Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

УЗИП (ПЗІП)

ЭлектроМеханиК

Рекомендовані повідомлення

08.09.2023 в 01:52, roverspam сказав:

У мене питання не скільки в коштовності, скільки в випадку, що буде, якщо ПЗІП 1+2 є, але він чомусь не працює: перегорів недавно і це не помітили або перший імпульс блискавки його спалив

ПЗІП не перегоряє просто так. Мало того, він він перегоряє тільки у випадку великої енергії імпульсу, яка перегріває вбудований в ПЗІП запобіжник і він роз'єднує коло через варистор на землю. Тому перед ПЗІП ставлять запобіжник, який має перегоряти швидше, ніж вбудований. Оскільки зовнішній запобіжник є на лінії живлення, то ви відразу помітите, що він перегорів, бо у вас просто не буде вдома електрики.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, volomoto сказал:

Тому перед ПЗІП ставлять запобіжник, який має перегоряти швидше

трошки спорне твердження бо
1. в теорії наче так а на практиці багато хто обмежується автоматами а не плавкими ставками, які можуть спектися так що вже ніколи нічого не розімкнуть, крім того в автомата є комутуюча спроможність по струму, хто на неї звертає увагу? , крім того що вона не така вже і велика в порівняння з наведеним імпульсом
2. в умовну грозу зникнення світла то досить класична історія, відповідно то ви можете помітити не одразу
3. є т-образна схема включення на 2 запобіжника на фазу, який саме згорить то рендом а світла не буде тільки якщо згорить "перший"
4. є абсолютно не нульова ймовірність що бахне варістор а запобіжний залишиться цілим, особливо на другому-третьому каскаді, якщо запобіжник завеликий або в якихось умовах встановлено, якщо імпульс дуже короткий, якщо розведено так що десь якісь зайві петлі і тп важко-прогнозовані історії

тому наприклад на 3му класі часто ставлять ще зумер який сигналізую що варістор таки бахнув але того ніхто "не помітив"

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, standov сказав:

трошки спорне твердження бо

Та не спірне, бо то все базуєтсья на ймовірностях, а не на якомусь детермінізмі, тому ті чи інші заходи просто збільшують чи зменшують ймовірність певної події, але нічого не гарантують. Тому я написав, що запобіжним має перегоряти швидше, а не обов'язково перегорить швидше.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 08.09.2023 в 22:41, roverspam сказал:

Просто мене трохи затурбувало те, якшо ПЗІП 1+2 вийшов з ладу, це не помітили (або він вийшов з ладу декілька хвилин тому) і чи не буде критичною ситуацією, що в системі залишилися тільки ПЗІПи 3-го типу :) Хоча і з цим вже розібрався, дякуючи standov :)

БУДЕ. Третій клас якісно не зможе впоратись з імпульсом із зони LPZ0. 50/50 в залежності від напруги імпульсу. Якщо Вас це так сильно турбує, то є ПЗІПи з сухим контактом. Коли він спрацює контакт замкнеться. Можете на цей контакт поставити чи індикатор, чи звуковий сигналізатор

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.09.2023 в 06:12, Dalet сказал:

а ось ще, інвертор живий. автомат відбило, вставка під заміну
image.thumb.png.807286dadafd48393ba50fb14a334eea.png

До речі цей ПЗІП не впорався. Якщо ми бачимо сліди від дуги, то і колодка пошкоджена. Буде трохи більша напруга і отримаєте пожежу в щиті.  Жоден з якісних виробників після спрацювання навіть за максимальною напругою не має такого вигляду.

Снимок экрана 2023-09-17 230521.jpg

Змінено користувачем goga777
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, goga777 сказал:

До речі цей ПЗІП не впорався. Якщо ми бачимо сліди від дуги, то і колодка пошкоджена. Буде трохи більша напруга і отримаєте пожежу в щиті.  Жоден з якісних виробників після спрацювання навіть за максимальною напругою не має такого вигляду.

ні то ні, будемо вважати що 3500дол які до нього підключені, і які не пошкоджені вийшли з історії, то не варто уваги. 

Теж до речі, а чи може буди, що якби на вводі буда Т1, то може і цьому прийшлося менше страждати?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Dalet сказал:

ні то ні, будемо вважати що 3500дол які до нього підключені, і які не пошкоджені вийшли з історії, то не варто уваги. 

Теж до речі, а чи може буди, що якби на вводі буда Т1, то може і цьому прийшлося менше страждати?

Дуже добре що інвертор витримав.

То що він працює не каже про те що він не отримав частину імпульсу. Частина імпульсу дає відкладений на певний час результат.

Але поставте Т1 перед ним обов'язково

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, goga777 сказал:

Але поставте Т1 перед ним обов'язково

це не до мене. вибачте. вони дорогі, їх ніч ніхто не ставе але завжди є кому вискзатися)))

4 минуты назад, goga777 сказал:

То що він працює не каже про те що він не отримав частину імпульсу. Частина імпульсу дає відкладений на певний час результат.

ясно, понятно))) Не переживайте, ми ремонтуємо і грозові, хоча звісно допоки в платі нема дірки

5 минут назад, goga777 сказал:

Дуже добре що інвертор витримав.

так, мабуть і ставити нічого не треба, а сенсу.....

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, goga777 сказал:

Можете на цей контакт поставити чи індикатор, чи звуковий сигналізатор

в третьому класі є звуковий сигналізатор майже завжди жеж ну може окрім махрового кітаю (хоча в енекста точно є).

то шо вставка підгоріла то звичайно не комільфо, китайці зекономили на контактній групі десь, розігрілася критично, але скоріш за все контакт залишився і функцію утилізації енергії узіп виконав, то шо він сам по собі трохи небезпечний то вже інша історія

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора!
Вибираю УЗІП фірми ETI для ТТ схеми, думаю що краще взяти
www.eti.ua/produktsiya-ua/surge-arresters-etitec/home-and-residental-building-protection/002440550-etitec-etitec-sm-spd-t1-t2-300-12-5-20ka
чи
www.eti.ua/produktsiya-ua/surge-arresters-etitec/home-and-residental-building-protection/002442908-etitec-etitec-v-spd-t1-t2-280-12-5-20ka

По першому варіанту не можу зрозуміти що таке "немає струму витоку", чи є сенс за це переплачувати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, dvirodov сказал:

Доброго вечора!
Вибираю УЗІП фірми ETI для ТТ схеми, думаю що краще взяти
www.eti.ua/produktsiya-ua/surge-arresters-etitec/home-and-residental-building-protection/002440550-etitec-etitec-sm-spd-t1-t2-300-12-5-20ka
чи
www.eti.ua/produktsiya-ua/surge-arresters-etitec/home-and-residental-building-protection/002442908-etitec-etitec-v-spd-t1-t2-280-12-5-20ka

По першому варіанту не можу зрозуміти що таке "немає струму витоку", чи є сенс за це переплачувати

в варіанті де всі 4 модулі однакові там в *кожному* модулі стоїть комбінація варистора та газонаповненого розрядника, в варіанті де 3 модулі відрізняються від четвертого там 3 варистори і один розрядник.
Теоретично варіант две є розрядники в кожному модулі має більший робочий диапазон по струму між фазами, практично то все завжди лотерея.

Питання різниці в ціні, якщо вона вам не принципова то, як на мене, сенс є.

В варіанті де модулі різні, окрім ціни є ще плюс що *ЯКЩО* ви живете в таких умовах що УЗІП буде спрацьовувати частіше ніж ніколи то скоріш за все міняти ви будете саме варисторні елементи, які мають коштувати суттєво дешевше ніж комбіновані.

ПС подивився ціни на ці моделі, багато думав, вам справді потрібні 65ка узіпи 1+2 класу з дистанційною сигналізацією, за ціну крила літака? у вас точно гарне заземлення?

Змінено користувачем standov
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, standov сказал:

ПС подивився ціни на ці моделі, багато думав, вам справді потрібні 65ка узіпи 1+2 класу з дистанційною сигналізацією, за ціну крила літака? у вас точно гарне заземлення?

Я розглядаю опцію без сігналізаціі а ціна - ну у порівнянні з тим же obo bettermann що є на розетці - дешевше. Перший варіант без цього газового розряднику - ще на 2к+ дешевше. Просто дешевих УЗІПОВ 1(1+2) класу я не бачив, ну не рахуючи ті що є на аліекспрес :)

 

17 часов назад, standov сказал:

В варіанті де модулі різні, окрім ціни є ще плюс що *ЯКЩО* ви живете в таких умовах що УЗІП буде спрацьовувати частіше ніж ніколи то скоріш за все міняти ви будете саме варисторні елементи, які мають коштувати суттєво дешевше ніж комбіновані.

Та вот якось була гроза і щось так грюкнуло - що усі УЗО в щітку повідрубало. У розетках в домі було 2 пристрою - ajax хаб сигналізаціі та ajax розетка. Остання вигоріла :( 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 минуту назад, dvirodov сказал:

Просто дешевих УЗІПОВ 1(1+2) класу я не бачив, ну не рахуючи ті що є на аліекспрес

згідно галімої теорії 1 клас то штука досить специфічна, вона має все-ж стояти на трансформаторі/підстанції ну або якщо в вас автономна мережа, зрозуміло що це все дуже умовно але 1 клас сам по собі нічого додаткового не гарантує якщо в вас немає грамотної системи захисту від блискавки. Умовно кажучи ваше побутове заземлення та ваша мережа не дасть такого пікового струму для гасіння якого 1й клас буде прям необхідним.

Ще, наприклад, передбачається що між 1 та 2 класом (а система має бути каскадною) має бути лінія якоїсь довжини, або якщо це не можна запазпечити то спеціальні індуктивності щоб розтягувати імпульс. В оббо колись була спеціальна гравіцапа яка включала в одному корпусі всі три класи з комплекті з індуктивностями та запобіжниками, вартість була астрономічна ) хз чи ще роблять.

Узіп 2 класу від шнайдера на 45кА буде рази в 2-3 дешевше, не то шоб я вас за шось агітую та вмовляю не дай боже )
Той самий шнайдер рекомендує саме 2го класу для умов "помірної" грозонебезпеки (не Техас), я розумію що це ще не оббо але вже і не томжин

41 минуту назад, dvirodov сказал:

Та вот якось була гроза і щось так грюкнуло - що усі УЗО в щітку повідрубало. У розетках в домі було 2 пристрою - ajax хаб сигналізаціі та ajax розетка. Остання вигоріла

ну це да, останні два роки якісь грози як не в себе

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, standov сказал:

Узіп 2 класу від шнайдера на 45кА буде рази в 2-3 дешевше, не то шоб я вас за шось агітую та вмовляю не дай боже )
Той самий шнайдер рекомендує саме 2го класу для умов "помірної" грозонебезпеки (не Техас), я розумію що це ще не оббо але вже і не томжин

насправді я ще думаю узіп 2ого класу окремо поставити в щіток який вже в будинку :) Схема (ТТ) в мене така - від стовпа йде кабель під землею і заходе в підвал. Сразу поруч штирь заземлення на 15м (десь 6 Ом вийшло). Вот тут і хочу поставити щіток з узіп(1+2) послідовно з запобіжниками і далі вже кабель йде через підвал в будинок(десь довжина кабелю около 10м і виходе). 
В щіток будинку ставити узіп 1+2 я так зрозумів не можно бо поруч туча кабелів і може бути наводка на них з силового кабелю по которому їде імпульс.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 18.09.2023 в 01:04, goga777 сказал:

БУДЕ. Третій клас якісно не зможе впоратись з імпульсом із зони LPZ0. 50/50 в залежності від напруги імпульсу. Якщо Вас це так сильно турбує, то є ПЗІПи з сухим контактом. Коли він спрацює контакт замкнеться. Можете на цей контакт поставити чи індикатор, чи звуковий сигналізатор

Але і без ПЗІП третього класу ситуація буде критичною, вірно? Тобто гірше він не зробить? Це я перепитую щоб впевнетися, а то речі серьйозні :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 27.09.2023 в 20:26, roverspam сказал:

Але і без ПЗІП третього класу ситуація буде критичною, вірно? Тобто гірше він не зробить? Це я перепитую щоб впевнетися, а то речі серьйозні :)

Ви абсолютно праві. Гірше від нього не буде. Якщо імпульс буде невисокий (наведений) то якісний ПЗІП впорається і буде працювати далі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.09.2023 в 09:33, standov сказал:

то шо вставка підгоріла то звичайно не комільфо, китайці зекономили на контактній групі десь, розігрілася критично,

Послухайте мене, будь ласка. Різниця в вартості між цим ПЗІПом та якісним є коло 15-30%. Це в буквальному вигляді 20-30 євро. Воно того не варто дивлячись на наслідки використання дикого Китаю.

Змінено користувачем goga777
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, goga777 сказал:

Послухайте мене, будь ласка. Різниця в вартості між цим ПЗІПом та якісним є коло 15-30%. Це в буквальному вигляді 20-30 євро. Воно того не варто дивлячись на наслідки використання дикого Китаю.

Ви так кажете наче я із тим сперечаюся, я взагалі проти китайського хламу, особливо коли від того залежить життя або майно. Просто я трошки не згоден із формулюванням "не впорався", конкретно цей впорався але *скоріш за все* гірше ніж впорався би узіп від виробника який несе відповідальність за свою продукцію. Але основна проблема в тому що вирогідність із якою рендомний узіп з Алі впорається наступного разу, скоріш за все меньше ніж ймовірність впоратися в брендового, може навіть значно меньша, але саме цей якось на трояк впорався.Сожшиво я навіть собі щось таке куплю за умови якщо воно буде значно дешевше, буде якась ймовірність що там хоч варістор і в третю зону, в перші дві - нє, навіть якщо дешево.

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вчора врешті-решт завершив монтаж свого ПЗІП типу 1-2.

Ось що вийшло:

 

3 фази, підвод електрики "по воздуху" (СІП), від стовба до опломбованого лічильника з триполюсним автоматом 40А десь метрів 15.

Під лічильником (на фасаді будинку) поставив ще один щиток (IP67). Провод 4*6 (ЗЗЦМ), десь 2 метри. Виглядає це ось так:

20230930_141635.thumb.jpg.af2eda424b3397096e46ccfd05081165.jpg

В щитку встановив колодку с плавкими запобіжниками (по 100А кожен) і ПЗІП (SALTEK FLP-12,5 V/3+1)

20230930_141658.thumb.jpg.6d012c9b7bfb0c3b306de2494a86fe30.jpg

Як це виглядає на схемі:

 

1361980655_---.jpg.27b802e0ec8330f84d10b25fe04dee66.jpg

 

20230930_141725.thumb.jpg.5647c84c212f1faf2e886b9eb128684d.jpg

 

все ж вірно зробив?

 

Дякую усім (а особливо goga777) за допомогу з розумінням ПЗІП та його необхідностю!

 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Імхо, я б перемонтував і те, що в хату, провів би справа від узіп, а не зліва. Здається, там є така можливість

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я би подалі відсунув жгут від запобіжників та в будинок один від одного, також би жгут від запобіжників зробив коротким на скільки можливо, ще кидається в око що в вас в узіп зіходить схоже ншві та моноліт, я не знаю як там сілтек зроблено по клемам але в одну клему можна тільки однакові провідники. Якщо в вас інакше не виходить то я би взяв мабуть подвійні ншві, вставці туди моноліт та многожилу та обжав разом, не айс теж але імхо краще ніж так. Там струми ого-го імпульсні можуть бути, контактний опір ніжто не відміняв 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, shneider_vova сказал:

Імхо, я б перемонтував і те, що в хату, провів би справа від узіп, а не зліва. Здається, там є така можливість

навіщо?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, roverspam сказал:

навіщо?

щоб не перетиналися чисті та брудні лінії, там наводки можуть по проводам йти

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, standov сказал:

Я би подалі відсунув жгут від запобіжників та в будинок один від одного, також би жгут від запобіжників зробив коротким на скільки можливо, ще кидається в око що в вас в узіп зіходить схоже ншві та моноліт, я не знаю як там сілтек зроблено по клемам але в одну клему можна тільки однакові провідники. Якщо в вас інакше не виходить то я би взяв мабуть подвійні ншві, вставці туди моноліт та многожилу та обжав разом, не айс теж але імхо краще ніж так. Там струми ого-го імпульсні можуть бути, контактний опір ніжто не відміняв 

Ось тулив як міг, можливо, треба було брати ще більший ящичек, але з 10мм2 монолітом дуже важко працювати, особливо коли мала місця. Подивлюся, спробую, але скоріш за все це не вийде. Але дякую за пораду!

жгут від запобіжників до ПЗІП реально і так короткий, я хотів навіть поверх пустити, але не вийшло, йде перед "мордою" тримача запобіжників

Щодо входу - так, це НШВІ, яким обжатий ПВ-3 10мм2 та 10 мм2 ВВГнг. Щодо подвійних НШВІ подумаю. Чи може краще замінити на 2 ВВГнг по 10 мм2 і без НШВІ взагалі?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, shneider_vova сказал:

щоб не перетиналися чисті та брудні лінії, там наводки можуть по проводам йти

дякую за пораду, навіть не знав про це. Наскільки це критично, щоб прямо завтра робити? Чи взагалі ці наводки - то таке, є невеличка вирогідність при ударі блискавки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...