Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Компостер пластиковый

acea

Рекомендовані повідомлення

Смысл пластикового только в том, что снизу дверка. Можно либо две компостныее кучи сделать, либо поделить пополам и один год в один сыпать, другой год в другой. 

Хотя можно и дверку какую, но брать из нее не очень удобно 

Змінено користувачем Dendnepr
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, Oce@n сказав:

А більше ні в кого немає пластикового, чи народ просто більше на форум не ходить?

у мене є на дачі вже багато років, ну що про нього сказати стоїть і стоїть собі , отою дверкою що знизу користиватись дуже незручно(( якщо у Вас 8 соток газону, то трави буде море і треба купувати самі великі ( мин 2) що є на даний час, чи робити самому

 зараз ми зробили з поддонів і запустили "спасателя", мені на ділянку ( 10 соток саду) вистачає, але у мене газона всього 0,8 сотки от і ра***те

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 хвилин тому, Oce@n сказав:

Я таки думаю, що може менше трави, все ж таки будинок, дерева

Не влізе. В мене 5 соток площі під газон+сад. В компост іде трава, будяки, харчові відходи, котячий лоток. Зараз "пансамсклепав" 2 * 1.5м3. Вистачає "на грані"! Дуже повільне гниє. Вже і усілякими бактеріями заливаю - ні! Час перегнивання 1.5 року. Пластикові це іграшка. Оця двірця знизу - фікція. Дуже незручно доставати лопатою. Біля стінок залишається і "слежівається". А вткнути туди лопату, коли там пластик - дурне діло. А вигресті від задній стінки взагалі нереально. Не треба думати, що в компості буде "розсипчаста земля". Так, вона дуже стає розсипчастою, коли її на грядки розсипати. Але в ящику злеживається в дуже в'язку масу.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, Oce@n сказав:

Які тоді альтерантиви? Я не впевнений, що сам зможу зробити гарно

Я впевнений, що поблізу багато "спеціально навчених хлопчиків", які за денюжку малу тобі зроблять ящик без дна. Насправді, там не треба особих вмінь. В мене теж "рукі з жопи", але я зробив той компостер за 2 години. 20 досок 6000*150, 6 стовбчиків 50*50 (від піддонів), 12 петель, йод, вата, бінт, коньяк.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я собі думаю робити, але що б компост нормально визрівав, треба робити одну стіну так, щоб вона знімалась...на одному відео побачила ідею для високих грядок, але можна взяти сповбчики для європаркану, європоддони і зробити компостери...одну сторону при потребі можна прибирати щоб перемішати та брати компост...

image.thumb.png.83aa6b3f51fc33a96939b35ac861273f.png

image.png.09114792d9e42aa10a55ed8b316e6b92.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
  • 1 місяць потому...
В 08.05.2023 в 22:34, АлександрБ. сказал:

Компостні загорожі великої фірми:

.

.

 

Вот тут не понятно по мембране, она ж сплошная, соответсвенно не дышит, а компосту нужен кислород для нормального гниения

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Купил пластиковые компостеры, сделал под них небольшой пьедестал из остатков тротуарки и установил. Получилось что стоят они на пару сантиметров выше уровня газона. До этого вокруг росла трава, через пару месяцев по периметру этого пьедестала образовалась "выжженая земля" примерно на пол метра, с пьедестала на землю стекают небольшие потеки черной жижы - все что росло высохло, земля сухая аж потрескалась, хотя стоит это все по сути в тени под забором. В компостер скидываю 95% скошенную траву с листьями, и 5% всякое остальное из кухонных отходов. 

У всех земля так страдает возле компостера, или это мой косяк, что установил выше уровня земли, (еслиб в уровень - то вся жижа оставалась бы под дном компостера..) ?  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Malchish сказав:

или это мой косяк,

Схоже, що це ваш косяк. 10 років користуємось пластиковим компостером. Стоїть на землі та, навпаки, вкруг нього завжди буяють рослини. Ніякої "жижы" не було ніколи, нічого не тече та не текло. Навіть переносили його з місця на місце, то там, де він був, одразу починало щось рости.

17 хвилин тому, Malchish сказав:

5% всякое остальное из кухонных отходов. 

Ви ж кажете про рослинні відходи? Бо нічого тваринного походження не можна. Наскільки пам'ятаю з інструкції, то, чомусь, цитрусові не рекомендовано теж туди кидати. Але можу помилятись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, allanek сказал:

Ви ж кажете про рослинні відходи? Бо нічого тваринного походження не можна.

Нічого тваринного, - шкурки від фруктів та розсол/маринад з банок від огірків..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Схоже на те, що забагато вологи, поливаєте часто?

Якщо ні то замалий контейнер, у якому занадто багато харчових відходів і мало сухих рослинних 

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Malchish сказав:

Нічого тваринного, - шкурки від фруктів та розсол/маринад з банок від огірків..

ну продукти компостування теж є досить токсичними у концентрованому вигляді, аналогічно до того коли пересипати міндобрив трава теж згорить. Мій стоїть прямо на піску і все тікає до низу по кругу буяють бур"яни

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Malchish сказав:

95% скошенную траву с листьями

мабуть забагато вологої трави і іде гниття а не компостування. Потрібно перекладати шарами: шар трави, шар сіна умовно...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Фрай сказал:

Схоже на те, що забагато вологи, поливаєте часто?

Десь читав що для нормального функціювання компостера треба туди раз в тиждень відро води виливати. Походу це лажа.. Виливав пару разів + при поливі газона на компостер добряче попадало - тепер буду тримати його в сухому стані, побачимо як воно буде...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, треба, але ж в залежності від того, що там знаходиться.

нормальний компост має не перегоряти, не згнивати, а перепрівати.

хоча мій товариш того не знає і поливає то воно в нього як перегній, але в нього компостер цегляний і без передньої стінки, дихає добре.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Malchish сказав:

туди раз в тиждень відро води виливати.

Я виливаю час від часу, коли згадую про воду. Може тому в вас там і болото, що забагато води? В мене нема газону, тож в компостер кидаються бур'яни та різні шкарлупки. Буває, що з прорізів компостера ростуть пишні кущі помідорів :grin:

Знов таки, іноді, пересипаю все те землею, якщо бур'яни заповнили компостер під кришку, наповнюю лійку водою, плюхаю туди Байкал( бо зараз він в мене є) для компосту і цим поливаю все, що в компостері. Вже через день-два оте все осідає та можна знову трамбувати в компостер все, що туди можна складати. Коли я кажу, що проливаю водою іноді, то це може бути і раз на два місяці. Графіку постійного додавання води не маю. З бактеріями те саме.

36 хвилин тому, Фрай сказав:

то воно в нього як перегній

В мене компост наче земля - чорний та розсипчастий. Городина на ньому дуже гарно себе почуває. І полуниця теж.

 

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Malchish сказал:

Купил пластиковые компостеры, сделал под них небольшой пьедестал из остатков тротуарки и установил. Получилось что стоят они на пару сантиметров выше уровня газона. До этого вокруг росла трава, через пару месяцев по периметру этого пьедестала образовалась "выжженая земля" примерно на пол метра, с пьедестала на землю стекают небольшие потеки черной жижы - все что росло высохло, земля сухая аж потрескалась, хотя стоит это все по сути в тени под забором. В компостер скидываю 95% скошенную траву с листьями, и 5% всякое остальное из кухонных отходов. 

У всех земля так страдает возле компостера, или это мой косяк, что установил выше уровня земли, (еслиб в уровень - то вся жижа оставалась бы под дном компостера..) ?  

Мені здається, це може бути від високої концентрації азоту в/під компостом. Водою вимивається вниз - ось і горить під ним і рядом все. Не пам'ятаю в якій темі обговорювали загибель дерева біля компосту. В нас теж слива засохла - біля компостної кучі росла, тільки і встигли що скуштувати сигналки - дуууже смачна була... І зараз - малина вздовж забору посаджена, той кущ, що найближчий до того місця, де була компостна куча, ну дуууже відрізняється від інших. Він і вищій, і гилки (хоча їх усьго дві - малина молода) товстіші, і безліч бокових пагонів, рясно вкритих ягодами. Як би в мене вся така малина була - я б з нею на базарі стояла )))) бо куди її дівати )))) А решта кущів - більш/менш однакові, непогані, але не такі дебелі!

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 29.08.2023 в 12:17, Malchish сказал:

Нічого тваринного, - шкурки від фруктів та розсол/маринад з банок від огірків..

Розсол у компост не можна. Сіль вбиває більшість бактерій.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 29.08.2023 в 22:33, voglya сказал:

Мені здається, це може бути від високої концентрації азоту в/під компостом. Водою вимивається вниз - ось і горить під ним і рядом все.

Мені теж здається що саме горить все від концентрованого азоту який з тою чорною жижою в землю попадає.

 

В 29.08.2023 в 16:15, allanek сказал:

Вже через день-два оте все осідає та можна знову трамбувати в компостер все, що туди можна складати.

Та ж сама картина - скошена трава після покосу заповнює 2/3 компостерів - коли через тиждень роблю новий покос - вона вже на дні, навіть без додавання бактерій (хоча вже пару раз засипав для профілактики) такий ефект "бездонної ями", з травня кошу свої 6 соток газону 1 раз на тиждень і скидую все у 2 маленьких пластикових ящика а рівень "сухого залишку" на сьогодні десь 1/3 від дна.. як уявлю той гембель десь тачками вивозити ту скошену траву, - це просто "знахідка" той компостер.. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Malchish сказав:

це просто "знахідка" той компостер.. 

Так і є). В мене компостер на 400л і мені його вистачає . В тому році не було чого складати особливо, тож весною залишилась без компосту та, навіть, зараз, він не заповнений  і навряд чи буде.

4 години тому, Malchish сказав:

(хоча вже пару раз засипав для профілактики)

Якщо за весь сезон додасте туди бактерій пару раз, то цього буде досить, щоб  наступної весни був готовий компост. Хоча дія бактерій може і відрізнятись.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене такий саме "пепелац" від поляків. Не знаю, як зараз з якістю, але в нас живе вже багато років. Навіть пережив перетворення на підводний човен, коли ми підірвали шлюз та річка Ірпінь затопила все навкруги і в мене зараз по частині ділянки замість лохини з полуницею шниряють карасі, краснопірка, плотва, підлещики та сазани.

На диво, компостер нікуди не утягнуло течією, навіть одна "гільотина" залишилась на березі, другу десь утягнуло водою. Може вам подивитись десь інструкцію, чи правильно встановлювати його на плитку чи, все ж, потрібно, на звичайну землю? Хоча бачу в дачників пороблені з бетону ями, то вони мають герметичні ємності для компосту. І такої випаленої землі ніколи не бачила в себе. В мене поряд з компостером, з одного боку, росла диплоїдна слива, з другого боку був малинник, то все почувало себе добре та навколо компостера завжди все буяло. То може вам спробувати не параноїти з водою та бактеріями і подивитись, чи буде воно і тоді жижею витікати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Malchish сказав:

Вот этот испепелитель:

 

Компост1.jpg

Компост2.jpg

я так зазвичай не пишу )) але НЕГАЙНО приберить ці плитки !!! у Вас компостер не працює, а перетворився на смітник (( він має стояти на сирій землі..у Вас зараз не процес компостування,а процес гниття і ця високонцентрована жижа палить все навкруги...раніше садоводи робили "зелену бовтанку" з трави/кропиви, амбре там стояло мухи на підльоті дохли і її потім розводили 1:20, а у вас концентрація взагалі захмарна ((

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...