Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Подключение инвертора к домашней проводке

Donat

Рекомендовані повідомлення

Добрый день.

 

Готовлюсь к зиме. Собрал аккумуляторы, инвертор - получился бесперебойник, которого мне хватит до 2х дней в экономной режиме.

 

Теперь вопрос как запитать розетки. Сперва об этом не сильно думал - казалось что удлинитель с 220в уже хорошо будет. Но все же развести электричество по квартире было бы удобней - тот же свет в туалете, ванной, комнатах - LED много не потребляет, а уже совсем другое дело.

 

В квартиру 220 заходит так:

1) Счетчик

2) 2Р УЗО IID 40A Schneider

3) 10х 1Р автоматы разводят все

 

Изначально задумка была такая: УЗО 2Р, следовательно когда пропадает свет, я просто:

1) выключаю УЗО вручную

2) отключаю вход блока питания зарядки батарей

3) включаю выход инвертора в любую из розеток

 

В итоге на входе 10х 1Р автоматов / выходе УЗО все соединяется и расходится по всей квартире. Наружу не уходит - УЗО отключен.

 

А теперь внимание - вопрос (в двух частях)! 😁 1) Что случится в момент появления электричества? Не будет ли проблем со встречным током по фазной линии УЗО? Я не сильно разбираюсь в электрике, но что-то мне подсказывает что когда размыкается фаза (штатная работа УЗО) - это одно, а когда по обеим сторонам разомкнутых контактов своя фаза - может и пробить?

 

2) Если с выход инвертора в шаге №3 подключать к проводке так, чтобы фаза и ноль менялись? Тогда получается что на УЗО в момент появления напряжения фаза из сети и фаза от инвертора будут на разных полюсах и теоретически там должно быть гораздо меньше шансов для пробоя?

 

Возможно у кого-то был подобный опыт? Или будут другие предложения?

 

Конечно, оптимально до или после УЗО поставить еще один общий автомат 2Р, и отключать в шаге №1 и УЗО и этот общий автомат 2Р. Тогда контакты будут разнесены и точно ничего не случится. Но блин, в щитке вообще нет места для нового автомата 2Р. 🙄

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, Donat сказав:

Но блин, в щитке вообще нет места для нового автомата 2Р. 🙄

Якщо хочете безпечно, то вішайте ще один щиток і в нього всю автоматику резерву, для перемикання вводу є "Автомат ввода резерва" rozetka.com.ua/ua/364604442/p364604442/

Коли є мережа то ваш інвертор ізольований від квартири

А коли нема мережі, автомат ввода резерва перемкне квартиру з мережі на інвертор за умов що на інверторі є вихідна напруга 220В

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Сергей Стрельник сказал:

то вішайте ще один щиток і в нього всю автоматику резерву, для перемикання вводу є "Автомат ввода резерва"

якесь дивне рішення маючи інвертор ставити ще і АВР? Інвертор же і реалізує функцію АВР. Я то собі відділяв в щитку групові лінії які я хочу посадити на інвертор і на ці лінії поставив перекидний рубильник І-О-ІІ. Див. схему

Снимок.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, Сергей Стрельник сказал:

"Автомат ввода резерва"

О, цікава штука, дякую! Круто що вона автоматична. Та окрім додаткового щитка (перший у мене взагалі гарно у стіну вмурований) треба тягнути провід від інвертора через всю квартиру (безперебійник у мене в іншому кінці, на балконі). В розетку би його... 😀

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, Donat сказав:

О, цікава штука, дякую! Круто що вона автоматична. Та окрім додаткового щитка (перший у мене взагалі гарно у стіну вмурований) треба тягнути провід від інвертора через всю квартиру (безперебійник у мене в іншому кінці, на балконі). В розетку би його... 😀

Якщо розетки на балконі виділені в окрему групу в щитку, то можна встановити перекидний автомат I-0-II на провод балкона і використовувати в реверсному режимі для живлення всієї квартири

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 08.11.2023 в 14:12, Donat сказал:

Изначально задумка была такая: УЗО 2Р, следовательно когда пропадает свет, я просто:

дуже фігова ідея, як по безпеці проживаючих так і по ймовірності ухандокать інвертор. Якщо нема потреби автоматичного перемиканні чи постійній роботі то 1-0-2 перемикач то єдиний "правильний" варіант

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

УЗО не проб'є, цього боятися не варто. Найбільший ризик у вашому варіанті - людський фактор, помилкове включення УЗО при підключеному інвенторі. Малою кров'ю без протяжки окремої лінії від інвертора до щитка такого ризику позбутися не вийде.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...

а якщо підключити  інвертор у розетку але через діод (або діод шотткі). Так щоб в розетку струм йшов  а у зворотньому напрямку ні.
Я не єксперт, але мене теж цікавить це питання, для сонячних панелей це працює

  • Лайк 1
  • Сумно 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, Jim Domistov сказав:

Так щоб в розетку струм йшов  а у зворотньому напрямку ні

 

11 годин тому, Jim Domistov сказав:

Я не єксперт

Якщо не "єксперт", то не треба Єкспериментувати.... В розетці змінний струм.

 

11 годин тому, Jim Domistov сказав:

для сонячних панелей це працює

Тому що там постійний струм.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Jim Domistov сказал:

Я не єксперт

Та ви помиляєтесь, ви вже експерт. А як це зробите то на єдині новини можна навіть іти, експерину думку доносити

  • Хаха 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Jim Domistov сказав:

а якщо підключити  інвертор у розетку але через діод (або діод шотткі). Так щоб в розетку струм йшов  а у зворотньому напрямку ні.
Я не єксперт, але мене теж цікавить це питання, для сонячних панелей це працює

Діодів напевно має бути два, бо в розетці під них два отвори. Але це не точно (с)

  • Лайк 2
  • Хаха 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Dalet сказав:

Та ви помиляєтесь, ви вже експерт. А як це зробите то на єдині новини можна навіть іти, експерину думку доносити

рубрика "як підключити сонячні батареї до конвертора через інвектор і не замерзнуть"

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, Jim Domistov сказал:

а якщо підключити  інвертор у розетку але через діод

никаких диодов , подключайте через переключатель 1-0-2 , и вручную переключайте :

питание от сети 

питание от инвертора

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, igorrius сказал:

никаких диодов , подключайте через переключатель 1-0-2 , и вручную переключайте :

питание от сети 

питание от инвертора

ніт, з діодами буде краще

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, US7IGN сказал:

Діодів напевно має бути два, бо в розетці під них два отвори. Але це не точно (с)

стоп. а земля? 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Dalet сказал:

стоп. а земля? 

після таких експериментів можна і до землі стати ближчим...

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Leader9 сказал:

після таких експериментів можна і до землі стати ближчим...

Такі вони експерти, сучасні

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, US7IGN сказав:

Ну тоді можна один тріод!

Це ще доведеться блок живлення 6.3 В ставити для живлення накалу лампи

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...