Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Калькуляція CO2

normal

Рекомендовані повідомлення

Це приблизний розрахунок рівня CO2 у будинку 100м2 з трьома людьми та повітрообміном 30м3 на людину (код можна виконати зі своїми параметрами через любий js online)

const breathsPerMinute = 14;
const breathsPerHour = breathsPerMinute * 60;
const breathsPerDay = breathsPerHour * 24;
const breathVolume = 0.0005;
const inhaledCO2 = 0.0004;
const exhaledCO2 = 0.04;
const ppm = 1000000;
const roomArea = 100;
const roomHeight = 2.80;
const roomVolume = roomArea * roomHeight;
const persons = 3;
const breathVolumeAllPersons = breathVolume * persons;
const airChangesPerHour = 30 * persons;
const airChangesPerBreath = airChangesPerHour / breathsPerHour;

let nextCO2 = 400 / ppm;
let prevCO2 = nextCO2;
for (let breath = 1; breath <= breathsPerDay; breath++) {
    let currentCO2 = nextCO2 * roomVolume;
    currentCO2 -= nextCO2 * breathVolumeAllPersons;
    currentCO2 += exhaledCO2 * breathVolumeAllPersons;
    currentCO2 -= nextCO2 * airChangesPerBreath;
    currentCO2 += inhaledCO2 * airChangesPerBreath;
    nextCO2 = currentCO2 / roomVolume;
    if (breath % breathsPerHour === 0) {
        console.log(`${(nextCO2 * ppm).toFixed()} (+${((nextCO2 - prevCO2) * ppm).toFixed()})`);
        prevCO2 = nextCO2;
    }
}

Він виведе погодинний рівень за перший день, наприклад через годину очікується 552ppm (чим більший будинок, тим менше буде приріст), без вентиляціі приріст буде постійний, а в залежності від повітрообміну він зникне на якомусь одному рівні CO2 (настане баланс)

400 (+приріст)
552 (+152)
662 (+110)
741 (+79)
798 (+57)
840 (+41)
869 (+30)
891 (+22)
906 (+16)
918 (+11)
926 (+8)
932 (+6)
936 (+4)
939 (+3)
941 (+2)
943 (+2)
944 (+1)
945 (+1)
945 (+1)
946 (+0)
946 (+0)
946 (+0)
946 (+0)
946 (+0)
947 (+0)

Ці рівні і наведені у таблиці (947ppm при 30м3 на людину)

co2.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

от всі кажуть датчики CO2

image.thumb.png.0b139a8b235d31a3c1c2f8436d745656.png

 

image.thumb.png.7426ae4ba75beece6ed618b613e4263b.png

маю два таких, досить об'єктивні мають бути. А результати бігають куди хочуть. 

..датчики стоять поруч

 

Знімок екрана 2023-12-15 222904.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, yur43 сказав:

датчики стоять поруч

Схоже на спрацювання ABC алгоритму в одному з сенсорів. Ще подібне може бути при невідповідній напрузі живлення. Як вони заживлені?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, Dmode сказав:

Схоже на спрацювання ABC алгоритму в одному з сенсорів. Ще подібне може бути при невідповідній напрузі живлення. Як вони заживлені?

в кожного свій БЖ, норм там все. А от автокалібровка веде себе непередбачувано. І як довіряти цим датчикам..

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там у одному наче датчик Sensair S8 (треба виносити на вулицю раз у 15 діб), а в другому MH-Z19 (треба виносити кожен день) :), в MH-Z19 я авто вимкнув і вручну калібрую 1-3 раза на рік (коли про це згадую), відхилення були незначні, менше похибки самого датчика 50ppm, тобто можна калібрувати ще рідше

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Tuya датчик на MH-Z19, наскільки мені відомо, не вимикається автокалібровка. Виносити кожний день на калібровку датчик точно ніхто не буде.

Qingping AM Lite можна калібрувати вручну, що я і зробив зразу. Але саме він і викинув отой фокус через пару днів з "відпливанням" показів донизу (графік).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоді у MH-Z19 авто вже може і вимкнена (раз на графіку за добу ії не видно), а в Sensair S8 треба не калібрувати вручну, а саме вимкнути авто

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, yur43 сказав:

MH-Z19, наскільки мені відомо, не вимикається автокалібровка

Вимикається. github.com/letscontrolit/ESPEasy/issues/466

1 година тому, yur43 сказав:

Qingping AM Lite можна калібрувати вручну, що я і зробив зразу

Якщо там S8 з невідключеним ABC, то ручне калібрування не допоможе, через кілька днів все одно показники попливуть вниз, бо в цьому весь сенс ABC.

На сайті Сенсейр викладений фірмовий софт. За його допомогою можна відключити ABC, достатньо підєднатись до сенсора через uart/usb адаптер. Але то треба розібрати девайс і тимчасово підпаяти три дроти.

image.png.f7bdd5f462bf09c905e71531733a29d0.png

-----------------

Взагалі бачу що збірка типу esp + нормальний ndir сенсор, дає більш прогнозовані результати, і більше можливостей контролю, ніж фабричні девайси. І дешевше виходить.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 15.12.2023 в 22:39, yur43 сказал:

маю два таких, досить об'єктивні мають бути. А результати бігають куди хочуть. 

..датчики стоять поруч

маю netatmo по кімнатам, теж інколи роблять автокалібровку але виглядає то не так ядерно

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Виніс датчик Qingping-lite на вулицю товаришу показати, буквально одна хвилина і він самовідкалібрувався. Приблизно на 200ppm змістилися покази.

Момент калібрування.

Знімок екрана 2023-12-31 090958.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, yur43 сказав:

буквально одна хвилина і він самовідкалібрувався

Це теж херня, навіть в даташиті написано тримати на вулиці не менше 20хв, а в будинку вуличний рівень у вас ніколи не буде, навіть літом при всіх відкритих вікнах та дверях тримається не менше 500-600, тож автокалібровка то фікція, для неї треба на тиждень виїхати з будинку геть (щоб настало 400) і саме це програма в першому пості показує і багато чого іншого...

11 годин тому, yur43 сказав:

на вулицю товаришу показати

Я малому у кімнату сьогодні почав збирати другий комлект монітора (з кнопкою калібровки та датчиком температури\вологості), бо він частенько зачиняє вікна\двері і хрен знає що там з CO2, при перевищенні буде писати на екрані типу: "відчини вікно!",  теж саме мав зібрати ще пару товаришам, але з датчикив були тільки MH-Z14A і я взяв один на пробу, теоретично хочу спробувати його аналоговий вихід, там по суті треба просто 5в подати від любої зарядки і підключити любий вольтметр і отрамаємо монітор, навіть ардуіну і програмувати непотрібно, тобто ціна питання біля 1000грн, але хочу пошукати гарний 4-х значний вольтметр

1.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дані на тему рівномірності рівня СО2 у будинку. 3 NDIR сенсори. Двері між приміщеннями завжди відкриті.

  1. фіолетовий - кухня 1поверх (приточно-витяжне примішення, опенспейс з вітальнею,
  2. синій - приточне приміщення, 2 поверх
  3. червоний - витяжне приміщення, 2 поверх 

Як видно можна чітко прослідкувати коли у приміщенні є люди. Та що за відсутності людей та наявності активної вентиляції рівень суттєво падає, а у приміщеннях з людьми зростає. Різниця в даному випадку складала близько 200-500ppm. Також видно що у такій конфігурації анемостатів, зона першого поверху вентилюється краще ніж другий поверх. Бо рівень у приточному приміщення другого поверху без людей був вищим за рівень без людей на першому поверсі.

Звідси можна зробити висновок що система яка не вміє відслідковувати кожне приміщення окремо, та скеровувати потік саме в ті приміщення які того потребують, не може вважатись достатньо розумною та економічною, і ймовірно майбутні системи будуть оперувати кожним приміщенням окремо. 

 

image.thumb.png.f5a7c3dd52a7013b60358b50fc733fe7.png

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 хвилин тому, Dmode сказав:

Звідси можна зробити висновок що система яка не вміє відслідковувати кожне приміщення окремо, та скеровувати потік саме в ті приміщення які того потребують, не може вважатись достатньо розумною та економічною, і ймовірно майбутні системи будуть оперувати кожним приміщенням окремо. 

Для великого будинку це так.

А для невеликого будинку з переточною організацією вентиляції кількість датчиків і приводів (або й без них) падає суттєво. От в мене всього два канали, 4 вентильовані приміщення, по два на канал, мене влаштовує один датчик СО2 в ПВУ, вентиляцією я дуже задоволений. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, yur43 сказав:

Для великого будинку це так.

Та не такий вже й великий будинок.

4 хвилини тому, yur43 сказав:

мене влаштовує один датчик СО2 в ПВУ, вентиляцією я дуже задоволений

Я теж задоволений як воно є. Роздуми вище з'явились коли побачив дані по різних приміщеннях. Бо явно видно де є поле до оптимізації.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31.12.2023 в 09:15, yur43 сказав:

Виніс датчик Qingping-lite на вулицю товаришу показати, буквально одна хвилина і він самовідкалібрувався. Приблизно на 200ppm змістилися покази.

Ви той кінгпінг з Home Assistant інтегрували? Якщо так, то поділіться рецептом, бо я щось кручу верчу, але воно не йде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, volomoto сказав:

Пішло:

  Приховати вміст

image.thumb.png.5c33c2522a8c308f5225e2a69afca0b4.png

 

тільки воно відпадає, при зникненні інету. не завжди, але доволі часто.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, shneider_vova сказав:

тільки воно відпадає, при зникненні інету. не завжди, але доволі часто.

Перший раз помітив пропадання. Інтеграція xiaomi miot auto. Десь читав що краще з ним працює інтеграція homekit. Якось треба його відвязати від міхома і туди прив'язати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, yur43 сказав:

Десь читав що краще з ним працює інтеграція homekit

В мене нема нічого спільного з Xiaomi, тому відразу робив через HomeKit. Подивлюсь наскільки воно стабільно буде.

45 хвилин тому, shneider_vova сказав:

тільки воно відпадає, при зникненні інету.

Це якщо інтеграція через клауд якийсь, а в моєму випадку повністю локальна робота, тому інет не мав би ніяк на це впливати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Переналаштував qingping на homekit. На екрані датчика внизу засіяла ниточка, пропала після перезавантаження датчика.

В даних поперли цифри десятитисячні долі градуса і інших. Підубавив їх до норми. Працює стабільно.

Але ж автокалібровка залишилась, добре хоч тижнева.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, yur43 сказав:

В даних поперли цифри десятитисячні долі градуса і інших.

В мене температура та вологість сильно брешуть: температура завишається десь на градус, а вологість — на 10%

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

59 хвилин тому, volomoto сказав:

В мене температура та вологість сильно брешуть: температура завишається десь на градус, а вологість — на 10%

до вологості претензій немає, темпеатуру воно міряє приблизно, бо саме тепле. Якщо відвязати від хомкіта і привязати в додаток qingping, там буде оновлення до 4,8,1, може воно шось виправить. Але здалось шо вентилятор після прошивки став активнішим, то є погано.

При інтеграції через хомкіт даними сипе як дурне, мегабайти летять. І воно на ESP сімействі.

Знімок екрана 2024-01-04 140537.png

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, yur43 сказав:

Якщо відвязати від хомкіта і привязати в додаток qingping, там буде оновлення до 4,8,1, може воно шось виправить. Але здалось шо вентилятор після прошивки став активнішим, то є погано.

В мене 4.8.1, вентилятора не чути, але трохи гріється.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...