Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вплив тривалого 100% SOС на деградацію LiFePo4

Dmode

Рекомендовані повідомлення

В даташитах на ліфери вказують що зберігати бажано на SOC близькій до 50%... 

Яким є рівень деградації ліферів які постійно стоять в системі ДБЖ або сонячного інвертора з підтримкою 100% заряду?

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Dmode сказав:

Яким є рівень деградації ліферів які постійно стоять в системі ДБЖ або сонячного інвертора з підтримкою 100% заряду?

 

пагубним

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, yur43 сказал:

пагубним

та це ясно, цікаво як це виглядає в процентах втрати ємності на рік

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, yur43 сказал:

Відсотки то таке

Яке то таке? :)

В даташитах вказують кількість циклів при якій втрачаються 20%. 

А скільки втрачається коли вона просто стоїть в системі на підтримці, можливо вона за кілька років втратить ті ж 20% або більше, це ж важливий параметр який чомусь ніде не вказаний, і не бачив щоб таке обговорювалось десь... 

4 минуты назад, yur43 сказал:

а як надує банки

А повинно?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я теж читав про значну деградацію літію, вона пропорційна часу знаходження і стану перезаряду.

Собі в сонячній станції налаштував зберігання при 60%, коли дівається світло - заряжаємо до 100%. 

Якщо Ви хочете цифри, треба до електромобільщиків читати.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, yur43 сказал:

Собі в сонячній станції налаштував зберігання при 60%, коли дівається світло - заряжаємо до 100%

Чим заряджаємо?
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось знайшов дослідження німців.

Спойлер

image.png.f64bd7bed633f220aeace41e9f259e81.png

Виходить що за 900 днів при

  • 100% SOC мінус 11% ємності.
  • 50% SOC мінус 5% ємності.
  • 0% SOC мінус 2% ємності.

image.png.3420bfb13a91da6a505413a550b2a217.png

Цікаво що опір більше виріс при 50% SOC.

image.png.5d9429e92d4a5616677c580ff66ef716.png

 

Екстраполюючи:

  • при 100% SOC +25C деградація 4.46% в рік. Тобто 20% втратяться за 4 з половиною років.
  • при 50% SOC +25C деградація 2.03% в рік. Тобто 20% втратяться вже майже за 10 років.
  • при 0% SOC +25C деградація 0.81% в рік. Тобто 20% втратяться вже майже за 25 років.

Також судячи з графіків найменьшою деградація є при температурі 0-10С і при SOC0%.

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 8
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, Dmode сказав:

Також судячи з графіків найменьшою деградація є при температурі 0-10С і при SOC25%.

 

треба геотермальне охолодження :), або зберігання в холодильнику. І ні в коєм случає не підключать ні до чого.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
  • Хаха 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А нема змісту в сонячній системі батарею постійно тримати зарядженою до 100%. Циклічність до певної глибини не пришвидшує старіння батареї, тому краще туди-сюди ганяти енергію і відповідно батарея ще й окупитись може.

В мене батарея працює в такому режмі:
image.thumb.png.3d7feed128419cac825b657e8897d5e6.png

За добу через батарею проходить десь 5-6 кВт•год, що дає 150 кВт•год в місяць:

Прихований текст

image.thumb.png.4671c818bc995f802529b240defe7d43.png

image.thumb.png.fb4e7108a28f573a41507129df6dc9b2.png

 

Для батареї в 20 кВт•год це 10 80% DoD циклів за місяць, або ж десь 100 циклів за рік. Навіть якщо батарея зможе видати всього 1000 циклів, то ресурсу вистачить на 10 років. Якщо батарея буде стояти в буфері, то також проживе десь стільки ж, тому краще її ганяти в розумних межах.

 

 

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, volomoto сказал:

А нема змісту в сонячній системі батарею постійно тримати зарядженою до 100%. Циклічність до певної глибини не пришвидшує старіння батареї, тому краще туди-сюди ганяти енергію і відповідно батарея ще й окупитись може.

На diysolar форуме тоже пришли к такому мнению, многие циклируют каждый день как в автономке так и с подключением к сети, из старых кто отписался потеря емкости незначительная в рамках 20%

@Dmodeвы же их не заряжаете до 3,65 каждый день а до 3,45 в теории это не полный разряд, ну и пока нет отключений можно понизить напряжение до 3,35-3,32 учитывая что у вас нет циклирования

Кстати ячейки у мдс подорожаши, толи ажиотаж вернулся толи распродали партию

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, mib сказав:

На diysolar форуме тоже пришли к такому мнению, многие циклируют каждый день как в автономке так и с подключением к сети, из старых кто отписался потеря емкости незначительная в рамках 20%

Та воно не могло бути по-іншому, бо я не сам це придумав, а прочитав в розумних людей :)  Правда в моєму випадку хімія Li NMC і дивлюсь в дослідження про електрокари, але там не така великм різниця з LFP.

Ще цікавий момент, що Li-ion акуми дуже добре переносять мікроцикли зі струмом менше 0.3С.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Dmode сказав:

який цикл є мікро?

0.5-1% від ємності. Тут одне з досліджень: Impact of micro-cycles on the lifetime of lithium-ion batteries_ An experimental study.pdf

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
В 07.08.2023 в 20:53, volomoto сказал:

А нема змісту в сонячній системі батарею постійно тримати зарядженою до 100%. Циклічність до певної глибини не пришвидшує старіння батареї, тому краще туди-сюди ганяти енергію і відповідно батарея ще й окупитись може.

В мене батарея працює в такому режмі:
image.thumb.png.3d7feed128419cac825b657e8897d5e6.png

За добу через батарею проходить десь 5-6 кВт•год, що дає 150 кВт•год в місяць:

  Показать контент

image.thumb.png.4671c818bc995f802529b240defe7d43.png

image.thumb.png.fb4e7108a28f573a41507129df6dc9b2.png

 

Для батареї в 20 кВт•год це 10 80% DoD циклів за місяць, або ж десь 100 циклів за рік. Навіть якщо батарея зможе видати всього 1000 циклів, то ресурсу вистачить на 10 років. Якщо батарея буде стояти в буфері, то також проживе десь стільки ж, тому краще її ганяти в розумних межах.

 

 

Чи можна таке зробити на Luxpower5000? бо в мене цілий день 100% тримає сонце, а під вечір вже саджаю АКБ до 50%(можна ж і до 15% кожень десь саджати ліфепо4?) а далі грід вмикається, або в 23.00 по розкладку до 7.00

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, vadym petrov сказав:

Чи можна таке зробити на Luxpower5000? бо в мене цілий день 100% тримає сонце, а під вечір вже саджаю АКБ до 50%(можна ж і до 15% кожень десь саджати ліфепо4?) а далі грід вмикається, або в 23.00 по розкладку до 7.00

ваші потреби мізерно малі порівняно з генерацією. Воно на зиму само поправиться, побачите генерацію 150 Вт від 5 кВт поля.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, yur43 сказал:

ваші потреби мізерно малі порівняно з генерацією. Воно на зиму само поправиться, побачите генерацію 150 Вт від 5 кВт поля.

Так, але хотілося б влітку не вшатувати АКБ 100% триманням його заряду.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А у мене таке питання, я зараз вдень при сонці працюю без мережі і болгаркою, і бетономішалкою і навіть бойлер вмикаю на 2 кВт, а чи не впливає це якось на ресурс батарейки?
Бо вона в мене на 5кВт, а панелі всього на 3,2, більше не влізло на дах.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28.09.2023 в 21:29, Фрай сказав:

А у мене таке питання, я зараз вдень при сонці працюю без мережі і болгаркою, і бетономішалкою і навіть бойлер вмикаю на 2 кВт, а чи не впливає це якось на ресурс батарейки?
Бо вона в мене на 5кВт, а панелі всього на 3,2, більше не влізло на дах.

 

Як на мене це і є правильне користування. АКБ покривають піки, які не перекривають саме в цей момент панелі. А панелі вже потім доливають.

Проблема, що це мова про сонячний день і коли нема мети витягти все до нуля з акб. Інакше треба планувати, чи треба тягти з АКБ, або краще взяти з зовнішньої мережі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чому проблема?

я таке тільки в сонячні дні практикую, у мене взагалі на літо стоїть режим панелі/мережа

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 07.08.2023 в 19:52, Dmode сказал:

Виходить що за 900 днів при

  • 100% SOC мінус 11% ємності.
  • 50% SOC мінус 5% ємності.
  • 0% SOC мінус 2% ємності.

Я свои аккумуляторы гоняю каждый день в диапазоне 20%-100%, а по исследованиям лучше выставить режим 0%-80%, так выходит?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, Kubik сказав:

Я свои аккумуляторы гоняю каждый день в диапазоне 20%-100%, а по исследованиям лучше выставить режим 0%-80%, так выходит?

краще додати ємності і ганяти 20-60%

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 минуту назад, yur43 сказал:

краще додати ємності і ганяти 20-60%

Даже нет повода для спора), но исходя из того, что имею, какой режим предпочтительней?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Kubik сказал:

Даже нет повода для спора), но исходя из того, что имею, какой режим предпочтительней?

20-80

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...