Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Утеплення будинку, рекомендації

TaurosRMK

Рекомендовані повідомлення

22 часа назад, sim сказал:

Проміжок між стінами поки невідомий. Плануємо визивати бригаду на роботу, які кульки будуть використовуватися,  вже в них будемо дізнаватися. 

По перше, ви не написали з якого матерiалу вашi стiни (в два ряди з промiжком).. А та бригада яку ви будете наймати для утепленя, iм пофiгу якi там "кульки"iм головне роботу закiнчити i взять з вас "манi".

Де ви мешкаете,який р-н чи мiсто?,.. можу передати вам "жменьку цих кулек", щоб ви порiвнювали з тими хто вам буде пропонувати "тi кульки". (якщо вам не горить звiсно) 

 

 

22 часа назад, sim сказал:

Але мене ще цікавить,  чи не будуть пліснявіти стіни після такого утеплення

А щоб не було плiсняви, матерiал повинен бути "паропроникний" i не закривати його з зовнi "пiнопластом",або др. не паропроникним мат.

А полiстирол-кульки вони е "паропроникними" (а пiнопласт плита -нi)

 

21 час назад, tayatlas сказал:

Должен обязательно быть РАСТВОР ! То есть пенопластовые шарики с связующим, самым простым из которого является цементный раствор. И такой раствор не задувают, а заливают ! Даже название этому есть - полистиролбетон

А вы знаете его теплопроводность?,.. я беседовал с инженером этого предприятия, так он мне сказал,что при толщине стени в "40см." этого полистиролбетона по коефф. тепло/сопрот.(R=2,8), а полистирольные шарики при толщине 8-10см. могут быть теплее. (дело в том,что полистиролбетон -это цемент-раствор "холодный") если бы этот раствор был теплым,(смесь тепловер) то это была бы другая теплопроводность. Потому в этом утеплении (пирог) это полистиролбетон никак не подходит.

А при блоке в 300мм.-газобетона с коефф.теплосопрот.с (R=2,67) что ни одно, ни другое человеку не подходит. (вот, фото полистиролбетона)

365766772_176655472093501_9019032434253598556_n.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В нас цегла , горшок раніше називали таку. Мешкаємо в Києві..хочемо дачу утеплити в області.  

Змінено користувачем sim
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спрошу здесь дабы не плодить кучу тем.

Нужен совет по выбору материалов для утепления пенопластом. Планируется утеплить глиняный дом, обложенный пеноблоком, пенопластом 100 мм. 

Какой использовать клей для приклейки и заделки швов? Какой длины дюбеля? Сетка? Очень большое разнообразие производителей и типов, чем руководтвоватся? 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, sim сказал:

В попередній темі, яку мені порадили читати, якраз не рекомендують додавати цемент


:)  Основы утепления: материал должен быть цельным, единым, а не состоять из отдельных частей не связанных между собой. Связующее - обязательно ! Можете для шариков сделать известковый раствор, можно глиняный, можно ещё поизвращаться и что-то придумать. Но связующее - обязательно ! Просто цемент - самое простое решение. Но если кто любит потруднее - его право.
    

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 26.11.2023 в 19:50, sim сказал:

Будинок має цокольний поверх. Проміжок між стінами поки невідомий. Плануємо визивати бригаду на роботу, які кульки будуть використовуватися,  вже в них будемо дізнаватися. 

Утеплювати зовні дорого виходить, а кульками бюджетніше набагато. 

Попередню тему прочитали, будинок став тепліше у автора. Але мене ще цікавить,  чи не будуть пліснявіти стіни після такого утеплення 

Перевірте на сайті cadee.pro , якщо не покаже зон зволоження, тоді плісняви не буде. 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, sim сказал:

В нас цегла , горшок раніше називали таку. Мешкаємо в Києві..хочемо дачу утеплити в області.  

Це не важливо - "горшок,чи колодязь,чи пирiг", важливо щоб ви правильно подали на початку про вашi стiни. "що внизу вiд фундамента, що вгорi "де армопос" i яка внутрiшня стiна з цегли(можливо в цеглу-25см.) i як з зовнi стiна (можливо в пiв-цегли,"як облицювання") i не менш важливе, яка ширина того "промiжка", куди засипати.

То ви не написали, це "горить" чи нi! 

I потрiбно вам цi кульки "жменю",чи тi кого ви наймете,то нехай роблять як -зроблять!   (i пишiть так як я вам,щоб менi показало в повiдомленi) бо я не так часто тут сиджу.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, volkoff сказал:

яка внутрiшня стiна з цегли(можливо в цеглу-25см.) i як з зовнi стiна (можливо в пiв-цегли,"як облицювання") i не менш важливе, яка ширина того "промiжка", куди засипати.

То ви не написали, це "горить" чи нi! 

 

Будемо досліджувати, не маю відповіді на ваші питання поки. Будинок купували готовий,  тому подробиць не знаю.  В любому випадку, дякую за допомогу 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, sim сказал:

Будемо досліджувати, не маю відповіді на ваші питання поки. Будинок купували готовий,  тому подробиць не знаю.  В любому випадку, дякую за допомогу 

I ще, щоб вияснити яка ширина там, мiж стiнами, потрiбно просверлити вгорi вiд "армопояса вниз" -другу/третю цеглу (сверлити мiж цеглами в розшивкi де розчин), сверлом Ф/6,або 8мм. i длiна сверла повинна бути не менше 12см.(ширина цегли, якщо "зовнiшня стiна з половинки цегли") Потiм длiним стержнем(дрiт,арматура) вставляем в отвiр до "внутрiшньоi стiни" i замiрюемо за мiнусом зовнiшньоi стiни(12см.) i получаем прошарок (8-10см.?)

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 27.11.2023 в 22:42, volkoff сказал:

I ще, щоб вияснити яка ширина там, мiж стiнами, потрiбно просверлити вгорi вiд "армопояса вниз" -другу/третю цеглу (сверлити мiж цеглами в розшивкi де розчин), сверлом Ф/6,або 8мм. i длiна сверла повинна бути не менше 12см.(ширина цегли, якщо "зовнiшня стiна з половинки цегли") Потiм длiним стержнем(дрiт,арматура) вставляем в отвiр до "внутрiшньоi стiни" i замiрюемо за мiнусом зовнiшньоi стiни(12см.) i получаем прошарок (8-10см.?)

На вихідних будемо вивчати всі особливості будинку.

А  ще виникло питання.  Виявляється,  утеплювати пропонують декількома матеріалами

-кульками пінопласту 

- подрібненою баз.ватою

- перлітом 

- задувка піною.

 

Що на ваш погляд обрати краще для утеплення.  Ціна +- однакова, почитали, переваг ні в чому не знайшли,  і поганого теж ніде не прочитали про якийсь із цих матеріалів. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, sim сказал:

На вихідних будемо вивчати всі особливості будинку.

А  ще виникло питання.  Виявляється,  утеплювати пропонують декількома матеріалами

-кульками пінопласту 

- подрібненою баз.ватою

- перлітом 

- задувка піною.

 

Що на ваш погляд обрати краще для утеплення.  Ціна +- однакова, почитали, переваг ні в чому не знайшли,  і поганого теж ніде не прочитали про якийсь із цих матеріалів. 

По вартості все ж таки різниця мала б бути. Найдешевше - це пінопластова кулька, а найдорожче, напевно, перліт(якщо піна - це піноізол, а не пінополіуретан). Бо якщо все ж піна - це пінополіуретан, то він і буде найдорожчим з вами вказаних способів утеплення. Наступне - коли ви плануєте утеплятись? Якщо зараз, то лише три перших способи(бо вони, так звані, "сухі"). Піна(що піноізол, що пінополіуретан) відпадає по причині технологічних вимог до температурного режиму. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, khmel_2017 сказал:

По вартості все ж таки різниця мала б бути. Найдешевше - це пінопластова кулька, а найдорожче, напевно, перліт(якщо піна - це піноізол, а не пінополіуретан). Бо якщо все ж піна - це пінополіуретан, то він і буде найдорожчим з вами вказаних способів утеплення. Наступне - коли ви плануєте утеплятись? Якщо зараз, то лише три перших способи(бо вони, так звані, "сухі"). Піна(що піноізол, що пінополіуретан) відпадає по причині технологічних вимог до температурного режиму. 

А по якостям, є різниця між ними? Утеплятися плануємо зараз . 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо плануєте зараз, то будь-яка піна відпадає.

Залишаються тоді, як я і казав(з того, що вам пропонують): пінопластова кулька, подрібнена вата і перліт. По якостям(якщо ви питаєте про властивості/характеристики) звичайно ж відрізняються, бо це різні за своїм походженням/основою матеріали. Я думаю, це зрозуміло. Якщо ж ви питаєте за якість утеплення, то самим правильним буде отримати зворотній зв'язок стосовно якості(ефективності) від тих, хто цими матеріалами утеплив свій будинок(-ки). Все решта - суб'єктивна думка(хоча, відверто кажучи, і інформація від тих, хто утеплився теж суб'єктивна😉, але все ж). Треба розуміти, що немає ідеальних матеріалів. В кожного свої плюси та мінуси. До того ж будь-який матеріал (як і ідею) можна зіпсувати поганим виконанням. 

Досвід утеплення кульками та перлітом, якщо не помиляюсь, є в темах цього форуму(за подрібнену вату не пам'ятаю). 

Ви турбуєтесь щодо плісняви - декілька повідомлень раніше давали посилання на теплотехнічний калькулятор(правда він досить спрощений і скопійований з кацапського "смарткалька". Якщо потрібна альтернатива і трохи володієте іноземною, то цей вам в поміч www.ubakus.de/en/r-value-calculator) - спробуйте порахувати в ньому ці варіанти вашої стіни(але наперед спрогнозую, що критичного(надлишкового) вологонакопичення в стінах він не покаже в цих варіантах). А грибок та пліснява - це все ж більше про повітрообмін і, відповідно, вентиляцію.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, khmel_2017 сказал:

Якщо плануєте зараз, то будь-яка піна відпадає.

Залишаються тоді, як я і казав(з того, що вам пропонують): пінопластова кулька, подрібнена вата і перліт. По якостям(якщо ви питаєте про властивості/характеристики) звичайно ж відрізняються, бо це різні за своїм походженням/основою матеріали. Я думаю, це зрозуміло. Якщо ж ви питаєте за якість утеплення, то самим правильним буде отримати зворотній зв'язок стосовно якості(ефективності) від тих, хто цими матеріалами утеплив свій будинок(-ки). Все решта - суб'єктивна думка(хоча, відверто кажучи, і інформація від тих, хто утеплився теж суб'єктивна😉, але все ж). Треба розуміти, що немає ідеальних матеріалів. В кожного свої плюси та мінуси. До того ж будь-який матеріал (як і ідею) можна зіпсувати поганим виконанням. 

Досвід утеплення кульками та перлітом, якщо не помиляюсь, є в темах цього форуму(за подрібнену вату не пам'ятаю). 

Ви турбуєтесь щодо плісняви - декілька повідомлень раніше давали посилання на теплотехнічний калькулятор(правда він досить спрощений і скопійований з кацапського "смарткалька". Якщо потрібна альтернатива і трохи володієте іноземною, то цей вам в поміч www.ubakus.de/en/r-value-calculator) - спробуйте порахувати в ньому ці варіанти вашої стіни(але наперед спрогнозую, що критичного(надлишкового) вологонакопичення в стінах він не покаже в цих варіантах). А грибок та пліснява - це все ж більше про повітрообмін і, відповідно, вентиляцію.

Уточнюю, так, мали на увазі властивості/характеристики та ефективність утеплення цими матеріалами,  а не їх якість і якість робіт)))

Що з них краще тримає тепло, що менше вбирає вологу і тд.

Розумію, що зворотній зв’язок це кращий варіант, але де його взяти як не на форумі, бо більшість практикує утеплення зовні

Змінено користувачем sim
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, khmel_2017 сказав:

Якщо плануєте зараз, то будь-яка піна відпадає.

Залишаються тоді, як я і казав(з того, що вам пропонують): пінопластова кулька, подрібнена вата і перліт. По якостям(якщо ви питаєте про властивості/характеристики) звичайно ж відрізняються, бо це різні за своїм походженням/основою матеріали. Я думаю, це зрозуміло. Якщо ж ви питаєте за якість утеплення, то самим правильним буде отримати зворотній зв'язок стосовно якості(ефективності) від тих, хто цими матеріалами утеплив свій будинок(-ки). Все решта - суб'єктивна думка(хоча, відверто кажучи, і інформація від тих, хто утеплився теж суб'єктивна😉, але все ж). Треба розуміти, що немає ідеальних матеріалів. В кожного свої плюси та мінуси. До того ж будь-який матеріал (як і ідею) можна зіпсувати поганим виконанням. 

Досвід утеплення кульками та перлітом, якщо не помиляюсь, є в темах цього форуму(за подрібнену вату не пам'ятаю). 

Ви турбуєтесь щодо плісняви - декілька повідомлень раніше давали посилання на теплотехнічний калькулятор(правда він досить спрощений і скопійований з кацапського "смарткалька". Якщо потрібна альтернатива і трохи володієте іноземною, то цей вам в поміч www.ubakus.de/en/r-value-calculator) - спробуйте порахувати в ньому ці варіанти вашої стіни(але наперед спрогнозую, що критичного(надлишкового) вологонакопичення в стінах він не покаже в цих варіантах). А грибок та пліснява - це все ж більше про повітрообмін і, відповідно, вентиляцію.

Я б не сказав, що він скопійований з кацапського і що він спрощений. Ви слабо розібралися. Смарткалк рахує вологонакопичення супер спрощеною методикою, а опір теплопередачі у нас вже дуже давно рахують по іншому ніж в Росії, а ще характеристики матеріалів у наших нормах захищають споживача, а не виробника. Калькулятор Cadee.pro  рахує у відповідності до останніх вимог українських норм. В ньому вологонакопичення показується кожного місяця, в залежності від зовн. Температури і він вираховує місяці коли відбувається висихання конструкції. Перевіряє гранично допустиме перевищення вологості в матеріалах утеплювача. Цього достатньо щоб оцінити ефективність утеплювача.

Ось початкова конструкція, яка звісно потребує до утеплення 

www.cadee.pro/?CanOpen=true&LayerCnt=4&ID0=175&T0=20&ID1=188&T1=250&ID2=214&T2=50&ID3=188&T3=120
 

Якщо повітряний прошарок замінити на перліт чи пінополістирол, то на межі утеплювача і зовнішньої кладки буде відбуватися вологонакопичення в січні місяці, але ця накопичена волога швидко випарується в  два наступніі місяці. При цьому опір теплопередачі збільшиться не суттєво. 

 

IMG_0457.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

vovoronale, я перепрошую, справді некоректно сформулював. Нікого не хотів образити. Правильніше було б сказати "взято за основу" смарткальк.

Якщо це ви дотичні до його розробки, то вам подяка і повага. Цей калькулятор дійсно зручніший. Розрахунки в розрізі місяців дуже наочні і показові. Побажання - розширити та актуалізувати каталог матеріалів.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, vovoronale сказал:

 

Якщо повітряний прошарок замінити на перліт чи пінополістирол, то на межі утеплювача і зовнішньої кладки буде відбуватися вологонакопичення в січні місяці, але ця накопичена волога швидко випарується в  два наступніі місяці. При цьому опір теплопередачі збільшиться не суттєво. 

 

IMG_0457.jpeg

Тобто, краще подрібнену баз.вату? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, sim сказав:

Що з них краще тримає тепло, що менше вбирає вологу і тд.

З точки зору впливу вологи на теплотехнічні характеристики матеріалу, з перелічених вами виграє пінопласт. Про порівняння з перлітом було тут  і тут. Вата теж програє. Перевага вати з перлітом тільки у їх негорючесті, але в колодцевій кладці це не так актуально як при фасадному утепленні. Тому я би з перелічених обирав би нові пінополістирольні гранули, або подріблений пінопласт як вторсировину.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, sim сказав:

Якщо повітряний прошарок замінити на .... пінополістирол,

Розрахунок з суцільним шаром EPS. Насипні ж гранули EPS відсутні в цьому калькуляторі, тому в даному випадку він не підходить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, sim сказав:

Тобто, краще подрібнену баз.вату? 

Ні, мін вата це найгірший варіант при наявності конденсації, оскільки її теплотехнічні характеристики чутливі до наявності вологи в ній. 
Розрахунок показує, що в вашому випадку, якщо повітряний прошарок не великий, то заповнення його якимось утеплювачем не дасть сильного ефекту. Основний ефект який ви отримаєте буде полягати в припиненні руху повітря між стінами, що збільшить товщину стіни, яка опирається передачі температури. Це, в свою чергу, буде незначно економити затрати на опалення хати. Як найдешевший, тестовий, варіант пропоную просто залатати діри через які вентилюється повітря між кладками. Якщо вентиляції між кладками нема, тоді заповнення утеплювачем буде малоефективним через малу його товщину.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Dmode сказав:

Розрахунок з суцільним шаром EPS. Насипні ж гранули EPS відсутні в цьому калькуляторі, тому в даному випадку він не підходить.

А яка різниця між насипаними гранулами та пінополістиролом? Мені не відома технологія де б гранули використовувалися як окремий утеплювач, а не як заповнення для інших матеріалів. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, sim сказал:

Тобто, краще подрібнену баз.вату? 

Не зовсім. Просто такого матеріалу в даному калькуляторі немає і, відповідно, він не розраховувався.

Щодо вибору матеріалу, то повторюсь - пошукайте на форумі теми тих, хто утеплився такими ж матеріалами(можливо навіть спробуйте в особисті в людей запитати). Тому що розрахунки на калькуляторах і оперування якимись характеристиками/цифрами - це теорія. Важливий практичний досвід. В кінцевому підсумку вибір то буде лише ваш.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, vovoronale сказав:

А яка різниця між насипаними гранулами та пінополістиролом?

Як мінімум опір паропроникності та повітропроникності насипного і суцільного матеріалу будуть суттєво відрізнятись.

15 хвилин тому, vovoronale сказав:

Мені не відома технологія де б гранули використовувалися як окремий утеплювач

На форумі є окрема тема, де приведений практичний досвід людей що утеплювались гранулами. І це не вони самі винайшли. Така технологія існує давно. 

У ISOVER наприклад є продукт EPS RigiBead® 

 

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, khmel_2017 сказав:

vovoronale, я перепрошую, справді некоректно сформулював. Нікого не хотів образити. Правильніше було б сказати "взято за основу" смарткальк.

Якщо це ви дотичні до його розробки, то вам подяка і повага. Цей калькулятор дійсно зручніший. Розрахунки в розрізі місяців дуже наочні і показові. Побажання - розширити та актуалізувати каталог матеріалів.

 

Я не знаю де ви там проглядаєте смарткалк. За основу там брався німецький калькулятор.

Щодо матеріалів, то база актуалізована 2022 році. Якщо в ній ви не можете знайти матеріал, тоді питайте допоможу. Дана база взята з ДСТУ 9191, який в свою чергу чудово захищає користувачів від занадто оптимістичних маркетологів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, Dmode сказав:

Як мінімум опір паропроникності та повітропроникності насипного і суцільного матеріалу будуть суттєво відрізнятись.

На форумі є окрема тема, де приведений практичний досвід людей що утеплювались гранулами. І це не вони самі винайшли. Така технологія існує давно. 

У ISOVER наприклад є продукт EPS RigiBead® 

 

Десь так я це і уявляв. Складна технологія нагнітання під тиском з суворим контролем наповненості та герметичності кладки. Це не бюджетний варіант аж ніяк.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось розрахунок для пінополістиролу як для матеріалу з майже нульовим Опором паропроникності. Це можна змінити де показано синьою стрілкою змінивши коефіцієнт паропроникнення на якийсь великий. 
 

 

IMG_0459.jpeg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...