Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сделать дымоход для чугунной топки-камина

bond

Рекомендовані повідомлення

4 часа назад, allanek сказал:

Ні, я не робила висновків з вашого допису, хотіла вас почути)

З мого досвіду нема з Шиделем ніякої мороки. Ми прийняли рішення про камінопіч на етапі внутрішніх робіт. Готово було все, окрім оздоблення стін. Трохи пилу було, коли вирізали плитку на підлозі, щоб поставити Шидель. Більш там нема з чого взятись бруду. Блоки складаються наче дітячий конструктор.  В нас ще були додаткові роботи з гіпсокартоном. Не подобалась візуальна пропорція, тому зробили короб. Потім ставиться буржуйка та втикається чорна труба від камінопечі до Шиделя. На цьому все. Ні диму, ні бруду. Камінопіч має зольник, що дуже зручно. Ми теплу підлогу ввімкнули сьогодні зранку вперше , до цього вистачало обігріти будинок за допомогою камінофена. Вже 5 років хвалимо себе за це рішення. Але, звісно, кожен робить те, що вважає за потрібне)

Тобто чорна труба проходить гіпсокартон короба і потім заходе в шидель.

Підкажіть будь ласка, як зроблен прохід через гіпсокартон?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, balex22 сказал:

Тобто чорна труба проходить гіпсокартон короба і потім заходе в шидель.

Підкажіть будь ласка, як зроблен прохід через гіпсокартон?

Приклад: чорна труба через перехiдник-пiдключеня, думаю зрозумiло - фото

Якщо "конкретно" прохiд труби через стiну, то приклад другого фото -прохiд стiни через/в шамотнi плити.

271724554_4687515227968868_6971775815829165762_n.jpg

ciko-prostupy-gkk.jpg

aHR0cHM6Ly9pLnBpbmltZy5jb20vNDc0eC9lMi8xZC9hNy9lMjFkYTdjMjJmYTc3N2EwMjA5OTNlOTFkNzg0ZTIyMS5qcGc.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую @volkoff

Мене цікавить той випадок що у @allanek  прохід скрізь лист гіпсокартону ‐ Тонкий, гіпсовий, видимий з приміщення (естетика).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, balex22 сказав:

Мене цікавить той випадок що у @allanek  прохід скрізь лист гіпсокартону ‐ Тонкий, гіпсовий, видимий з приміщення (естетика).

Передивилась архів. На жаль, фото процесу не робила, можу показати кінцевий результат.  Гіпсокартон був жаростійкий, рожевого кольору, клей був для високих температур. На перших фото  ще нема декоративної розетки ( вона приїхала пізніше), там видно, що між чорною трубою і гіпсокартоном є невеличкий зазор, який і закрила розетка. Важливим був розмір фронтальний,  ставили профіль і до нього кріпили гіпсокартон.  На боковій стороні коробу зроблені решітки, вони непомітні. На фронтальній стороні гіпсокартон встановлений по межі керамічної труби Шиделя , куди входить чорна труба. Розмір короба в готовому вигляді, як на фото, 58смх43см. Зробила  фото , як виглядає ревізія і як виглядає чорна труба з розеткою.

Изображение 2587.jpg

Изображение 2590.jpg

IMG_7687.JPG

IMG_7688.JPG

IMG_7692.JPG

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дякую @allanek за фото, дуже гарно у вас вийшло!
Доречі в мене схожий камін - на нозі та й підключення планується приблизно таке ж, в стіну під кутом 90.
Але замість Шиделя вивід загільзоівнного димаря.

Спочтатку при будівництві хати заклали димохід під камін, загільзували.. а поті відмовились від встановлення каміну.
Та закрили вихід з димоходу гіпсокартоном звичайним (я перший раз чую про жаростійки гк). 
Але зараз життя підказу що краще камін мати в хаті :) 
То ж повернулися до цієї ідеї.

В мене таке питання до спільноти.
Чи будуть якісь проблеми якщо пройти лист звичайного ГК черною трубою?

Та потім прикрити це розеттою як на фото.
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, balex22 сказав:

(я перший раз чую про жаростійки гк). 

Цей гіпсокартон купляли в Епіцентрі, він завжди там був. Що зараз, хто знає.

7 хвилин тому, balex22 сказав:

Доречі в мене схожий камін

Це Ромотоп STROMBOLI N 04 піщаник

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, balex22 сказал:

Спочтатку при будівництві хати заклали димохід під камін, загільзували.. а поті відмовились від встановлення каміну.
Та закрили вихід з димоходу гіпсокартоном звичайним (я перший раз чую про жаростійки гк). 
Але зараз життя підказу що краще камін мати в хаті :) 
То ж повернулися до цієї ідеї.

В мене таке питання до спільноти.
Чи будуть якісь проблеми якщо пройти лист звичайного ГК черною трубою?

Та потім прикрити це розеттою як на фото.

Скажу вам так - хата без димаря, то не повноцiнна хата.

То у вас не керамiчний димарь?, а тепер потрiбно доробити-утеплити ту трубу-димарь з нерж. (чи вiн у вас з оцинковки?) утеплений димарь,це запорука хорошоi роботи i бажано вставити конденсато-збiрник.

I пож-небеспеку ще нiхто не вiдмiняв,тому треба прохiд робити по тех-беспецi з жарозахисними плитами-прокладками i щоб потiм спати спокiйно.

Що до жаростiйкого гiпсокартона, тут уже нема рiзницi,а треба робити як тут, приклад -фото

294994747_5254111641309221_3616359196058295966_n.jpg

montaz-prostupu-kourovodu-1.jpg

prostup-gkk.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, volkoff сказав:

хата без димаря, то не повноцiнна хата

Золоті слова

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую @volkoff.

Але мені хотілося б запобігти використанню цих жахливих прямокутників. 

Тому і питаю про гіпсокартон звичайний. Якщо чорною трубою пройти лист гк, чи можливо так зробити? На фото вище ми бачимо приклад такого прохіду скрізь жаростійкість гк, тож питання лише в гіпсокартон.

І ще питання, скільки см перекриває розета? Наприклад якщо одягти розету на 150 трубу який макс діаметер в стіні вона перекриє?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, balex22 сказал:

Тому і питаю про гіпсокартон звичайний.

Дивна ви людина, вас не хвилює власна безпека, а от жахливий квадрат під розеткою катастрофа?
чомусь здається, що він вас жахає своєю ціною. )

у свій час прийшлося немало негативу отримати від далеко не бідних орендарів, змусивши поламати перегородки із звичайного гк і ставити подвійний жаростійкий аби зробити відповідно припису час 60 хв. 
(якщо подвійний жаростійкий гк то час вогнестійкості перегородки буде вже 115 хвилин, що суттєво для безпечної евакуації)

колись писав як замовник знехтував моїми запереченнями, послухав продаванів та будівельників і поставив сендвіч-трубу каміна без додаткової ізоляції проходу через дерев’яні перекриття.

на щастя, через деякий час завдяки рукожопам на другому поверсі біля труби трапилось затікання і виявили обвуглене дерево навколо труби. ((

Не жартуйте з пожежною безпекою.

пам‘ятайте, все те, що не пропаде від вогню великою кількістю води знищать наші вогнеборці! Ж-)

 

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Фрай сказав:

змусивши поламати перегородки із звичайного гк

Читаючи теми про каміни (буржуйки) в мене склалось враження, що використання звичайного гіпсокартону, то загальна практика на форумі. За стільки років  вже знаю, що заперечувати те, що форум масово практикує, то марна справа.

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, balex22 сказал:

Але мені хотілося б запобігти використанню цих жахливих прямокутників. 

Тому і питаю про гіпсокартон звичайний. Якщо чорною трубою пройти лист гк, чи можливо так зробити? На фото вище ми бачимо приклад такого прохіду скрізь жаростійкість гк, тож питання лише в гіпсокартон.

І ще питання, скільки см перекриває розета? Наприклад якщо одягти розету на 150 трубу який макс діаметер в стіні вона перекриє?

То на ваш ризик.

Iз нерж. приблизно 7-8см.(по кругу) i така чорна десь 5см.

Вище я писав,що пож.небеспеку ще нiхто не вiдмiняв. (чорною трубою пройти г/к можна, тiльки краще обернути асбестовою ткан. i ще на то надiти трубу бiльшого дiаметра)

 

271669348_4687515147968876_4084596937439456808_n.jpg

313009985_5523264891060560_3854998305981739042_n.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.11.2022 в 09:59, allanek сказал:

Передивилась архів. На жаль, фото процесу не робила, можу показати кінцевий результат.  Гіпсокартон був жаростійкий, рожевого кольору, клей був для високих температур. На перших фото  ще нема декоративної розетки ( вона приїхала пізніше), там видно, що між чорною трубою і гіпсокартоном є невеличкий зазор, який і закрила розетка. Важливим був розмір фронтальний,  ставили профіль і до нього кріпили гіпсокартон.  На боковій стороні коробу зроблені решітки, вони непомітні. На фронтальній стороні гіпсокартон встановлений по межі керамічної труби Шиделя , куди входить чорна труба. Розмір короба в готовому вигляді, як на фото, 58смх43см. Зробила  фото , як виглядає ревізія і як виглядає чорна труба з розеткою.

Изображение 2587.jpg

Изображение 2590.jpg

IMG_7687.JPG

IMG_7688.JPG

IMG_7692.JPG

Перепрошую, що не по темі. Дуже гарно вийшло! Що це за затірка для швів? Вона спеціально для камінів? Шукаю білу нічого не знайду 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, @ndrey_Z сказав:

Що це за затірка для швів? Вона спеціально для камінів? Шукаю білу нічого не знайду 

Ні. В випадку, коли це цегляна плитка, там дуже багато треба затірки.  Тому вирішили спробувати заповнити шви клеєм. Було це більше 10 років тому. Купляєте клей, на який кладуть плитку чи каміння і заповнюєте їм шви. Білого кольору,без сірого віддтінку, якщо пам'ятаю, то клей для каміння або мозаїки. Клеєм, що витримує високу температуру, заповнили тільки той шматок, що біля камінопечі, все інше звичайним.  Фото, коли була перша спроба. Там шви широкі, але тримається клей міцно, не висипається, немає тріщин.

Изображение 007.jpg

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
  • Дякую 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 минут назад, allanek сказал:

Ні. В випадку, коли це цегляна плитка, там дуже багато треба затірки.  Тому вирішили спробувати заповнити шви клеєм. Було це більше 10 років тому. Купляєте клей, на який кладуть плитку чи каміння і заповнюєте їм шви. Білого кольору,без сірого віддтінку, якщо пам'ятаю, то клей для каміння або мозаїки. Клеєм, що витримує високу температуру, заповнили тільки той шматок, що біля камінопечі, все інше звичайним.  Фото, коли була перша спроба. Там шви широкі, але тримається клей міцно, не висипається, немає тріщин.

Изображение 007.jpg

Дуже дякую! 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, @ndrey_Z сказав:

Перепрошую, що не по темі. Дуже гарно вийшло! Що це за затірка для швів? Вона спеціально для камінів? Шукаю білу нічого не знайду 

Берете будь-який білий клей , наприклад (mira3110) , розводите його з  чистим піском 1х1.

Це робиться

а). Задля економії матеріалу.

б). Така суміш  не мастить оздоблення. Особливо якщо  це пористий матеріал (цегла).

в). Колір такої суміші виглядає більш природньо. ІМХО.

Далі до суміші додаєте мінімум води (так , щоб воно ледь трималося купи). Це робиться для того , щоб при затирані матеріал оздоблення не мастився. Далі  цією сумішю затираєте шви. Приклад як це робиться, можете подивитись в ютубі , за запитом :(затирання швів клінкерної цегли).

Приклад, як виглядає така затірка:

IMG_3996.thumb.JPG.716749a7a0f738a41cd30a189fcb8e7b.JPG

ПС. Для затірки зовсім не обов'язково шукати жаростійкі матеріали , так як температура оздоблення зовсім не висока .

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

59 хвилин тому, andrey_ka сказав:

Берете будь-який білий клей , наприклад (mira3110) 

Так, він має чистий білий колір і плиточнику подобалось з ним працювати.

1 година тому, andrey_ka сказав:

Особливо якщо  це пористий матеріал (цегла).

Як альтернатива звичному способу. В нас  не затирали , як це роблять з плиткою, а розчином клею заповнювали пистолет і за його допомогою заповнювали шви. Так цегла залишалась чистою. 

І ще про пил і бруд. Звичайним меблевим лаком,, матовим, бо не блищить, покриваються або шви, або шви разом з цеглою. Лак дає плівку, що не змінює природний вигляд цегли і не дає пилу та бруду набиватись в шви та текстуру поверхні плитки.  Меблевий значно дешевший, ніж лак по камінню.

 

 

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прошу про пораду. Чи допускається відхилення осі сендвіч-димоходу більше ніж на 45град. Ситуація складається так, що після трійника напряму трубою вийти до топки є проблематично, напрошується використання після трійника коліна 45град повернутого в сторону і далі труба до топки, сумарно відхилення від осі вийде в районі 60град. Чи допустимо таке чи цього категорично робити не можна. Дякую за фахову відповідь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если от тройника к топке, то там уже не сендвич, а одностенная труба идет, лишний угол может немного ухудшить тягу при растопке, но даст больше снять тепла с трубы перед выбросом на улицу - у меня вообще зигзаг вышел, но два черных колена отдают много тепла в портал, а керамика дает отличную тягу и все норм.

1.jpg

Змінено користувачем normal
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, normal сказал:

Если от тройника к топке, то там уже не сендвич, а одностенная труба идет, лишний угол может немного ухудшить тягу при растопке, но даст больше снять тепла с трубы перед выбросом на улицу - у меня вообще зигзаг вышел, но два черных колена отдают много тепла в портал, а керамика дает отличную тягу и все норм.

1.jpg

Можливо я не зовсім коректно виразився.

По аналогії з вашим фото поясню,  трійник у мене в виходить в кімнаті за стіною від каміна, пройшовши стіну до топки сендвіч трубою ми отримуємо вихід достатньо низько, (щось типу того як на вашому фото, якщо я правильно розумію), стіну є ідея пройти сендвіч трубою з коліном через стіну, коліно дещо повернувши в сторону аби не втратити висоти. Але тоді в сендвіч трубі ми отримаємо відхилення від вертикальної осі більше ніж на 45, а це ніби не рекомендується чи навіть не допускається. Хочу поради.

На фото приміщення за стіною від майбутньої топки.

IMG_20221126_132241.jpg

Змінено користувачем YuV
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, YuV сказав:

більше ніж на 45, а це ніби не рекомендується чи навіть не допускається

Та як не допускається, якщо є штатні коліна і по 90 градусів? Крізь стіну проходьте сендвічем, а там крутіть як вийде, чи є інші варіанти?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 28.11.2022 в 10:55, normal сказал:

Та як не допускається, якщо є штатні коліна і по 90 градусів? Крізь стіну проходьте сендвічем, а там крутіть як вийде, чи є інші варіанти?

Виходить що потрібно від трійника повернути сендвічем на 45, звернувши в сторону а потім проходити стіну також сендвічем. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Почав розглядати питання встановлення чавунної печі, як другого (після електроконвекторів і кондиціонера) джерела тепла.

Перша ж фірма по димарям запропонувала сендвич-труби з двох шарів нержавійки АІС321 по 1.0 мм з 30 мм утеплювача. Почав гуглити Інтернет і зустрічаю інформацію, що термін служби сендвич-труб до пропалювання взагалі-то 5-15 років. Якось мало буде. Це загроза для всієї труби чи локально, наприклад, внизу через високу температуру або конденсат?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 31.12.2022 в 11:56, Игорь&Ира сказал:

Почав розглядати питання встановлення чавунної печі, як другого (після електроконвекторів і кондиціонера) джерела тепла.

Перша ж фірма по димарям запропонувала сендвич-труби з двох шарів нержавійки АІС321 по 1.0 мм з 30 мм утеплювача. Почав гуглити Інтернет і зустрічаю інформацію, що термін служби сендвич-труб до пропалювання взагалі-то 5-15 років. Якось мало буде. Це загроза для всієї труби чи локально, наприклад, внизу через високу температуру або конденсат?

Пропалювання може відбутися тільки від возгаряння сажі. На пічках спочатку, де висока температура, ставиться чорна труба 2мм.

Від конденсата, який виділяється в димарях газових котлів, може пошкодити нержавійка "бідних" марок.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...