Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

З чого робити каркас грядок

vovapk

Рекомендовані повідомлення

Виникла ідея зробити грядки з двох шарів плоского шиферу і між ними ЕППС 2-3 см, можна ще проклеїти клей-піною. Зовні підперти шифер арматурою. Лист шиферу 1,5х1,2 метра, розрізати вздовж на дві частини і буде якраз висота 60 см як я хотів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не вийде 60 см,бо низ шиферу треба заглубити в землю хоча б на 10-20 см.Більше-краще,бо основне тепло дає саме земля,та й не буде розперати снизу шифер,земля буде тримати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, vovapk сказал:

Зовні підперти шифер арматурою. Лист шиферу 1,5х1,2 метра, розрізати вздовж на дві частини і буде якраз висота 60 см як я хотів.

Без круговой обвязки не обойтись, арматура не выдержит такой нагрузки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чим можливо замінити саме плаский шифер? Фіброцементні плити підійдуть? Може ще є якісь плитні матеріали здатні витримати в землі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, delic сказал:

А чим можливо замінити саме плаский шифер? Фіброцементні плити підійдуть? Може ще є якісь плитні матеріали здатні витримати в землі?

В ютюбі є канал яші косяка (білорус, здається), то він з ППС 30 мм все робить, і грядки і басейн і ворота.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, RomaSh сказав:

він з ППС 30 мм все робить, і грядки і басейн і ворота

То може в нього того ППС, як гуталіну на гуталіновой фабрікє

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...

Активізую тему, восени каркас грядок не зробив, а вже скоро треба садити полуницю тощо.

Зараз буду робити ці грядки. Розмір каркасу думаю 10х1,2 метра. Намалював ось таку схему. Зовні квадратна труба з'єднана по горизонту металевими прутами (є в наявності) чи більш тонкою квадратною трубою. Шифер прикрутити до цієї труби саморізами по металу із середини. Декілька розпорок в середині щоб каркас не розперло тиском ґрунту.

Спочатку думав про шифер 10 мм, але його в наявності в Україні ніде не можу знайти. Є 8 і 6 мм.

Стовпчики з квадратної труби думаю робити з інтервалом в 1 метр.

Що скажете загалом про схему? Є сенс заморочуватися з шифером в два шари і між ними ЕППС чи просто зробити в один шар шифер?

Вертикальні стовпчики з квадратної труби думаю робити щоб за бажання можна було зробити каркас який буде зверху ставитися на грядки щоб накрити плівкою. Хоча поки не зовсім уявляю на скільки це практичний варіант для зими.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Купив листи шиферу 3000х1500х8 мм.

Плануємо почати робити в середу, що цього часу маю визначитися з точними розмірами і висотою грядок. Зараз думаю між різати лист на 2 частини для висоти в 75 см чи на 3 частини для висоти в 50 см.

І думаю чи варто в середині розділяти грядки на різні секції шифером, щоб можна було різну консистенцію по ґрунту та добривам робити. Типу 10 метрів довжини розділити на 3-4 секції.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене зроблені з плит "європаркану" половинчатої висоти - 25 см. Розмір грядки 1х8 метрів.

Працюють вже років 6-7. Періодично міняю колишкі, що підпирають плити.

Краще зразу придумати конструкцію з металевого профілю чи кутників.

0.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гарний вибір, візьму на замітку.

А у нас друзі забабахали грядки з каменю

а у цьому році ще й «парничок» над ними поставили. )

IMG_1405.thumb.jpeg.cf8522e08a1cd43c21abb4a2b9284583.jpeg
 

то вже і й онукам вистачить. )
 

 

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так розумію що утеплювати грядки за допомогою ЕППС сенсу немає? Така думка була для зими через те що думаю робити високі борти (50-75 см). Зверху можливо зроблю зйомний каркас щоб плівкою накривати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спочатку робив квадратні грядки - використовуючи маленькі стовчики. А потім згадав, що в мене було трохи профілю з алюмінія - від старих вікон - як раз по ширіні плити. Вбив у землю, та пластиною зажав полупліти (25 см) еврозабору.

грядки 3.jpg

грядки 2.jpg

грядки.jpg

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чому всі роблять такі низькі грядки? Тільки щоб багато грунта не засипати чи ще з якихось причин? Бо мені здавалося що чим вище, тим зручніше, менше нахиляється. Я ось взагалі зараз вибираю між 50 і 75 см(лист шиферу 150 см різати на 2 чи 3 частини).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже високу - це треба багато грунту. Такод вони сильніше висихають - частіше поливата треба. Та вліику сільніше перегріваються. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вирішив зробити замість одного каркасу 10х1,2 метра три по 3х1,5 метра. Між грядками буде відстань 50 см і так буде зручніше працювати з ними. Шифер закріпили висотою 60 см, проте за бажання можна підрізати до 50 см. По якості роботи виготовлення грядок є моменти і буду ще дороблювати їх, тому поки не встановлював стаціонарно. Через якість роботи виконавця між листами шиферу на стиках є зазори до 1,5-2 см, тому виникла думка все таки проклеїти каркач зовні листами ЕППС. Так закрию зазори і вирішувати питання перегріву грядок влітку. Каркас варили з труби 40х20х2 та 20х20х2 мм, тому між трубами ідеально стануть листи ЕППС 20 мм. А зовні думаю затягнути армуючим клеєм з фасадною сіткою та покрити кварцгрунтом. Виходить не бюджетно, проте естетично. Або як варіант зовні теж обшити листами шиферу, що теж не бюджетно з цінами на шифер.

20240405_160141.jpg

20240405_160151.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Хто як порадить наповнювати грядки?

На дно думаю розтелити агроволокно і закидати спочатку гілками, потім травою, і потім вже землю.

Питання в тому як багато гілок і трави накидати, і чи класти на дно колоди з дерева (діаметром більше 10 см)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, vovapk сказал:

Хто як порадить наповнювати грядки?

На дно думаю розтелити агроволокно і закидати спочатку гілками, потім травою, і потім вже землю.

Питання в тому як багато гілок і трави накидати, і чи класти на дно колоди з дерева (діаметром більше 10 см)

А навіщо агроволокно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, Yull сказав:

А навіщо агроволокно?

Якщо чесно, я не знаю точне призначення агроволокна в грядках, проте про нього бачив в деяких відео на ютубі. Для себе визначив що воно не буде зайвим як мінімум через те що у мене на стаках шиферу є щілини до 2 см, агроволокно буде тримати грунт. Хоча може і не буду стелити на дно, а закрию ним чисто стики.

 

Сьогодні мені привезли до 9 кубів чорнозему з перегноєм в пропорції близько 50 на 50.

Мені намагатися переміщувати і рівномірно засипати чорнозем з перегноєм чи на дно (звісно поверх листя з гілками тощо) перегній а зверху чорнозем? Якщо так, то скільки см чорнозему має бути над перегноєм?

Змінено користувачем vovapk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Нарешті закінчив з грядками, погода затримала.

Грядки закріпили, по периметру зі внутрішньої сторони застелив агроволокно щоб грунт зі щілин по баках не висипався. Зробив заклідні гільзи під крапельний подив з 32 мм труби щоб зовні не заводити труби. На дно засипали грунт висотою близько 10 см, далі виклали дошки, гілки від крупних до дрібних, солому з травою, і засипали чорноземом з перегноєм. В процесі засипки декілька разів проливав щоб гарно просів грунт, останні 10 см просипав суперфосфатом і ще якимось добривов для овочів та ягод.

В результаті вийшли грядки розміром 3х1,5 метра і висотою 60 см. Перемички не робив і грядки трохи розперло після наповнення грунтом, проте це не кидається в очі і мене особливо не турбує.

Наступним кроком, не рахуючи посадки в самих грядках, буду робити доріжки навколо щоб було зручно ходити. Коли остаточно визначусь де що буду садити, підключу крапельний полив.

Планую одну виділити під овочі, одну під ягоди, і одну під зелень. Ось буду шукати розсаду бо нічого заздалегідь не готував.

20240420_134328.jpg

20240420_153914.jpg

20240420_160343.jpg

20240423_121910.jpg

20240423_183419.jpg

  • Лайк 7
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...