Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

2 години тому, Nic-олаевна сказав:

Зараз дорозмовляємося, що я ще і білих баклажанів куплю насіння і потім буду довбати чоловікові мозок, щоб він мені розширив теплицю🤣

А вот і ні. Вперше посадила в минулому році баклажани в теплиці - 3 куща. Мріяла, щоб до жовтня збірать , ну і початок думала, що буде першим .

Не отримала з них абсолютно нічого. Кліщ  задовбал, майже нічого від нього не допомагало, покі не знайшла страшну отруту против кліща . Термін очікування скажений десь чі 30 чі 40 діб . Кількість обробок рослини дозволена тількі одна . потім почалась спека і вони там скидали квітки, як скажені, потім майже всі листя, оклигали к вересню, почали квітнуть, і знов напал кліщ. То я вирішила, що баклажани в теплиці то марна трата часу. Хоча це мій досвід, мабуть від кліща  їх було потрібно обробіть в розсади ще. Більше баклажани в теплиці житиме не будуть. 
А так, біли баклажани с дуже короткім терміном очікування плодів ( сорт Палома в мене ) ну дуже гарни, в нему все майже перфектно. В мене він іде як ідеал, інши вже для розваг і і пошуку цікавого в порівнянні с Паломо

До речі , якщо облаштовувати сад- огород то я би придивилась к є тому сорту. Квіткі огромни, завжди богато одночасно квітнут. Кущ компактне деревце, не потребує опори, не падає , охайний  габітус . Плоди не муляют око, тому що не звичайного окраса. Гарни , величезни, пухнасти листя. Не голая рослина . Можно довго тримать плод не зібраним, насіння дуже довгій час не розвивається. плодив різного розміру одночасно тєж богато. В общем для їстівного саду стоїть дивиться на цей сорт

Змінено користувачем Сарочка
  • Дякую 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, irina1969 сказал:

Відповідаю😅

Вона висотою 2 метри, так що зайти можна....десь на форумі, а може на ФБ зустрічала відгуки що свої гроші вона відпрацьовує, а грошей 4200 грн...дуууже сподіваюсь, що на 2-3 роки її вистачить, а там подивимось)) image.png.01a9666f42d39929d2240179f38e3253.png

Яка гарнюня! Нехай слугує довго і приносить задоволення. Для мене теплиця - це паралельний світ на огороді, то я до них дихаю не рівно))

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Сарочка сказал:

А вот і ні. Вперше посадила в минулому році баклажани в теплиці - 3 куща. Мріяла, щоб до жовтня збірать , ну і початок думала, що буде першим .

Не отримала з них абсолютно нічого. Кліщ  задовбал, майже нічого від нього не допомагало, покі не знайшла страшну отруту против кліща . Термін очікування скажений десь чі 30 чі 40 діб . Кількість обробок рослини дозволена тількі одна . потім почалась спека і вони там скидали квітки, як скажені, потім майже всі листя, оклигали к вересню, почали квітнуть, і знов напал кліщ. То я вирішила, що баклажани в теплиці то марна трата часу. Хоча це мій досвід, мабуть від кліща  їх було потрібно обробіть в розсади ще. Більше баклажани в теплиці житиме не будуть

Цікава річ. У мене в теплиці баклажани ростуть відмінно і я б ніколи їх не висадила на вулицю. Бо у нас за одну ніч ті баклажани зжеруть колоради і ніяка отрута не допоможе.

А щодо кліща, то він заводиться коли в теплиці сухо і спекотно, але літом цього не оминути. Тому я не чекаю появи кліща, а з настанням спеки профілактично обприскую баклажани біоотрутою Актофіт. Вона не шкідлива для людини і грунту, проте дуже гарно контролює появу кліща і навіть труїть його, якщо завівся. Але обприскати правильно - це головний успіх заходу. Колись я писала, як це треба робити 

До того ж використовую притіняючу сітку, щоб в теплиці не було занадто високої температури, від якої обсипається зав'язь

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 1
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Цікава річ. У мене в теплиці баклажани ростуть відмінно і я б ніколи їх не висадила на вулицю. Бо у нас за одну ніч ті баклажани зжеруть колоради і ніяка отрута не допоможе.

А щодо кліща, то він заводиться коли в теплиці сухо і спекотно, але літом цього не оминути. Тому я не чекаю появи кліща, а з настанням спеки профілактично обприскую баклажани біоотрутою Актофіт. Вона не шкідлива для людини і грунту, проте дуже гарно контролює появу кліща і навіть труїть його, якщо завівся. Але обприскати правильно - це головний успіх заходу. Колись я писала, як це треба робити 

До того ж використовую притіняючу сітку, щоб в теплиці не було занадто високої температури, від якої обсипається зав'язь

Сітка в мене завжди десь с травня, и зараз теж болтається( так намагаюсь захистити полікарбонат, такі це успішна подія, полікарбонат в мене вже 10 років, кажуть, що стільки він не живе взагалі.) Виглядає страшненько, але ще має міцність, то як подумаю мінять, то одразу схочу всю теплицю зламати .
 кліща в мене не було, це перше знайомство, вважаю, що я його принесла з покупним ґрунтом ( можу помилятися, але я не одразу поставила діагноз. Хоча ознаки були вже с розсади, коли я перевалила в літрови горщики. Тоді в мене були ознаки хвороби, які я помилково вирішила, що то не достаток їжі. Тож, якщо я завела собі кліща на ділянку , то в цому році буду превентивно травить в розсаді, пока вона в теплиці. Бо маю ураження теплиці. . С затіняючей сіткою і в наскрізь відкритих дверях мій датчик показую температуру 37-39, прі вологості в 27-30 . Тож напад кліщів в мене точно буде в цому році, вопрос коли, і як боротися.

про колорадов. По моїм баклажанам колоради гарцали, іноді намагалися жерти квітки. Але в цілому( колорадов в мене розвелось як николи) такі вели себе чемно на баклажанах. Я не обробляла от колоради баклажани взагалі, то в тій час вони в мене во всю вже плодоносили. То ж мені тоді потрібно було викинуть частку врожаю заради якого я дбаю  росаду майже  с січня. В цому році  буде експеримент с додатковим сортом , на якій, можливо насядут колоради, бо едина відмінність від усієї группи, що я саджала раніше і,  , яку не жерли колоради, це нема грібного присмаку. Тож подивимося, як це буде

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сарочка, що ви маєте на увазі під страшним полікарбонатом? Що з ним сталося?

Я б дуже хотіла покрити теплицю саме ним замість плівки. Цієї весни нам треба міняти плівку на теплиці, бо вона за цю зиму остаточно прорвалась. Її вистачило лише на 3 роки і то за умови, що після 2х років частину плівки ми замінили. Зупиняє мене 2 речі: ціна на полікарбонат при великій кількості підробок і близький кордон до орків, з непередбачуваними наслідками після кожної повітряної тривоги.

І про кліща. Якщо ви купували будь-які рослини з теплиць, то дуже висока вірогідність кліща. У великих плівкових господарствах це норма, особливо на квітах. А ще білокрилка. Але ця живність добре літає і повітрям, то воно може прилетіти до вас від сусіда, або навіть з сусідньої вулиці. То не обов'язково, що винний грунт і придбані квіти. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Сарочка, що ви маєте на увазі під страшним полікарбонатом? Що з ним сталося?

Я б дуже хотіла покрити теплицю саме ним замість плівки. Цієї весни нам треба міняти плівку на теплиці, бо вона за цю зиму остаточно прорвалась. Її вистачило лише на 3 роки і то за умови, що після 2х років частину плівки ми замінили. Зупиняє мене 2 речі: ціна на полікарбонат при великій кількості підробок і близький кордон до орків, з непередбачуваними наслідками після кожної повітряної тривоги.

І про кліща. Якщо ви купували будь-які рослини з теплиць, то дуже висока вірогідність кліща. У великих плівкових господарствах це норма, особливо на квітах. А ще білокрилка. Але ця живність добре літає і повітрям, то воно може прилетіти до вас від сусіда, або навіть з сусідньої вулиці. То не обов'язково, що винний грунт і придбані квіти. 

10 років то такі довгій час. :)  То розповідаю . Три рокі я намагалась, як початківець,  щось ростити в той теплиці, ну то було ні о чем. Мені чомусь нічого не вдавалось толком. Проще було купити, ніж то ,що я вкладала по часу і по покупной розсаді. Я втратила жагу до вирощування рослин .

Тоді я завела в ней курочок, які там жили до 2022 року. За цей час було пару градів ,які потрощили тепличку, трошкі. Взагалі на ней , в більшій час , була накинута затіняюча сітка.

Потім ,  колись десь чотири рокі потому, був дуже потужний град. Все, що було не захіщено сіткою пробилось градом , але не скрізь, а тількі верхній шар. Але дуже потужно. С часом ,  в отвори почали потраплять опади дощу, то ти смузі заповнилися пилом, і зелений пліснявою, яка там повільно живе. То с часом, теплиця становіться все більше темною. 
Взагалі то притаманного абсолютно любому полікарбонату. Звернете увагу як виглядають дашки над ґанком, навіси сусідів, то ви зрозумієте , як це виглядає
 

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

яку зелень можна вирощувати в теплиці ? щось я зависла (( у відкритому у мене кріп, петрушка та салат самий звичайний по типу лолло росса

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, irina1969 сказав:

яку зелень можна вирощувати в теплиці ? щось я зависла (( у відкритому у мене кріп, петрушка та салат самий звичайний по типу лолло росса

Салати, перша «зеленка». Шпинат гарно расте, він буде замість капусти , бо він майже нейтральний. Горчіця японьска істивна,( бузкова дівчинка  гарна) вона зі смаком це гарно весною . Кріп чомусь в мене ніколи не був в теплиці хоть трошкі гарний,завжди задохлик. 
Комацуна ( горчічний шпінат, іноді ще под іменем шпінат японській хлопчік ) . Редіс( я його споживаю в клубень 0,5 см одразу с листям одночасно. , так смачно, а сам редіс не люблю, тому що він пекучій)

2-3 куща мангольда ( різнокольоровий більш цікавий) на зелени супи, запеканкі, різотто.

Саджаю зелень в горщики, тому що земля ще холодна, і взагалі вона в мене ще закрита изолоном. Потім сію  повторно, когда починаю откривать ґрунт . Тоді саджаю кочанний, второй посів шпината . Кочанний салат ( різний) І більше його  не саджаю, бо не люблю брудний салат в грунти

Змінено користувачем Сарочка
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фрай, звідки ви, завжди, знаєте в кого День народження?

Ольга, приєднуюсь і вітаю )))

 

  • Лайк 1
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ого, шо я прогавила!

Ольго, приєднуюсь до всіх привітань! Нехай збуваються всі мрії і надії!🌷

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, allanek сказал:

Фрай, звідки ви, завжди, знаєте в кого День народження?

Ольга, приєднуюсь і вітаю )))

 

Та, ніяких секретів, дивишся передачі про будівництво чи сад-огород, а там бац і ведучий вам каже - шановний, день минув, а ніхто не вітає колегу з ДН?

Бо якщо зайнятий переглядом прямий чи бляхерський сік то не знайдеш хвилинку аби підняти колегам настрій. 
Всім гарного настрою незалежно від погоди! 🌻

Змінено користувачем Фрай
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 годин тому, Фрай сказав:

переглядом прямий чи бляхерський сік 

"прямий", то я так розумію, що мова про ТВканал. Не дивлюсь і дуже давно, тому , що там діється не в курсі, а що таке "бляхерський сік", навіть гугля сказала мені, що я помилилась і треба було запитати "бляхАрський сік", але на запит , який сам і запропонував, видав мені список лексичних помилок і якогось Бляхарського Святослава. Фрай, іноді ви такий...ммм...загадковий:twisted:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ой, не хотілось  ще й цю тему перетворити на політичну, ту в якій деякі поціновувачі ганьблять ухилянтів лисого з бакланом і тулять зливний банячок від справжнього ухилянта бляхера. (згадайте вручення повістки у жіночому монастирі)

Так, він для мене не береза, а ізраїльський громадянин бляхер яким знав/почув про це брехло по Троєщині, тому і не хочу називати його стічні води березовим соком.

І щоб не відходити від теми то дуже турбує погода, через тиждень обіцяють +14С :shock:
маю побоювання, що рослини почнуть просинатись передчасно, а по моїм спостереженням після мʼякої зими завжди холодна весна.

Змінено користувачем Фрай
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, Фрай сказав:

Ой, не хотілось  ще й цю тему перетворити на політичну,

Та ви ж це спровокували самі.  Добре, що я вже давно закрила для себе тему війни і не заходжу туди. Я так зрозуміла, що ваш настрій звідти чомусь відбився на відповіді в цій темі? То хай воно все там і залишається.

Про день народження і привітання. В мене мама, 84 років, вважає цей день святом, скільки б їй років не сповнилось. Цілий день вона приймає поздоровлення. І вживу, і телефоном. Вона, наче радіє тому, що і в таки роки ще може рахувати цей день за свято. Але...завжди є оте "але", коли проходить цей день, в розмові зі мною вона завжди каже про те, що так хочеться ще пожити життям, яке може собі дозволити зараз і дуже сумно, що єдине, чого ми не можемо, це зупинити  час... Але... це потім... і дуже приватно... тільки зі мною.

Про теплицю. Питання виникло, поки роздивлялась теплицю, що купила Іра. В неї нема кватирок в стелі і чи буде вистачати того повітря, що буде швендяти тільки вікнами та  дверима? Раніше, коли вивчала питання, читала про  теплиці Мітлайдера, в яких дворівневий дах, що дає змогу зробити фрамугу на всю довжину стелі і теплиця має гарну вентиляцію. Чи дійсно є велика відмінність між теплицями без віконець в стелі та Мітлайдером ?

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там буде стояти вентилятор щоб трішки охолодити повітря, вмикатись буде коли температура буде зависокою...чоловік розібрався з системою " розумний будинок", так що буде у мене система " розумна тепличка"))

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

О, то ти врахувала цей момент:hlop: Цікаво, як з цим справляються Аня та Наташа?

Ти вже помацала свою теплицю? Коли збереш, було б добре почути від тебе про якість і про загальне враження🙂

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 02.02.2024 в 22:14, Сарочка сказал:

10 років то такі довгій час. :)  То розповідаю .

Дякую. Особливо за те, що нагадали про град. Він у нас щороку, і з кожним роком все потужніший, і прості вітри петерворилися на урагани. Щороку латаємо дахи і пиляємо звалені дерева після "дощику". І щороку боюся після такої стихії глянути на будинок і огород, на теплицю, бо розумію що наслідки можуть бути самі непердбачувані. То краще нехай шматує плівку ніж полікарбонгат.

21 час назад, Фрай сказал:

рямий чи бляхерський сік

 

1 час назад, Фрай сказал:

ізраїльський громадянин бляхер яким знав/почув про це брехло по Троєщині

Ду-у-же цікаво, але ніфіга не зрозуміло. Ні Фрай, тут з нами коаще про квіти. А ота політична помийка, нехай там і залишається. Я іноді ввечері, для "гарного сну" можу почитати що там пишуть. У мене враження що у кожного по секретарці, або у них взагалі нема інших справ, як написувати по стопятсот сторінок маячні, тому важко зорієнтуватися, хто кому бляхерське брехло чи березова Троєщина... ( поглиблюю маячню)))

26 минут назад, allanek сказал:

Про теплицю. Питання виникло, поки роздивлялась теплицю, що купила Іра. В неї нема кватирок в стелі і чи буде вистачати того повітря, що буде швендяти тільки вікнами та  дверима?

У мене теплиця саме без вікон у стелі. Є лише двері і кватирка. Звісно вони не закриваються цілодобово. Закриваю тільки коли сильний вітер та дощ. В самісіньку спеку нічого не допомагає, всеодно спекотно. Але і на вулиці спекотно і буває що повітря просто стоїть на місці, що в теплиці, що ззовні. Але притіняюча сітка (у мене 60) трошки в цьому допомагає. Звісно, у мене дуже мала тепличка: 3 х 4 і вісотою 2 метри. Якщо була б більша теплиця, то потрібно або таки кватирки, або вентилятори.

16 минут назад, irina1969 сказал:

ам буде стояти вентилятор хоб трішки охолодити повітря, вмикатись буде коли температура буде зависокою...чоловік розібрався з системою " розумний будинок", так що буде у мене система " розумна тепличка"))

Дуже технологічно. Правильне рішення

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, allanek сказал:

Цікаво, як з цим справляються Аня та Наташа?

Поки я відповідала, ви задали питання))

Про вентилятор чомусь мене думка не осяяла. Хоча дуже гарне рішення. Тепер, якщо буде шалена спека, притягну з дому звичайний вентилятор, високий на нозі. Ним можна в теплиці зробити ураган)))

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 хвилин тому, allanek сказав:

О, то ти врахувала цей момент:hlop: Цікаво, як з цим справляються Аня та Наташа?

Ти вже помацала свою теплицю? Коли збереш, було б добре почути від тебе про якість і про загальне враження🙂

Ще не мацала, але вже отримала)) звісно все покажу та навіть пофоткаю...як я розумію ми зібрались в цій темі для обміну корисной інформацієй та позитивними емоціями)) бо лайна і поза межами цієї теми вистачає, і я зараз не про добрива((

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, irina1969 сказав:

все покажу та навіть пофоткаю...

Було б добре. Дякую)))

12 хвилин тому, irina1969 сказав:

 ми зібрались в цій темі для обміну корисной інформацієй та позитивними емоціями

Твої слова можна епіграфом до цієї теми ставити. Звісно, що ми тут про все торочимо, бо таке життя зараз, але краще залишити те, що нас буде роз'єднувати, за межами цієї теми)))

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, allanek сказав:

До речі, все забуваю  про твою  аватарку сказати. Дуже різні думки викликає:classic_wink:

Так і має бути🤣

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...