Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

Этот пункт применяется исключительно для схем со счётчиками непрямого включения (через трансформаторы тока) - для вводно-распределительных устройств многоквартирных домов и проч. и PEN-проводников электропроводок производственных зданий

 

В Вашем случае (бытовой счётчик прямого включения) этот пункт не применяется, потому как не имеет физического смысла.

 

1. Звідки ви взяли що пункт 1.7.147 має відношення до схем включення лічильників.

2. Не знаю для чого ви привели схеми, проте схема поділу PEN на PE і N там вказана правильно а от підключення лічильника неправильно. Наведіть хоч одну схему (з заводського паспорта на лічильник) включення лічильника де є клема PEN а не N.

 

 

Не выдумывайте.

Я не видумую, а ось Ви докажіть що я неправий.

 

 

Добавляется ещё одно ненужное соединение.

Кількість зєднань відповідає вимогам ПУЕ.

 

Риск - имеется ввиду риск намеренного отключения N для безучётного потребления

 

Ризику навмисного відключення N провідника нема оскільки він знаходиться в зоні опломбування, подивіться уважно на схему яку я викладав.

 

Наглядно ненужное и ничем не обоснованное соединение.

Усе відповідає вимогам п.1.7.147 ПУЕ.

 

 

Неправильно. Намеренно оборвав нейтральный проводник потребитель получает возможность безучётного потребления по одной из фаз (при отключенных двух других)

Обірвати N провідник не пошкодивши пломби обленерго не вийде оскільки він знаходиться в зоні опломбування, подивіться уважно на схему яку я викладав.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

2. Не знаю для чого ви привели схеми, проте схема поділу PEN на PE і N там вказана правильно а от підключення лічильника неправильно.

 

 

disappointed_gif_44556.gif

 

 

Наведіть хоч одну схему (з заводського паспорта на лічильник) включення лічильника де є клема PEN а не N.

 

.

Схема из паспорта любого счётчика непрямого включения, каковая и нарисована

...

Я не видумую, а ось Ви докажіть що я неправий.

...

 

Не хочу - изучайте матчасть. На форуме десятки раз описано, разными словами.

Усе відповідає вимогам п.1.7.147 ПУЕ.

 

ПУЕ предназначено исключительно для электротехнического персонала

 

P.S. В любом случае - дозволит Облэнерго Вашую художественную самодеятельность - нехай будет (клемма должна быть предназначена для присоединения PE - проводника). Главное - не пустить PEN через счётчик.

И номинал автомат увеличьте до 16 А - 13 А это несерьёзно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

disappointed_gif_44556.gif

 

Якщо Вас болить голова то випийте таблетку.

 

Схема из паспорта любого счётчика непрямого включения, каковая и нарисована

Дайте модель лічильника в паспорті якого на схемі підключення є PEN провідник

 

Не хочу - изучайте матчасть. На форуме десятки раз описано, разными словами.

А підкажіть будьте ласкаві де почитати.

 

ПУЕ предназначено исключительно для электротехнического персонала

А обленерго яке погоджує схему включення і підключає лічильник і є електротехнічним персоналом.

Хоча деколи буває що і серед їхніх "спеціалістів" попадаються безграмотні.

 

P.S. В любом случае - дозволит Облэнерго Вашую художественную самодеятельность - нехай будет (клемма должна быть предназначена для присоединения PE - проводника). Главное - не пустить PEN через счётчик.

И номинал автомат увеличьте до 16 А - 13 А это несерьёзно

А в мене в схемі чітко вказано що провідники PEN і PE підключаються до клемника PE, він навіть має відповідне кольорове маркування.

 

На рахунок автомата 13А і несерйозно попрошу Вас порахувати номінал автоматичного вимикача при дозволених по ТУ 6 кВт трифазного увімкнення.

 

 

 

P.S.

В енергетиці працюю 20 років і знаю що за багатьма пунктами нормативних документів в енергетиці стоїть чиєсь життя.

 

P.P.S.

А Ви ким працюєте ?

Яка у Вас профільна освіта ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дайте модель лічильника в паспорті якого на схемі підключення є PEN провідник

Вы отличаете счётчик прямого включения от счётчика непрямого включения?

Повторяю - открывайте паспорт любого счётчика непрямого включения и глядите как там идёт PEN проводник и какое он вообще имеет отношение к счётчику

 

А підкажіть будьте ласкаві де почитати.

Сами ищите или просите модераторов.

 

 

 

А в мене в схемі чітко вказано що провідники PEN і PE підключаються до клемника PE, він навіть має відповідне кольорове маркування.

 

Найдите какого электрика - я ему объясню, потому как Вы элементарных вещей не понимаете.

Речь не о Ваших малюнках - речь о конструкции конкретного клеммника - на его корпусе должно быть написано РЕ. РЕ- клеммники отличаются от фазных и нулевых и не только цветом.

 

На рахунок автомата 13А і несерйозно попрошу Вас порахувати номінал автоматичного вимикача при дозволених по ТУ 6 кВт трифазного увімкнення.

Вот я и говорю - увеличивайте до 16 А и спорьте с РЭС, а не со мной

 

 

P.S.

В енергетиці працюю 20 років

Это ни о чём не говорит

і знаю що за багатьма пунктами нормативних документів в енергетиці стоїть чиєсь життя.

Может слышали, но не понимаете о чём речь, раз позволяете себе "трактовать" положения ПУЕ не понимая их физического смысла

 

P.P.S.

А Ви ким працюєте ?

Яка у Вас профільна освіта ?

 

Колхозники мы, кукурузу охраняем.

 

P.S. Консультация закончена - Вы не желаете или не способны понять написанное. Нехай с Вами кто другой время убивает.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы отличаете счётчик прямого включения от счётчика непрямого включения?

Повторяю - открывайте паспорт любого счётчика непрямого включения и глядите как там идёт PEN проводник и какое он вообще имеет отношение к счётчику

 

Ось Вам схема, покажіть мені де там на схемі трансформаторного увікнення є PEN провідник.

 

Найдите какого электрика - я ему объясню, потому как Вы элементарных вещей не понимаете.

Речь не о Ваших малюнках - речь о конструкции конкретного клеммника - на его корпусе должно быть написано РЕ. РЕ- клеммники отличаются от фазных и нулевых и не только цветом.

Наведіть приклад (малюнок) правильного з надписом клемника.

 

 

Вот я и говорю - увеличивайте до 16 А и спорьте с РЭС, а не со мной

Я бачу що Ви не вмієте розрахувати номінал автомата для 6 кВт дозволеної потужності при 3-х фазному увікненні якщо пропонуєте перескочити через один номінал з 13А на 16А.

Надіюсь ви знаєте що згідно правил приєднання, обленерго продає свої резерви потужність замовнику при видачі ТУ, так що перескакувати через номінал вони не дають.

 

Может слышали, но не понимаете о чём речь, раз позволяете себе "трактовать" положения ПУЕ не понимая их физического смысла

Наведіть мені хоч один пункт ПУЕ який я позволив собі трактувати

 

P.S.

Незнаю Вашої професії але подібні відповіді і поведінка властива крутим менеджерам щитовикам які збирають щити по проектам які нажаль часто роблять "прохфесори"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посоветуйте 4P контактор на 32А или выше, с минимальным потреблением удержания, и желательно с катушкой на 24В.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

менеджерам

они щиты не собирают, возможно ищут заказы не более того - собирают щит электромонтажники, как то не хорошо о них так отзываться. Есть проект, почему бы не собрать не им там вносить изменения.

Может прохвесоров найти нормальных, не?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

менеджерам

они щиты не собирают, возможно ищут заказы не более того - собирают щит электромонтажники, как то не хорошо о них так отзываться. Есть проект, почему бы не собрать не им там вносить изменения.

Может прохвесоров найти нормальных, не?

 

Я не мав наувазі IEC 60364 але його манера відповідати підштовхнула мене до моїх висловів.

Він не дав ні одної аргументованої відповіді.

 

Скажу більше, Ви ще не бачили менеджерів які знають все ліпше за щитовиків, такі собі універсали на їх думку.

А по факту ні те ні се.

Чули де дзвін та не знають де він.

Ти їм запитання а вони пальці віялом, соплі бульками.

Конкретних аргументованих відповідей не дають.

 

Доречі якщо читали наш спір з IEC 60364 то скажіть як щитовик хто з нас на вашу думку правий.

Подивився на Ваші щити, робота акуратна.

Незнаю по чиїх схемах складаєте але попрошу показати фото щитів де Ви робили поділ PEN на PE і N, може щось побачу цікаве і почерпну корисне.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посоветуйте 4P контактор на 32А или выше, с минимальным потреблением удержания, и желательно с катушкой на 24В.

Буквально на прошлой неделе покупал себе вот такой контактор, в этой теме подсказали... www.tme.eu/ru/details/dilm32-10-230v/kontaktory-glavnye-moduli/eaton-electric/dilm32-10230v50hz240v60hz/

 

В том магазинчике были точно такие как по ссылке, только с катушкой на 24 вольта, цена 200 грн. :\"\": и еще похожие, но какие-то меньшие по размеру, и тоже с катушками на 24 вольта. Цены стоят старые, т.к. их никто не берет и хозяин хочет от них избавиться.

Змінено користувачем SergeUA
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бачу що Ви не вмієте розрахувати номінал автомата для 6 кВт дозволеної потужності при 3-х фазному увікненні якщо пропонуєте перескочити через один номінал з 13А на 16А.

в мене по ТУ 5 кВт дозволеної потужності при 3-х фазному увікненні і стоять АВ номіналом 16А.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мене по ТУ 5 кВт дозволеної потужності при 3-х фазному увікненні і стоять АВ номіналом 16А.

 

Он не поймёт - невменяемый, слышит только себя.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мене по ТУ 5 кВт дозволеної потужності при 3-х фазному увікненні і стоять АВ номіналом 16А.

и у меня автомат на 16А. Я так и не понял, почему замечание IEC 60364 по поводу 13А-рного автомата так взволновало товарища? Или опять будем доказывать о существовании 13А-рных выключателей, кабелей 3/7 х 5,1 мм.куб....:o Или может я уже отстал и ввели новую систему?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

SIV, в чем проблема сделать как посоветовал IEC? В большинстве случаев делают через прокол, потом РЕС его пломбирует. На счет разделения с этим делом с Ресом идет война и то очень долго, с переменным успехом кстати. Могут стать в позу барана и разделение будете делать после счетчика, попробуй докажи потом что не правильно. В перефирии так и делают, заводят на 4х полюсный автомат, пломбируют и хрен ты там потом что сделаешь.

 

По поводу 13а, это уже конкретный геморой на задницу. Я противник перепаковки автоматов, но на вашем месте уже б паковал))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Он не поймёт - невменяемый, слышит только себя.
ну мы попробуем сделать всё возможное

 

п.с. - хочу выразить вам свою обобщенную благодарность за многие ответы на вопросы любителей покопаться в проводах :D

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В том магазинчике были точно такие как по ссылке, только с катушкой на 24 вольта, цена 200 грн. и еще похожие, но какие-то меньшие по размеру, и тоже с катушками на 24 вольта. Цены стоят старые, т.к. их никто не берет и хозяин хочет от них избавиться.

Спасибо, но мне надо 4P нормально закрытых, а там 3P нормально открытых.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прикольно. Чуть до матюков не дошло, а спор ни о чем - Облэнерго просто хочет упрятать вход-выход N-провода в зону опломбирования счетчика. Счетчику пофиг - у этого Меридиана клеммы 10-11 всегда могучей перемычкой связаны, схема всегда получается одинакова, даром, что на всех рисунках в теме она несколько разная. Зачем было париться? А тем более, кого-то насиловать :)

SIV, Ваша "модернізація" вводу Вас не врятує - якщо не буде нормального заземлення на місці, сам по собі розподіл PE та N не врятує за певних обставин. За це треба більше хвилюватись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мене по ТУ 5 кВт дозволеної потужності при 3-х фазному увікненні і стоять АВ номіналом 16А.

 

Для тих хто не знає як правильно розраховувати покажу

 

При дозволених 6 кВт струм буде I=P/(√3∙U ∙cosφ)=6000/(√3∙380∙0,8)=11,395 А

Береться найближчий більший по номіналу автомат 13 А

 

По факту при автоматі 13А можна буде споживати P=√3∙U∙I∙cosφ=√3∙380∙13∙0,8=6,845 кВт

 

 

При автоматі 16 А споживана потужність буде P=√3∙U∙I∙cosφ=√3∙380∙16∙0,8=8,424 кВт а ТУ у Вас видані на 5 кВт.

 

Радуйтесь, вам дуже повезло з автоматом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для тих хто не знає як правильно розраховувати покажу

...

Радуйтесь, вам дуже повезло з автоматом.

вам тут розжовують що насправді ставлять не те що розраховано, а те що є на складах, а там усе по 16 :D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Он не поймёт - невменяемый, слышит только себя.

 

Читайте пост 7758

 

Добавлено через 5 минут

вам тут розжовують що насправді ставлять не те що розраховано, а те що є на складах, а там усе по 16 :D

 

У Львівобленрго на складі є всі необхідні номінали автоматичних вимикачів.

 

І електромонтери ставлять те що треба, бо після вибіркових перевірок керівництвом Львівобленерго деякі елекиромонтери вилетіли з роботи через самовільну (за грошову подяку власника будинку) заміну дооблікових струмообмежуючих автоматичних вимикачів на більший ніж у проекті номінал.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для тих хто не знає як правильно розраховувати покажу
А cosφ при чем? Его в расчеты не берут, т.к. заранее не известна нагрузка.

И что-бы Вы знали автомат не ограничивает мощность.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

заміну дооблікових струмообмежуючих автоматичних вимикачів на більший ніж у проекті номінал.
в мене у проекті прописано 16

ви ж не спроектуєте розподіл потужності так щоб на всіх фазах по 100% було

там є якийсь коєф одночасного включення, і від нього й виходить по 16

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... В перефирии так и делают, заводят на 4х полюсный автомат, пломбируют и хрен ты там потом что сделаешь.

 

Це пряме подвійне порушення вимог п.2.3.8 ПУЕ. "У всіх випадках забороняється в колах PE- і PEN-провідників мати комутаційні контактні і безконтактні елементи".

Порушення подвійне тому що автомат це комутаційний контактний елемент а N клема лічильника до якої підключено PEN провідник це комутаційний безконтактний елемент.

 

Якщо хтось попаде під напругу і загине то головний інженер РЕСу сяде за порушення вимог ПУЕ під час погодження проекту такого підключення.

 

Якщо когось цікавить як при такому підключенні можна попасти під напругу то опишу.

 

Добавлено через 24 минуты

А cosφ при чем? Его в расчеты не берут, т.к. заранее не известна нагрузка.

А ви поставте замість cosφ 1 і зрозумієте для чого береться cosφ 0,8.

I=P/(√3∙U ∙cosφ)=6000/(√3∙380∙1)=9,116 А

 

И что-бы Вы знали автомат не ограничивает мощность.

Правильно він обмежує струм за допомогою теплового розчіплювача (так звана біметалічна пластиниа). А формула потужності P=U*I, обмежуючи струм ви обмежуєте і потужність.

 

Ось вам цитата з Вікіпедії як просте пояснення.

 

Тепловой расцепитель представляет собой биметаллическую пластину, нагреваемую протекающим током. При протекании тока выше допустимого значения биметаллическая пластина изгибается и приводит в действие механизм расцепления. Время срабатывания зависит от тока (времятоковая характеристика). Минимальный ток, при котором должен срабатывать тепловой расцепитель, составляет 1,45 от тока уставки теплового расцепителя. Настройка тока срабатывания производится в процессе изготовления регулировочным винтом.

 

 

в мене у проекті прописано 16

ви ж не спроектуєте розподіл потужності так щоб на всіх фазах по 100% було

там є якийсь коєф одночасного включення, і від нього й виходить по 16

Я вам навів формули як рахують при проектуванні і нажаль коефіцієнтів одночасності там нема.

Нажаль 6 кВт трифазного увімкнення це тільки по 2 кВт на одну фазу.

Хочете більше отримуйте ТУ на більшу потужність.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"обмежуючи струм ви обмежуєте і потужність."

Еще раз спрошу - Вы уверенны?

Там не стоит знак равенства, там произведение. В Вашей сети стого 220? Всегда?

А что будет, если в сети 180? Наверняка Вы поставите стабилизатор Какую мощность вы тогда получите?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посоветуйте 4P контактор на 32А или выше

Могу посоветовать не брать шнайдер с оранжевыми надписями (в Эпике продаются). У меня такой в эл. котле. Проработал с пару месяцев и залипать начал :shock:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"обмежуючи струм ви обмежуєте і потужність."

Еще раз спрошу - Вы уверенны?

Там не стоит знак равенства, там произведение. В Вашей сети стого 220? Всегда?

А что будет, если в сети 180? Наверняка Вы поставите стабилизатор Какую мощность вы тогда получите?

 

Так, впевнений.

При 180 будете мати меншу потужність.

При встановленому стабілізаторі потужність буде ще менша, ця залежність усім відома і навіть деколи наводиться в документації на стабілізатор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...