Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моя стройка - zx50 в Ворзеле с заморочками

standov

Рекомендовані повідомлення

10 минут назад, Vikctor сказал:

Я 19л бутиль наповнюю години півтори напевно

а нашо о_О? тобто що ви з нею потім робите в такій кількості?
Я вирішив що в мене вода фільтрована потрібна переважно для супа/чая/кави/пити. Для пити в планах холодильник або з ємністю або з прямим підключенням до фільтру і там теж є своя ємність, тобто начебто як потреб прям 10 літрів мати запасу немає, а поставити на хвилину ємність під кран то має бути не велика проблема. А бак з незрозуміло де і як зробленою "каучуковою" мембраною, який ще треба робити дезінфекцію регулярну хлором, то ну його нафіг. я трошки почекаю краще.

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В защиту баков могу сказать, что это такие же говорили, как и вент каналами и плесенью / пылью.

Я лично уже лет 7 с осмосом с баком, только пару раз покачивал давление. Вода отлично, без накипи/цвета и вкуса))

Но мы воду с осмоса не пьем так вот. Она безвкусная))) просто и вообще . И минерализаторы не особо спасают. Ну на месяц может. А так покупаем для питья минералку, а осмос в чай/кофе/готовка.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, ЯД сказал:

В защиту баков могу сказать, что это такие же говорили, как и вент каналами и плесенью / пылью.

Я лично уже лет 7 с осмосом с баком, только пару раз покачивал давление. Вода отлично, без накипи/цвета и вкуса))

Но мы воду с осмоса не пьем так вот. Она безвкусная))) просто и вообще . И минерализаторы не особо спасают. Ну на месяц может. А так покупаем для питья минералку, а осмос в чай/кофе/готовка.

 

Ну таке, ви мене не переконали )))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, standov сказал:

а нашо о_О? тобто що ви з нею потім робите в такій кількості?
Я вирішив що в мене вода фільтрована потрібна переважно для супа/чая/кави/пити. Для пити в планах холодильник або з ємністю або з прямим підключенням до фільтру і там теж є своя ємність, тобто начебто як потреб прям 10 літрів мати запасу немає, а поставити на хвилину ємність під кран то має бути не велика проблема. А бак з незрозуміло де і як зробленою "каучуковою" мембраною, який ще треба робити дезінфекцію регулярну хлором, то ну його нафіг. я трошки почекаю краще.

У всіх свої фобії і лікувати їх чи ні, то теж за бажанням кожного. Навіщо мені бутиль води 19л, а верніше два? Бо в літку ( горубо з середини квітня до середини жовтня) вдень тиску води в міської магистралі в мене немає. Зато вночі вода частіше є ніж немає. Тому для побутових потреб в мене накопичувальна ємність на півкуба і в планах встановити ще одну на 200-300л. А воду для вживання/приготування їжи беру з осмоса і наповнюю бутилі відповідно вночі. Лягаю спати я рідко раніше другой, тому встигаю набрати бутиль. І це ж не кожну ніч потрібно робить, а пару разів на тиждень. Коли вода зникає і вночі, то замовляю доставку води. В нашому місті воду привозять якраз в таких бутилях.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Vikctor сказал:

У всіх свої фобії і лікувати їх чи ні, то теж за бажанням кожного. Навіщо мені бутиль води 19л, а верніше два? Бо в літку ( горубо з середини квітня до середини жовтня) вдень тиску води в міської магистралі в мене немає. Зато вночі вода частіше є ніж немає. Тому для побутових потреб в мене накопичувальна ємність на півкуба і в планах встановити ще одну на 200-300л. А воду для вживання/приготування їжи беру з осмоса і наповнюю бутилі відповідно вночі. Лягаю спати я рідко раніше другой, тому встигаю набрати бутиль. І це ж не кожну ніч потрібно робить, а пару разів на тиждень. Коли вода зникає і вночі, то замовляю доставку води. В нашому місті воду привозять якраз в таких бутилях.

Зрозумів, питань нема ) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, standov сказав:

Ну таке, ви мене не переконали )))

Да я как бы и не пытался) если человек хочет - может иметь фобию или несколько, его дело

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, ЯД сказал:

Да я как бы и не пытался) если человек хочет - может иметь фобию или несколько, его дело

Так а ви дезинфікуєте бак таблетками як то кажуть виробники фільтрів? Вода з мережі хлорована чи зі скважини?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Городская, но я думаю ее не хлорируют, вроде как какое то время. Может вместо хлора что то делают.

Но, тут же дело в самом способе фильтрации через мембрану. Это ж не просто как фильтр например вентиляции. На сколько я помню принцип мембраны - проходит в принципе все, что размером с воду. И любая живность по размеру больше. Вирусы - то уже другое.

И в баке могут развиваться бактерии, если они откуда то туда зайдут и будет застой. 

Я хз про все баки, но у меня пластиковый бак и не думаю, что у бактерий там есть особо возможность попасть.

Может я и не прав и все это за счёт магии городской воды, но не думаю. Если отфильтрованую воду поставить просто в банке открытой, до за пару тройку месяцев там начинает быть живность. Но это открытая банка куда летит пиль итд.

Змінено користувачем ЯД
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нажаль в баку основна історія це саме пдм мембрана яка має безпосередній контакт з водою ще і довго, яка може бути дуууже різної якості, і у випадку китайських комплектуючих мене це турбує. Навіть в маркетингових матеріалах фільтрація мембран не 100%. Абсолютно всі виробники пишуть що бак після відпустки довгої наприклад має хлоруватися (або спеціальними таблетками або спеціальним картриджем який вставляється в фільтр), здавалося чого-б це. А ще я трошки "угораю" від цих вугільних фільтрів після бака які мають усувати запах баку) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, standov сказав:

Нажаль в баку основна історія це саме пдм мембрана яка має безпосередній контакт з водою ще і довго, яка може бути дуууже різної якості, і у випадку китайських комплектуючих мене це турбує. Навіть в маркетингових матеріалах фільтрація мембран не 100%. Абсолютно всі виробники пишуть що бак після відпустки довгої наприклад має хлоруватися (або спеціальними таблетками або спеціальним картриджем який вставляється в фільтр), здавалося чого-б це. А ще я трошки "угораю" від цих вугільних фільтрів після бака які мають усувати запах баку) 

Ну тут основное - после долгого не использования - застой воды. И в этом случае вполне вероятно что какая-то бактерия где-то пролезет и без обмена воды начнет развиваться.

А бак 6л не такой уж и большой. Особенно если готовить и как мы - поливать цветы) бак уходит быстро.

Качество мембраны у себя - я хз какая там, вроде как какая-то США, уже не вспомню какую покупал.

И у меня не стоит этот пост картридж после бака "для вкуса") а перед мембраной 5-уголь-керамика

 

Если провести аналогию с вент- то там больше возможностей для пыли и бактериям и влажности летать в каналах. Но при этом все гуд, ТК постоянно движение воздуха. А если отрубить на месяц 2, тогда будет живность 

Змінено користувачем ЯД
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, ЯД сказал:

Особенно если готовить и как мы - поливать цветы)

Цветы? :shock:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Фрай сказав:

Цветы? :shock:

Ага) но мы и доп удобряем. Весной и осенью.

А лучше всего кстати букетным розам и черенкам. Вода достаточно долго не заражается и не надо часто менять.

Змінено користувачем ЯД
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, standov сказав:

Нажаль в баку основна історія це саме пдм мембрана яка має безпосередній контакт з водою ще і довго, яка може бути дуууже різної якості, і у випадку китайських комплектуючих мене це турбує. Навіть в маркетингових матеріалах фільтрація мембран не 100%. Абсолютно всі виробники пишуть що бак після відпустки довгої наприклад має хлоруватися (або спеціальними таблетками або спеціальним картриджем який вставляється в фільтр), здавалося чого-б це. А ще я трошки "угораю" від цих вугільних фільтрів після бака які мають усувати запах баку) 

А вообще в принципе с баком только приемущество отсутствия помпы- доп электрики и не надо стоять ждать например какой то кастрюли. Мы например живём вдвоем, но приготовить супчик/борщ - кастрюля с 4 л воды. 4 минуты стоять над краником - не)))

А так переубеждать не буду, да и к тому же уже куплен. Главное чтобы не ломался и не парил голову

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, ЯД сказал:

А вообще в принципе с баком только приемущество отсутствия помпы- доп электрики и не надо стоять ждать например какой то кастрюли. Мы например живём вдвоем, но приготовить супчик/борщ - кастрюля с 4 л воды. 4 минуты стоять над краником - не)))

А так переубеждать не буду, да и к тому же уже куплен. Главное чтобы не ломался и не парил голову

Помпа не для баку все-ж, помпа для підвищення тиску до робочого на мембрані. 1.5-2 бара мало для осмосу що без бака що з баком. Мембрану теж мав на увазі саме в баке, з якою вода годинами контактує, там вона абсолютно точно не умовно "американська". В мене більш-менш використання води йде під вечір, весь інший час то години між наповненням кавоварки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, standov сказав:

Помпа не для баку все-ж, помпа для підвищення тиску до робочого на мембрані. 1.5-2 бара мало для осмосу що без бака що з баком. Мембрану теж мав на увазі саме в баке, з якою вода годинами контактує, там вона абсолютно точно не умовно "американська". В мене більш-менш використання води йде під вечір, весь інший час то години між наповненням кавоварки.

Ну там да, точно не американская. И вообще хз чья) но например за месяц отпуска ничего не поменялось. Ну и мы ее пили получается всегда через чай/готовку, то есть кипячение. Потому по мембране бака ничего не скажу, кроме того, что пока не воняла и не цвела и явных признаков живности не показывает за столько лет. Покупал я систему в принципе чтобы чайник не мыть от накипи)))

Ну и в городе то 4атм наверное будет и доп помпы не надо.

Змінено користувачем ЯД
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 минуты назад, ЯД сказал:

Ну и в городе то 4атм наверное будет и доп помпы не надо

Ну то в городі, в мене скважина тож без помпи не айс (працювати мабуть якось буде, але то не точно). Тиск 1.5-3, фактично десь навколо двух болтається

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТС а как у вас с бочками унитаза? Я к чему спрашиваю у меня скважинная вода, и довольно быстро появляются водоросли, это я как раз про бак осмоса, возможно действительно с городской водой там другая история

Мы воду покупаем и стоит китайская помра на батарейках она выдает литра два в минуту но бывает утомительно ждать когда ее нужно много, в чайник кофеварку в целом нормально

А так тоже поглядываю на осмос учитывая что уже бутылка воды стоит 96 грн но лень возиться да и прийдется под мойкой что то переделывать

Кстати вопрос сколько обходится обслуживание осмоса в год/месяц с покупной в месяц в среднем 500 грн или 6000 в год

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, mib сказал:

...Кстати вопрос сколько обходится обслуживание осмоса в год/месяц с покупной в месяц в среднем 500 грн или 6000 в год

В мене здебільшого раз на рік заміна трьох картріджив передфільтрів - 500грн грубо. Це постійні витрати. Все інше скоріш форсмажор. За п'ять років вийшов з ладу гумовий ущільнювач для помпи. Головне було діагностувати вірно, бо сам ущільнювач десь 200грн з логістикою. Мембрану і постфільтри тоді ж замінив, бо кажу ж - головне діагностика, а в процессі чого тільки не надумаєш... Це десь біля 1000-1200грн. Я не уявляю як там порахувати скільки помпа вживає електрикі, але думаю трохі більше за лампочку... Наче все.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, mib сказал:

ТС а как у вас с бочками унитаза? Я к чему спрашиваю у меня скважинная вода, и довольно быстро появляются водоросли, это я как раз про бак осмоса, возможно действительно с городской водой там другая история

Мы воду покупаем и стоит китайская помра на батарейках она выдает литра два в минуту но бывает утомительно ждать когда ее нужно много, в чайник кофеварку в целом нормально

А так тоже поглядываю на осмос учитывая что уже бутылка воды стоит 96 грн но лень возиться да и прийдется под мойкой что то переделывать

Кстати вопрос сколько обходится обслуживание осмоса в год/месяц с покупной в месяц в среднем 500 грн или 6000 в год

Не знаю, в мене встройка всюди, якось не заглядав. Стосовно скільки обходиться то я так прям не рахував ще, до того купували покупну і якось мені не подобається ота возьня з бутлями і помпами.

Мембрана в цей фільтр 400та коштує 2-3к в залежності від виробника, ресурс 2 роки, інші картріджи ну хай ще 2к всі на рік, електрика копійки. Тож десь гривень 150 на місяць виходить якщо квадратно-гніздовим округленням. Але тут питання не про економію а про то що я хочу відкрити кранік і набрати води без присідань

Змінено користувачем standov
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, standov сказав:

в баку основна історія це саме пдм мембрана

Ну блін, коли я все життя пив хлоровану воду з крану яку качають з річки, то вже піздно боятися якусь мембрану :)  Подивився про свій бак, наче зроблений у Тайвані і мембрана з високоякісного хлорбутилкаучука (матеріал резинових пробок у флаконах з ліками), не так все погано...

42 хвилини тому, standov сказав:

інші картріджи ну хай ще 2к всі на рік

Я їх не ставив, мембрана майже рік так і видає 20ppm по TDS метру (на вході 500 і з хлоркою), дешевше поміняти мембрану ніж гратися з картриджами

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, normal сказал:

блін, коли я все життя пив хлоровану воду з крану яку качають з річки, то вже піздно боятися якусь мембрану

Так нащо взагалі тоді той фільтр 😉 тезу "я все життя так робив" мені ніколи не зрозуміти. Мою воду хлопці які будували пили і казали що дуже смачна, я сцу пити, в першу чергу через біологію бо септики і ото всьо. Після осмоса вона явно не буде така смачна як до але як мінімум я не буду думати про усілякі палички і тп, ну а то що я не хочу пити воду після пдм то вже вважайте моїм власним тараканом, я знаю що "мільйони людей пьють і нічого")

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

20ppm по TDS метру (на вході 500 і з хлоркою), дешевше поміняти мембрану ніж гратися з картриджами

В мене нема хлора і в воді може бути і пісок і шо завгодно, теоретично мабуть одного ПП картриджу може би і вистачило але то не точно ну і це не ті гроші і не той інтерес щоб щось колхозити 

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як виглядає проточна фільтрація, сказати що я задоволений нічого не сказати. Абсолютно влаштовує.

Алгоритм промивання з інструкції теж забавний

PXL_20240127_131030639.jpg

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, standov сказал:

Як виглядає проточна фільтрація, сказати що я задоволений нічого не сказати. Абсолютно влаштовує.

Алгоритм промивання з інструкції теж забавний

PXL_20240127_131030639.jpg

Щось відео не відображається...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...