Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Будинок з газоблока (Житомирська траса) по проекту "Калиночка 3"

Yaroslav-x777

Рекомендовані повідомлення

Якщо робити підлогу по грунту треба видалити родючий шар грунту, особливо ту частину, де містяться залишки рослин - в першу чергу коріння трави.

 

Органічні рештки за кілька років розкладаються, і в грунті виникають пустоти. Це може призвести до просідання підгоги

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо робити підлогу по грунту треба видалити родючий шар грунту, особливо ту частину, де містяться залишки рослин - в першу чергу коріння трави.

 

Органічні рештки за кілька років розкладаються, і в грунті виникають пустоти. Це може призвести до просідання підгоги

 

Дякую, врахую:)

Це добрий кусок роботи:( в мене коли копали траншею під фундамент всю землю скидали всередину між перестінки, а тепер виходить що потрібно цю землю назад викидати щоб добратися до родючого шару грунту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И ещё может оказаться, что там плодородного слоя 1 метр (как было у меня), и объема земляных работ так вырастут, что станет проще и дешевле сделать защемленную плиту пола, с полноценным армированием, без надежды на грунт. Тогда трамбовать ничего особо не нужно
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, врахую:)

Це добрий кусок роботи:( в мене коли копали траншею під фундамент всю землю скидали всередину між перестінки, а тепер виходить що потрібно цю землю назад викидати щоб добратися до родючого шару грунту.

 

яка товщина родючого шару? якщо її там 5-10см, як часто буває, то краще уже не чіпати, але якщо пів метра...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

яка товщина родючого шару? якщо її там 5-10см, як часто буває, то краще уже не чіпати, але якщо пів метра...

Зверху від землі/трави 60-70см. чорнозему, а дальше глина чи то суглинок тверда земля. Товщина родючого шару мабуть так як у всіх 5-10см поле-трава, вже не пам'ятаю прийду на участок копну.

Знімати чорнозем доходити до глини чи залишити так як є, засипати по родючому шару землю з фундаменту?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

подивився фото - земля у вас там чорна - тут краще до спеца звернутись, ціна рішення - залишати але з ризиком, або викопувати з заміщенням - і та і та це вагон грошей.

Але, подумайте про варіант залити армовану плиту поверх фундаменту - на мій непрофесійний погляд та особистий досвід свого будівництва це був би найкращий варіант. Вам всеодно заливати чорнову стяжку - плита буде майже те ж саме, тільки краще, ну і трошки дорожче. І не забудьте про коммунікації.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

подивився фото - земля у вас там чорна - тут краще до спеца звернутись, ціна рішення - залишати але з ризиком, або викопувати з заміщенням - і та і та це вагон грошей.

Але, подумайте про варіант залити армовану плиту поверх фундаменту - на мій непрофесійний погляд та особистий досвід свого будівництва це був би найкращий варіант. Вам всеодно заливати чорнову стяжку - плита буде майже те ж саме, тільки краще, ну і трошки дорожче. І не забудьте про коммунікації.

 

ну там не совсем "трошки". там нужно делать армирование, не 6 мм, а 12, толщина от 150 и т.п.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знімати чорнозем доходити до глини чи залишити так як є, засипати по родючому шару землю з фундаменту?

 

СНиП 2.03.13-88 "Полы"

 

"7.1. Пол следует устраивать на грунтах, исключающих возможность деформации конструкции от просадки грунта. Торф, чернозем и другие растительные грунты в качестве оснований под полы не допускаются."

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну там не совсем "трошки". там нужно делать армирование, не 6 мм, а 12, толщина от 150 и т.п.

 

Если учесть все работы, время и стоимость - по выемке плодородного грунта, замещением его, как планировал ТС, песком и щебнем (доставка и цена), необходимостью послойной трамбовки (аренда виброплиты) всего этого добра, то еще большой вопрос, что "трошки", а то и что дешевле. О надежности и качественности готового решения отдельный разговор. Плита чернового пола с опиранием на цоколь сейчас потянет за собой увеличение высоты цоколя (+ступенька), если ТС готов на это - имхо, идеальный вариант.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если учесть все работы, время и стоимость - по выемке плодородного грунта, замещением его, как планировал ТС, песком и щебнем (доставка и цена), необходимостью послойной трамбовки (аренда виброплиты) всего этого добра, то еще большой вопрос, что "трошки", а то и что дешевле. О надежности и качественности готового решения отдельный разговор. Плита чернового пола с опиранием на цоколь сейчас потянет за собой увеличение высоты цоколя (+ступенька), если ТС готов на это - имхо, идеальный вариант.

 

Всё верно... маааахонький нюанс:) Вес черновой плиты, полезная нагрузка и вес стяжки ТП переносятся на ленту!!!! А была ли она рассчитана на это??? Тут проверочный расчётик нужен.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если учесть все работы, время и стоимость - по выемке плодородного грунта, замещением его, как планировал ТС, песком и щебнем (доставка и цена), необходимостью послойной трамбовки (аренда виброплиты) всего этого добра, то еще большой вопрос, что "трошки", а то и что дешевле. О надежности и качественности готового решения отдельный разговор. Плита чернового пола с опиранием на цоколь сейчас потянет за собой увеличение высоты цоколя (+ступенька), если ТС готов на это - имхо, идеальный вариант.

 

Плита чорнової стяжки з опиранням на цоколь це не малі фінансові затрати, не впевнений що вага плити з опиранням на цоколь розрахована на це, хочеться в процесі будівництва не відхилятися від проекта.

На мій погляд дешевшим варіантом буде:

- взяти трактор на пару годин зняти слой чорнозему до твердої глини

- засипти твердою землею (привозити не потрібно є на участку від копання ставка)

- взяти в оренду віброплиту на пару днів і затрамбувати (це мабуть разом з арендою трактора єдині затрати)

- засипати щебінем, затрамбувати (щебіня достатньо на участку)

- засипати піском, затрамбувати (пісок безкоштовний поруч, є чим привезти)

- застилити плівку і залити чорнову стяжку 80-100мм. якось так:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всё верно... маааахонький нюанс:) Вес черновой плиты, полезная нагрузка и вес стяжки ТП переносятся на ленту!!!! А была ли она рассчитана на это??? Тут проверочный расчётик нужен.

 

Шоб я так жил))), что то за ФУНДАМЕНТ, если переживать за -+ 30-40тон нагрузки на него???. Или прикалываетесь?:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шоб я так жил))), что то за ФУНДАМЕНТ, если переживать за -+ 30-40тон нагрузки на него???. Или прикалываетесь?:)

 

Ну там не 30 тонн. Давайте считать:

1) полезная нагрузка - 150 кг/м2, *1.3= 200 кг/м2 - расчетная величина

2) чистовая стяжка 7 см - 170 кг/м2,*1.1 = 190 кг/м2 - расчетная нагрузка

3) черновая стяжка (плита)- ну пусть от 100 мм, но вроде то надо для плиты больше- 240 кг/м2,*1.1= 265 кг/м2

4) перегородки - в зависимости от конструктива, но например, у меня там тонн 30 кирпича со штукатуркой

 

Итого, на примере моего дома, 120 м2 - 110 тонн. Лента у меня по памяти метров 70 длиной, 60 см шириной - итого это дополнительное давление 2.5 т/м2. Это не так мало, и без геологии однозначно сказать, что грунт переживет эту нагрузку - нельзя

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну там не 30 тонн. Давайте считать:

1) полезная нагрузка - 150 кг/м2, *1.3= 200 кг/м2 - расчетная величина

2) чистовая стяжка 7 см - 170 кг/м2,*1.1 = 190 кг/м2 - расчетная нагрузка

3) черновая стяжка (плита)- ну пусть от 100 мм, но вроде то надо для плиты больше- 240 кг/м2,*1.1= 265 кг/м2

4) перегородки - в зависимости от конструктива, но например, у меня там тонн 30 кирпича со штукатуркой

 

Итого, на примере моего дома, 120 м2 - 110 тонн. Лента у меня по памяти метров 70 длиной, 60 см шириной - итого это дополнительное давление 2.5 т/м2. Это не так мало, и без геологии однозначно сказать, что грунт переживет эту нагрузку - нельзя

 

Человек стоя на земле на одной ноге создает давление в те же 2 тонны на метр квадратный.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Человек стоя на земле на одной ноге создает давление в те же 2 тонны на метр квадратный.

 

да, и если стать в мокрый чернозем, то он провалится в него (углубится). Несущая способность песков по памяти 10-15 т/м2. То есть имеем добавку порядка 20%. Поскольку геологии нет, то насколько есть запасы по несущей способности - никто не скажет

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну там не 30 тонн. Давайте считать:

Давайте)

Черновая плита пола 150мм и чистовая стяжка 8см это примерно 500кг/м2. Площадь плиты ~80-90м2, если ошибся, то не намного. Пусть будет 50 тонн. У ТС площадь опирания ленты 30-35м2. Извините, но эти дополнительные ГРАММЫ к расчетным (0.15кг/см2:)) ни о чём не для грунта, не тем более для самой ленты.

Змінено користувачем Скромный прораб
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

- засипати щебінем, затрамбувати (щебіня достатньо на участку)

- засипати піском, затрамбувати (пісок безкоштовний поруч, є чим привезти)

- застилити плівку і залити чорнову стяжку 80-100мм. якось так:)

 

Я робив гравій безпосередньо під бетон - по картинці з муратора.

 

sposoby_shema_3_305x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Під гравій вистілав геотекстиль.

 

По гравію зробив символічну підбетонку і заслав плівкою.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Извините, а вы не переживаете за сохранность блоков ?

У меня просто тоже учасок без забора. Хотел привезти блоки еще в декабре. При этом ложить будем только сейчас. Соседи есть, но все же...

Хотя часто думаю что как привезу, то все равно на след. день ложить не начнут.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

shneider_vova

полусухая стяжка
напівсуху використовувати не хочу. Тільки цементно-пісчаний розчин.

Чорнова в мене теж попадає в зоні цоколю. чистова ж буде в зоні газоблоку.

7c959c3b7958c577118f68a34f2634db.jpg

Найгірше чого боюсь так це те, що під вагою будівлі фундамент з роками буде сідати, а стяжки будуть стояти на місці. В переходах де туби ТП будуть над стрічками бетон для них стане гільйотиною. Подібне в плані просідання нераз наблюдав в старих хатах де центр кімнати мав випуклу підлогу з дощок, випертих грунтом в результаті просідання будівлі. Як жеш я шкодую що не заливав плиту.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Извините, а вы не переживаете за сохранность блоков ?

У меня просто тоже учасок без забора. Хотел привезти блоки еще в декабре. При этом ложить будем только сейчас. Соседи есть, но все же...

Хотя часто думаю что как привезу, то все равно на след. день ложить не начнут.

 

Переживаю, але:

- В сусіда стоїть камера навпроти через дорогу

- Мій хороший товариш по сусідству рядом проживає, участок проглядається

- Участок поруч від мене, сам частенько навідуюсь

- На зиму не став би завозити матеріал (тим більше якщо участок в полі без проживаючих сусідів), на участку практично не буваєш велика вірогідність розкрадання, а от чим ближче до сезону будівництва можна.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Підскажіть будь-ласка по розведенню каналізації, при заливці фундаменту заклав дві гільзи 160мм, одну з с/у від фанової труби, другу з кухні (схема на фото), постає питання:

- трубу яка йде з кухні завести незалежно напряму в септик як на фото, варіант №1? (якщо так чи не буде запахів в кухні при проживанні)?

- Врізатися до труби яка йде від с/у варіант №2, потім однією загальною зайти в септик?

1232125175_.thumb.jpg.a1879b46fb80d38f38757313a221aad4.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підскажіть будь-ласка по розведенню каналізації, при заливці фундаменту заклав дві гільзи 160мм, одну з с/у від фанової труби, другу з кухні (схема на фото), постає питання:

- трубу яка йде з кухні завести незалежно напряму в септик як на фото, варіант №1? (якщо так чи не буде запахів в кухні при проживанні)?

- Врізатися до труби яка йде від с/у варіант №2, потім однією загальною зайти в септик?

 

Если гильзы на одном уровне, то трубы не сойдутся по высоте, если выдерживать правильный уклон. Труба из кухни пройдет под трубой из санузла. И до септика они тоже не дойдут вместе.

Я честно говоря не знаю на сколько критично для кухни выдерживать стандартные 2%, твердых отходов же нет из кухни практически.

Но если таки выдерживать, то я пока вижу только бурение в ленте отверстия под новую закладную из кухни, повыше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если гильзы на одном уровне, то трубы не сойдутся по высоте, если выдерживать правильный уклон. Труба из кухни пройдет под трубой из санузла. И до септика они тоже не дойдут вместе.

Я честно говоря не знаю на сколько критично для кухни выдерживать стандартные 2%, твердых отходов же нет из кухни практически.

Но если таки выдерживать, то я пока вижу только бурение в ленте отверстия под новую закладную из кухни, повыше.

 

Гільзи закладені на різній висоті з розрахунком 2см на метр, якщо прокладати їх незалежно одна від одної то в септик мають зайти на одному рівні.

Я так розумію що Ви за варіант №2, з'єднатися з с/у і зайти однією трубою в септик?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гільзи закладені на різній висоті з розрахунком 2см на метр, якщо прокладати їх незалежно одна від одної то в септик мають зайти на одному рівні.

Я так розумію що Ви за варіант №2, з'єднатися з с/у і зайти однією трубою в септик?

 

Если по высоте сходятся, то во втором варианте меньше расход трубы, труба компактнее уложена, и таки меньше шансов получить запахи на кухне, будет помогать фановая труба.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я думаю запахов не будет в любом случае. Вы же будете использовать сифон, а там колено и в нем водяной затвор, который не даст запахам из канальи выходить наружу.

 

Ну и да, имхо второй варик лучше.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...