Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

возможны ли отключения газа в городе ? альтернатива газу в квартире ?

igorrius

Рекомендовані повідомлення

здравствуйте !

все помнят прошлую зиму и  отсутствие электроэнергии, и  отопление в квартире временами пропадало .

а газ был всегда. Могут ли с ним быть какие то перебои ?

е если вдруг  газ будет отсутствовать- можно ли придумать ему альтернативу ?

запасной баллон газа можно рассмотреть- но это опасно и наверное не правильно.

еще можно использовать так называемый " сухой спирт "  - уротропин  - но он вроде бы как гигроскопичен и рыбой тухлой воняет ?

или вероятность. что будет отсутствовать газ в квартире - нулевая ?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

все може бути. туристичні варіанти для їжі на тиждень ок. далі варто замислитися чи варто залишатися в таких умовах.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Населення так підсадили на газ, шо відключення стане повною ж. Тоді бажаючі нагрітися покладуть і електомережу.

Взагалі, тема політична. Закрити к х..

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 2
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Війна, воно 50/50. Але відключення газу ще й масово - дуже гіморойна штука, щоб включити назад. Це хіба як повна дупа буде...

 Варіанти? Уже вдало попередели, що електро мережа гарантовано ляже... Виручити може газовий балон. в квартирі з тим важче але хоч маленький можна на випадок ЧП. Більшість газового обладнання легко переналаштовується на скраплений (пропан/бутан) газ. Для цього потрібно міняти жикльори. До моєї плити вони навіть в комплекті були 😉

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, yur43 сказал:

Взагалі, тема політична.

а политика тут при чем ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, porterlv сказал:

Більшість газового обладнання легко переналаштовується на скраплений (пропан/бутан) газ. Для цього потрібно міняти жикльори. До моєї плити вони навіть в комплекті були

то есть тупо отключить плиту от магистрали с природным газом метаном

и подключить шланг от плиты к баллону с пропан-бутаном- не получится ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо газ суто для їжі то туристичною плиткою на балончик можна перекантуватися, нема про що і думати.
Також для таких потреб є туристична бензинова coleman 533, на вулиці працює люкс, з голоду не пропадеш ))

Якщо газ в квартирі для опалення то варіантів малувато.
Балони так собі варіант. Крім того що небезпечно їх же ще й міняти щокілька днів прийдеться - там же розхід ого буде,  і ще не факт що десь його в той момент перезаправиш.
На такий випадок розглядаю генератор на балконі або біля будинку (в п'ятиповерхівках з тим простіше, так як мало сусідів, навіть на вулицю кабель кинути недалеко, і особо проблем небуде) який підключу до інверторного кондиціонера.
Для цього вже купив другу хонду eu10i і паралельний кабель, і в парі вони мали б давати не 900вт, а 1800вт, що вже достатньо так сяк навіть для 12 кондюка. Буду тестувати ближче до морозів зі своїм кондюком.
Взагалі було б незле на такий випадок кооперуватися з родичами чи сусідами щоб в разі якщо прийдеться навіть жити разом, то що б вони мали ідентичний генератор які можна буде включити паралельно і таким чином витрати на генератор по суті діляться на двох.


 

Змінено користувачем vovarpd
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, vovarpd сказал:

Якщо газ в квартирі для опалення то варіантів малувато.

а сахаром можно отапливаться ? возможно его с чем то можно смешать , чтоб использовать , как топливо, правда он золы много дает, но хоть не воняет, как уротропин.

Карамельное ракетное топливо

https://ru.wikipedia.org/wiki/Карамельное_ракетное_топливо

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, igorrius сказав:

подключить шланг от плиты к баллону с пропан-бутаном- не получится ?

Получиться, але буде страшно коптити, бо пропорції не вірні. Для того і тре перекрутити жикльори (то робиться за хвилину без розборки ключем чи плоскогубцями)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, vovarpd сказав:

газ в квартирі для опалення то варіантів малувато.

В класичному 50 л. балоні грубо є 10кубів газу. Заправити можна майже на любій автозаправці. Як притисне - на любій де буде газ.

Калорійність склапленого грубо на 0.3 вища - тобто розхід на стількиж менший ніж природного. Далі кожен рахує для себе.

А якщо при біді не гайцувати для комфорту а для пережити - то розхід можна чи не половинити. Не такий уже і поганий варіант, чи не так?

Ну і як дуже прижме, ті хто обсирає ППТО на вихлоп генератора і водяну батарею (експериментально доведено, що у вихлопі гени тепла стількиж +- як його електрична потужність) - можуть грітись звичайними "паяльними" чи гасовими лампами.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, porterlv сказав:

Як притисне - на любій де буде газ

думаю як притисне так що в квартирах не буде газу, то на заправках його зметуть ще швидше чим бензин минулого року :) 

 

25 хвилин тому, porterlv сказав:

Не такий уже і поганий варіант, чи не так?

Для особняка може й непоганий, але в квартирі (автор про квартири завів мову) це надто небезпечно. Ладно ще коли спеціаліст їх підключає і заміна раз на місяць, але якщо пересічний в якомусь муравейнику буде носити ті 50л балони через день-два з квартири на заправку - то швидше рано чим пізно станеться велика біда. 

Час від часу з деякими сусідами на цю тему говорим, короче більшість просто звалить з тих квартир, як в нас то було в березні минулого року, виживати в квартирах мало хто планує.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

значит как топливо - на крайний случай можно использовать смесь муки и сахара , каллорийность сжигания у муки и сахара одинакова , но мука дешевле в два раза . 

youtube.com/shorts/ociC-o58hX8?si=VOfQjnSNMxrJv9zr

 

  • Сумно 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сухий спирт, сахар, тісто... Даю підказку: голубиний послід, під дахом багатоповерхівки його тонни, сушіть кізяки поки тепло :)

  • Лайк 1
  • Хаха 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, vovarpd сказав:

Для особняка може й непоганий,

7 годин тому, vovarpd сказав:

більшість просто звалить з тих квартир

На села, в особняки? :)

4 години тому, normal сказав:

сушіть кізяки поки тепло

Мов ті пакистанці, що чавунні агрегати перед зваркою на коров'ячих паляницях прогрівають...

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, porterlv сказав:

На села, в особняки?

Реально в березні-травні в нас в будинку лишилось жити може 30% квартир, пусто було, в дворі хоч фуру паркуй. То притому що і світло було і газ. Де поділися всі решта мужиків з сім'ями і машинами зразу і не поняв. Потім як вернулись то парочку питав казали що в селах були )  В мене і брат звалив з сім'єю в село до тещі на пару місяців під польський кордон, а львівська квартира стояла пустою. 

Я і сам маю два особняки в спадок в двох різних селах. Ну як особняки.. старі сільські хати (і там ще 80% вулиці таких же пустих), ще пам'ятаю газові балони які вічно смерділи на кухні, поки не було централізованого газу, зато є дрова, п'єц, криниця і туалет на вулиці ))) Якось люди раніше жили, та і я малим тижнями там колись жив і норм було щоправда літом )) Ну балон звичайно б теж згодився.  Якщо вже зовсім зле стане і у Львові мій план провалиться то зі Львова візьму генератора, ноута, ідеально б ще старлінка і якось можна зиму пережити.
Отакий нехитрий план. 
 

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 15.09.2023 в 13:43, igorrius сказал:

то есть тупо отключить плиту от магистрали с природным газом метаном

и подключить шланг от плиты к баллону с пропан-бутаном- не получится ?

Я думаю навряд, бо як тоді рашка через нашу ГТС буду ГАЗОК качать в ЕС.. потоків залишилось не так багато))) Тому сподіваємось що газ все ж таки буде. 

Змінено користувачем Romatr
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, Romatr сказал:

Я думаю навряд, бо як тоді рашка через нашу ГТС буду ГАЗОК качать в ЕС.. потоків залишилось не так багато))) Тому сподіваємось що газ все ж таки буде. 

Кацапы и логика вещи несовместимые.

Если задумают ГТС на ноль умножить - сделают...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, DimaF сказал:

Кацапы и логика вещи несовместимые.

Если задумают ГТС на ноль умножить - сделают...

Воно наче й так.. Але куди дівать той газ який добувається 24\7 індія і китай не резинова, а потоки тех обмежені.. а нафта/баксів стало значно менше.. а газок хочь щось.. тому думаю будуть тримать.

Змінено користувачем Romatr
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Romatr сказал:

а газок хочь щось.. тому думаю будуть тримать.

не факт. через Туреччину піде, та й скраплений вже пішов потроху...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Dr.Yura сказал:

бачу плавно в політику тема скочується....:o

думаєте коли під час блекауту ще й газу не буде, це не позначиться на політиці? і хіба не політика впливає на те чи буде той газ чи ні? і чи не є ця тема взагалі наслідком політики?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, US7IGN сказав:

думаєте коли під час блекауту ще й газу не буде, це не позначиться на політиці? і хіба не політика впливає на те чи буде той газ чи ні? і чи не є ця тема взагалі наслідком політики?

«А сьогодні в завтрашній день не всі можуть дивитися. Точніше дивитися можуть не тільки лиш усі, мало хто може це робити» (с)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Dr.Yura сказав:

плавно в політику тема скочується

Бо хтось щолбани не роздає вчасно :)

У цю зиму народ входить сильно краще підготовленим ніж у попередню. Сильно гіршою її можуть зробити хіба комбінація бомбардувань і тривалих тріскучих морозів. Якщо погода буде помірною - хай собі ворог хоч кілок на голові теше.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Балонный газ в квартире - даже не думайте !!! Более того: если увидели такое у соседей - бегите оттуда !!!

    Балонный газ имеет одно "неприятное" свойство - он закачивается под давлением. 

    Физику из школы все помнят ? 

    Получаем: при температуре минус 15 газ на заправке закачали в баллон. Вы его забираете и везёте в квартиру в которой 20-22 градуса тепла. Что происходит с содержимым баллона ? Правильно - газ начинает нагреваться и должен расширяться, но расширяться ему некуда - поэтому в баллоне увеличивается давление ..... увеличивается давление..... увеличивается...... и наконец доходит до критических значений и.... куда ему деваться ? 

   Рассказы о подобных случаях взрывов баллона с газом достаточно нередки и это при условии, что газ до настоящего времени в таком качестве использовался редко. А если это станут делать в квартире через одного ? Можно сказать с уверенностью: вероятность 2-3 взрывов за сезон в, например, 50-квартирном доме можно взять за величину в 100 % !!!

   Для справки: повышение температуры на 1 градус увеличивает давление в газовом баллоне на 7 бар ! (для сравнения - давление в шинах авто - 2-3 бара)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...