Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Квартира в селе

Astrolog_ua

Рекомендовані повідомлення

Я сподівався що він буде рости виключно на паркані, бо на землі він мені в тому місці не потрібен...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Vikctor сказал:

Мало того що цей поц за рік повномасштабной війни досі не перейшов на державну, так він і про обрізку розповідає загалом, що на практиці не несе ні якой користі. Хоча він не один такий...

Ну, шо паделать. На ютубике внятные авторы про обрезку плодовых это замкадные москали и белорусы. Наши местные стараются, но пока не очень.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 хвилин тому, Vikctor сказав:

Я сподівався

Марна надія. Міркуйте про те, чим його огородити, бо почне захоплювати все, куди дотягнеться.

Від зустрічі з секатором він  ще більше скаженіє. Залюбки росте по ФЕМу.

 

 

 

Змінено користувачем allanek
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Tamburello сказал:

Ну, шо паделать. На ютубике внятные авторы про обрезку плодовых это замкадные москали и белорусы. Наши местные стараются, но пока не очень.

Якраз всі мої улюблені автори перейшли на рідну мову й зробили це демонстративно й чітко розуміючи що канал втратить багато підписників. Але я розумію, що вузькощелепним довподоби подібні)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Vikctor сказал:

Якраз всі мої улюблені автори перейшли на рідну мову й зробили це демонстративно й чітко розуміючи що канал втратить багато підписників. Але я розумію, що вузькощелепним довподоби подібні)

Так орех и не перешёл и по теме по верхам плавает.

А про перешедших только через восемь лет войны, как пример и гордость... Ну так себе пример, в общем-то 

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 хвилини тому, Tamburello сказав:

Ну, шо паделать. На ютубике внятные авторы про обрезку плодовых это замкадные москали и белорусы. Наши местные стараются, но пока не очень.

Просто, Ви зависли на москалях.

А наші вже давно їх випередили і той же Ютьюб наповнений таким якісним контентом, що на москалів дивитися - себе не поважати.

 

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо ви кажете про той звичний старий шифер, то повинен. Якщо в того шифера не слизька поверхня, то буде триматися мертво. В мене він по фіброцементному сайдінгу росте, але я контролюю довжину гілок, щоб в присосок була змога тримати коротку гілку міцніше. Бо вже мала, коли вся маса зі стіни та звісу даху впала , тому що присоски не втримали ту вагу. А у фіброцементеого сайдінгу доволі гладка поверхня.  Коли гілки коротенькі, тоді присосок набагато більше і вже нема того ризику. Едине, до чого він категорично відмовлявся братися, то металева водосточка. Але я і тут з ним домовилась, росте і по ній. Ну і ми всі розуміємо, якщо Вічі росте на такому місці, що впадає в очі, маємо роботу восени прибирати опале листя. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, Фрай сказал:

 

Вот вчера увидел

41F37161-6275-47EF-A5E8-E3619F3F54C7.thumb.jpeg.4b377573b7fc9fc462ee427d81a64393.jpeg

Аж заплакать хотелось (в душе)

AEAA2FC0-390A-446D-9C2B-C43BB72E2F9D.thumb.jpeg.e93aa743843e4fbae85ef78608089c26.jpeg

Частенько замечал, что близко посаженные туйки возле забора из профнастила так выглядят, когда солнышко там сковородка

  • Лайк 3
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, Музей сказал:

Просто, Ви зависли на москалях.

А наші вже давно їх випередили і той же Ютьюб наповнений таким якісним контентом, що на москалів дивитися - себе не поважати.

 

Ну вот Тарас как раз старается.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Висадив ялинку.

Було

B9F747A4-2A51-48F3-92E8-AA88DEFAA0CD.thumb.jpeg.7497763b530602b380269c349f63e276.jpeg

Стало

AACE277B-FB54-4C65-9D96-17C01DFD1F8C.thumb.jpeg.eb239914810adb1750600668044c9e69.jpeg

З кухонного вікна добре видно 

BD24D67B-92A6-486E-A527-A6F434347253.thumb.jpeg.e87143554538063dd13020763c9c8a56.jpeg

«Трикутник» хочу засадити ялівцем. Спочатку думали зробити «килим» - вже і сорт обрали. Але потім почалось «а може якусь композицію?..» 

Коротше, поки яливець «на паузі» :)

  • Лайк 8
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, allanek сказал:

Що за ялинка? Сорт?

блакитна. а яка саме - вже і не пам'ятаю

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бачу, що блакитна. Але яка вона буде в дорослому віці і як виглядати ви не знаєте чи знаєте? Питаю, бо ялинка перед вікнами будинка  і цікаво, що буде з нею через 3-5 років.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, allanek сказал:

Я бачу, що блакитна. Але яка вона буде в дорослому віці і як виглядати ви не знаєте чи знаєте? Питаю, бо ялинка перед вікнами будинка  і цікаво, що буде з нею через 3-5 років.

 

Та до окон там места полно судя по фото - так что ничего критичного думаю не будет. Даже наоборот - красивый вид из окна. А вот про близость к дорожкам (там на глаз сантиметров 80 от кроны сейчас если дорожки метровые) хотел написать но решил что тс знает будущие размеры елки и учитывал это при посадке.

Змінено користувачем eam
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про  те і річ, про розміри.  Мова про бажання посадити ялівець чи "композицію". Якого діаметру вона набуде знизу, щоб потім не викопувати оту "композицію".  Про доріжки ви вже сказали)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, allanek сказал:

Я бачу, що блакитна. Але яка вона буде в дорослому віці і як виглядати ви не знаєте чи знаєте? Питаю, бо ялинка перед вікнами будинка  і цікаво, що буде з нею через 3-5 років.

 

докладаю )

ялинка блакитна глаука (знайшов в записах) proxima.net.ua/ua/picea-pungens-glauca.html

відстань до доріжок (від ствола) - 1,4м.

відстань до отмостки - 5м (6м до вікна).

 

в ідеалістичних планах в мене тримати ялинку заввишки 3-4 метри - може більше, але це буде залежати від бажання і засобів = грошей (драбина, телескопічний кусторез і т.д.).

 

п.с. для розуміння масштабів розмір трикутничка 6,5х7х9 метрів.

Змінено користувачем Astrolog_ua
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Astrolog_ua сказал:

відстань до доріжок (від ствола) - 1,4м

Вот это расстояние мне и кажется маленьким. Может оказаться что уже года через 3 она начнет доставлять неудобства при хождении. Либо ее ну уж очень сильно придется стричь и все равно вылезет на дорожки

 

Зы. У меня вроде такая же растет. После того как принялась и укоренилась новые приросты у нее сантиметров по 20. Я их раза в 2 укорачиваю для пышности но все равно шустро увеличивается особенно вверх - там приросты до полуметра выстреливает (на фото четко видны сверху приросты за последние 2 года)

 

 

IMG_20230228_083823.jpg

Змінено користувачем eam
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, eam сказал:

Вот это расстояние мне и кажется маленьким. Может оказаться что уже года через 3 она начнет доставлять неудобства при хождении. Либо ее ну уж очень сильно придется стричь и все равно вылезет на дорожки

 

Зы. У меня вроде такая же растет. После того как принялась и укоренилась новые приросты у нее сантиметров по 20. Я их раза в 2 укорачиваю для пышности но все равно шустро увеличивается особенно вверх - там приросты до полуметра выстреливает (на фото четко видны сверху приросты за последние 2 года)

 

 

IMG_20230228_083823.jpg

Який в вас діаметр ялинки зараз?

п.с. По верт приросту мені казали що оптимально сантиметрів 20. Все що вище - треба обрізати, інакше будуть прогалини між ярусами. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, Astrolog_ua сказав:

ялинка блакитна глаука (знайшов в записах) proxima.net.ua/ua/picea-pungens-glauca.html

На світлині, яку зробила годину тому з вікна, така сама ялинка з Проксіми. Різниця в тому, що я купувала її заввишки 1метр і почала формувати через 2 роки, коли зрозуміла, що не хочу бачити з вікна ялинку, що буде затуляти мені небо і все, що бачу з вікон. Тому секатор в руки і кожного року, навесні, стригу. Зараз вона має 2м заввишки і стільки ж по низу і буду намагатись тримати в такому розмірі скільки це можливо.

В вас це парадний квітник. Зараз великий вибір сортових ялинок, що будуть прикрасою ділянки. Можна вибрати таку, що обмежена висотою від природи. Вже не кажу за зовнішній вигляд. Якщо брати до уваги ціну, що вкладається в рамки Глауки , то Кейбаб більш підходить до ваших вимог.

11 годин тому, Astrolog_ua сказав:

в ідеалістичних планах в мене тримати ялинку заввишки 3-4 метри - може більше, але це буде залежати від бажання і засобів = грошей (драбина, телескопічний кусторез і т.д.).

Сад- це  задоволення не з дешевих. І не тільки тому, що рослини коштують доволі немало грошей, а ще і тому, що немало коштують і забаганки власника саду. А виправити помилки, крім грошей, потребує , крім часу, ще  і  фізичних зусиль. В архіві мого саду зберігаються світлини з помилками та тими зусиллями, які були потрібні, щоб виправити ті помилки. Коли мені в голову приходить якась дурна думка стосовно рослини, щоб посадити її в саду, де її не місце, завжди відкриваю ті світлини. Дуже допомагає охолонути, щоб не зробити ще одну дурницю. 

10 годин тому, eam сказав:

У меня вроде такая же растет. После того как принялась и укоренилась новые приросты у нее сантиметров по 20. Я их раза в 2 укорачиваю для пышности но все равно шустро увеличивается особенно вверх - там приросты до полуметра выстреливает (на фото четко видны сверху приросты за последние 2 года)

Якщо є бажання, то починайте стригти. Ялинці це лише додасть краси. Стрижка крони та верхівки стримує ріст. Я стригу звичайним секатором.  Електричний кусторіз якось не прижився для стрижки ялин.

 

IMG_7738.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Astrolog_ua сказал:

Який в вас діаметр ялинки зараз?

Около 2х метров

 

1 час назад, Astrolog_ua сказал:

інакше будуть прогалини між ярусами.

Если ее не стричь то они будут что так что так. Она менее пышная чем та же Кебаб насколько я вижу. Поэтому я и начал ее стричь чтобы загустить.

 

48 минут назад, allanek сказал:

Тому секатор в руки і кожного року, навесні, стригу

А вы стрижете весной новые мягкие приросты или сейчас, до их появления, можно и прошлогодние одеревесневшие укоротить?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, eam сказал:

...А вы стрижете весной новые мягкие приросты или сейчас, до их появления, можно и прошлогодние одеревесневшие укоротить?

Приєднуюсь до запитання до тих, хто має відповідний досвід. В мене ялинки ростуть виживають в екстремальних умовах - схоже їм вода з моєй скважини не підходить. Тому часто-густо хвоя жовтіє та опадає, оголяючи гілки. Здається зараз час підстригти та зрізати голі частини гілок, але не знаю чи встигнуть на них з'явитись нові бруньки ще в цьому сезоні, чи вже тільки на наступний...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, eam сказав:

А вы стрижете весной новые мягкие приросты или сейчас, до их появления, можно и прошлогодние одеревесневшие укоротить?

Я все перепробувала, бо передивилась купу всього стосовно стрижки. Це вона вже пострижена цієї весни. Раніше стригла по м'яким приростам, потім зрозуміла, що мені їх краще не чекати і стригу до початку приріста. Але, навесні це ппроходить, бо ялини дають два прирости, весною та в кінці літа. І стригти по приросту в кінці літа мені не сподобалось зовсім. В мене це не єдина ялина, тому я можу дозволити собі експерименти. Є ще друга колюча Глаука, рідна сестра цієї, але сіро- зеленого кольору. От вона виглядає трохи по-іншому, тому що стригла її по молодим гілкам в кінці літа. Не сподобалось. Ландшафтники, що мають канали на Ютубі багато років, взагалі не звертають увагу на молодий приріст і намагаються стригти на початку весни.  Для вашої ялинки, судячи з стану крони, важливо, щоб ви звертали увагу на ті  сплячі бруньки, що дивляться всередину крони і стригти біля них, тоді вони почнуть прокидатись і ущільнювати крону. Перші два роки я звертала увагу на те, біля якої сплячої бруньки відрізаю гілку, щоб не було ніяких "ям" в кроні. Зараз зовсім не дивлюсь  на бруньки, стригу по уявній пірамиді, щоб крона була більш-менш рівною з усіх боків. Верхівку залишаю заввишки см 10-20, не більше. Тім гілкам, що хочуть бути верхівками, залишаю 1/3 довжини , щоб вони перейшли в горизонтальне положення і додали щільності кроні. Ялинка прощає помилки, їх можна виправити на наступний рік.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Vikctor сказав:

схоже їм вода з моєй скважини не підходить. Тому часто-густо хвоя жовтіє та опадає, оголяючи гілки.

Може то не вода винна, а ялинка хворіє? Обробляли чимось?

Панство, ми перетворили особисту тему на тему про сад. Може, в відповідному розділі про все, що стосується саду? Бо , якось, невдобно...

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...