Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Калькуляція CO2

normal

Рекомендовані повідомлення

14 годин тому, standov сказав:

це воно 800мб за 2 години? о_О

мабуть це більше потягнуло оновлення ПЗ, але все рівно даними сипе надмірно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хтось пробував такі датчики SCD40 / SCD41? А також що скажете про MQ-135 в якості девайсу для вимірювання СО2? Знаходив готовий код для ESPHome, там зв'язка з датчиком температури і вологості, на виході має показувати рівень в ppm. Я навіть пробував щось з того робити, але щось не виходило, якісь нереальні показники показувало, не було часу розбиратися і я то закинув. А порівняти немає з чим, чи хоть правильно буде заміряти чи ні.

 

image.png.8dadc8d65d5ac62ce22b36dfad8cd3c9.pngimage.png.800c29fb26f03b356fc189f1e2ff4a6f.png

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

SCD41 невиправдано дорожчий для будинку, а 40 багато хто хвалить, досить об'єктивні покази і обіцяють довговічність.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, yur43 сказав:

SCD41 невиправдано дорожчий для будинку, а 40 багато хто хвалить, досить об'єктивні покази і обіцяють довговічність.

SCD41 від SCD40 дорожче на $5 що по ціні вже на рівні MH-Z19B, а останній дуже популярний і вважається не таким вже й дорогим для домашніх потреб 🙂

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, TaurosRMK сказав:

що скажете про MQ-135 в якості девайсу для вимірювання СО2?

Забути як страшний сон за всі датчики 3in1, я перший раз взагалі думав впихнути всі детектори в один корпус (температури, вологості, CO2, чадного і природнього газу), а оці MQ-X жеруть ампери і тільки перегрівають все навколо себе, я вже кілька днів намагаюсь сихронизувати два корпуси: в одному MH-Z19C + GY-21, в іншому MH-Z14A + BME280, температура і вологість співпадають на 95%, а ось з CO2 не все так "однозначно"...

01.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На вулиці датчики співпадають, калібруються одночасно, а в будинку поступово починають розходитись через 1-2 години на 200-300ppm, зробив вивід тільки по датчикам CO2: R2000 (диапазон 0-2000ppm), A0 (ABC off), C (рівень CO2) T (внутрішня температура самого датчика CO2), t (transmittance наче як сирі данні), підозрюю що сам корпус працює як буфер, тобто як у будинку на рівень CO2 впливає його об'єм і повітрообмін, так само навіть у корпусі датчика впливає його розмір і кількість дірок для обдуву. Вони реагують: коли виносиш на вулицю з +23 на +3, то звісно різниця температур і конвекція корпус швидко обдують, а в будинку коли один датчик стоїть на столі при +23, а інший висить на стіні при +23, то перший наче як зависає чи запізнюється на кілька годин...

02.jpg

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 хвилини тому, normal сказав:

а оці MQ-X жеруть ампери і тільки перегрівають все навколо себе

А мені зараз це не принципово, можу хоть без корпусу все розмістити, тим більше що там крім двох датчиків лише ESP буде, без екранів і тд. Питання в тому чи воно буде показувати більш-менш реальні показники чи буде "гуляти" як захоче? Хоча це все в мене є в наявності і можна хоть вже підключати, але лінь ніжки припаяти до ESP )))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, TaurosRMK сказав:

SCD41 від SCD40 дорожче на $5 що по ціні вже на рівні MH-Z19B, а останній дуже популярний і вважається не таким вже й дорогим для домашніх потреб 🙂

за точність СО2 +20% платити майже в півтора рази більше.

Показувати мають нормально, вимкнути тільки автокалібровку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Dmode сказав:

MQ-135 не вміє вимірювати СО2

Я знаю, але є готовий код для ESPHome, у зв'язці з датчиком температури і вологості це все конвертується в ppm CO2.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, yur43 сказав:

точність СО2 +20%

Звідки взяли 20%?

3 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

у зв'язці з датчиком температури і вологості це все конвертується в ppm CO2

Ви щось путаєте, то все міряє SCD40 і MQ-135 у парі з ним зайвий

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Я знаю, але є готовий код для ESPHome, у зв'язці з датчиком температури і вологості це все конвертується в ppm CO2.

Готові коди є і під нормальні NDIR сенсори. Електрохімічні ж не будуть показувати концентрацію саме СО2, бо вони реагують на певний спектр VOC, і в результаті ви отримуєте показометр який нічого спільного з вимірюванням СО2 не буде мати. Хоча часом його показники можуть збігатись з NDIR сенсором, як і зіпсутий годинник два рази на добу показує правильний час...

Змінено користувачем Dmode
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, yur43 сказав:

SCD41 невиправдано дорожчий для будинку, а 40 багато хто хвалить, досить об'єктивні покази і обіцяють довговічність

Я щось взагалі у продажу не бачу готового модуля, тільки на промі одна пропозиція за 3.5к (клонам з алі недовіряю), я ще при ковіді хотів собі зібрати накшталт наручного годинника CO2, зайшов у АТБ і якщо концентрація вище 2000, то нафіг ті віруси і пішов у інший... А розміри SCD4x підходять

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, TaurosRMK сказав:

Хтось пробував такі датчики SCD40 / SCD41

Користуюсь SCD30. Щодо 40/41 моделей є ось таке порівняння Senseair S8, тобто цілком нормальні сенсори ніби.

481781133_Sensirion-SCD41-vs-Senseair-S8-Medidas-CO21.thumb.png.069a0cc6867bd82b347ad3c3c5e8bfd5.png

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, yur43 сказав:

в одного точність 40ppm, в другого 50ppm.

В 41 енергоспоживання в рази нижче, що може бути цікавим для девайсів на батареї.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, normal сказав:

Ви щось путаєте, то все міряє SCD40 і MQ-135 у парі з ним зайвий

А де я написав що вони в купі мають бути? SCD40 окремо як готове рішення, а MQ-135 + датчик температури і вологості, код для esp і на виході дані в ppm. розумію що цей датчик не для вимірів СО2, але як варіант чому б і ні. Тому і запитав чи буде це вимірювання СО2 близьке до реальних чи делеке від істини 🙂

image.thumb.png.e694e5e5598e2a5a55af6f2e53e50489.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

чи буде це вимірювання СО2 близьке до реальних чи делеке від істини

Буде делеке від істини у разів 20... Видавать щось типу 450ppm постійно, а коли картоплю на сковорідки смажити, то зашкалювати за 2000 і т.і.

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А може хто знає що це за датчик (co2)?

UPD схоже якась кастомна колба а що всередині - хз
image.png.0e4514304a5e0f2da7461e35988aab83.png

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

07.01.2024 в 11:42, TaurosRMK сказав:

Хтось пробував такі датчики SCD40 / SCD41

SCD40 на столі. Покази рівні, не хаотичні. В ESPHome коди вимкнення калібрування, примусове калібрування по значенню і т.д.. Є режим повільного вимірювання - раз на 30 сек. Саме мале, як мізинчик.

Враження позитивні.

Знімок екрана 2024-01-10 193056.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Dmode сказав:

a чому графік сходинками?

то є чисті дані, кожні 30 секунд, без зглажування і прикрас.

Воно ще вологість і температуру міряє. Верхня температура DS18B20.

Знімок екрана 2024-01-10 194337.png

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, yur43 сказав:

то є чисті дані, кожні 30 секунд, без зглажування і прикрас

Якщо я правильно розумію чисті дані, то коли в один момент часу - одне значення. Судячи зі сходинок на кожній сходинці два значення  для одного моменту часу, і це дивно.

image.png.529fb4b179e5030ad0e023737409684b.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...