Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Посипалась бітонка

SET001

Рекомендовані повідомлення

Перед заїздом в будинок не пошкодував грошей і залив бітоном (це було в 2020му році) всю відстань від дороги до будинка і далі на всю дліну будинка (з боку від нього). На цій бєтонці паркую машину плюс граються діти плюс є де посидіти коли вокруг грязюка. Проте в тому році бітонка почала сипатись. В цьому році процес набирає нових розмахів і я розумію шо з цим пора шось робити. Планувався навіс на всю площу бетонки. Планувалась плитка. Але через війну все стоїть і зараз кожен з цих шагів вигляє як ну дууууже ризиковані інвестиції (особливо при тому шо будинок десь в 30-40 км від кордону з пі***ми.
Ось як це зараз виглядає. На першому фото в приближенні якщо змести віником. 
Отже потребую поради, шо варто з цим робити? Як можна цьому якось зарадити мінімальними зусиллями? Вкладатись в плитку та навєс я зараз не можу бо там площа єбейша і по грошам я тупо не готовий зараз стільки вкладати бо хто зна де ми всі опинимось завтра. Проте розумію шо шось робити треба і якусь копійку на це готовий виділити. Шо можна зробити? Трохи пролити зверху? Таки класти плитку? Чи є сенс то все змітати бо якщо цього не робити то всі газони у мене у цементі і камнях...


Плюсом цікавлять думки чому так могло статись? Я підозрюю шо мій варік це не якісний бітон плюс незахищений бітон на протязі пари років який до того ж активно використовується (сюди заїжає і стоїть машина, вона виїжає бува по 3 рази на день).

photo_2024-03-05_20-17-56 (2).jpg

photo_2024-03-05_20-17-56.jpg

photo_2024-03-05_20-17-55.jpg

Змінено користувачем SET001
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 хвилин тому, SET001 сказав:

Отже потребую поради, шо варто з цим робити?

Нічого.

45 хвилин тому, SET001 сказав:

Як можна цьому якось зарадити мінімальними зусиллями?

Ніяк.

46 хвилин тому, SET001 сказав:

Шо можна зробити?

Покласти ФЕВ. (фігурні елементи вимощення).

46 хвилин тому, SET001 сказав:

Трохи пролити зверху?

Нічого не дасть , отримаєте зверху корж , який через місяць відшарується.

48 хвилин тому, SET001 сказав:

Таки класти плитку?

Таки класти , і не плитку(плитка на такі основі триматись не буде) , а ФЕВ . Хоч і противник укладання ФЕВ на бетон , але у вашому випадку , це буде самий простий та дешевий варіант.

1 година тому, SET001 сказав:

Чи є сенс то все змітати бо якщо цього не робити то всі газони у мене у цементі і камнях...

Звичайно є , ви ж самі той сенс і озвучили.

1 година тому, SET001 сказав:

Плюсом цікавлять думки чому так могло статись?

ІМХО.

1 При заливці в бетоні було забагато води. Як правило хитрожопі водії , щоб швидше позбутись бетону ненав'язливо пропонують додати в нього трохи води , ну щоб швидше текло.

2. В бетоні недостатньо цементу.  Хоча , якщо бетон заводський  то малоймовірно.

3. Неналежний догляд після заливки (не поливали , не накривали).

4. Під час заливки не використовувалась віброрейка.

1 година тому, SET001 сказав:

плюс незахищений бітон на протязі пари років який до того ж активно використовується (сюди заїжає і стоїть машина, вона виїжає бува по 3 рази на день).

Нормальний бетон не потребує захисту. Он американці дороги ллють з бетону , а там навантаження куди більші.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, SET001 сказав:

Плюсом цікавлять думки чому так могло статись?

Зимою сіллю випадково не посипали?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Vstar сказал:

Зимою сіллю випадково не посипали?

ні. Але була думка типу машина по місту катається, дороги посипають і от наноситься таким чином

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, andrey_ka сказал:

Звичайно є , ви ж самі той сенс і озвучили.

та думав може як не замітать ото то воно менше буде сипатись

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а якщо це взагалі уже відбувається то воно буде до і далі сипатись чи якийсь верхній шарш відлущіться і далі буде норм?

Іншими словами - якщо нічого взагалі не робити то воно буде лише гірше ставати? Типу виходить треба терміново на цей рік планувати плитку....

У нас тут навіть дороги нормальної досі немає. Положиш плитку моментально грязюка натаскається машиною, жалко

Змінено користувачем SET001
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, andrey_ka сказал:

Таки класти , і не плитку(плитка на такі основі триматись не буде) , а ФЕВ . Хоч і противник укладання ФЕВ на бетон , але у вашому випадку , це буде самий простий та дешевий варіант.

а можете трохи детальніше розказати про це? Чому плитка не буде триматись? Чому противник кладення на бетон? Чим взагалі цей ФЕВ відрізняється від плитки?

Змінено користувачем SET001
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, SET001 сказал:

а якщо це взагалі уже відбувається то воно буде до і далі сипатись чи якийсь верхній шарш відлущіться і далі буде норм?

Іншими словами - якщо нічого взагалі не робити то воно буде лише гірше ставати?

Постоянно будет лущится...

имею такую же проблему на парковке перед воротами....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, DimaF сказал:

Постоянно будет лущится...

имею такую же проблему на парковке перед воротами....

блін от біда. Мені пропонували з самого початку класти плитку. Я відмовив і вирішив саме залити бітоном бо думав він простоїть віками і там десь серед тих віків уже хтось положе плитку (може я, може уже діти, а може і онуки). А тепер маю не бітон а херню якусь яка до того ж розноситься по всім газонам повсюду. Шопопало *(

Змінено користувачем SET001
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

где сам лил, там нормально, где "заводской" - там поверхность стирается. бетон с миксера был жидковат

Но я тоже планирую плитку сверху. 

Змінено користувачем Dendnepr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Плитка у вас так само відпала б, а феми трималися б за рахунок своєї товщини та ваги.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 минут назад, SET001 сказал:

Чим взагалі цей ФЕВ відрізняється від плитки?

Плітка це як у туалеті, ФЕВ це чим тротуари чи дорожки кладуть. Плитка клеїтся на клей, який відскоче від не міцної основи, а ФЕВ на гарцовку кладуть. ФЕВ часто називають тротуарною плиткою, чи просто плиткою, звідси і плутанина

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, SET001 сказав:

а якщо це взагалі уже відбувається то воно буде до і далі сипатись чи якийсь верхній шарш відлущіться і далі буде норм?

Раз вже почався , то цей процес буде йти постійно , але повільно та посезонно.Тобто ,  за зиму мороз все що зможе повідлущує , далі процес призупиниться до наступної зими , ітд...

1 годину тому, SET001 сказав:

Чому плитка не буде триматись?

Говорячи про плитку , я мав на увазі класичний варіант вуличної плитки , яка клеїться на клей з затиранням швів. А до такої основи ви її нормально не приклеєте. Тому що , на межі клей - бетон буде перезволоження , і як наслідок в перший же сезон мороз її повідриває. Щоб покласти плитку на таку основу її потрібно підготувати. Укріпити (просочити якоюсь скріплюючою хімією) , потім в обов'язковому порядку нанести гідроізоляцію , і тільки після цього можна буде вкладати плитку.То буде трохи дорогувато.

1 годину тому, SET001 сказав:

Чому противник кладення на бетон?

Дивлячись що викладати , якщо плитку , то без проблем. Якщо ФЕВ , то це - м'яко кажучи економічно недоцільно. ФЕВ пористий , і якщо його покласти на бетон він буде постійно в перезволоженому стані , і поступово руйнуватись.   Тому що воді не буде куди діватись , бетон буде цьому перешкоджати. При вкладанні фЕВ потрібно дотриауватись правила , що кожен наступний шар після нього повинен бути більш водопроникним за попередній. В пирозі укладання ФЕВ , бетон то абсолютно безглузда , зайва , та ще до всього того дорога річ. Це - просто закопування грошей в землю.  Подивіться навколо , як викладають площі , тротуари , ітп... ви ніколи там не знайдете в основі бетон.

1 годину тому, SET001 сказав:

Чим взагалі цей ФЕВ відрізняється від плитки?

Вище вже дали роз'яснення.

ПС... Прикольно ви бетон - бітоном  обзиваєте.  В дитинстві дід завжди просив : казав , візьми бітон піди в магазин купи молока.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, andrey_ka сказал:

Дивлячись що викладати , якщо плитку , то без проблем. Якщо ФЕВ , то це - м'яко кажучи економічно недоцільно

я трохи заплутався. Ви кажете шо плитку на бетон не поклієш нормально і пишете шо потрібен оцей ФЕВ, а тепер кажете навпати  - плитку без проблем а ФЕВ недоцільно

1 час назад, andrey_ka сказал:

В пирозі укладання ФЕВ , бетон то абсолютно безглузда , зайва , та ще до всього того дорога річ. Це - просто закопування грошей в землю

ну але якщо він уже є той бетон шо ж уже робити тепер? чим його крить шоб не було перезволоження

 

1 час назад, andrey_ka сказал:

ПС... Прикольно ви бетон - бітоном  обзиваєте.  В дитинстві дід завжди просив : казав , візьми бітон піди в магазин купи молока.

ну це я Українізуюсь так, сорян

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, SET001 сказав:

я трохи заплутався. Ви кажете шо плитку на бетон не поклієш нормально і пишете шо потрібен оцей ФЕВ, а тепер кажете навпати  - плитку без проблем а ФЕВ недоцільно

Ніякої плутанини. Я не писав , що плитку на бетон не поклеїш. Я писав , що не поколеїш нормально на те що у вас , а щоб поклеїти на те що у вас потрібна додаткова підготовка.

29 хвилин тому, SET001 сказав:

а тепер кажете навпати  - плитку без проблем а ФЕВ недоцільно

Ну ви ж самі попросили висловитись з приводу доцільності ФЕВ на бетоні.

31 хвилину тому, SET001 сказав:

ну але якщо він уже є той бетон шо ж уже робити тепер?

Я ж написав , для вас самий дешевий спосіб це - ФЕВ. І тут вже не важливо доцільно це чи ні , адже бетон вже є.

35 хвилин тому, SET001 сказав:

чим його крить шоб не було перезволоження

 

Плиткою.

36 хвилин тому, SET001 сказав:

ну це я Українізуюсь так, сорян

Та немає тут за що вибачатись. :flag1: 

   Да... , ніхто не зробив більше для деукраїнізації населення ніж кацапи , і в той же час ніхто не зробив більше для його українізації. Парадокс.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добавлю к вышесказанному - навес не спасет.

   У меня такая же проблема: там, где ездит машина - идёт разрушение бетона. При этом бетонные пешеходные дорожки (и во дворе и со стороны улицы вдоль забора), которые делались одновременно, стоят целыми и невредимыми. Причина именно в авто, точнее видимо в том, что зимой хочешь/не хочешь а соль с дорог тащится колесами на бетон, который и разрушается под нагрузками.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

СпоЮ.

1. Вы можете попробовать затянуть дефектные места тонкослойной полимерцементной стяжкой. 

- смести, то, что сметается (или сдуть в грязную сторону садовой дуйкой для листвы). Делать это с подветренной стороны, чтобы набюдатели не смеялись.

- болгаркой сделать границы дефектных участков не как у озера с пологим дном, а как у коробки. Если надо будет рисунок нарисую. С красноречивостью у меня проблема.

- купить акриловую грунтовку глубокого проникновения и распылить над дефектніми местами садовым опрыскивателем. Расчетный расход около 0,3 л на 1 м кв.

- купить полимерную (латексную) добавку в растворы. Сделать сухую смесь = цемент : песок = 1:3 и водный раствор латекса = вода : латекс = 3:1 или 2:1. Сухую смесь затворить раствором латекса до консистенции стяжечной смеси. Наносить слоем 1-3 см. Расход латексной добавки около 0,75 кг на 1 м кв на 1 см толщины. 

Какие свойства у такой тонкослойной? Стойкость к износу, очень низкое водопоглощение, высокая ядгезия к основе (образует с основой одну структуру).

2. Относительно плитка на клей на бетон. Жесткий дорогой риск в нашей климатической зоне.

3. Относительно ФЭМ на бетон. Даже если бетон начнет под ФЭМ распадаться на печсинки , камушки и кусочки цемента это никак не повлияет на поведение ФЭМ. Там не будет условий для выдавливания разрушенного бетона из-под ФЭМ. Ведь по правильну его на гранотсев. То есть, со временем ваш бетон под слоем ФЭМ будет из монолита становиться просто подсыпкой. Это, если он будет продолжать разрушаться-распадаться. 

4. На будущее для тех, кто льет себе бетонные дорожки. Обязательно в бетоне должна быть ВоздухоВовлекающая Добавка. А в идеале гидрофобная (не путать с гидроизоляционной) добавка + ВВД. Есди бы у нас не было зим, то можно и без них. 

 

 

Змінено користувачем Propeller
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікава тема. Теж вивчаю різні можливості улаштування драйвею для автівки і прийшов до думки, що бетон то занадто клопітка річ. По-перше дійсно може посипатися, по-друге треба гратися з деформаційними швами. А навіть добре прорахувавши всі навантаження гарантію навряд хто дасть - В нас не Америка, клімат трохи інший і миритися з тріщинами не дуже хочеться. Як і возитися з арматурою. 

До того ж постійно спостерігаю відпадаючу плитку на будь-яких зовнішніх благоустроях навіть в крутих будовах штибу Оушен-плази.

Тому хотілося б щось таке дешеве, невибагливе. Типу звичайної бруківки

image.png.5243651b0b19d9f447c77f010f2c3241.png

Покепкуйте з такого рішення плз - сильно сумниваюся, що хтось бетонував підоснову під це мощення. Але як для присадибної ділянки здається щось більш практичне важко знайти.

Змінено користувачем henko
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 07.03.2024 в 20:41, Propeller сказал:

- купить полимерную (латексную) добавку в растворы. Сделать сухую смесь = цемент : песок = 1:3 и водный раствор латекса = вода : латекс = 3:1 или 2:1. Сухую смесь затворить раствором латекса до консистенции стяжечной смеси. Наносить слоем 1-3 см. Расход латексной добавки около 0,75 кг на 1 м кв на 1 см толщины. 


   Латекс достаточно стоек к воде на вертикальных поверхностях, но на горизонтальных всё-таки напитывается влагой. А зимой : мокрый снег/дождь - мороз - и... со всеми вытекающими как говорится......

    Или в сочетании с цементно-песчаной смесью свойства несколько меняются ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, tayatlas сказал:


   Латекс достаточно стоек к воде на вертикальных поверхностях, но на горизонтальных всё-таки напитывается влагой. А зимой : мокрый снег/дождь - мороз - и... со всеми вытекающими как говорится......

    Или в сочетании с цементно-песчаной смесью свойства несколько меняются ?

Простите. Я не уточнил. ВСЕ полимерный эмульсии и суспензии называются одним термином - латекс. 

Для гидры применяю 2 вида латекса =  СБР латекс или стирол-акриловый.

Латексная эмульсия естественно водорастворима как любой коллоидный раствор. После высыхания эмульсии начинается процесс полимеризации молекул латексного мономера. Появляется полимерная 3D структура, которая называется в данном случае эластомер.  Это уже другое вещество, абсоютно стойкое и нерастворимое в воде. Пластик не может "напитываться водой" по причине почти отсутсвующей пористости и из-за кроевого угла больше 90 град на границе пластик-вода.

Вот чисто акриловые латексы, те - да, при длительном контакте с водой начинают опять переходить в эмульсию. Точнее в сопли. Поэтому их применяют как кровельные покрытия в хорошей разуклонкой. 

Оба этих латекса применяются для гидроизоляции басейнов, резервуаров для воды, септиков. Кроме того оба этих латекса применяются для нанесения так называемой "негативной гидры", которая работает на отрыв. То есть, постоянно контактирует с водой, которая хочет отрвать гидру от поверхности.

Аба латекса применяются как добавки в раствор для получения "несущей" цементной минеральной матрицы, заполненной и связанной гибким эластичным полимером. Свойства латекса при этом не меняются. Щелочность цемента никак не влияет на процесс полимеризации. Он начинает работать сразу после высыхания.  

Разница обоих латесков только одна. СА применяется как и эластификатор тонкослойной обмазочной гидры. СБР не отличается повышенной эластичностью.

В моей песне речь идет об СБР. Ну и применял я его чуть больше 20 лет для своих водных дел.

Змінено користувачем Propeller
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...