Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Схема електропостачання невеликого будинку

thebiggy

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня

Буду вдячний, якщо у когось із грамотних фахівців знайдеться трохи часу для потикати мене носом у косяки цієї схеми. Грамотну обґрунтовану критику прийму з вдячністю.

Пара коментарів

1) я не електрик від слова зовсім, частково розібрався в логіці, частково натирів з інету за аналогією.

2) введення знизу-вгору

3) бренди на схемі цілком довільні. Схиляюся до Шнайдера та/або АББ. Щиток планую 4*12

4) поділ PEN після лічильника - знаю, але інакше зробити неможливо в моїх умовах

5) трифазних споживачів нема і не плануються, плита вже є, не бачу сенсу її міняти

6) намагаюся бути оптимістом та вірити, що цього року вдасться реалізувати намічене. І так рік втрачено, а часу все менше і менше (((.

Дякую

 

1.JPG

Змінено користувачем thebiggy
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

УЗО 300 ма в межах шафи зайве. Якщо дуже хочете, ставте його на стовпі. Автомати на звичайні споживачі не більше 16А с кабелем 2.5 мм кв. Номінал автомата повинен бути менше номінала УЗО. Якщо РЕN Розділяється після лічильника чи автомата, то треба робити своє заземлення. На вході треба триполюсний автомат.

Змінено користувачем BugS
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, BugS сказал:

УЗО 300 ма в межах шафи зайве. Якщо дуже хочете, ставте його на стовпі.

- на стовпі немає можливості

Якщо РЕN Розділяється після лічильника чи автомата, то треба робити своє заземлення.

- так, воно буде, власне, вже є

На вході треба триполюсний автомат.

- Власне, він вже є на стовпі. А в будинку треба відключати лінії окремо. Там є невимикаємі лінії (опалення, сигналка и тп).

(перепрошую, поки не розібрався з цитуванням)

Змінено користувачем thebiggy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, BugS сказал:

Якщо РЕN Розділяється після лічильника чи автомата, то треба робити своє заземлення

А якщо не розділяється, то що, заземлення не потрібно?!

 

Стосовно схеми:

Після ввідних автоматів стоїть узо, яке вимикає всі три фази разом. Тож потреби в окремих автоматах немає.

Далі стоїть трьохфазний зубр, його треба замінити на три однофазні

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За автомат 16 на розетки вже сказали. Ще з плитою - зазвичай вона двохфазна, рідко трьохфазна. Зараз підключена тільки одна фаза 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, shneider_vova сказав:

Після ввідних автоматів стоїть узо, яке вимикає всі три фази разом. Тож потреби в окремих автоматах немає.

Вважаєте, що там потрібне узо на 300 мА? Що воно захищіє? 30 см дроту у щитку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, BugS сказал:

Вважаєте, що там потрібне узо на 300 мА? Що воно захищіє? 30 см дроту у щитку?

ні, воно захищає будинок. це протипожарне селективне узо

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, shneider_vova сказав:

ні, воно захищає будинок. це протипожарне селективне узо

За цим узо стоять узо 30мА. Вони не захищають? Ви можете пояснити фізично, для чого там узо 300 мА? Яка ситуація може трапитись, що узо 30 мА не спрацюють, а 300 спрацює?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, BugS сказал:

За цим узо стоять узо 30мА. Вони не захищають? Ви можете пояснити фізично, для чого там узо 300 мА? Яка ситуація може трапитись, що узо 30 мА не спрацюють, а 300 спрацює?

1) для системи заземлення ТТ рекомендовано двоступеневий захист, тобто УЗО на 30 ма не спрацювало, а 300 спрацює.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, shneider_vova сказал:

Далі стоїть трьохфазний зубр, його треба замінити на три однофазні

Як я зрозумів, Zubr D6 - працює по фазам окремо. Конструктивно це три однофазних в одному корпусі.

3 часа назад, shneider_vova сказал:

Після ввідних автоматів стоїть узо, яке вимикає всі три фази разом. Тож потреби в окремих автоматах немає.

О, це точно, це я протупив, дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, shneider_vova сказал:

Ще з плитою - зазвичай вона двохфазна, рідко трьохфазна. Зараз підключена тільки одна фаза 

В мене однофазна. Марку як доберусь - подивлюсь.

Але в цьому питанні буду ще розбиратися, може тут "не все так однозначно" )))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, thebiggy сказал:

Як я зрозумів, Zubr D6 - працює по фазам окремо.

можливо. але в чому економія? по коштам там, здається, економії не дуже, а якщо вийде з ладу - заміна дорожче буде

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, shneider_vova сказав:

1) для системи заземлення ТТ рекомендовано двоступеневий захист, тобто УЗО на 30 ма не спрацювало, а 300 спрацює.

 

ким рекомендовано? Не бачу логіки. Якщо на 30 мА не спрацювало, то 299 мА вже вб'є, а УЗО на 300 мА ще не спрацює. Краще ставити 2шт. по 30 мА. І на картинці не ТТ.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, BugS сказал:

ким рекомендовано? Не бачу логіки. Якщо на 30 мА не спрацювало, то 299 мА вже вб'є, а УЗО на 300 мА ще не спрацює. Краще ставити 2шт. по 30 мА. І на картинці не ТТ.

На схемі не всі лінії покриті УЗО на 30 мА.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нафіг там взагалі на 6 автоматів 6 УЗО? В мене на 12 автоматів чудово працює одне трифазне 30мА...

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, BugS сказал:

Ви можете пояснити фізично, для чого там узо 300 мА? Яка ситуація може трапитись, що узо 30 мА не спрацюють, а 300 спрацює?

Протипожежний ПЗВ захищає ввідну лінію та обладнання розташоване до наступного по схемі ПЗВ. Бажане розташування у щитку на опорі де лічильник стоїть. Витік на ввідному кабелі або обладнанні між протипожежним ПЗВ 100~300Ма до наступного ПЗВ 30Ма буде оброблений протипожежним ПЗВ.

В нашому СТ недавно була велика пожежа на стовбі, коли ввід почав горіти. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Dmode сказав:

Протипожежний ПЗВ захищає ввідну лінію та обладнання розташоване до наступного по схемі ПЗВ. Бажане розташування у щитку на опорі де лічильник стоїть. Витік на ввідному кабелі або обладнанні між протипожежним ПЗВ 100~300Ма до наступного ПЗВ 30Ма буде оброблений протипожежним ПЗВ.

В нашому СТ недавно була велика пожежа на стовбі, коли ввід почав горіти. 

Так отож. Ввідну лінію. Тобто, йому місце на стовпі. А в вашому СТ ввод почав горіти бо алюміній  потік та почалось іскріння. УЗО в цьому випадку допомагає?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, normal сказав:

Нафіг там взагалі на 6 автоматів 6 УЗО? В мене на 12 автоматів чудово працює одне трифазне 30мА...

Та і в мене на дачі років 15 працює 1 УЗО на 30 мА. На ньому висить насос, бойлер, електроплита, електроінструменти, електросварка. Жодного спрацювання не памятаю. Але для постійного проживання на 1 кімнатну квартиру я поставив 4 узо. На будинок буде мабуть більше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я робив одне ПЗВ на щиток (щоб ввідний автомат не ставити), а один щиток на поверх, типу такого

s3.png

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Також на всю хату один діфавтомат на 30 мА, ложних спрацьвувань ще не було. Як жаба трохи затихне ще один куплю щоб на вулицю та хату окремі були. Вже окупився, коли не той автомат вимкнув і поліз розетку ремонтувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, BugS сказал:

А в вашому СТ ввод почав горіти бо алюміній  потік та почалось іскріння.

Ніхто не може знати точної причини, бо все згоріло. В тому числі частина ввідного кабелю що йшов від лічильника вниз ще 2м. А це свідчить що загорілось саме від ввідного кабелю в дім. Кабель був старий, ізоляція була потрісканою та осипалась. При наявності УЗО в щитку його би почало вибивати задовго до пожежі, ще коли почали виникати проблеми з ізоляцією.

28 минут назад, BugS сказал:

УЗО в цьому випадку допомагає?

Завжди можна знайти випадок в якому ПЗВ не допоможе. Але ПЗВ встановлюється саме для випадків коли воно може допомогти.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, shneider_vova сказал:

можливо. але в чому економія? по коштам там, здається, економії не дуже, а якщо вийде з ладу - заміна дорожче буде

Слушно. Прийму до уваги.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, normal сказал:

Я робив одне ПЗВ на щиток (щоб ввідний автомат не ставити)

Так не можна робити. Вхідний автомат виконує, насамперед, функцію безпечного роз'єднання внутрішньої мережі та зовнішньої, включаючи й нульовий провід. Це не жарти, адже при відгорянні нуля лінії за межами Вашого будинку, відключення лише трьох фазних провідників не забезпечить безпечного виконання робіт. Наявність РКН на вводі захистить мережу та обладнання у випадку нормальної роботи та виникнення цієї аварії, а от у випадку, якщо це збіжиться з моментом виконання робіт, буде біда.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Vladdi сказав:

Вхідний автомат виконує, насамперед, функцію безпечного роз'єднання внутрішньої мережі та зовнішньої, включаючи й нульовий провід

А чотирьохполюсне ПЗВ її не виконує? Натиснув кнопку ТЕСТ і працюй собі, якщо у мене крім вхідного ще три інших щита (гараж, 1-2 поверх), то навіщо в кожному дублювати вхідний автомат?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Встановлення одного багатоканального ПЗВ на весь щиток то моветон, звиняйте. Але це розуміння прийде тоді, коли будете шукати причину його спрацювання, особливо, як завжди буває, вночі. ПЗВ, хоч і недешевий пристрій, але все ж таки призначений для захисту людей, які користуються певними побутовими приладами. Протипожежні не розглядаємо, це інше. 

Змінено користувачем Vladdi
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...