Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Нагрів ТЕНами від сонячних панелей без інвертора

newbee2020

Рекомендовані повідомлення

17 хвилин тому, UT7UV сказав:

Глибоко не вникав у тему, ніколи не ремонтував, бачив просту китайську індукційну плиту в розібраному вигляді - то там дешманський перетворювач стояв, навряд чи з коректором PF. Ну саме головне - немає низькочастотного трансформатора, який згорить від постійного струму. 

Там коректор само собою виходить, але високочастотна несуча не фільтрується конденсатором, а навпаки подається на резонансний фільтр, індуктивністю якого є сама нагрівальна котушка:

image.thumb.png.49704079809a696b052ad9ba0b9cd2ff.png

Це є AC-AC перетворювач, в якому висока частота модулюється напругою мережі, тобто 50 Гц.

Потужність від джерела відбирається отак:

image.thumb.png.60f72e6af47482f7cc4269c7c6b0e20c.png

Тобто майже так як у випадку активного навантаження, відповідно маємо високий коефіцієнт потужності.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 минуты назад, volomoto сказал:

Це є AC-AC перетворювач, в якому висока частота модулюється напругою мережі, тобто 50 Гц.

Сорі, з цього я не зрозумів - буде чи не буде робити від постійного струму?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, n0mad сказав:

Сорі, з цього я не зрозумів - буде чи не буде робити від постійного струму?

Я не знаю, але я точно знаю, що індукційна плита розробляється і тестуються змінним струмом. Також всі заявлені характеристики є для змінного струму. 

Можливо від постійного не згорить, але не факт, що буде працювати коректно. Наприклад в мене індукційна не включається при заниженій напрузі в мережі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є така старовинний спосіб тестування, коли прилад вмикають послідовно з іншим навантаженням, яке має обмежити струм - класика - через двохсотватну лампу розжарювання. Якщо потужність приладу порівняно з додатковим навантаженням невеличка - прилад буде працювати як має. Якщо він замкнений - буде горіти лампочка.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, volomoto сказал:

індукційна плита розробляється і тестуються змінним струмом

Та все воно так, це зрозуміло. Найкумеднішу ситуацію я бачив зі старлінком - він зараза хоче не просто змінний струм, а неодмінно синусоїду. Тобто навіть дешевий генератор його не влаштовує. :) 

3 часа назад, volomoto сказал:

в мене індукційна не включається при заниженій напрузі в мережі

До речі про знижену напругу в мережі: я нещодавно з подивом побачив, що лед-лампи нормально яскраво світять від змінної напруги вже від 5В. :) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, n0mad сказал:

Та все воно так, це зрозуміло. Найкумеднішу ситуацію я бачив зі старлінком - він зараза хоче не просто змінний струм, а неодмінно синусоїду. Тобто навіть дешевий генератор його не влаштовує. :) 

До речі про знижену напругу в мережі: я нещодавно з подивом побачив, що лед-лампи нормально яскраво світять від змінної напруги вже від 5В. :) 

Так світлодіод і є випрямлячем змінного струму в постійний)) тому і світить

По індукційній плиті - потрібно спробувати, від постійного вона точно не вийде з ладу, а може і запрацює.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19.04.2023 в 14:17, volomoto сказав:

Вони вже давно є і називаються сонячними інверторами :) Нема змісту придумувати своє рішення кожну задачу, якщо можна є універсальне рішення.

Основна проблема інверторів це неможливість утилізації всієї сонячної енергії. В ідеальному варіанті інвертер повинен мати 2 вихода. Перший - 220, якщо не можемо забезпечити 220, вимикаємось. Другий - напруга немає значення, але не більше ніж 220. Тоді на перший вихід можна підключити наприклад комп'ютер, а на другий бойлер на 2 кВт. Коли є кіловат, інвертер буде для комп'ютера віддавати 500 вт, а на другому виході підіймати напругу поки не буде 500 Вт. А споживач вже сам дивиться де чутливі пристрої, аде нагрів де напруга немає значення. Але поки є можливість продавати/забирати в мережу протягом місяця, а на залишок отримати гроші усі будуть платити за лічильник зеленого тарифу, ніж за такий інвертер.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, k-master сказал:

Основна проблема інверторів це неможливість утилізації всієї сонячної енергії. В ідеальному варіанті інвертер повинен мати 2 вихода. Перший - 220, якщо не можемо забезпечити 220, вимикаємось. Другий - напруга немає значення, але не більше ніж 220. Тоді на перший вихід можна підключити наприклад комп'ютер, а на другий бойлер на 2 кВт. Коли є кіловат, інвертер буде для комп'ютера віддавати 500 вт, а на другому виході підіймати напругу поки не буде 500 Вт. А споживач вже сам дивиться де чутливі пристрої, аде нагрів де напруга немає значення. Але поки є можливість продавати/забирати в мережу протягом місяця, а на залишок отримати гроші усі будуть платити за лічильник зеленого тарифу, ніж за такий інвертер.

Deye мають смарт вихід. Налаштуйтовується по напрузі акб. Вимкається на ньому 220 коли напруга в заданому діапазоні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, k-master сказал:

Основна проблема інверторів це неможливість утилізації всієї сонячної енергії. В ідеальному варіанті інвертер повинен мати 2 вихода. Перший - 220, якщо не можемо забезпечити 220, вимикаємось. Другий - напруга немає значення, але не більше ніж 220. Тоді на перший вихід можна підключити наприклад комп'ютер, а на другий бойлер на 2 кВт.

Значить у мене інвертор в ідеальному варіанті. 😎 В мене саме так працює.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, n0mad сказав:

Значить у мене інвертор в ідеальному варіанті. 😎 В мене саме так працює.

Це що за інвертер. Хоч почитаю про нього?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 хвилин тому, Dalet сказав:

Deye мають смарт вихід. Налаштуйтовується по напрузі акб. Вимкається на ньому 220 коли напруга в заданому діапазоні.

Той смарт вихід не працює так як я сказав. Не можна на deye зарядити акумулятори, а потім наприклад залишок в пів кіловата подати на 2-х кіловатний бойлер. Це все працює коли є достатньо сонця, коли сонця мало дейє буде заряджати акумулятор, вмикати смарт, розряджати акумулятор на смарт, вимикати смарт, знову заряджати акумулятор. І так по колу, а видати 500 Вт на 2-х кілований бойлер понизивши напругу дейе не може

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, k-master сказал:

Це що за інвертер.

Найдешевший мережевий. Просто в мене ще стоїть ватроутер. Інвертор знімає максимальну потужніть з панелей, а ватроутер має окрему розетку - те, що ви назвали "другий вихід".

До речі, в такій схемі надлишок сонця можна і на основному виході використовувати - в мене на допоміжному виході крім навантаження стоїть звичайний ватметр, і на ньому завжди видно, скільки є надлишку, в ваттах. 

Змінено користувачем n0mad
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, k-master сказав:

Основна проблема інверторів це неможливість утилізації всієї сонячної енергії. В ідеальному варіанті інвертер повинен мати 2 вихода. Перший - 220, якщо не можемо забезпечити 220, вимикаємось. Другий - напруга немає значення, але не більше ніж 220. Тоді на перший вихід можна підключити наприклад комп'ютер, а на другий бойлер на 2 кВт. Коли є кіловат, інвертер буде для комп'ютера віддавати 500 вт, а на другому виході підіймати напругу поки не буде 500 Вт. А споживач вже сам дивиться де чутливі пристрої, аде нагрів де напруга немає значення.

Ніхто не випустить такий інвертор, бо вихід з плаваючою напругою не пройде по жодних стандартах, а також це буде додатковий модуль в інверторі, який буде здорожувати виріб, але потрібен майже нікому. Простіше поставити мережевий інвертор, а ТЕН заживати від Power Diverter - coolenergyshop.com/products/cool-energy-solar-power-diverter

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.04.2023 в 22:42, newbee2020 сказал:

бачив декілька реалізацій на ютубі, начебто працює, навіть при зниженій  напрузі. тен 220в робить на постійному струмі норм. плюси мінуси практика? цікавить також, що по безпеці користування,чи є нюанси не очевидні?

Вот пример как этим занялись европейцы - www.hackster.io/stevetearle/loadmaster-xp-a-smart-pv-mppt-solar-hot-water-controller-4a813f

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22.04.2023 в 12:43, apereverzev сказав:

Вот пример как этим занялись европейцы - www.hackster.io/stevetearle/loadmaster-xp-a-smart-pv-mppt-solar-hot-water-controller-4a813f

Але ж не європейці, а всього один ентузіаст, який виклад рішення для таких де ентузіастів, бо воно відносно дороге і вимагає навиків, щоб все спаяти докупи. А також це рішення не працює зі всіма ТЕНами:

Цитата

Loadmaster can NOT be connected to just any old array and any old heater resistance without consideration of matching. this is a simple task but must be considered early before purchasing panels or heaters.

А загалом це те ж, про що я говорив раніше в цій темі:

19.04.2023 в 14:17, volomoto сказав:

Якщо вже бавитись з ардуїно, то чому не поставити один ТЕН, який буде живитись від buck конвертера, який керується ардуїно, на якому реалізовано MPPT?

Якщо хочеться подружити будь-які панелі з будь-яким ТЕНом, то потрібна така схема:

MPPT.thumb.png.8b5193f3646350013561e1a876df8378.png

Я навіть це моделював в Матлабі і воно працює дуже добре з точки зору алготитмів контролю, але реалізовувати на залізі — це для червонооких.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, volomoto сказал:

А також це рішення не працює зі всіма ТЕНами:

Тут имеется ввиду, что конкретно эти номиналы емкости конденсатора, токи транзистора расчитаны примерно на мощность 3кВт. Но если мощность сильно больше, то расчеты придется проводить заново, но при этом принцип работы не изменится. Также тен должен иметь низкое сопротивление, если массив панелей будет низковольтным. Если тэн на 220В, а панели выдают 48В, то тэн нужно менять.

 

11 часов назад, volomoto сказал:

бо воно відносно дороге

вся солнечная техника довольно дорогая, пока у нас нет рынка электроэнергии. Цена данного устройства по моим прикидкам будет порядка 300$ , если выкинуть лишнюю функциональность (блютус, контроль температуры и др.) и отдать на сборку знающему специалисту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Рассматривал варианты для себя. Увидел как минимум

  • Уход на 220 через микроинвертер www.wccsolar.net/product-page/microinversor-2000w-monofásico-plusenergy-40-55v 
  • Львовский аппарат для нагрева воды sk3000-АС
  • Постепенно пришел к варианту утилизации с основной системы - или самоделка (вариантов много - контроль напруги на акках, мониторинг мощности и степени инсоляции) или готовое cool-energy-shop.myshopify.com/products/cool-energy-solar-power-diverter?shpxid=91e0c13d-1d15-4b92-b0e3-fd8e1a8d15e3

Прикинул для себя, что вопрос нужно решать комплексно. СЕС пока на стадии проектирования 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Самусев С.Э. сказал:

или готовое cool-energy-shop.myshopify.com/products/cool-energy-solar-power-diverter?shpxid=91e0c13d-1d15-4b92-b0e3-fd8e1a8d15e3

Цены у них конечно...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, apereverzev сказав:

вся солнечная техника довольно дорогая, пока у нас нет рынка электроэнергии. Цена данного устройства по моим прикидкам будет порядка 300$ , если выкинуть лишнюю функциональность (блютус, контроль температуры и др.) и отдать на сборку знающему специалисту.

Дорога, тому із сонячних панелей треба витискати максимум. Якщо вам така ціна і якщо у вас достатньо великий бойлер, який зможе поглинути всю енегрію вашого сонячного поля, то є сенс заморочитись.

3 години тому, Самусев С.Э. сказав:

или готовое cool-energy-shop.myshopify.com/products/cool-energy-solar-power-diverter?shpxid=91e0c13d-1d15-4b92-b0e3-fd8e1a8d15e3

То саме, але дешевше в китайців - www.aliexpress.com/item/1005005336772139.html

3 години тому, Самусев С.Э. сказав:

Прикинул для себя, что вопрос нужно решать комплексно. СЕС пока на стадии проектирования

Так і важливо враховувати характер споживання електрики будинком. Наприклад в мене зараз в дений час базове споживання десь 500 Вт:

Прихований текст

image.thumb.png.e12876d2c40c11abc048fdc477c4c5ee.png

І це без роботи кондиціонерів. Коли буде літо і жара, то споживання в сонячний час зросте, відповідно є зміст сонячну енергію направити на базове споживання + охолодження, а надлишок скидати в бойлер. А тут без інвертора ніяк не обійдешся.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, n0mad сказал:

Цены у них конечно...

Та не без того. Но всегда есть альтернатива. Или мастерить - бюджет однозначно будет меньше, но нужны определенные знания и время, а надежность будет пониже. Или сразу ставить инвертер типа Деи - у него есть вход для умной нагрузки - как раз для утилизации избыточной энергии. Но Дея тоже не из дешевых. Правда если рассматривать вопрос комплексно - то почему бы и нет? Теоретически - у вас есть солнечный стринг на 4 квт, ну или будет. Вы его будете использовать с парой инвертер - аккумулятор. Зачем городить еще один изолированный стринг для того что бы греть воду? Это будет минимум 4 панели минимум на 400 вт, плюс автоматика. Условный бюджет 800$ по минимуму и основной солнечной системе от него не горячо и не холодно. В случае с Дееей вы как минимум сможете автоматически рулить ВСЕМИ ресурсами в виде одного или нескольких стрингов, сбрасывая избыток. И все ваши прямые затраты будут только на разнице цены Дея-дугой инвертер. Если система уже сформирована - то британский сумеречный гений тоже интересен (или китаец) - поскольку незначительно (при общей стоимости СЕС) удорожая дает максимальную гибкость.

Я конечно очень красиво все расписываю, но я пока теоретик. Вам возможно более верно ответят мэтры вроде Daleta - с цифрами и наработанным опытом. Я планирую использовать возможности Деи, но если меня не устроет - там есть привязка к дельте заряда акка - возможно попробую и внешний девайс

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Самусев С.Э. сказав:

Или сразу ставить инвертер типа Деи - у него есть вход для умной нагрузки - как раз для утилизации избыточной энергии.

В Deye цей вихід працює трохи не так, як би нам тут хотілось, і він по-іншому працювати не буде.

Основна проблема сонця в тому, що поки не дав навантаження, то не знаєш, яку потужність можна в даний момент зняти. Якщо нема власного споживання, батарея заряджена і виключений експорт в мережу, то інвертор не знає, який в нього потенційний надлишок сонця. Треба спочатку включити якесь навантаження, яке співмірне з потужністю інвертора, почекати коли трекер вийде на максимальну потужінсть і тільки тоді включиться Smart Load вихід, якщо сонця більше, ніж то що прописано в налаштуваннях. І получається, що спочатку треба навчитись плавати, а тоді нам налиють воду в басейн.

Smart Load в Deye має сенс там, де власне споживання вигідніше, ніж експорт в мережу. Є багато країн з нет меттерінгом, де коефіцієнт експорту менший, ніж 1. Відповідно інвертор працює в мережевому режимі і якщо потужність, яка експортується, перевищує певне значення, то вигідніше збільшити власне споживання, ніж продовжувати експортувати. Для нас це не є актуально, бо експортувати є сенс тільки при ЗТ і тоді взагалі нема чого заморочуватись із скиданням надлишків кудись, бо експортувати завжди вигідніше, ніж споживати самому.

Без експорту в мережу потрібно просто плавно збільшувати навантаження і міряти імпорт з мережі. Якщо він почав зростати, то значить більше сонця нема і треба зупинитись. Тобто потрібен трекер нульового імпортно-експортного балансу.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Самусев С.Э. сказал:

Зачем городить еще один изолированный стринг для того что бы греть воду?

вот именно, незачем.

1 час назад, Самусев С.Э. сказал:

В случае с Дееей

Там есть подводные камни - выше уже отметили. В своём варианте я всегда вижу, сколько ватт у меня в излишке. :) 

Кроме того, ставя гибридный инвертор, вы сразу попадаете на ограничение по мощности. Вы не сможете использовать нагрузку больше чем мощность инвертора. А с сетевым инвертором (даже самым слабым) можно подключать любую мощность.

1 час назад, Самусев С.Э. сказал:

И все ваши прямые затраты будут только на разнице цены Дея-дугой инвертер.


Я прикидывал разницу цен. С Deye система получается кратно дороже, и по надёжности большие вопросы - свою копеечную поделку я всегда могу заново сделать. Хотя она уже (тьфу-тьфу) несколько лет работает без проблем.

 

32 минуты назад, volomoto сказал:

Без експорту в мережу потрібно просто плавно збільшувати навантаження і міряти імпорт з мережі. Якщо він почав зростати, то значить більше сонця нема і треба зупинитись. Тобто потрібен трекер нульового імпортно-експорнього балансу.

Саме так. Це і є ватроутер. :) 

Змінено користувачем n0mad
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Друзья, я не могу прокомментировать( Рассчитываю вернутся к данному вопросу через пару месяцев. И тогда покатав решения разного рода смогу что либо ответить. У меня вообще была идея на ардуине сделать датчик инсоляции (тупой, с мелкой панелькой) и токовой петлей. Алгоритм - меряем инсоляцию (Х), меряем ток на выходе инвертора до точки включения бойлера(Y). Если х больше 50% а y меньше 20-40% контактором включаем бойлер

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Незрозуміло сенс такого використання панелей, тому що влітку не така потреба в гарячій воді як взимку. А от панелі взимку досить не ефективні в зв"язку з коротшим світовим днем та зниженою яскравістю сонця. Ставити з розрахунку на лито - взимку побачите що даремно витратили гроші. Ставити з розрахунку на зиму - куди дівати надлишки  енергії влітку?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, n0mad сказав:

Кроме того, ставя гибридный инвертор, вы сразу попадаете на ограничение по мощности. Вы не сможете использовать нагрузку больше чем мощность инвертора. А с сетевым инвертором (даже самым слабым) можно подключать любую мощность.

Не зовсім, бо мережевий гібрид, як той же Deye, дозволяє підключати частину навантаження "паралельно", як і мережевик, і тільки резервне живлення повинно йти через інвертор:

Прихований текст

image.thumb.png.0827bad941d1e1799be881d30256e2cc.png

 

Також він може керувати мережевим інвертором і мати всю потужність мережевика, коли мережі нема:

Прихований текст

image.thumb.png.cf16d2f04b6f387e1e77bd137f5d17ad.png

 

 

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...