Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Тепла підлога як основна система отоплення. У кого так відгукніться.

Александр Николаевич

Рекомендовані повідомлення

10 часов назад, Александр Николаевич сказал:

Теплу підлогу планую підключити напряму до розумного єлектро котла 

Пересчитайте, есть вероятность, что понадобится гидрострелка и второй насос.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 30.06.2023 в 10:52, volomoto сказал:

Будинок 170 кв м з мансардою. Стіни з 375 мм газоблока + 100 мм зовнішнього утеплення пінопластом. Утеплення мансарди комбіноване, але десь в еквіваленті 400-450 мм вати. Під підлогою 100 мм ЕППС, цоколь — 100-150 мм ЕППС, під відмосткою на ширину 1м ще 50 мм ЕППС. Вентиляція з рекуперяцією.

Опалення тільки ТП, яку гріє електрокотел потужністю 9 кВт. Котел працює тільки вночі і керується погодозалежним алгоритмом. За час нічного тарифу котел встигає нагріти і будинок, і воду в 300 л бойлері. Добове коливання температури в будинку десь 1-2 градуси.

Підскажіть а у вас теж термостати в кімнатах? 

Також цикаво ви рецеркуляцію робили ГВП до санузлив вид бойлера, якщо так то яку гругову чи окремо до кожного санузлу через гребинку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто в темі підскажіть про терморегулятори данфос в них датчик температури вмонтований саме в них чи його можна винести трохі далі від самого терморегулятора. Просто як я зрозумів їх роблять одразу біля вимикача світла.

Також не розумию вони пидеднуються окремо вид свитла чи можна 220 взяти від світла а кабель управлиння провести до гребинки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, Александр Николаевич сказав:

Підскажіть а у вас теж термостати в кімнатах?

Ні, в мене нема кімнатних термостатів. Точніше вони є, але виконують функції показометрів кімнатної теператури, а керуючий вихід ніде не задіяний.

Мій котел підтримує погодозалежне керування температурою теплоносія і цього в разом із правильно відбалансованими контурами ТП достатньо, щоб у всіх кімнатах підтримувалась потрібна температура.

19 хвилин тому, Александр Николаевич сказав:

Також цикаво ви рецеркуляцію робили ГВП до санузлив вид бойлера, якщо так то яку гругову чи окремо до кожного санузлу через гребинку.

В мене дві лінії рециркуляції: одно до кухні, а друга кругова, яке йде через два санвузли. Лінії сходться в одну точку і мають балансувальні крани.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1) в моїй системі датчик температури повітря вбудован в терморегулятор, датчик температури підлоги - підключається окремим кабелем. сам терморегулятор підключається кабелем, що зводится до гребінки ТП.

image.thumb.png.94e79a6ddba755cec2788ab28b8d4110.png

для датчику підлоги закладена в стіну гільза з труби. в мене, була, здається, 16, я з нею натрахався. треба більше

2) біля гребінки всі кабелі заводятся на спеціальний данфосовський комутатор, по суті, крос модуль. а він вже підключаєтся до 220, яка всередині роздається на всі терморегулятори, і на всі сервоприводи.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 30.06.2023 в 14:57, Александр Николаевич сказал:

А чому саме бойлер не прямого наргріву чому не окремо електричний і як його в літку гріє котел. Може тени в ньму.

бо з котла він гріється 18 квт за 40 хвилин, тени можна максимум поставити 6 кВт - і це буде більше 2 годин.

В літку працює як і в зиму, ніяких відмінностей.

В 30.06.2023 в 14:57, Александр Николаевич сказал:

Де розташовано регулювання рекупераціею

вентиляцією особливо не керую. в мене Вентс та система керування А21 в ній, там є modbus, він заведений в HomeAssistant, зараз трошки пробую керувати по показам датчика СО2, але це тільки спроби поки що

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є у мене один клієнт, будинок 500 кв/м. У 2006році ми йому змонтували ТП на 95% площі. Але він ще попросив радіатори. Їх там аж 76 штук :) . Він з жінкою теж любить прохолоду. Так от, після першої зими, до теперішнього часу, вони не включають ТП, користуються радіаторами, на майже кожному стоять радіотермоголовки ауратон. Вони щасливі. 

ТП по зрівнянню з радиаторами в монтажі тягне велике навантаження на бюджет. Я ні в якому разі не заперучую ТП, то як кажуть кожному своє. Я навів приклад. А ходити по підлозі можна і в капцях :)

Змінено користувачем naupv
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, naupv сказав:

Є у мене один клієнт, будинок 500 кв/м. У 2006році ми йому змонтували ТП на 95% площі. Але він ще попросив радіатори. Їх там аж 76 штук :) . Він з жінкою теж любить прохолоду. Так от, після першої зими, до теперішнього часу, вони не включають ТП, користуються радіаторами, на майже кожному стоять радіотермоголовки ауратон. Вони щасливі. 

ТП по зрівнянню з радиаторами в монтажі тягне велике навантаження на бюджет. Я ні в якому разі не заперучую ТП, то як кажуть кожному своє. Я навів приклад. А ходити по підлозі можна і в капцях :)

Чи є приклади, коли не вмикають радіатори, користуються тільки ТП? Яких випадків більше?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, BugS сказав:

Чи є приклади, коли не вмикають радіатори, користуються тільки ТП? Яких випадків більше?

Повно. В будинку є і ТП і радіатори. На ТП немає зонального регулювання, на радіаторах стоять термоголови. В хаті тепло- радіатори не працюють, холодно *доганяють* радіатори. А так як у нас тепер зими теплі, радіатори майже не працюють.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, shneider_vova сказал:

1) в моїй системі датчик температури повітря вбудован в терморегулятор, датчик температури підлоги - підключається окремим кабелем. сам терморегулятор підключається кабелем, що зводится до гребінки ТП.

image.thumb.png.94e79a6ddba755cec2788ab28b8d4110.png

для датчику підлоги закладена в стіну гільза з труби. в мене, була, здається, 16, я з нею натрахався. треба більше

2) біля гребінки всі кабелі заводятся на спеціальний данфосовський комутатор, по суті, крос модуль. а він вже підключаєтся до 220, яка всередині роздається на всі терморегулятори, і на всі сервоприводи.

 

Дякую тепер зрозумило. а окремій кабель 3*1,5 звичайний Просто по логіці терморегулятори=датчики температури, я не розумию де їх ліпше зробити над вимикачами світла. Але вони біля дверей. Тобто максимально далеко від вікон. Дачік температури повітря в них. Може їх варто розташувати десь по центру між вікнами та виходом з кімнат чи нема ніякої різниці?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Александр Николаевич сказал:

Може їх варто розташувати десь по центру між вікнами та виходом з кімнат чи нема ніякої різниці?

думаю, це взагалі непринципово. ставлять максимально далеко від прямих променів сонця, що можуть засліпити та нагріти через вікно.

Змінено користувачем shneider_vova
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, shneider_vova сказал:

думаю, це взагалі непринципово. ставлять максимально далеко від прямих променів сонця, що можуть засліпити та нагріти через вікно.

і ще якщо є місце, то краще не ставити на зовнішніх стінах, бо показники там будуть занижені зимою, особливо якщо це місце близько до кута будинку. В мене так кілька сенсорів стоїть тому говорю з власного досвіду.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 04.07.2023 в 14:16, Dmode сказал:

і ще якщо є місце, то краще не ставити на зовнішніх стінах, бо показники там будуть занижені зимою, особливо якщо це місце близько до кута будинку. В мене так кілька сенсорів стоїть тому говорю з власного досвіду.

Дякую.

Просто на перший погляд їх хочеться розмістити над вимикачами світла. Приблизно на висоти 140см. Але це в кімнатах біля дверей одразу. Хоча и далеко від вікон.

Боюсь щоб небуло показників з коридорів та холу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Або робити їх на рівні вимикачів світла даже не знаю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, Александр Николаевич сказав:

Просто на перший погляд їх хочеться розмістити над вимикачами світла. Приблизно на висоти 140см. Але це в кімнатах біля дверей одразу.

Я саме за таким принципом заклав коробки під них. Нажаль поки ще не поставив.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.07.2023 в 17:43, naupv сказал:

Повно. В будинку є і ТП і радіатори. На ТП немає зонального регулювання, на радіаторах стоять термоголови. В хаті тепло- радіатори не працюють, холодно *доганяють* радіатори. А так як у нас тепер зими теплі, радіатори майже не працюють.

Підскажіть по вартості, якщо порівнювати моетаж радіаторів чи тп, наскільки тп дорожче виходить? І на що витрачається менше квт

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Domikv сказал:

 І на що витрачається менше квт

Одинаково.

 

7 часов назад, Domikv сказал:

Підскажіть по вартості, якщо порівнювати моетаж радіаторів чи тп, наскільки тп дорожче виходить? 

ТП дороже в стравнении с радиаторами на цену утеплителя и бетонных работ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Сергей 31 сказав:

ТП дороже в стравнении с радиаторами на цену утеплителя и бетонных работ.

Радіаторне опалення не потребує утеплення підлоги та чистової стяжки? Без утеплення радіатори будуть споживати енергії більше, ніж утеплена підлога з ТП.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, BugS сказал:

Радіаторне опалення не потребує утеплення підлоги та чистової стяжки? Без утеплення радіатори будуть споживати енергії більше, ніж утеплена підлога з ТП.

Под конкретный дом со всеми его утеплениями и.т.д. сначала делается расчет теплопотерь, получаем циферки в кВт. по каждому из помещений. Затем в каждое помещение подбираем отопительный прибор: ТП, радиатор, теплые стены или потолки, электро конвектор на колесиках, одна теща дает 100 Вт/час. и.т.д.

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, Сергей 31 сказав:

Под конкретный дом со всеми его утеплениями и.т.д. сначала делается расчет теплопотерь, получаем циферки в кВт. по каждому из помещений. Затем в каждое помещение подбираем отопительный прибор: ТП, радиатор, теплые стены или потолки, электро конвектор на колесиках, одна теща дает 100 Вт/час. и.т.д.

І у вас є приклади, коли за результатами розрахунків 1 поверх не потребував утеплення і було достатньо чергової стяжки чи бетонної плити та чистової стяжки без утеплення? То мабуть був будинок на гейзері.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, BugS сказал:

І у вас є приклади, коли за результатами розрахунків 1 поверх не потребував утеплення 

Любых примеров у меня куча (фото ниже).

Понимаете, мне глубоко по...... , какой там где утеплитель. Дом холодный отопительные приборы больше и котел мощнее. Моя задача высказать заказчику рекомендации, а послушает он меня или соседа это его вопрос.                                                                                                                                                                                                                      

0-02-05-d7aa524a40fe9c1007b0212f9455f5688395aa99b6d03c50dfbe1bbe9f326189_a8762b16.jpg

0-02-05-da1b0321980e0b4dfa37e7b5aa3b83a2c545cc138be9b0534324c7897593de11_e4ae5ac5.jpg

0-02-05-e79923c24670ef3c06d010f838485f990806e75c4cada381972aa1b3fc8ed36b_1130b0d9.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, Domikv сказав:

Підскажіть по вартості, якщо порівнювати моетаж радіаторів чи тп, наскільки тп дорожче виходить? І на що витрачається менше квт

20-30% Навіть просто для себе можете по роботі порахувати. Не знаю розцінки у ваших краях. Приклад кімната 20кв/м. Там буде 20м ТП, сформулюйте ціну укладання цієї площини до стяжки (але ж і підключення і монтаж колектора не забувайте). Або там може бути один радіатор, сформулюйте ціну монтажу радіатора. Зрівняйте. Це стосується і матеріалів. ТП це комфорт, а за комфорт тре платити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...