед покупкой участка желательно познакомиться с будущими соседями и убедиться в их адекватности.

Не стоит брать участок рядом с мощной линией электропередач, магистральным газопроводом, железной дорогой, автотрассой или шумным и грязным предприятием.

Также перед покупкой участка надо найти схему зонирования и охранных территорий вашего города и проверить, не попадает ли ваш участок в какую-нибудь охранную зону (водоема, предприятия, кладбища) или под будущую дорогу.

Проверьте участок на всякий случай дозиметром (с теперь еще и миноискателем), узнайте у старожилов, не стоял ли, например, на вашем участке 30 лет назад склад с сельхоз химикатами или свалка мусора.

Также нужно учитывать, куда в случае сильного ливня стекает вода

не стоит покупать зимой засыпанный снегом участок (кота в мешке). Лучшее время для осмотра – весна, когда снег уже сошел, самый высокий уровень грунтовых вод, нет бурьянов, листьев на деревьях и кустах, и хорошо виден рельеф.

 

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, dragon200 сказал:

прошу доповнювати

Вияснити все, що стосується комунікацій, вільні потужності по електриці (в нас наприклад вже напідключали до трансформатора з перевантаженням в +150%, і як наслідок, протягом місяця чотири рази міняли згорівший трансформатор), газ є\немає, труба державна чи приватна, якщо приватна, скільки запросять за підключення. Що з водоносними горизонтами та грунтовими водами, щоб потім не було проблем зі скважиною, септиком. Який грунт на ділянці, яка його родючість, можливо конкретній людині це і не важливо, але щоб потім не було сюрпризів, що щоб посадити якесь дерево треба вийняти куб глини і замістити більш родючим грунтом

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, delic сказал:

Встановити межі земельної ділянки на місцевості з викликом геодезіста. Обов'язково, якщо межі чітко не позначені.

Ознайомитись з документами на ділянку наявними у власника. Перевірити всю інформацію з документів.

Попросити зробити довідку, щодо відсутності забудови на ділянці.

Домовитись щодо оформлення угоди купівлі-продажу: який нотаріус, хто супроводжує угоду і т.і.

І багато цікавих ділянок ви не знайдете на сайтах і навіть у місцевих ріелторів (по в першу чергу парять увесь непотріб).

 

Дякую, якщо можна пару питань

1. що маєте на увазі під межі чітко не позначені?

2. документи які мають бути обов,язково це право власності на ділянку? вірно? чи ще якісь виписки і т.д.?

3. +

4. Можливо порадите як краще робити? шукати якогось незалежного нотаріуса? бо у рієлторів завжди є свої "надійні" нотаріуси які можуть щось приховати при купівлі чи вони таким займатись не будуть?)

5. а де ж ще звичайному пересічному покупцю шукати ці солодкі варіанти? пару разів у людей по вулиці запитував чи хтось щось продає? і практично завжди казали що чи вони продають, чи рідні/знайомі але ціну озвучували сильно завищену (від того ж середнього рівня на олх)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, bomberos сказал:

Доповню щодо комуніцкацій на ділянці. Крім розмови з сусідами бажано знайти можливість поговорити з головою правління (садового товариства/кооперативу, котеджного містечка) щодо можливості підключення до електрики, газу і вартості таких підключень. Не довіряти в цьому питанні продавцю і його запевненням "лічильник на стовпі", "комунікації по вулиці", "у сусідів все є, без проблем підключають" - реальність може бути іншою.

Також запитати про відсутність боргів перед товариством/кооперативом/містечком. Особливо розпитувати при покупці "голої" ділянки, може виявитись, що продавець не приймав участі в будівництві дороги, встановленні трансформатора, тощо... Також якщо ділянка в товаристві/кооперативі виникає питання щорічних і вступних внесків. При покупці здається дрібницею, але прояснити варто.
 

якщо наприклад я купую ділянку в селі (недалеко від Києва) там +- новий масив, дорога насипна із щебня де не де плити лежать, до мене потім можуть бути якісь претензії що до скадання коштів на цю саму дорогу чи це наврядче?

що до товариства / кооператива тут питань не має, там мабуть 90% що бутуть вимагати кошти за всі блага.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, vadimv сказал:

Также перед покупкой участка надо найти схему зонирования и охранных территорий вашего города и проверить, не попадает ли ваш участок в какую-нибудь охранную зону (водоема, предприятия, кладбища) или под будущую дорогу.

А де цю інформацію можна знайти? і чи нададуть її покупцеві по запиту, чи треба продавець із документами? якщо це товариство чи кооператив то до голови правління? якщо це село чи смт, то куди йти в сільраду?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще варто перевіряти щоб на кадастрі не було накладок (в мому випадку були дві ділянки одна на одній), а якщо є то просіть власника все виправити до покупки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, dragon200 сказав:

1. що маєте на увазі під межі чітко не позначені?

Взагалі немає меж, бур'ян або кущі по межі, старий забор який падає, не капітальний забор.

В моєму випадку, наприклад, один сусід поставив свій забор (сітка) на відстані 2 метра від межі на своїй території. З іншого боку був старий, гнилий забор з дерева, а далі йшли кущі. З'ясувалось, що дерев'яний забор пів метра на моїй ділянці, а там де він закінчився, то сусіди залізли ще далі: пів туалета і частина теплиці на моїй ділянці.

13 хвилин тому, dragon200 сказав:

2. документи які мають бути обов,язково це право власності на ділянку? вірно? чи ще якісь виписки і т.д.?

Тут багато чого може бути. По перше потрібно дивитись що саме є, якого року видачі, на кого оформлені. Чи на ту ділянку, яку вам показують і т.і.

Якщо перша продаж після недавньої приватизації, то потрібно копати глибше. На основі чого була приватизація, чи все там було по закону.

По реєстру потрібно переконатись, що ділянки поряд також є в реєстрі і що ділянка не перетинається з сусідніми.

18 хвилин тому, dragon200 сказав:

4. Можливо порадите як краще робити? шукати якогось незалежного нотаріуса? бо у рієлторів завжди є свої "надійні" нотаріуси які можуть щось приховати при купівлі чи вони таким займатись не будуть?)

Якщо продавець адекватний, то можна взаємодіяти з його ріелтором, нотаріусом. Якщо є підозри, то або взагалі відмовитись, або шукати свого.

Достатньо мабуть знайти приватного нотаріуса поблизу за відгуками. Якщо випадок складний і потрібно багато додаткових довідок і т.і. то потрібно шукати ріелтора, а він вже підкаже нотаріуса.

24 хвилини тому, dragon200 сказав:

5. а де ж ще звичайному пересічному покупцю шукати ці солодкі варіанти? пару разів у людей по вулиці запитував чи хтось щось продає? і практично завжди казали що чи вони продають, чи рідні/знайомі але ціну озвучували сильно завищену (від того ж середнього рівня на олх)

Спілкуйтесь. В різних форматах. Ми шукали по різних місцевих форумах, групах, по знайомих. Щось у когось купували і також питали.

Взагалі то не всі хто продають, хочуть продати. Але то відразу видно. Або ціну збільшують, або якісь умови ставлять або ще щось.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ще знайшов де можна онлайн перевірити Інформаціяю з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

online.minjust.gov.ua/managers/services/home

тисните Реєстр речових прав вбиваєте кадастровий номер, сплачуєте 33 грн і через 1 хв отримуєте інформацію що до заборон
відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, dragon200 сказав:

А де цю інформацію можна знайти?

Я знайшов на міському форумі )

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, vadimv сказал:

Я знайшов на міському форумі )

а як воно хоч виглядає?😂 просто в гуглі забиваємо міський форум с.*****?

Змінено користувачем dragon200
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, dragon200 сказав:

а як воно хоч виглядає?😂 просто в гуглі забиваємо міський форум с.*****?

Ну, зараз це може бути якась група в телеграмі, чи вайбері, чи що там у вас використовується.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, dragon200 сказал:

якщо наприклад я купую ділянку в селі (недалеко від Києва) там +- новий масив, дорога насипна із щебня де не де плити лежать, до мене потім можуть бути якісь претензії що до скадання коштів на цю саму дорогу чи це наврядче?

що до товариства / кооператива тут питань не має, там мабуть 90% що бутуть вимагати кошти за всі блага.

Ситуації можуть бути різні... В селі скоріше за все можна сильно не перейматися цим, але ненав'язливо запитати варто)) В умовного голови сільради "збираюсь купити таку-то ділянку, є якісь фінансові претензії до попереднього власника?". 

Тут варто прояснити такий момент: борги попереднього власника з Вас вимагати нечебто і не можна, але і користуватися неоплаченими благами не дадуть. Умовно до трансформатора не підключать, від шлагбауму ключ не дадуть.. А так ділянку купити можна, пішки до неї підійти і саджати там огірки)) Гумористична хвилинка))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...