Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Электрокотел в качестве ГВС

pdf

Рекомендовані повідомлення

15 минут назад, 988888 сказал:

Виникло питання "чи можна такий котел використати замість проточного електричного водонагрівача для підігріва води у ванну?". Чи, можливо, я не бачу якогось технічного/гігієнічного нюансу?

Я думаю нюанс може бути тільки в тому, що корпус з чорного металу і від проточної води буде швидко кородувати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Maryan_bhfz сказал:

Я думаю ... корпус з чорного металу ...

Саме до цього я плавно і "підводив" вердикти спеціалістів 😉. Але таких заперечень немає... і досі 😁.

5 минут назад, Maryan_bhfz сказал:

...від проточної води буде швидко кородувати

Теоретично: на скільки років вистачить цього "кип'ятильника" при таких товщинах стінок та якщо вірити заявам виробника що там зроблена "антикорозійна обробка"?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, 988888 сказал:

Теоретично: на скільки років вистачить

Теоретично, а саме пальцем в небо думаю років на 5 вистачить)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, Maryan_bhfz сказал:

...думаю років на 5 вистачить)

😁 Далі просто математика: один новий самий дешевий 100-літровий бойлер коштує як три оці котли. Якщо бойлеру 10 років він автоматично вважається "героєм". Один новий промисловий проточний водонагрівач потужністю в 10 кВт коштує як чотири оці котли. 100-літровий бойлер не дасть води на дві ванни (по 150 літрів) підряд з інтервалом в 30-40 хвилин а цей котел таку можливість дасть...

Так... можна його ставити чи ні? 🥺

Змінено користувачем 988888
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну якщо заземлити, поставити датчик протоку та термозапобіжник, чому б і ні. І ще як на котлах запобіжний клапан по тиску, як що закипить не зайвий буде

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, 988888 сказав:

Так... можна його ставити чи ні?

Можна, але цього:

21 хвилину тому, 988888 сказав:

а цей котел таку можливість дасть...

не буде.

Це не котел, а всього лише ТЕН в трубці, який не має жодного механізму регулювання температури води.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Enot123h сказал:

Ну якщо ... чому б і ні.

Згоден. Там його потрібно "обвішувати" безпекою та всілякими "смаколиками" управління... але-ж сам апарат "вживати" в ГВС можна?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, volomoto сказал:

Це не котел, а всього лише ТЕН в трубці, який не має жодного механізму регулювання температури води.

Ну... Нехай так. Тож питання тоді буде так: чи можна тен в трубці використати замість проточного водонагрівача?

Хоча сам виробник наполягає що ото - котел.😁

Змінено користувачем 988888
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, 988888 сказав:

 чи можна тен в трубці використати замість проточного водонагрівача?

Думаю, що не можна. Прикинув на швидку руку, газова колонка для нагріву води витрачає еквівалент 28 кВт потужності. Для проточного нагрівача необхідно багато потужності, щоб встигав нагріти воду. Звичайний ТЕН в трубі не буде встигати нагрівати. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, murava сказал:

6 кВт проточного нагрева на ванну попросту будет мало...

Так. Підтверджую. 6 700 Вт гріло відкриту ванну 140 літрів з +10 до +43 за 45 хвилин.

 

7 минут назад, murava сказал:

..Надо начинать с 12-15

Тому планую 10... Бо в мене є всього 12... 😉

Змінено користувачем 988888
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Вячеслав_В сказал:

...Звичайний ТЕН в трубі не буде встигати нагрівати...

Тож... Питання лише в часі на нагрів а не в самому "девайсі"? І якщо такий час нагріву нас/мене влаштовує то електрокотел використовувати можна?

Змінено користувачем 988888
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, 988888 сказав:

Питання лише в часі на нагрів ...

Так, проточна вода не буде встигати зняти температуру з ТЕНа/ТЕНів. Тоді прийдеться до такого електрокотла колхозити ємність, чи самотоком чи опалювальним насосом забезпечувати "перемішування" води, щоб вона встигала нагріватись. Але тоді електрокотел в системі гарячого водопостачання нічім не відрізняється від бойлера звичайного. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, 988888 сказал:

😁 Далі просто математика: один новий самий дешевий 100-літровий бойлер коштує як три оці котли. Якщо бойлеру 10 років він автоматично вважається "героєм". Один новий промисловий проточний водонагрівач потужністю в 10 кВт коштує як чотири оці котли. 100-літровий бойлер не дасть води на дві ванни (по 150 літрів) підряд з інтервалом в 30-40 хвилин а цей котел таку можливість дасть...

Так... можна його ставити чи ні? 🥺

1. Это не котёл, а просто тэн.

2. Если вы начнете самостоятельно делать из тэна проточник, то цена такого проточника превысит цену заводского.

3. Я не видел ни одного проточника из чермета, только медь, нержавейка или пластик.

4. Чтобы принять ванну или душ нужен проточник минимум на 20 кВт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Обв'язку ще пора***те, 3 потужних SSR чи симістора для регулювання потужності та вкл викл по датчику протока, контактор на 3Ф для аварийного відключення по температурі, датчик протоку, датчик температури, контроллер та ще софт написати треба

Може вийти так що дешевше готовий проточник придбати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Вячеслав_В сказал:

Так, проточна вода не буде встигати зняти температуру з ТЕНа/ТЕНів...

Це залежить від швидкості протока.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, 988888 сказав:

Це залежить від швидкості протока.

Так, звичайно, я чомусь пишу - а в уяві тримаю прийняття душу (тобто кран відкрив - і миюсь).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Enot123h сказав:

3 потужних SSR чи симістора для регулювання потужності

В проточних нагрівачах не регулюється потужність, бо то дорого і складно. Там стоїть регулятор протоку, який працює по температурі вихідної води. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, aleksey02 сказал:

3. Я не видел ни одного проточника из чермета, только медь, нержавейка или пластик.

І от тому я тут. Шукаю обгрунтування цього явища.

 

15 минут назад, aleksey02 сказал:

4. Чтобы принять ванну или душ нужен проточник минимум на 20 кВт.

😁 Не зловживайте моєю довірою до вас 😉

 

14 минут назад, Enot123h сказал:

Може вийти так що дешевше готовий проточник придбати

По суті там потрібні 3 термореле (300 грн), 3 однофазні контактори (600 грн), реле протока (300 грн), аварійний клапан (для бойлера - 200 грн) і будьякий кип'ятящий девайс.

Дещо в мене вже є а у когось може бути все крім самого котла...

Тож вертаємось до початку: чи можна котел ставити на лінію ГВС?

Змінено користувачем 988888
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, volomoto сказал:

В проточних нагрівачах не регулюється потужність, бо то дорого і складно. Там стоїть регулятор протоку, який працює по температурі вихідної води. 

6 тэнов, датчик температуры на входе и выходе, датчик протока, импульсное управление тэнами, плавная регулировка мощности от нескольких кВт до 21 кВт, водяное охлаждение силовой части.

20200608_184523.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, volomoto сказал:

В проточних нагрівачах не регулюється потужність, бо то дорого і складно. Там стоїть регулятор протоку, який працює по температурі вихідної води. 

Я б як що з котла робив запилив би, дуже приємно коли вода однієї температури.

І ще вайфай щоб температуру міняти та звіти з графіками генерувати скільки кубов води витрачено, а як що на вхід датчик температури добавити можна ще затрачену енергію розраховувати. І MQTT щоб у базу данних все складати

Як що колхозити самому так вже з блєкджеком та шлюхами 😁

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Enot123h сказал:

... Як що колхозити самому так вже з блєкджеком та шлюхами...

От, чекаю поки тут гуру дозволять. Бо дружина вже прямо кричить що "тільки бойлер". А я навіть ще не зрозумів: чому в бойлерах аноди ставляють а в проточниках/котлах - ні?😁

Змінено користувачем 988888
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бойлер комфортніший, бо з нього вода однакової температури, та менше навантажує електрику.

Після користування електричним та газовим проточником, бойлер це дуже комортно. Для мне це кращій водонагрівач. Але я ванну не люблю і ії в мене нема. Коли у квартирі була тільки як душем користувався.

Як дуже полюбляєте багато ванн це буде проблема, з 80л бойлера як раз одна ванна води буде, і години 3-4 чекай наступної ванни.

У проточника своі мінуси. От пішли ви помитися, коли пральна машинка працює, а жінка ще чайник увімкнула і ви весь у піні біжите до стовпа на вулицю вмикати автомат.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, aleksey02 сказав:

6 тэнов, датчик температуры на входе и выходе, датчик протока, импульсное управление тэнами, плавная регулировка мощности от нескольких кВт до 21 кВт, водяное охлаждение силовой части.

Значить я відстав так добре.

Якщо там дійсно плавне тиристорне регулювання потужності, то на такій потужності воно дає страшенні гармоніки в мережу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З проточником  на 10 кВт зможете приймати ванну кожні 45 хвилин 

160л ванну нагріти з 10 до 50 градусів потрібно 7.5 кВт*ч

2 ванни - 25 гривень, 750 грн у місяць, 9000 грн у рік

Змінено користувачем Enot123h
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...