Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моя стройка в Каменском. Дом, сад, винокурня, винный погреб немножко бункер ))

FOX.kissfm

Рекомендовані повідомлення

В 10.11.2023 в 19:00, FOX.kissfm сказал:

Доречі, дуже єфективна від плісняви - хлорка. 

мені більш сподобалися таблетки шок-кисню для басейнів, я хз що краще працює але якось психологічно приємніше і воно виванюється майже миттєво на відміну від хлору

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну и немного вина в тему )

На днях отжал мезгу со второй партии. Итого в этом году 160л красного Кабене Совиньон. )

С прошлого года осталось 25л Каберне и 50л Кабасия - за приобритением прошу в личку )

IMG_2487.thumb.JPG.ffa52972c8e48ed0c90bd21ff0da54e9.JPG

Screenshot_33.thumb.jpg.5c4031fa8b9d693a90f3688e6cc72098.jpg

Screenshot_35.thumb.jpg.f6ef84ca566ebe5281b60f52cca7717d.jpg

Screenshot_36.thumb.jpg.22b23db13a5b546924b389a585634f81.jpg

Screenshot_37.thumb.jpg.09befde62915668df3c2a919fe2b5aaa.jpg

Screenshot_38.thumb.jpg.adefe68d0773060354b7a253915e7960.jpg

 

 

Змінено користувачем FOX.kissfm
  • Лайк 6
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сегодня поехала посылочка с тремя бутылками винишка в Киевскую область )

есть еще )

 

IMG_3128.jpeg

Змінено користувачем FOX.kissfm
  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 14.11.2023 в 22:03, FOX.kissfm сказал:

Ну и немного вина в тему )

На днях отжал мезгу со второй партии. Итого в этом году 160л красного Кабене Совиньон.

По поводу пресса. Я работал с винтовым и у моего друга винтовой на несколько вёдер, а такого пресса с домкратом от грузовика, впервые вижу )..

А если потечет во время давки? ).. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, volkoff сказал:

По поводу пресса. Я работал с винтовым и у моего друга винтовой на несколько вёдер, а такого пресса с домкратом от грузовика, впервые вижу )..

Смотря какой винтовой? Советский или итальянский? у советского как у моего сверху блин который , который через червяк упирается в раму.

У итальянского червяк проходит через всю корзину и имеет храповый механизм вращения. Что мне не нравиться, так как червяк и продукты трения металлов контактируют с вином.

Я пользовался советским, и через несколько лет меня это утомило. Пока отжимаешь 30 - 50кг винограда - можно потерпеть. Но когда 300кг.... то руки начинают отваливаться. Поэтому я решил что нужна малая механизация.

Варианты:

  • гидропресс который работает от водопровода
  • и собственно тот что я взял себе - с гидродомкратом.

Чем не понравился гидропрес:

  • ценой - она там совсем не адекватная
  • функциональностью - то есть результат зависит от давления в водопроводе и на это никак нельзя повлиять (

Итого - у меня с домкратом )

2 часа назад, volkoff сказал:

А если потечет во время давки? ).. 

скажем так - ничего хорошего, как и в случае если потечет груша гидропресса, так и в случае выхода из строя насоса фильтр/пресса, как и в случае уронить стеклянный бутыль на пол ))

как и тут )) .... В общем никто не застрахован от непредвиденных обстоятельств. )

 

 

Змінено користувачем FOX.kissfm
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Теж дивився на прес, але вдома об'єми невеликі і спробував звичайною насадкою-міксером на шурупокрут - реально непогано працює, а якщо загострити вийде як блендер

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 минут назад, normal сказал:

Теж дивився на прес, але вдома об'єми невеликі і спробував звичайною насадкою-міксером на шурупокрут - реально непогано працює, а якщо загострити вийде як блендер

насадка - измельчает (для яблок и груш использую). а прес же отжимает из измельченного. На будующий год планирую купить пресс и кормодробилку/терку

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дозвольте дати пораду від аматора. Я в свій час, певно як і всі, намучався з сепарацією мезги від соку. Тепер працюю за дуже простою схемою:

1) Зібраний виноград перебиваю блендером з пластиковою насадкою для тіста, щоб не пошкодити кісточки

2) В день відокремлення мезги перестаю розмішувати/збивати "шапку", щоб всі тверді рештки опинилися під верхом.

3) Увечері занурюю трубку на дно дно і переливаю в бутлі чистий сік способом відомим автомобілістам )

В результаті вина виходить навіть більше, ніж при намаганні вижимати сік з мезги, тому що зі старту працюємо з майже ідеально відфільтрованим матеріалом і втрачаємо менше при усуненні винного каменю.

Також такий спосіб менш трудо-часо-нервозатратний і виконувати можна навіть у чистих приміщення, не маючи спеціально призначеного місця.

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, normal сказал:

Теж дивився на прес, але вдома об'єми невеликі і спробував звичайною насадкою-міксером на шурупокрут - реально непогано працює, а якщо загострити вийде як блендер

Нижчє як раз Dendnepr вже сказав - подрібнення то одне, а віджим соку то вже наступний етап.

47 минут назад, Falwar сказал:

1) Зібраний виноград перебиваю блендером з пластиковою насадкою для тіста, щоб не пошкодити кісточки

простіше дрель та насадку для раствору якщо у вас не великі обсяги. Коли у мене віросли обсяги я перейшов на такий аппарат

 

photo_5397671287524020714_y.thumb.jpg.38f36456321599e89428dbd0b0c0ea4c.jpg

47 минут назад, Falwar сказал:

3) Увечері занурюю трубку на дно дно і переливаю в бутлі чистий сік способом відомим автомобілістам )

В результаті вина виходить навіть більше, ніж при намаганні вижимати сік з мезги, тому що зі старту працюємо з майже ідеально відфільтрованим матеріалом і втрачаємо менше при усуненні винного каменю.

Також такий спосіб менш трудо-часо-нервозатратний і виконувати можна навіть у чистих приміщення, не маючи спеціально призначеного місця.

Саме так, але вже після того як зняли самотьок, віджимається мезга.

Змінено користувачем FOX.kissfm
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Dendnepr сказав:

насадка - измельчает

В мене насадка перебила і порозривала десь 98% бубок, а яка м'якоть залишилась, то дріжджі за кілька днів переробили її на сік, коли знімав з мезги, то була звичайна шапка тільки з шкірками, потім що зміг руками з неї вичавив, може пресом би отримав на 100мл більше з відра, не бачу сенсу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у меня аналогично. кальвадос гнал с мезгой.

но, говорят, что из чистого сока качество выше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 хвилин тому, FOX.kissfm сказав:

Саме так, але вже після того як зняли самотьок, віджимається мезга.

В ній така мізерна кількість мутного соку лишається, що я не бачу сенсу морочитися з нею. Більше мороки ніж матеріалу на виході (по відношенню до злитого соку) 

Змінено користувачем Falwar
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Falwar сказал:

В ній така мізерна кількість мутного соку лишається, що я не бачу сенсу морочитися з нею. Більше мороки ніж матеріалу на виході (по відношенню до злитого соку) 

Все залежить від ваших обсягів. З 20 кіло винограду, з мезги ви багато не дожмете.

А з 300кг? як вважаєте? ))

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, normal сказал:

В мене насадка перебила і порозривала десь 98% бубок, а яка м'якоть залишилась, то дріжджі за кілька днів переробили її на сік, коли знімав з мезги, то була звичайна шапка тільки з шкірками, потім що зміг руками з неї вичавив, може пресом би отримав на 100мл більше з відра, не бачу сенсу

Залежить ще від багатьох факторів:

  • який сорт винограду використовуєте
  • який тип вина ви отримуєте (червоне/розе/біле/орандж)
  • скільки проходить мацерація,
  • при якій температурі,
  • чи є додаткові ферменти,
  • який смак ви хочете отримати на виході

все це впливає на те - чи будете ви віджимати мезгу, та на скільки сильно.

Тут не має жорстких правил чи вимог - виноробство творчий процесс, і він не зводиться до вдобно чи  вигідно... головне який результат ви хочете отримати ))

Змінено користувачем FOX.kissfm
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У вас такий цікавий підхід до будівництва, що закортіло спробувати яке ж у вас вино.

Лякають пластик та оті домкрати, але спробую, якщо вишлете пару літрів різного. (Червоного сухого)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Фрай сказал:

 

У вас такий цікавий підхід до будівництва, що закортіло спробувати яке ж у вас вино.

Лякають пластик та оті домкрати, але спробую, якщо вишлете пару літрів різного. (Червоного сухого)

 

Дякую за довіру. Відповім в приватні

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Фрай сказал:

Лякають пластик

щоб вас не лякав пластик, то першочергово то німецький харчовий пластик Mauser. І в ньому проходить тільки перша стадія ферментації -1 тиждень.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...
  • 3 тижні потому...
В 09.11.2023 в 23:23, standov сказал:

По моєму досвіду - дощова вода навколо труби намиває собі шлях вниз, далі як би ви не закопували і не тромбували грунт навколо труби все одно буде с часом під вагою та влагою намивання пустот, то все буде по тій самій трубі намагатися заплвнитися дощовою водою. ..

Якби так було у всіх, то в мене будинок давно б розвалився, бо ГТО розташований якраз під ним. Думаю справа все ж таки в вашой глині. До речі конденсат ніяк не регулюю. Плісняву не контролюю і не уявляю чи вона там є. Користуюсь на постійной основі з 2018р. Повністю задоволений.

Пару років не наважуюсь побудувати погреб, хоча наявні врожаї зимових яблук з прогнозованим збільшенням до цього спонукають. Я не планую такий розмах будивництва як в ТС. Але все одно це займе дуже багато часу, зусиль та коштуватиме не дешево. І головне - немає гарантії, що температура в погребі буде задовільною. Бо скільки не читав на форумі, а підходящою в користувачів вона стає лишень взимку. Тому прохання до ТС фіксувати й публікувати показники температури в погребі хочаб раз на місяць. Бо може ваше утеплення й товсті кам'яні стіни зробе ваш погреб більш прохолодним і в міжсезоння ніж в інших.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, Vikctor сказал:

Плісняву не контролюю і не уявляю чи вона там є

Якщо у мене в будинку десь може бути пліснява, я б не міг заснути поки це не з'ясував би )))))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, Vikctor сказал:

Бо скільки не читав на форумі, а підходящою в користувачів вона стає лишень взимку. Тому прохання до ТС фіксувати й публікувати показники температури в погребі хочаб раз на місяць. Бо може ваше утеплення й товсті кам'яні стіни зробе ваш погреб більш прохолодним і в міжсезоння ніж в інших.

Десь знаходив таблицю - у нашому регіоні влітку температура грунта на глибині  біля 3 х метрів щось 12-15 градусів.

По власному досвіду так і є. За умови "классичної" вентіляції погребу в цьому році в мене до кінця листопада початку грудня було 10-12. Щас вже коливається 5-8 градусів. в залежності від вітру.

Яблуки не зимні, але поки що лежать біль-менш нормально. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, andry07 сказал:

Якщо у мене в будинку десь може бути пліснява, я б не міг заснути поки це не з'ясував би )))))

В кожного свої фобії. Але краще їх лікувати ніж поширювати)

16 минут назад, Dendnepr сказал:

Десь знаходив таблицю - у нашому регіоні влітку температура грунта на глибині  біля 3 х метрів щось 12-15 градусів.

По власному досвіду так і є. За умови "классичної" вентіляції погребу в цьому році в мене до кінця листопада початку грудня було 10-12. Щас вже коливається 5-8 градусів. в залежності від вітру.

Яблуки не зимні, але поки що лежать біль-менш нормально. 

Більш цікаво яка температура в погребі наприкінці вересня чи початку жовтня, бо тоді самий час знімати яблука.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 04.01.2024 в 21:49, Vikctor сказал:

Якби так було у всіх, то в мене будинок давно б розвалився, бо ГТО розташований якраз під ним. Думаю справа все ж таки в вашой глині. До речі конденсат ніяк не регулюю. Плісняву не контролюю і не уявляю чи вона там є. Користуюсь на постійной основі з 2018р. Повністю задоволений.

Пару років не наважуюсь побудувати погреб, хоча наявні врожаї зимових яблук з прогнозованим збільшенням до цього спонукають. Я не планую такий розмах будивництва як в ТС. Але все одно це займе дуже багато часу, зусиль та коштуватиме не дешево. І головне - немає гарантії, що температура в погребі буде задовільною. Бо скільки не читав на форумі, а підходящою в користувачів вона стає лишень взимку. Тому прохання до ТС фіксувати й публікувати показники температури в погребі хочаб раз на місяць. Бо може ваше утеплення й товсті кам'яні стіни зробе ваш погреб більш прохолодним і в міжсезоння ніж в інших.

Основна задача у мене це зберігання та витримка вина, а для цього мені потрібно в районі 10-15гралусів та близько 55-65% вологості. В приміщенні для овочів там температура потрібна нижчє, але це не пріорітетне приміщення )).

Зараз в овочесховищі  близько 3 градусів 

IMG_3929.jpeg

Змінено користувачем FOX.kissfm
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Вот столкнулся с проблемой найти газоблок 250мм. Все магазины обзвонил - ни у кого нет ((

300й пилить не хочется - надо 65 штук. Может кто знает, где завалялось... или может я плохо искал.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...