Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Квартира в селе

Astrolog_ua

Рекомендовані повідомлення

sorry, ma'am.

То я спочатку здивувався, а потім пригадав як сам садив і що кидав.

А копач то я і моя праця також має бути бути чимось "компенсована". :oops:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 хвилин тому, Фрай сказав:

А копач то я і моя праця також має бути бути чимось "компенсована". :oops:

Віскі то окрема стаття витрат😆

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, allanek сказал:

 В моїх умовах цього досить для заправки посадкової ями. В лохини коренева поверхнева.

от ми так і брали - мішок на кущ.

а потім підсипаєте торф? якщо да - скільки на кущ йде?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я брал 80 литров кислого торфа на два куста. Серы немного. а пот, каждый раз, когда в хвойном лесу - берем пару мешков хвойного опада с компостом. И подсыпаем

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Astrolog_ua сказав:

от ми так і брали - мішок на кущ.

а потім підсипаєте торф? якщо да - скільки на кущ йде?

Копаємо яму для куща. В мене чистий пісок. В ту яму висипаємо торф, половину,  і змішуємо з піском, що викопали з ями. Заповнюємо яму до рівня, щоб поставити кущ з комом і вже досипаємо торфом з невеликою домішкою того ж піску. Добавляєте добриво, яке в вас є. Я вже добриво сиплю в мульчу, після того, як кущі з лохиною будуть застелині агроволокном і засипане мульчою. Добриво гранульоване і пролонговане, Пекацід розчиняю в воді і поливаю кущ. Все.  Але в мене земля, сама по собі, кисла. Я не роблю ніяких "замків", вистилаючи стінки ями плівкою. Мені не потрібно нічого такого. Тому на умови треба зважати, лохина до умов чутлива.

Якщо буде думка про те, що треба в яму насипати хвойного опаду для закислення, то це помилка. Хвоя не закислює. Закислює хвойний опад, що вже полежав в лісі і перетворився на підстілку, яку дуже добре домішати в посадкову яму. Якщо будете брати її, то знімаєте верхній шар свіжого опаду і берете "підстілку"- те, ще лежить між свіжим опадом і землею, землю не чіпаєте. Підстілку взяли і загорнули свіжий опад на місце, щоб не залишати лисих плям в лісі. Підстілку додаємо в яму  і змішуємо з піском(грунтом) та торфом. Підстілка легка і не поживна, але вона цінна міцелієм і сипати можна багато.  І головне, що не всі мають її десь поряд.

Торф з розрахунку на одну посадкову яму не більше мішка. Торф завжди брала в "літо", Оленівський, фасований чи то по 70л , чи то по 80л. Скільки він коштував вже не пам'ятаю, але значно дешевше, ніж  інших виробників.

Коли кущі почнуть давати ягоду, треба захищати її від дроздів, якщо вони в вас є. Бо вони дуже полюбляють лохину. Тому треба продумати конструкцію, як накидати захисну сітку , щоб не зминати кущі. І дрозди  птахи розумні. Якщо знайдуть десь місце, щоб пирнути під сітку, то зайдуть, наїдяться і тою ж дорогою вийдуть:grin:

 

 

 

IMG_6879.JPG

IMG_6880.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 7
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, allanek сказал:

...Куди ви ходили за нею і які ціни?

Невже так подорожчав кислий торф?  Зараз не цікавилась, але коли собі саджали лохину, то все, що було потрібно-  кислий торф, добриво, агроволокно, соснова кора, як мульча.

Кислий торф в нас коштує 200грн/70л. На яму 0,65*0,4(h) їде 2,5 таких мішечка - це за умови що додаєш ще 1,5 звичайних будівельних мішка перепрілого хвойного опаду з найближчого лісу. І майже мішок дрібной кори на одну рослину - 90грн. Добріва та автополив я не рахую...

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, Astrolog_ua сказал:

Тепер ховаємо в передпокої від морозів. 

Пропала людина😊

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, Vikctor сказал:

Бо я щойно висадив в себе й ще свіжі спогади кошторіса на один кущ - десь під 700грн

Ти ще дешево обійшовся.

Ось у мого клиента як монументально оформлено.

IMG-67d2cfa8e84ef4f573662389c3fba83e-V.thumb.jpg.17f2ef957cdf172885a82c578a4e803e.jpg

  • Лайк 9
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це на продаж?
бо мій друг у Гостомелі «присів» на неї, вже 30 кущів, а він ще нові сорти докупив. )

Питаю навіщо стільки, не може сказати, бо продавати вони точно не будуть. ))

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, Фрай сказал:

Це на продаж?

Ну, кущі, насправді, слабенькі щоб на них робити бізнес.

Спробуємо підтягнути їх за цей рік з Мівеною.

Звичайно ягоди більше потреби родини власника, але в цілому не айс.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, POZITIFF сказал:

Ти ще дешево обійшовся.

Ось у мого клиента як монументально оформлено.

IMG-67d2cfa8e84ef4f573662389c3fba83e-V.thumb.jpg.17f2ef957cdf172885a82c578a4e803e.jpg

Достатньо такого маленького горщика?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 хвилин тому, Astrolog_ua сказав:

Достатньо такого маленького горщика?

То не горщик. Наскільки  розумію, то бордюрна стрічка, щоб камінці (мульча) не доходили впритул до гілок.

51 хвилину тому, Astrolog_ua сказав:

І ще питання - як поливати?

Тобто? Конкретизуйте.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

 

Тобто? Конкретизуйте.

Як часто і по скільки води під кущ?

як зрозуміти скільки води треба?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В лохини коренева поверхнева, грунт повинен бути не тяжкий, пухнастий і вологий. Тому і мульчують грядки з лохиною, щоб не травмувати кореневу, якщо бур'янів багато і щоб мульча зберігала вологу. В мене на ягідних звичайна поливалка стоїть, бо верхній душ для лохини не буде зайвим. Лохина ( була) під агроволокном і зверху соснова кора. Зараз там карасі бурлять, наче в діжку їх насипали. Щоб зберігалась волога мені достатньо було на годину ввімкнути зрошувач, раз на тиждень. Коли був пік жари, то два рази на тиждень. Як ви будете організовувати грядки і який полив, від того і буде залежати частота та кількість поливу. Якщо капля, то в мене її нема, нічого не скажу.

В серпні лохина починає закладати бруньки на наступний рік, то і буде ваш наступний врожай. Треба гарно кормити і поливати.

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, Astrolog_ua сказал:

Як часто і по скільки води під кущ?

як зрозуміти скільки води треба?

По датчикам вологість має бути близько 70%. Оріентовно це вологий субстрат, який при зжиманні в долоні має триматися купки, не розпадатися. Але вода з нього не повинна капати.

Літом буває і щодня приходиться капати по 2-3 літра на кущ.

Верхній шар, в якому розташована коренева система не повинен пересихати.

Сам торф дуже швидко сохне. Тому і мульчують добре, щоб зберігати вологу.

До речі, ідеальний субстрат під лохину - 60% торфу кислотності 3-4, 30% кори соснової середньої фракції, 10% пісок.

Добрива професійні є комплектами під різну кількість кущів. Звертайтесь за бажанням🤝

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Садівники з нас ще ті… але якось посадили. 

Питання «із залу»: посадили і десь за годину помітили що кущі просіли на пару см (були в контейнері), за ніч, мабуть, ще просядуть. 
Якось можна їх обережно підняти вранці чи залишити вже як є?

 


C1DC27FB-EEA0-41CA-A92F-A56FA2FA99B3.thumb.jpeg.f3f9440c36524e567ba3bc0bfe8a129a.jpeg

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посадив перше дерево(а) - вишню і черешню. 

3147C115-5E05-4C55-80AF-0233C1988155.thumb.jpeg.c95e0e01b67ce0e915883faa60b6575a.jpeg

Вирішили спонтанно з’їздити в пітомник в сусіднє село і 3 години пішло на копку-посадку. Добре хоч дощя не було. 
 

В контейнерах 3-річні (нам так сказали)  яблуні і груша. 

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Побудувати дім, посадити лохину.

Ще сина виховати для програми мінімум🤝

Черешня і вишня то вже взагалі👍😁

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

01.04.2023 в 19:39, Astrolog_ua сказав:

Садівники з нас ще ті… але якось посадили. 

Питання «із залу»: посадили і десь за годину помітили що кущі просіли на пару см (були в контейнері), за ніч, мабуть, ще просядуть. 
Якось можна їх обережно підняти вранці чи залишити вже як є?

 


C1DC27FB-EEA0-41CA-A92F-A56FA2FA99B3.thumb.jpeg.f3f9440c36524e567ba3bc0bfe8a129a.jpeg

 

Я би залишила, як є. Зверху досипатимете соснову мульчу, і чим більше, тим краще. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Купив саму дешеву пвх трубу (25мм) і 2 муфти. Заклав в неї кабель від генератора в будинок. 
Винив траншею сантиметрів 40 


58088900-EA52-4FB4-8B74-2B7367986CA2.thumb.jpeg.d5a6e48ffe46b124d7530507c0213277.jpeg

І закопав кабель

1E536A1C-83C3-4C2B-9038-F54177D2330B.thumb.jpeg.ea2ee7048997c4741023f3f0dd1e8c51.jpeg

 

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.12.2021 в 22:54, Astrolog_ua сказал:

На прошлой неделе заказали и на этой установили подоконники. 

Особо не выбирали - приятель, у которого мы заказали и ставили окна, дал контакт. 

Взяли МДФ подоконники Alber, цвет «старое дерево». 
Фото качества не передаёт, т.к. стоят 200-ваттные лампы (обратите внимание, стены белые!!!), плюс, только протрешь тряпкой, через секунду опять белый налёт от шпаклевки. 

 

 

 

 

 

І як себе ведуть підвіконня?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.04.2023 в 19:39, Astrolog_ua сказал:

Садівники з нас ще ті… але якось посадили. 

Питання «із залу»: посадили і десь за годину помітили що кущі просіли на пару см (були в контейнері), за ніч, мабуть, ще просядуть. 
Якось можна їх обережно підняти вранці чи залишити вже як є?

 

Зараз вже нічого не робіть, а на майбутнє - саджайте в дуже насічену водою землю, в грязючку максимальну, тоді і усадки великої немає, і корінці всі одразу гарний контакт з грунтом отримують

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 21.03.2023 в 08:45, Astrolog_ua сказал:

питання "із залу" - який шланг для поливу краще 3/4 чи 1/2? Зі станції виходить 1 дюймова труба. тиск 4,5 атм. поки що треба 20м. в подальшому до 40м.

Маю оба. 1/2 легше та менше перегинається. Зазвичай користуюсь ним, з однією насадкою на 20 м тиск, у порівнянні з 3/4 однаковий.

3/4 використовую як що потрібно через розгалуджувач 2 дождевателя увімкнути. Кран-3/4-розгалуджувач-1/2-дождеватель.

3/4 десь 30м на катушці, 1/2 брав 20м, розрізав на 7 та 13, дуже зручно - треба короткий беру 7, трохи довше беру 13, треба довгий з'едную разом. Садові коннектори геніальний винахід, у 90ти роки на дачі проволокой крутили.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...