Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

З чого робити каркас грядок

vovapk

Рекомендовані повідомлення

Хочу зробити грядки на відкритій території, але вище рівня землі. В основному бачив таке з дерева. Але якщо правильно розумію, то звичайні дошки відносно швидко прогниють. А тераса дошка доволі не дешева.

Прошу поради у виборі матеріалу для побудови каркасу грядок.

Також, цікаво хто на скільки підіймає грядки над землею, і чи варто їх розділяти всередині на секції.

Я планую робити в розмірах 1,2х11 метрів, от хочу визначитися з оптимальною висотою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только завершил демонтаж своих высоких грядок. Доска сосна, пропитывал ХМББ, заморачивался делал ванну с кипятильником. Как состав нагревался стопку досок туда укладывал и на день оставлял пропитываться. Делал две пропитки, после сушки во время сборки окраска ПФ115, также в два слоя. Все эти танцы привели к тому что сгнило почти через 10 лет, при постоянном поливе. Сосед пошел другим путем - на сварном основании строительные корыта. Площади у нас сопоставимые были, затраты приблизительно одинаковые (я считаю и трудозатраты), но у него за 7 лет треснуло только одно корыто). Если еще раз буду возится с грядками - никакого дерева. Или прямой шифер на металлокаркасе или корыта на подставках. Поднимал на такую же, как у вас высоту.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, vovapk сказав:

Я планую робити в розмірах 1,2х11 метрів, от хочу визначитися з оптимальною висотою.

IMHO - 1.2 це забагато, а висота залежатиме від того, що там буде рости.

в цьому році зробив дружині погратися декілька грядок з дерев'яних дошок висотою 20см для огірків і помідорів. для огірків було норм, бо на шпалері, а для помідорів низькувато - не зручно длубатися.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, outdoor24 сказав:

висотою 20см 

а що до вологи грунту? якщо грядки підняті то швидше вивітрюються і приходиться частіше поливати, з цього більший розхід води та часу

Змінено користувачем Сергей Стрельник
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, outdoor24 сказав:

мульча має вирішувати.

вирішує, але тільки до серпня

51 хвилину тому, vovapk сказав:

Прошу поради у виборі матеріалу для побудови каркасу грядок.

шифер з азбесту простоїть довше деревини, але треба обережно поратися, щоб не розколоти

або ондулін для нього по периметру достатньо буде ud профілю

Змінено користувачем Сергей Стрельник
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, delic сказал:

В Америці вже все готове продають... Може і у нас хтось започаткує?

Та і у нас продають) з металопрофілю. Навіть в епіцентрі є.

Ще в інстаграм сторінка продавця є - Розумна грядка.

Змінено користувачем Yull
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене грядки навпаки,в мінусі,короба в землі. Краще звичайного шифера не можливо щось придумати,тим більще що його багато можно набрати задурно чи дуже дешево.Особисто я ще жодної копійки не заплатив,а цих бортів вже наробив зо 300 метрів.Плоский шифер це фігня,лопає,а ось хвильовий якраз добре стоїть,маю досвід сусіда з високими грядками з різним шифером.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Yull сказав:

Навіть в епіцентрі є.

На сайті знайшов лише таке: epicentrk.ua/ua/shop/mplc-doska-dla-visokih-gradok-dpk-holzdorf-impres-160h19x3000-mm-gorih-1edb49de-7757-6938-a821-8d07bed5e310.html

Якийсь ДПК... це пластик?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, delic сказал:

На сайті знайшов лише таке: epicentrk.ua/ua/shop/mplc-doska-dla-visokih-gradok-dpk-holzdorf-impres-160h19x3000-mm-gorih-1edb49de-7757-6938-a821-8d07bed5e310.html

Якийсь ДПК... це пластик?

Спробуйте по цій ссилці, там багато з різних матеріалів. Ціна правда впасти і не встати. Можна знайти і дешевше

epicentrk.ua/ua/search/?q=висока+грядка

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Yull сказав:

по цій ссилці, там багато з різних матеріалі

Дякую. І всі квадратні... нажаль... на американські геть не схожі...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Фрай сказав:

Не розумію чому, але на всі ваші посилання 

IMG_1389.thumb.png.2a24c4cc60495dba0f1aa9e741b83c4d.png

мабуть ми їх сайт своїми запитами зламали 😉

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Відкрив на новому айпадлі, але…

IMG_1329.thumb.jpeg.83bdbbcb40d042c6e520acc413b5d75f.jpeg

На ТЕПЛУ грядку там за 7 тисяч забули додати в комплект штепсель в розетку на 220в :grin:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Фрай сказав:

забули додати в комплект штепсель в розетку на 220в :grin:

Єдине що там забули, то вказати що за таку ціну ця грядка гріє в першу чергу продавця. Але то наче і так зрозуміло 😉

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я от думаю чи дійсно не зробити з шифера, а зовні обкласти деревом. З естетичної сторони мені просто шифер не зовсім буде подобатися. Хоча, його можна пофарбувати і теоретично має бути і просто з шиферу симпатично. І теж думаю що хвилястий має бути міцнішим. У бабусі в селі для перегною з хвилястого шиферу зроблено таку огорожу висотою до метра, і витримує.

Теж вже думаю що варто робити різної висоти. Але чому всі роблять так низько, близко 20 см? Невже не зручніше мінімум 50-60 см висоту робити? І по ширині, мені здається що 120 см більш ніж достатньо щоб комфортно дотягнутися, з обох боків буде по 60 см, відстань витягнутої руки. Чи я щось не враховую?

П.с. той американський варіант готових грядок явно не менше 60 см в висоту, а в ширину точно більше 120 см.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На 60 см треба ще чимало землі привезти, не кожен хоче заморочуватись та й не настільки воно зручніше чим 30

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, vovapk сказал:

Я от думаю чи дійсно не зробити з шифера, а зовні обкласти деревом. З естетичної сторони мені просто шифер не зовсім буде подобатися. Хоча, його можна пофарбувати і теоретично має бути і просто з шиферу симпатично. І теж думаю що хвилястий має бути міцнішим. У бабусі в селі для перегною з хвилястого шиферу зроблено таку огорожу висотою до метра, і витримує.

Теж вже думаю що варто робити різної висоти. Але чому всі роблять так низько, близко 20 см? Невже не зручніше мінімум 50-60 см висоту робити? І по ширині, мені здається що 120 см більш ніж достатньо щоб комфортно дотягнутися, з обох боків буде по 60 см, відстань витягнутої руки. Чи я щось не враховую?

П.с. той американський варіант готових грядок явно не менше 60 см в висоту, а в ширину точно більше 120 см.

Якщо робити по принципу теплої грядки то треба високу. Тобто ви на півгрядки засипаєте різної органіки - гілки, листя, трава і т.д. а зверху засипаєте землею. Воно там перегниває, виділяє тепло і за рахунок цього тепла грядка "тепла". Тут без варіантів, треба висока. А якщо суто естетично виділити грядки то хватить і низької) По зручності висока мабуть краще але і зробити складніше і дорожче, і засипати треба не один куб землі. А ширина як кому зручніше. Я хочу максимум 80см. щоб можна було до протилежного краю дістати з однієї сторони.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 хвилини тому, Yull сказав:

на півгрядки засипаєте різної органіки - гілки, листя, трава і т.д. а зверху засипаєте землею.

і одразу заселяєте грядки фітофторою і спорами борошнистої роси

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Сергей Стрельник сказал:

і одразу заселяєте грядки фітофторою і спорами борошнистої роси

у мене таке добро і без високих грядок буває, так що напевно діло не в грядках. Спори грибків є скрізь. Якщо ви бачите сплошні мінуси в таких грядках, то не робіть собі такі, це діло добровільне.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 хвилин тому, Yull сказав:

Спори грибків є скрізь. 

Зимують вони частіше за все в шару опалого листя.

 

Я за діалог, а кожен почитає та обере свій варіант грядки, а може й взагалі відмовиться від цієї ідеї. 

Бо коли фантазуєш, то не можливо продумати всі нюанси.

Змінено користувачем Сергей Стрельник
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Сергей Стрельник сказал:

і одразу заселяєте грядки фітофторою і спорами борошнистої роси

    Так на то она и теплая грядка, чтобы там температура поднималась :).

   В середине компоста температура может подниматься до 60-70 градусов, а для фитофторы и мучнистой росы губительны уже +35

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я щось не можу зрозуміти, кажуть, що дерево поряд з компостною ямою починають страждати і навіть можуть загинути, а на високі грядки навпаки радять накидати свіжого бадилля чи всякої лабуди.

Давно практикую вирощування огірків у діжці і помітив, що бурʼян на дно ємності впливає на нормальний розвиток.

то хто правий?

 

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, Фрай сказал:

Я щось не можу зрозуміти, кажуть, що дерево поряд з компостною ямою починають страждати і навіть можуть загинути, а на високі грядки навпаки радять накидати свіжого бадилля чи всякої лабуди.

Давно практикую вирощування огірків у діжці і помітив, що бурʼян на дно ємності впливає на нормальний розвиток.

то хто правий?

 

   Правы и те и те.

   Как говорил средневековый медик Парацельс: "Лекарство и яд - суть одно и тоже, различия лишь в дозах".

  Аналогично и с компостом. Разлагающиеся и перепревающие свежие растения первоначально активно поглощают азот. Поэтому, если вы создадите т.н. "теплую" грядку и СРАЗУ посадите на ней культуры - результат получите нулевой. Все посадки загнутся от недостатка питательных веществ.

   Но если зелень перепреет - то уже наоборот. Это будет фактически "склад" полезных веществ и удобрений в почве.

  Отсюда вывод: грядки под весеннюю посадку  необходимо закладывать осенью, да ещё и утеплить желательно дополнительно, чтобы зелень и листья внутри успели перепреть за зиму (для этого нужно тепло, в перемерзшей земле созревание компоста происходить не будет).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...