Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Прошу пораду - в виборі (камер, обладнання) для відеоспостереження за ділянкою

Toxa@

Рекомендовані повідомлення

От чо одразу нікому ))) стосовно вплине чи ні, звісно не вплине але ці дрібниці демонструють загальне відношення виробника до клієнта. Весь умовний айфон це куча дрібниць, які наче окремо одна від одної теж ні на що не впливають, доки ви не берете то в руки )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, standov сказал:

От чо одразу нікому ))) 

 

43 минуты назад, standov сказал:

Весь умовний айфон це куча дрібниць, які наче окремо одна від одної теж ні на що не впливають, доки ви не берете то в руки )

Весь умовний айфон це не купа дрібниць, а технічно піковий, топовий виріб. Процессор, камери, навіть екран до якого можуть бути питання чому не 200 Ггц)) -все це +/- топові характеристики. Діафрагма 1,75 здається). ЦЕ не дрібниці. Дрібниці це клавіша віброрежиму, за звук якої вони заплатили скількись мільйонів автору. Зверху це все загорнуто у гарний софт та секьюрність. Стабільність. Надійність, у т.ч. механічну. Тому звичайний consumer, користувач, це оцінив та плюсує гаманцем, про що свідчать обсяги продаж.
Ви як аргумент приводили зірочки Аппсторі? Ок, порівняйте кількість оцінок. Уніфай Протект =47)) Такою кількість легко маніпулювати - бо відділ маркетингу зайде поставить по оцінці і вже буде кілька десятків п'ятірок, але ок. ХікКоннект =14 300. 47 та 14 300. У 300 разів більше користувачів вибрали ХікКоннект - і зауважу - є люди, які до сих пір тримають старий хіковський iVMS, який видалений з апстору, та голоси яких ми не можемо додати. 

Тому я і кажу. Протект, особливо у нас, практично нікому не цікавий, бо 0,3% ринку це =майже нікому). Причина - на мій погляд технічно/цінова. 

43 минуты назад, standov сказал:

стосовно вплине чи ні, звісно не вплине але ці дрібниці демонструють загальне відношення виробника до клієнта.

Так - це дрібницка, яка дійсно нічого не змінює.  Здаєтесь я пару сторінок тому про це казав, але всі ж вперлились у двофакторну аутетифікацію та дай мені можливість скидати паролі самому. 
Але про протект. А якщо немає НВР, що тоді? Наприклад пишеться на NAS. Сінелоджі вміє писати та заливати бекапи на камери? А якщо без НАС а на якись сервак з любою VMS?) Ну і все одно - щоб скинути пароль ми ж ліземо на стовп, демонтаж/монтаж?) Мені здається набрати імпортера простіше) 
А загальне відношення УНІФАЙ я бачу у деактивації у застосунку без згоди власника своїх же проданих пристроїв...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну по перше в уніфвє є теж стандалон режим, коли не треба нар, там вебморда камери і наче як rtsp потік (стосовно потоку не впевнений). А по друге будь який контролер юніфай окрім бездискових є нвр. Тобто от в мене він фактично безкоштовний 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, uafisher сказал:

Коли ви кажете про диктатуру - то диктатура ЧОГО?? Вам щось нав'язують? Та ні - не купляйте і все. Або купіть краще. Хтось каже Хік поганий у плані скидання паролю? А хто з відомих та якісних виробників має кращий варіант скидання- покажіть конкретно. 

Питання риторичне, можете не відповідати, мені цей аспект не цікавий, як і юзабіліті у якості визначального критерію - бо варіантів не багато. У мене море людей, навіть далеких від ІТ, яким не доставляє проблем опанувати Хіковський застосунок. 

Хік до всіх його ідіотських новацій. Було нормальне обладнання, а з якогось моменту почались коні

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, unreal1975 сказал:

Хік до всіх його ідіотських новацій. Було нормальне обладнання, а з якогось моменту почались коні

 

Маловато аргументації) Ходимо по колу. Хто кращий? От не загально Хік коні, а кокретно- у цю ціну хто кращий? Я розумію взагалі є кращі - але питання ізначально було - за свою ціну... Дахуа?)))) Починаю сміятися..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, standov сказал:

Ну по перше в уніфвє є теж стандалон режим, коли не треба нар, там вебморда камери і наче як rtsp потік (стосовно потоку не впевнений). А по друге будь який контролер юніфай окрім бездискових є нвр. Тобто от в мене він фактично безкоштовний 

Процедура скидання на ваших камерах така: драбина-стовп-викрутка. На морозі) Вам здається це легше ніж відправити мейл чи зробити дзвінок? Тут я безсилий)
Далі, "безкоштовні" клауд кеї як нвр. Це зараз серйозно? 
Їх є аж 2 моделі: КлаудКей ген2+ приблизно 220$ і 1Тб місця та Ентерпрайс за 5 000$ та 0.25 Гб... Ви реально розглядаєте їх як заміну повноцінних НВР?))) Навіть якщо їх будуть дарувати?

Ви часом не намагаєтесь знайти самі для себе обґрунтування не марності вашої покупки? Бо на всі мінуси ви сміливо кажете зато юзер френдлі та є бекап)
Вам подобається та влаштовує? Реально - я за. Я не фанат Хіка, я можу встановити хоть Хік хоть Протект, але я оцінію всебічно та маю реальний досвід, дегустував багато чого). Здається загалом Протект не для наших умов, мабуть зручний, але мало функціональний, без супер якості, проте задорогий. 
Пам'ятаєте -0,3% його доля.
Моє ІМХО, я все, без образ!🤝

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, uafisher сказал:

Далі, "безкоштовні" клауд кеї як нвр. Це зараз серйозно? 
Їх є аж 2 моделі: КлаудКей ген2+ приблизно 220$ і 1Тб місця та Ентерпрайс за 5 000$ та 0.25 Гб... Ви реально розглядаєте їх як заміну повноцінних НВР?))) Навіть якщо їх будуть дарувати?

ще раз, клаудкей ген2 (а також дримешин про/e2) це юнифай контролери (а обидва дрім-мешини ще і досить потужні роутери/свічі+пое) в яких на борту е протект.
Тобто
Кейс №1(мій) - коли є вайфай/лан який ВЖЕ працює на клаудкей від убікуті то протект ви отримуєте на щару (натурально галочку в налаштуваннях "хочу протект").
Кейс №2 - в вас нічого немає, ви за 400-500 баксів купуєте дріммешин e2 і отримаєте в коробці лан, 10гб, 2.5г ван роутер, пое-світч, контролер, протект. Тобто фактично ви або потужний роутер отримуєте "в подарунок", або протект, або пое-світч, залежить від того з якого боку на то дивитися.


стосовно місця - 1тб це то  шо йже в комплекті, мало - поставьте 12тб диск, там диск замінний юзером прямо з морди, ви про шо?) 

Тобо "для мене" вартість протект-нвр була таки зеро, на 1тб диск може колись і поміняю, або не, на моїх камерах це 4 дні 24/7 запису, під домашні задачи поки вистачає, але помяніти диск то навіть зі стойки скручувати не треба - трей щвидкої заміни.

Яка доля і шо то взагалі не питання, люди голосують грошима це нормально.
Знову таки, якщо здалося шо когось за ощсь агітую то це не так, бо як мінімум агітувати за щось шо не має в Україні офіційного сервісу це тупо, це просто мої ремарки відносно того "як буває ще", бо це форум про потриндеть)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

В 02.11.2023 в 16:29, standov сказал:

 будь який контролер юніфай окрім бездискових є нвр.

В 03.11.2023 в 13:05, standov сказал:

ще раз, клаудкей ген2 (а також дримешин про/e2) це юнифай контролери (а обидва дрім-мешини ще і досить потужні роутери/свічі+пое) в яких на борту е протект.

По перше ви чітко викладайте свої думки. Спочатку кажете контролер, потім інші девайси. Дискових контролерів унбт є 2, як я і казав. Подивіться самі, що називає контролером виробник, скрін знизу. Я ставив різні клаудкеї, дрім машин, дрім роутер, ЮСГ і я розумію що таке контролер УБНТ. Дрім машини не є контролер, а є алл ін ван -або 2в1 або 3в1: роутер, контролер та точка доступу (варіант). Звучить круто, але треба пояснювати різницю між роутером та контролером? Роутер на об'єкті як правило або вже є і він не такий (не УБНТ), або цілком можливо що не буде такий. Я сам не рідко ставлю на об'єкти роутер Мікротік+уніфай вайфай+контролер убнт. НЕ ТРЕБА другий роутер, ніхто не буде купляти тільки ради цього дрім машин.

Тобто я можу в любу локальну мережу встановити контролер убнт, але далеко не в любу мережу роутер убнт з контролером на борту). Короче багато "але" має скластися, продукт не універсальний і специфічний, хоч теж має право на життя, наприклад ваш випадок.

В 03.11.2023 в 13:05, standov сказал:

Кейс №2 - в вас нічого немає, ви за 400-500 баксів купуєте дріммешин e2 і отримаєте в коробці лан, 10гб, 2.5г ван роутер, пое-світч, контролер, протект. Тобто фактично ви або потужний роутер отримуєте "в подарунок", або протект, або пое-світч, залежить від того з якого боку на то дивитися.

Порт 10 гігабіт для дому та навіть офісу - це серйозна підстава для купівлі))) Розумієте - ми ж обговорюємо не залізо убнт для мережи, ми обговорюємо системи відеоспостереження. Тому навіть якщо є порт для підключення відсутніх 10 гігабіт - це мало що змінить у виборі автора теми). Мені подобається убнт для домашньої мережи вайфай, за свою ціну класно. Да не рідко і у офіси теж. Звісно це не Рукус, але точно не погано, хоч є багато своїх тарганів, про які мабуть мало хто знає з побутових користувачів. Але якщо повернутись до відеонагляду - ви юзали колись керовані РОЕ Зіксель які ідуть під відеоспостереження? Я вам скажу уніфай так ще не може... Ще і 5 (!) років гарантії у Зіксель. Але юзабіліті і не пахне, хоча клієнту воно там і не треба а я не заплачу, і це якщо не підкинути на Небула Клауд).

В 03.11.2023 в 13:05, standov сказал:

стосовно місця - 1тб це то  шо йже в комплекті, мало - поставьте 12тб диск, там диск замінний юзером прямо з морди, ви про шо?) 

Це про Ген2+? Покажите конкретну модель професійного диска для відеоспостереження, який можно встановити у цей контролер?))) Ті, що всі нормальні та обізнані люди ставлять в нормальні (звичайні) НВР любого бренду. Натякаю - зверніть увагу на форм фактор, він різний)))

В 03.11.2023 в 13:05, standov сказал:

на моїх камерах це 4 дні 24/7 запису

Вмієте зацікавити! Зрозуміла мала глибина архіву (проблема старого кодеку на камерах), але чому постійний запис? Якусь специфічну задачу вирішуєте? І ваша система вміє аналіз/запис по об'єктах людина/авто? Я чомусь вважав що так. 

В 03.11.2023 в 13:05, standov сказал:

бо це форум про потриндеть)

Здається нас скоро забанять)

Снимок экрана 2023-11-05 023916.png

Змінено користувачем uafisher
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, uafisher сказав:

Вмієте зацікавити! Зрозуміла мала глибина архіву (проблема старого кодеку на камерах), але чому постійний запис? Якусь специфічну задачу вирішуєте? І ваша система вміє аналіз/запис по об'єктах людина/авто? Я чомусь вважав що так. 

 

Так наявність детекторів ніяк не відміняє постійний запис, бо для того щоб мати відео за 30 секунд до події треба писати постійно, просто потім так само постійно видаляти чи перезаписувати. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, uafisher сказал:

Вмієте зацікавити! Зрозуміла мала глибина архіву (проблема старого кодеку на камерах), але чому постійний запис? Якусь специфічну задачу вирішуєте? І ваша система вміє аналіз/запис по об'єктах людина/авто? Я чомусь вважав що так

Бо мені так зручно) може все або по евентах,  У юніфая дуже зручна фіча в апі - навігація по часу швидка (я хз як це пояснити) і це найкраще працює при постійному записі - виглядає як швидка перемотка і на евентах воно вібрує. Дуже зручно шось шукати "в контексті"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, k-master сказал:

 

Так наявність детекторів ніяк не відміняє постійний запис, бо для того щоб мати відео за 30 секунд до події треба писати постійно, просто потім так само постійно видаляти чи перезаписувати. 

Ну не зовсім, там детект йде на камерах і сама камера вирішує коли їй шо передавати, коли активується запис по евентах то стрім йде теж кусками але мені зручніше писати все

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, uafisher сказал:

Це про Ген2+? Покажите конкретну модель професійного диска для відеоспостереження, який можно встановити у цей контролер?))) Ті, що всі нормальні та обізнані люди ставлять в нормальні (звичайні) НВР любого бренду. Натякаю - зверніть увагу на форм фактор, він різний)))

Мова про дріммешин, там 3.5.

 

В ген2 там 2 5, ємність звісно інша, штатний був якийсь сігейт, я міняв на wd 1т без черепичної (вже не пам'ятаю модель) бо сігейтовський хоук якось жаба задавила))

Screenshot_20231105-111209.png

"Звичайний" дріммешин про з тим самим диском, трохи дешевше але без пое-свіча

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ще ж unvr на 4 диска та unvr pro на 7. Але то чисті nvr, які вже не "безкоштовні") але недорогі . 300 баксів за 4дискову модель

 

Screenshot_20231105-111634.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, standov сказал:

міняв на wd 1т без черепичної (вже не пам'ятаю модель) бо сігейтовський хоук якось жаба задавила

Прогнав, 500 стоїть звідкись вийнятий) то я міняв в стораджі а зі сторвджц диск вимкнув в клаудкей. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, standov сказав:

Ну не зовсім, там детект йде на камерах і сама камера вирішує коли їй шо передавати, коли активується запис по евентах то стрім йде теж кусками але мені зручніше писати все

Нема значення де запис активується, щоб мати запис як хтось підходив до будинку, а не починати коли він вже підійшов писати треба постійно. Якщо це буде робити камера то досить незручно буде постійно лазити картки міняти, бо вони довго не живуть коли на них пишуть

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, k-master сказал:

Нема значення де запис активується, щоб мати запис як хтось підходив до будинку, а не починати коли він вже підійшов писати треба постійно. Якщо це буде робити камера то досить незручно буде постійно лазити картки міняти, бо вони довго не живуть коли на них пишуть

Ви не зрозуміли.

Є два варіанти писати по руху(евенти)

1. Камера дає весь стрім на нвр а він вже сам детектить та щось пише що не. В цьому випадку поток однаковий але економія диску

2. Камерав ирішує чи давати поток на нвр у випадку налаштувань типу запису. Тому якщо увімкнути запис лише евентів (+- час до/після) то стрім між камерами та нвр впаде радикально

у юніф протекта другий варіант. Єдине що тут нюанс в тому що якщо в когось відкрита апа або вебморда то звісно стрім буде повний бо live view працює незалежно від налаштувань запису.

ще цей режим добре проглядається в поколіннях камер, бо старі g3 детектять лише рух а g4 вже детектять об'єкти (машина, людина + пересікання периметру) і відповідно в залежності від покоління камери доступні різні налаштування запису евентів. 

Більш того, до протекта в часи unifi video ці самі камери взагалі не "вміли" писати постійно. Тобто звичайно це була "фіча" unifi video але згодом вони прийшли до концепції писати все але просто зручної навігації всередині стрімко, в камери ті самі 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, k-master сказал:

Так наявність детекторів ніяк не відміняє постійний запис, бо для того щоб мати відео за 30 секунд до події треба писати постійно, просто потім так само постійно видаляти чи перезаписувати. 

11 часов назад, k-master сказал:

Нема значення де запис активується, щоб мати запис як хтось підходив до будинку, а не починати коли він вже підійшов писати треба постійно. Якщо це буде робити камера то досить незручно буде постійно лазити картки міняти, бо вони довго не живуть коли на них пишуть

Алгоритм роботи пред та пост запису НІЯК не пов'язаний з режимом запису ПОСТІЙНО. Тобто з розкладом. Якщо ж ви про те, що камера постійно віддає потік - то я розумію, питання було в іншому. 

14 часов назад, standov сказал:

Ну не зовсім, там детект йде на камерах і сама камера вирішує коли їй шо передавати, коли активується запис по евентах то стрім йде теж кусками але мені зручніше писати все

11 часов назад, standov сказал:

Ви не зрозуміли.

Є два варіанти писати по руху(евенти)

1. Камера дає весь стрім на нвр а він вже сам детектить та щось пише що не. В цьому випадку поток однаковий але економія диску

2. Камерав ирішує чи давати поток на нвр у випадку налаштувань типу запису. Тому якщо увімкнути запис лише евентів (+- час до/після) то стрім між камерами та нвр впаде радикально

у юніф протекта другий варіант.

14 часов назад, standov сказал:

я міняв на wd 1т без черепичної (вже не пам'ятаю модель) бо сігейтовський хоук якось жаба задавила))

У нашому випадку (камера+НВР) завжди буде повний трафік з камери. І неважливо чи відбувається у цей час подія. І цей трафік буде як мінімум "кешироваться" на ХДД. Всі мультіки з камер були диском отримані, записані. Потім -затерти, якщо немає відповідної події, або розклад запису не 24/7. До речі це одна з причин брать правильний диск, а не любий, і не слухати жабу, бо диск працює 24/7-навіть якщо ми побачимо що записів нуль-пам'ятаємо -нам їх просто не залишили, з'їли без нас)

11 часов назад, standov сказал:

...
у юніф протекта другий варіант. ...
ще цей режим добре проглядається в поколіннях камер, бо старі g3 детектять лише рух а g4 вже детектять об'єкти (машина, людина + пересікання периметру) і відповідно в залежності від покоління камери доступні різні налаштування запису евентів. 

Жодним чином вміння порівнювати картинку у кадрі з цифровими паттернами із бібліотеки (детекция об'єктів людина та авто) вищезгаданий принцип не змінює. На якій із сторін проходить таке порівняння також неважливо. Поток іде.

14 часов назад, standov сказал:

Мова про дріммешин, там 3.5.

Не, ну так не серйозно) Бо мова йшла про Ген2+:

В 03.11.2023 в 13:05, standov сказал:

стосовно місця - 1тб це то  шо йже в комплекті, мало - поставьте 12тб диск, там диск замінний юзером прямо з морди, ви про шо?) 

Оскільки тільки у ньому 1Тб на борту, всі інші мають слот(и) але БЕЗ ХДД взагалі. Я помиляюсь? Ви перекручуєте чи плутаєте? Ген2+ вміє тільки ХДД фактором 2,5, а не нормальні 3,5. І ні WD, ні Сігейт не роблять діски для відео на 2,5 - тільки 3,5. І це проблема. Чому виробник має таке "ставлення до клієнта" і не поставив сюди норм 3,5 - питання не до мене, можливо він сам не розглядає Ген2+ як заміну звичайного НВР. Чи спонукає все ж купити ще дороще? Якщо ще згадати, чому зникли Клауд кеї 1 та навіть 2...

14 часов назад, standov сказал:

Бо мені так зручно) може все або по евентах,  У юніфая дуже зручна фіча в апі - навігація по часу швидка (я хз як це пояснити) і це найкраще працює при постійному записі - виглядає як швидка перемотка і на евентах воно вібрує. Дуже зручно шось шукати "в контексті"

Ви точно не продаєте убнт?)
Лазати по стовпам знімати камери замість звонка у техпідтримку це тіпа зручно -ок, проїхали. Щоб зручно відшукувати події маємо писати все підряд 24/7? 
Зазвичай пишуть 24/7 на критично важливих точках (і коли місця на ХДД огогого, а не на 4 доби), та/або коли детекция подій працює погано. Щоб не пропустити потрібні моменти. Но коли увесь світ намагається мінімізувати трафік і писати меньше мусора казати що саме запис 24/7 допомагає мати краще юзабіліті і це не проблема... А Хік це отстой, хоча там щоб знайти подію достатньо просто пальцем їздити по тайм бару внизу екрана??
Ми ходимо по колу. Не бачу сенсу. Успіхів!

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шо таке диск до відеозапису?

Диск без черепичної технології(SMR) знаю, для відеозапису не знаю) чи ви про наліпку маркетингову? Без SMR 2.5 сучасні є, мало але є.

Стосовно продаю, то звичайно не - я простий "інженер і користувач", про 24/7 логіку не зрозумів, ще раз це "опція" це не єдиний режим роботи, я не хочу спускатися до рівня дискусії коли буде потреба фотати інтерфейс, просто повірте як джентельмен-джкнткльмену )).

Про поток 24/7 аналогічно, я бачу по контролеру що він радикально падає при включенні запису по евентам, і повертається коли я вулючаю лайвіью в апі. Є якесь інше пояснення такому?

Про диск в Кей взагалі не зрозумів. Давайте ще раз - в мене була мережа вайфай юніфай декілька років (і є зараз) - 2 точки, свіч poe 8-150, свіч 24, роутер usg, кей2плюс контролер. Коли у мене з машини під домом вночі злили соляру і стала потреба поставити камеру - я просто купив одну камеру g3 bullet !"без нічого додаткового"!, повісив і всьо, отримав повноцінний відеонагляд з усіма фішками, жодного нвра чи диска я не купляв (про це я і пишу "безплатно" нвр). Що тут вже не так?) Згодом я докупив ще 1 камерц, і знову нічого не докупляв. Потім прийшли москалі збили ці дві камери лопатою + сталося щось дивне - в мене полетів пое-світч і посипався диск на кее. Світч відремонтували, диск я купляти не став а витяг з сервера 500(диск старий тоді ще smr не існувало) а в сервер купив двушку теж без smr(який нажаль не знайшов в почті) Також камери поміняв і додав третю. Все ще нвра "справжнього" в мене нема)

Так, в планах міграція на дріммешин се (цим планам вже роки три))), бо мій роутер usg якому 10 років майже якось "застарів") чи буду я туди переводити камери і продавати Кей+ чи залишу Кей+ лише під камери я ще не вирішив і буду рішати вже по факту, якщо це колись настане

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, standov сказал:

Шо таке диск до відеозапису?

От обычного отличается в основном «механикой» способной выдерживать непрерывную работу в режиме 24/7 и способны выдержать резкие перепады напряжения.

Мои новые обычные и через пару лет оставались рабочие, но стали «тарабанить», заменил на Пурпуры, до сих пор тихие.

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 минут назад, Фрай сказал:

От обычного отличается в основном «механикой» способной выдерживать непрерывную работу в режиме 24/7 и способны выдержать резкие перепады напряжения.

це легенда від маркетологів, відрізняються лише прошивкою (в першу чергу алгоритм обробки черги) та розміром впаяного буферу бо гермокамера в всіх виробників йде однієї конструкції на покоління/клас (зараз ще є модифікація по пластинам smr|cmr). Тобто різниця є але не механічна і у випадку консьюмерського використання, коли в вас камер умовно 5, то має значення лише відсутність smr, який на потоковому записі "зітре" механіку швидко. А раніше і smr не було.

Я професійно займаюся розробкою/супортом двох петабайтних++ публічних стораджів, трошки я досвід роботи з ящиками дисків

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, standov сказал:

Я професійно займаюся розробкою/супортом двох петабайтних++ публічних стораджів, трошки я досвід роботи з ящиками дисків

А я ні, всього лише пересічний навіть не юзер, але давній користувач і коли у новому двр пішов підозрілий шум мене запитали, які диски і одразу дали пораду.

Пошукав відповідь на свої сумніви і знайшов лише підтвердження, тому за що купив за те і продаю. )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Фрай сказал:

у новому двр пішов підозрілий шум мене запитали

нажаль маркетологи зараз взагалі ухі обжерлися, я коли шукав 2.5 без smr то виявив що якщо сігейт ще свої диски "для відеонагляду" тримає подалі від smr (як мінімум рік тому) то wd вже лінійку 50% на 50% розбавило бо людям треба терабайти за дешево, тобто навіть купуючи диск начебто під камери можна зараз легко купити диск який буде під того не пристосований на фізичному рівні, мабуть розрахунок на те що людина яка тим займається професійно та знає і так, а в домашніх системах на пару камер якось воно поживе. Вони то якось намагаються алгоритмами та буферами витягувати але фізика є фізика. Ми, коли то вся штука почалася, спробували на зуб, бо хто-ж не хоче за ті самі гроші в 2 рази більше диск - закінчилось тим що якщо звичайні диски міняли десь 2-3 штуки в тиждень то з smr поміняли за один тиждень 11! штук, більше в то не гралися.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.11.2023 в 08:49, standov сказал:

Про поток 24/7 аналогічно, я бачу по контролеру що він радикально падає при включенні запису по евентам, і повертається коли я вулючаю лайвіью в апі. Є якесь інше пояснення такому?

Можу спробувати). Хоча не спеціаліст по Протекту. Також поставлю запитання.
1. По дефолту на Протекті кодування VBR, а не CBR. Тобто ці 10 мбитс це макс бітрейт, НЕ постійний. В середньому бітрейт буде меньшим. Який саме залежить від налаштувань а також від динаміки у сцені. Зміна у кадрі (рух/подія) піднімає бітрейт, евентів немає -бітрейт падає. ЯК саме реализовано це у протекті - я не знаю, може при постійному записі він зменшує ай фрем інтервал (=збільшення трафіку) та/або додатково збільшує бітрейт - их вайс нихт.
2. По якому порту зростає трафік-камера чи НВР? Камера підключена на НВР. Бігає трафік. Далі запускаете лай вью. Можливо апі Протекта іде коротким шляхом і стукається безпосередньо на камеру, повз НВР. Якщо лайвью буде віддавати камера=збільшення трафіку з камери, бо з'являється ще один одночасий канал. До речі здатність камери одночасно вести гру на кількох шахових дошках (кількість підключень, не потоків, бо одна камера може видавати 3 потока майже стандарт мабуть зараз) не вказується у даташітах, але вона є, і різна в залежності від камери. Зазвичай на бюджетних це 2-3.

Короч, моє розуміння. Може Протект це робить якось незвичайно, але зазвичай, типовий сценарій камера-нвр-налаштування евенти з пред/пост записом (наприклад 10 сек до та після події) реалізується так. Камера віддає поток 24/7, ставлючи певний маркер при настанні події. Мультики НВР заносить в память- кешує на диск-подія відсутня=видалення/перезапис, є подія - предзапис залишається +пишеться сама подія + пост запис. Якщо евенти робить не камера, а НВР - майже аналогічно.

3. Зараз два питання. Якщо камера генерує трафік тільки у момент початку події, тобто немає події=немає трафіку - яким чином з'являється відеоряд пред запису? "Є якесь пояснення такому?"
Друге питання. Є немало айпі камер з аналоговим виходом відео/аудіо. Згодні там трансляція іде 24/7 у любому випадку? Тоді вважаєте хтось буде заморочуватись та ускладнювати собі завдання, розділяти, аналоговий трафік віддавати окремо, а цифру по запиту?))

Про що таке диск для відеонагляду.

В 06.11.2023 в 14:53, standov сказал:

це легенда від маркетологів, відрізняються лише прошивкою (в першу чергу алгоритм обробки черги) та розміром впаяного буферу бо гермокамера в всіх виробників йде однієї конструкції на покоління/клас (зараз ще є модифікація по пластинам smr|cmr). Тобто різниця є але не механічна і у випадку консьюмерського використання, коли в вас камер умовно 5, то має значення лише відсутність smr, який на потоковому записі "зітре" механіку швидко.

В 06.11.2023 в 14:53, standov сказал:

Я професійно займаюся розробкою/супортом двох петабайтних++ публічних стораджів, трошки я досвід роботи з ящиками дисків

Не, ну так не чесно) Бо я точно не займаюсь розробкою, виробництвом хдд, створенням забезпечення для них, чи хоча б його модифікацією) Тому мені нічим тут похвалитись і проти такого авторитету мені важко, але я спробую.
Тому, звісно, якщо ви скажите, що зробили реінжиніринг, прочитали код та у реальності все не так як каже виробник - я запитаю чому ви не збагатіли звернувшись до суду та вигравши його, бо виробники хдд тоді брешуть, оскільки заявляють що відмінності є. Я не знаю як правильно називаються ці технології, тому своїми словами, пробачайте:

1.Більшість часу СОХО (смолл офис хаус) диск працює паритетно читання+запис. До 90-99% відсотків диску під відеонагляд (ВН)- запис. Тому алгоритми диску ВН заточені под приоритет запису. Якщо диск ВН не вспіває, то запит на читання встає в чергу, надається пріоритет запису. СОХО диск буде намагатись обробити всі запиті, інфа може бути не записана. Аналогічна ситуація інколи буває при перегляді лайвью з нвру на моніторі, коли не витягує і зображення може завмирати - але на запису буде все ідеально.
2.Self Skan-знаходження помилки при тестуванні, СОХО диск буде намагатись виправити помилку, якщо спроба невдала=повтор спроби, повтор, повтор, повтор-кількість різна але суть...=аборт операції. Запис не відбудеться. Катастрофа. У мене було один з ХДД у ПК підвішував комп намертво, доки шлейф не відкинеш. Прошивка ХДД для ВН продовжить запис у такій ситуації.
Вони намагаються через оце все досягнути макс успішного запису, за рахунок пріоритету часу передачі над цілісність, підтримка команд АТА-7, 8, впевнений ви знаєте, що  втрата Х байт для відео не буде великою проблемою, ніж при передачі даних в інших умовах. 
3.Наявність VR датчиків, датчиків вібрації. Головка бігає, вібрує. 1 диск ок, а коли є сусіди -2 диска, 4, 8, +кулери...-вібрація зростає, це погано, самі розумієте, проблеми сервоприводом, проблеми с записом. Зчитуючи дані з VR прошивка змінює режим роботи блоку головок задля гасіння вібрації, її компенсації. Мені здається це аналог активного шумодаву-работа на противофазі. Плюс отой мікроактуатор якось там чи бистріше переміщається чи що, мабуть для дисків під датацентри ця опція також є і актуальна, але СОХО не потребує такої функції, часто відсутні датчики взагалі. 
4. Енегоспоживання меньше. Відповідно меньше тепла=довше життя. 
5. Грин, Еко режим і т.п. в СОХО офісах, сон -у ВН парковка головки заборонена, диск не засинає. 
6. Заявляються більший середній час наработки на відмову (MTBF), вищий ліміт річної нагрузки (наприклад СОХО 55 Тб,  ВН того ж виробника від 180 до 550Тб)- у мене мабуть і у вас можливості перевірити немає, хоча десь була статистика великих дата центрів по ХДД, не буду шукати-але тут я мабуть довіряю - бо виробники цю інфу публікують за кордоном, а там за слова треба відповідати, а мова про Сігейт, WD-це компанії зі статусом.  Гарнтія 3-5 років, замість штатних 1-2.
7.Підтримка мультіпоточності відео - до 100+каналів одночасно. Підтримка мультікешированія. До речі, якщо не помиляюсь, вони навіть ці ігри з буфером роблять не тільки для збереження всіх кадрів з усіх потоків, а і для мінімізації кількості операцій запису, щоб диск протягнув побільше.
8.Можу сказати про переважне використання CMR замість SMR у ВН дисках, але там буде зауваження.

Взагалі, наскільки знаю, запис значно складніша процедура, ніж читання. Там і магнітне поле сильніше треба і т.і. Тому, мабуть, ВН диски мають робити більш якісними апріорі. Моя думка -можуть відрізнятись навіть дрібні компоненти, наприклад SV була така лінійка у Сігейт для ВН -вони використовували гідродінамічний підшипник, замість звичайного.  Дрібниця, але якщо їх багато?

В 06.11.2023 в 22:27, standov сказал:

нажаль маркетологи зараз взагалі ухі обжерлися, я коли шукав 2.5 без smr то виявив що якщо сігейт ще свої диски "для відеонагляду" тримає подалі від smr (як мінімум рік тому) то wd вже лінійку 50% на 50% розбавило бо людям треба терабайти за дешево, тобто навіть купуючи диск начебто під камери можна зараз легко купити диск який буде під того не пристосований на фізичному рівні, ... а в домашніх системах на пару камер якось воно поживе. ...якщо звичайні диски міняли десь 2-3 штуки в тиждень то з smr поміняли за один тиждень 11! штук, більше в то не гралися.

Слухайте то ви самі визнаєте, що є диски, які не пристосовані для ВН на фізичному рівні). Тільки, моя думка, різниця не обмежується СМР/ЦМР. Ну і, FYI, Сігейт вже точно більше року має SMR "випадки" навіть з дисками для ВН. Наприклад  ST4000VX016-CMR, ST4000VX013-SMR. З чим погоджуюсь - що наприклад можливо ВСЯ його нова лінійка Баракуда це SMR. І це точно не гарний вибір для ВН і точно хтось його купляє і ставить, бо "це все маркетинг".

В 06.11.2023 в 14:53, standov сказал:

відрізняються лише прошивкою ... та розміром впаяного буферу бо гермокамера в всіх виробників йде однієї конструкції на покоління/клас (зараз ще є модифікація по пластинам smr|cmr). Тобто різниця є але не механічна ...


Я професійно займаюся розробкою/супортом двох петабайтних++ публічних стораджів, трошки я досвід роботи з ящиками дисків

Механічні відмінності можуть бути у рамках ОДНОГО виробника і в ОДНІЙ лінійці. І якщо, окрім ЦМР/СМР, ви згадали ще камеру - то і камери можуть бути різні і в рамках однієї серії. Мій любімчік Сігейт, диски для ВН, Ai серія-усі CMR, але берем два диска 10Тб: ST1000VE0008 та ST1000VE001-у першому камера з гелієм у другому звичайне повітря. 8ка на повітрі. І я не знаю що реально краще у перспективі і яка вірогідність розгерметизації та втрати гелію- але КАМЕРИ РІЗНІ. І не треба що просто різне наповнення - камери різні, наповнення різне, відповідно різна відстань між головкою та пластиною-що важливо і є палкою о двух кінцях.

Короч для мене різниця СОХО/ВН диск є і апаратна і-що не менш важливо - програмна.
Пригадайте - золото від свинцю відрізняється лише кількома протонами та нейтронами - але наскільки важлива ця різниця. 
Власний і чужий експіріенс показує скільки живуть норм диски ВН, на відміну від звичайних. Але я стільки буков витратив на цей діспут.. Вже не цікаво переконувати один іншого, втрачаю задоволення) Тому я точно все, удачі!)

Змінено користувачем uafisher
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так я-ж наче написав про різні покоління/клас, наведені вами диски це два різних покоління, одне до 8 було, інше після 8 гклієві. Софотово теж різні між серіями то.я теж писав. В того самого сігейта є на око десяток актуальних "лінійок" але в нього є ще такий цікавий публічний документ(до честі сігейта, бо і інших ентузіастм сами доводиться ту інфу збирати) - як розбивка по лінійками на cmr та smr, там натурально якщо подивитися то в середині лінійок деяких є обидва іаріанти. І це на даний час найважливіша градація у випадку потокового запису консьюмерського рівня. Бо наявність гелію не впливає на алгоритм роботи сервоариводу (ну зазори і алгоритми паркування і розгону є різниця але для потокового запису вони не принципові). А от то що на потоковому записі smr диск вимушений *постійно* сканувати поверхню для перезапису "нижнього" слою самим драматичним чином впливає на то як довго цвя дичина зможе відбуватися. Вже не кажучи про то що і рази падає швидкість запису потокового, але для консьюмерського то вже не дуже принципово

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

www.seagate.com/gb/en/products/cmr-smr-list/

Якщо ви візьмете умовну баракуду про та повітряний скайхоук то гкрмокамера буде однакова, так само як і звичайної баракуди та скайхоук лайт. Різниця буде лише софтова та по платі (фактично буфер). Про ще я вище і писав. Гелій да там камера буде трошки іншою, але наявність гелію на механічні характеристики майже не впливає доки ви не будете диск вібрувати )))

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...