Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Пирог пола на грунте

Newman

Рекомендовані повідомлення

Здравствуйте.

Делаю ремонт в спальне. Зимой на стенах появилась сырость, поэтому буду делать вентиляцию и утеплять пол. Старый дощатый пол уже отлежал на лагах 25 лет. Сейчас имеем хорошо просевший за года слой глины и 5см. абсолютно сухого песка на нем. От этого песка до покрытия пола 30см.

Посоветуйте пирог с утеплителем.

Спасибо.

Предлагаю 2 варианта:

1-ый, есть такой влагонепроницаемый утеплитель - пеностекло. Его можно укладывать прямо на песок, но лучше на плотную п\э пленку. Используйте эти блоки толщиной 100мм. По пеностеклу - сетка+стяжка и Вы навсегда забудете о сырости.

2-ой. Этот вариант дешевле: есть насыпной утеплитель из пеностекла - крошка пеностекла (фракция от 5 до 150мм). Положите на песок плотную п\э пленку. Насыпьте слой 200-250мм. Утрамбуйте его. Дальше по схеме: сетка+стяжка. Все просто, недорого и надежно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Прошу прощения за назойливость. Помогите, пжлст, с вопросом в теме Недострой из 90-х 


Пирог пола оказался толстым для уже существующего дверного проема. Как лучше поступить?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 9 місяців потому...

Добрий день. Підскажіть будь ласка. Маю стару дощату підлогу по лагах, під нею пісок і глина. Глина думаю за 20 років існування будівлі всілась природньо. Хочу зробити наступне: 

1) щебінь фракція 20-40 - 5см трамбовка

2)пісок для вирівнювання 5 см трамбовка

3) еппс 4+4

4)напівсуха стяжка 7см з водяною теплою підлогою

5) ламінат

Чи потрібно щось добавити?

Змінено користувачем dante1221
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, dante1221 сказал:

4)напівсуха стяжка

я бы побоялся такое делать не по черновой стяжке

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, dante1221 сказав:

Добрий день. Підскажіть будь ласка. Маю стару дощату підлогу по лагах, під нею пісок і глина. Глина думаю за 20 років існування будівлі всілась природньо. Хочу зробити наступне: 

1) щебінь фракція 20-40 - 5см трамбовка

2)пісок для вирівнювання 5 см трамбовка

3) еппс 4+4

4)напівсуха стяжка 7см з водяною теплою підлогою

5) ламінат

Чи потрібно щось добавити?

1) Замінити на фракцію 5-20. І якщо не потрібно наростити висоту , то достатньо мінімальний шар (аби трамбовка могла їздити).

2) Додати цемент і залити чорнову стяжку.

3) Фіксувати ЕППС до основи. Фіксація додасть жорсткості основі  - це дозволить більш точно виставляти маяки , і зменшити товщину чистової стяжки.

4) 7см. - це забагато. Економічно вигідніше зменшити до 6см. А при виконанні пунктів 2 - 3 можна зменшити і до 5-ти.

5) Ламінат.

Демпферну стрічку по периметру кімнати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, andrey_ka сказав:

1) Замінити на фракцію 5-20. І якщо не потрібно наростити висоту , то достатньо мінімальний шар (аби трамбовка могла їздити).

2) Додати цемент і залити чорнову стяжку.

3) Фіксувати ЕППС до основи. Фіксація додасть жорсткості основі  - це дозволить більш точно виставляти маяки , і зменшити товщину чистової стяжки.

4) 7см. - це забагато. Економічно вигідніше зменшити до 6см. А при виконанні пунктів 2 - 3 можна зменшити і до 5-ти.

5) Ламінат.

Демпферну стрічку по периметру кімнати.

Дякую за відповідь. Демпферка буде вже закуплена. 

2) маєте на увазі ПЦС залити без щебню а потім еппс і стяжка?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, dante1221 сказав:

2) маєте на увазі ПЦС залити без щебню а потім еппс і стяжка?

Так.

Ось тут є описаний подібний процес.

https://www.stroimdom.com.ua/topic/233276-diyavolskiy-remont-abo-remont-detalyah/#comment-5044490

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 хвилини тому, andrey_ka сказав:

Так.

Ось тут є описаний подібний процес.

https://www.stroimdom.com.ua/topic/233276-diyavolskiy-remont-abo-remont-detalyah/#comment-5044490

Дякую. Дуже детатально і гарно описано.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я перечитав повністю цю тему і бачив що багато людей робили підлогу без чорнової стяжки. Хотілось би почути відгуки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 19.05.2022 в 15:15, andrey_ka сказал:

4) 7см. - це забагато. Економічно вигідніше зменшити до 6см. А при виконанні пунктів 2 - 3 можна зменшити і до 5-ти.

Це нормально, навіть можна трохи збільшити на 1-2 см. Підлога буде теплоакумулятором, також менше буде відчуватись ефект "гребінки"

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, m2v сказав:

Підлога буде теплоакумулятором

Як на мене , то це мінус. Мені більше до вподоби динамічна система опалення. Наприклад , поїхав у відрядження , прикрутив опалення на мінімум.

Після повернення та ввімкнення опалення , поки шмат бетону в 90мм. прогріється , то можна  дуба врізати.

37 хвилин тому, m2v сказав:

буде відчуватись ефект "гребінки"

цей ефект залежить від кроку укладки труб ТП , а не від товщини стяжки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, andrey_ka сказал:

Як на мене , то це мінус. Мені більше до вподоби динамічна система опалення. Наприклад , поїхав у відрядження , прикрутив опалення на мінімум.

Після повернення та ввімкнення опалення , поки шмат бетону в 90мм. прогріється , то можна  дуба врізати.

Все залежить від ритму життя мешканців. В мене 8 см стяжки, опалення вмикається, переважно, тільки вночі по нічному тарифу двозонного лічильника. Якщо треба зменшити опалення на час від'їзду, а потім прогріти будинок перед приїздом, то для цього є купа рішень дистанційного керування. Але якщо залишаєте будинок на нетривалий час, то, як на мене, не доцільно зменшувати температуру. На прогрів будинку може бути витрачено стільки ж енергії, як коли не знижуємо температуру, або навіть більше. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, m2v сказав:

В мене 8 см стяжки, опалення вмикається, переважно, тільки вночі по нічному тарифу двозонного лічильника.

Використовувати стяжку ТП як теплоакумулятор не зовсім правильно. Теплоакумулятор - це умовно кажучи бочка на декілька тонн води , яку ви за нічним тарифом нагріваєте до максимальої температури , і потім використовуєте накопичене тепло для обігріву будинку. Щоб використовувати в такому режимі стяжку вам потрібно її перегрівати , що не допустимо. Особливо якщо фінішне покриття ламінат. А так немає різниці ,  8см. чи 5см.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Андрійко!А може хвате всяку херню писати та й ще давати дурнуваті поради?Видно тобі сильно нехер чим зайнятися,спеціаліст широкого профілю?В діалог с тобою вступати не збираюсь,може подорослішаеш і щось зрозумієш. 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, dante1221 сказал:

Я перечитав повністю цю тему і бачив що багато людей робили підлогу без чорнової стяжки. Хотілось би почути відгуки.

Я на початку цієї теми сам сильно топив за такий варіант,але зробивши своїми руками гектари таких будинків і побачивши виникаючі через 3-5 років проблеми зараз можу гупнути кулаком по столі і сказати що це божевілля та лотерея.Черновий армірованний бетон наше усе!!!

  • Лайк 5
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, andrey_ka сказал:

Використовувати стяжку ТП як теплоакумулятор не зовсім правильно. Теплоакумулятор - це умовно кажучи бочка на декілька тонн води , яку ви за нічним тарифом нагріваєте до максимальої температури , і потім використовуєте накопичене тепло для обігріву будинку. Щоб використовувати в такому режимі стяжку вам потрібно її перегрівати , що не допустимо. Особливо якщо фінішне покриття ламінат. А так немає різниці ,  8см. чи 5см.

Ви, як той "експерт на дівані". Не несіть маячню. Підлога 25-27° - це перегріта підлога?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, m2v сказав:

Ви, як той "експерт на дівані". Не несіть маячню. Підлога 25-27° - це перегріта підлога?

Ви , або не уважно читали , або не зрозуміли що там написано. Я не писав що ви перегріваєте стяжку.

Ви розумієте різницю між словами  , "ви використовуєте" , і "щоб використовувати".

Я просто вказав , що не бачу різниці (суттєвої переваги) , між стяжкою 8см. і 5см.

 

13 годин тому, andrey_ka сказав:

Використовувати стяжку ТП як теплоакумулятор не зовсім правильно. Теплоакумулятор - це умовно кажучи бочка на декілька тонн води , яку ви за нічним тарифом нагріваєте до максимальої температури , і потім використовуєте накопичене тепло для обігріву будинку. Щоб використовувати в такому режимі стяжку вам потрібно її перегрівати , що не допустимо. Особливо якщо фінішне покриття ламінат. А так немає різниці ,  8см. чи 5см.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Могу вполне резонно заметить, что использовать стяжку как полновесный аккумулятор тепла в концепции "накопить-отдать" и расчитывать точно поддерживать температуру в помещении - это утопия и нереализуемо в принципе.

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Теплу підлогу робити не буду. Хтось може дати відгук про підлогу без чорнової стяжки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можно, но не полусухую. А нормальную, армированную БЕТОННУЮ стяжку. Как черновую, только чистовую :)

Змінено користувачем Dendnepr
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дам свої міркування проти теплої підлоги: маю знайомих які до того як палити камін за день на перед перестають гріти теплу підлогу. Ну дуже повільно вона реагує в силу своєї акумуляції тепла на температуру в приміщенні. З батареями простіше. Думаю тепла підлога може бути для підтримки ледь теплої поверхні. Решта доганяється радіаторами. Пишу як спостерігач а не користувач чи монтажник

Змінено користувачем dante1221
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Dendnepr сказав:

Можно, но не полусухую. А нормальную, армированную БЕТОННУЮ стяжку. Как черновую, только чистовую :)

Готовий зробити звичайну з армуванням дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, dante1221 сказал:

Дам свої міркування проти теплої підлоги: маю знайомих які до того як палити камін за день на перед перестають гріти теплу підлогу. Ну дуже повільно вона реагує в силу своєї акумуляції тепла на температуру в приміщенні. З батареями простіше. Думаю тепла підлога може бути для підтримки ледь теплої поверхні. Решта доганяється радіаторами. Пишу як спостерігач а не користувач чи монтажник

Це трохи бред, але можете робити як хочете. Тільки потім пожалкуєте

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, murava сказал:

Могу вполне резонно заметить, что использовать стяжку как полновесный аккумулятор тепла в концепции "накопить-отдать" и расчитывать точно поддерживать температуру в помещении - это утопия и нереализуемо в принципе.

Цілодобово, точної температури не буде. Зранку до вечора падає десь на 1-1,5°.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, shneider_vova сказав:

Це трохи бред, але можете робити як хочете. Тільки потім пожалкуєте

Пожалкую про теплу підлогу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...