Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Чем вычерпать осыпавшийся грунт из отверстий под забор?

Саймоныч

Рекомендовані повідомлення

1 хвилину тому, vadimv сказав:

У мене в критичных місцях (ворота і калитка) стовпи були заварені зверху, а в некритичних (все інше) - поставлені заглушки.

І як вони зараз сидять , щільно , руками не виймаються ?

• Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, andrey_ka сказав:

ХЗ, я там давно не був )

Якщо виймаються - можна ж повиймати і поставити нові.

Або ті ж самі на герметику чи клею.

• Лайк 1
Посилання на коментар

2 часа назад, andrey_ka сказал:

але я б краще заварив.

+

Легко , завернути нижній кінець у поліетилен (скотч) , верхній заварити.

Як варіант.

• Лайк 1
Посилання на коментар

В мене на паркані такі заглушки стоять з 15-го року, нічого з ними не відбувається, в минулому році треба було одну витягнути, то не так то і просто було зробити, сидять вони дуже щільно, забивались молотком. Ну і з стовпчиками нічого за цей час не відбулось, нічого не пороздувало, значить води там ніякої немає. Ну і коли відкривав заглушку, то всередині труби не було ні вологи ні значної корозії

• Лайк 4
Посилання на коментар

8 часов назад, Фрай сказал:

поясніть куди подінеться конденсат якщо не буде вентиляції?

А звідки той конденсат там взагалі візьметься,  якщо труба стовпчика буде герметична?

С бетона? це навряд чи... Ну, на всяк випадок можна плеснуть туди півлітра отработки... 

• Лайк 2
Посилання на коментар

9 часов назад, Фрай сказал:

я б не був такий впевнений у вашому твердженні, краще поясніть куди подінеться конденсат якщо не буде вентиляції?

Ржавчину вызывает не конденсат, а "лишний" кислород. Если труба герметична, а внутри осталасьь влага, то кислород вступит в реакцию с железом и образуется окись (ржавчина). Далее ржавление остановится по причине отсутствия лишнего кислорода. А та ржавчина, что образовалась внутри, будет совсем незначительной. 

• Лайк 2
Посилання на коментар

2 години тому, vovova сказав:

Если труба герметична

Саме так, якщо герметична, але скільки разів уже переконався у тому, що зварний шов не такий вже й герметичний!

Завтра сфоткаю приклади.

• Лайк 2
Посилання на коментар

8 годин тому, Фрай сказав:

Саме так, якщо герметична, але скільки разів уже переконався у тому, що зварний шов не такий вже й герметичний!

Завтра сфоткаю приклади.

Та невже.

Кожного дня виходжу на вулицю та бачу газовий стояк та труби , всі на зварних швах. Перші декілька десятків років прожив в будинку , де система опалення вся була на зварних трубах. І щось мені підказує , що таки герметичний. То на ваших прикладах зварювальники "не герметичні".

• Лайк 1
Посилання на коментар

1 час назад, andrey_ka сказал:

Та невже.

Кожного дня виходжу на вулицю та бачу газовий стояк та труби , всі на зварних швах. Перші декілька десятків років прожив в будинку , де система опалення вся була на зварних трубах. І щось мені підказує , що таки герметичний. То на ваших прикладах зварювальники "не герметичні".

Ну тут причина в тому, що коли зварюються газові труби, або труби води/опалення, то негерметичність одразу виявляється та ліквідовується. Ну і варять це люди, в яких є відповідна кваліфікація і досвід, а хто варить паркани, наприклад я, умовно вчора купив зварку, сьогодні роблю паркан (і таких випадків думаю багато). Основна вимога до якості - щоб не відвалилось, я і не візьмусь заварювати заглушки в трубах, бо впевнений, що 100% з них будуть негерметичними

• Лайк 2
Посилання на коментар

Не звертайте уваги на «великого» знавця, теорія і практика дві великі різниці.

Такі фахівці точно знають як має бути, але чомусь не здатні правильно зробити те, чому повчають інших.

• Лайк 1
Посилання на коментар

Ого, скільки понаписували, поки мене не було тут :)

Ось прикріпляю чотири фото нашого саморобного бура для виймання землі із лунок, я тут десь в попередніх своїх повідомленнях писав був, що коли зробиться такий бур, то покажу що вийшло.

Робилось з того що вже було вдома, нічого не докупляли крім сталевої полоси для приварювання до ножів. Діаметр ножа 20см, висота бура в цілому приблизно 2 метри, вже перевірений в роботі (працює).

IMG_20240705_195054.jpg

IMG_20240705_195104.jpg

IMG_20240705_195146.jpg

IMG_20240705_195112.jpg

Змінено користувачем Саймоныч
  • Лайк 1
Посилання на коментар

Сьогодні помітили, що всі отвори під забор дуже на жарі попересихались. 

Якщо с початку стінки більшості отворів були гладенькі, то тепер вони в немаленьких тріщинах і якісь вже не такі гладенькі як були спочатку. Тріщин багато в кожному отворі, чим вище до поверхні землі, тим крупніші тріщини і тим їх більше по кількості.

Народ, прошу підсказати, будь-ласка, по таким питанням:

1. Я правильно розумію, що тепер в ці тріщини попаде бетон та утворяться такі собі зацепи для пучення грунту, який за ці зацепи буде підіймати забор? 

2. Як правильно поступати в такій ситуації? Швидко поставити заборні стовпчики не вийде, все робиться повільно і довго, "своїми" силами за винятком деяких робіт. Тобто треба розраховувати на те, що ямки будуть ще довго пустими.

3. Чи взагалі в такі пересушені отвори можна заливати бетон та чи не віддасть він свою вологу дуже сухій землі, а сам бетон стане слабким? 

Посилання на коментар

5 хвилин тому, Саймоныч сказав:

3. Чи взагалі в такі пересушені отвори можна заливати бетон та чи не віддасть він свою вологу дуже сухій землі, а сам бетон стане слабким? 

Та ніхто в такі отвори просто в землю бетон не заливає. Купіть самий дешевий рубероїд , скрутіть з нього трубу та вставте в отвір , а вже всередину бетон.Таким чином ви позбудетесь , і зацепів і передчасного покидання вологи бетоном.

• Лайк 2
Посилання на коментар

33 минуты назад, andrey_ka сказал:

Та ніхто в такі отвори просто в землю бетон не заливає. Купіть самий дешевий рубероїд , скрутіть з нього трубу та вставте в отвір , а вже всередину бетон.Таким чином ви позбудетесь , і зацепів і передчасного покидання вологи бетоном.

А як правильно той рубероїд скручувати в трубу, його чимось фіксувати потрібно? Бо одразу два питання виникає з цього приводу.

Перше: Якщо просто вставити в отвори, то мабудь рубероїд не буде тримати форму і буде "падати" всередину отворів та тільки заважати заливці бетону. 

Друге: Якщо труба з рубероїду вийде трохи менша діаметром ніж отвори, то тоді як бетон прижметься до стінок самих отворів. 

Коротше кажучи.. Як правильно зробити цю трубу із рубероїду та правильно її вставити в ті отвори під стовпчики.

Посилання на коментар

6 годин тому, Саймоныч сказав:

Перше: Якщо просто вставити в отвори, то мабудь рубероїд не буде тримати форму і буде "падати" всередину отворів та тільки заважати заливці бетону. 

Нормально він тримає форму.

Друге: Якщо труба з рубероїду вийде трохи менша діаметром ніж отвори, то тоді як бетон прижметься до стінок самих отворів. 

Не знаю, ніколи цим не переймався. Як правило бетон при ущільненні доволі сильно прижимає. А там де не прижме нічого страшного з часом вода позатягує усі пустоти.

Коротше кажучи.. Як правильно зробити цю трубу із рубероїду та правильно її вставити в ті отвори під стовпчики.

Та просто звернути з рубероїда трубу , щоб нахлест матеріалу був трохи більшим ніж потрібно для діаметра і вставити в отвір. Фіксувати його нічим не потрібно.

Для зручності можна зробити шаблон з бляхи , і вже на нього накручувати рубероїд.

ПС.. Якщо потрібно висоту такої труби зробити більше 1м (щирина рулона) , то скріпити два полотна можна звичайним степлером , а протилежні кінці скоб позагинати.

• Лайк 1
Посилання на коментар

В 06.07.2024 в 07:50, andrey_ka сказал:

ПС.. Якщо потрібно висоту такої труби зробити більше 1м (щирина рулона) , то скріпити два полотна можна звичайним степлером , а протилежні кінці скоб позагинати.

Ви не проти, якщо я Вам ще позадаю питань? :)

Також від відповідей інших форумчан не відмовлюсь. Народ, приєднуйтесь :)

1. А можна перші 0.3м на глибині залити бетоном без рубероїда, потім вже на цей бетон поставити рубероїдну трубу довжиною 1м та залити стовпчик в цій трубі на висоту рубероїда, тобто НЕ до самої поверхні землі, а залишок 20см засипати черноземом щоб трава росла навколо стовпчика?

2. Яку марку бетону робити в домашніх умовах для заливки в бетономішалці на 165л (наскільки я знаю, то в таку мішалку краще не більше 100л бетону робити за один заміс)?

3. Тільки подумав, якщо спочатку залити 0.3м бетону, а потім одразу зверху поставити стовпчик, то чи цей стовпчик не ПОТОНЕ в цей бетон? 

4. Взагалі, як краще бетон залити, до поверхні землі на рівні з землею чи можна щоб не діставало до верху сантиметрів ті 20см про які я писав в першому питані, щоб трава там росла навколо стовпчика? З однієї сторони з травою навколо стовпчика красивіше, а з другого чи за рахунок мокрого чернозема (від дощів та поливу),  навколо стовпчика не буде він ржавіти більш прискорено чим просто коли бетон до рівня землі. 

5. Висота забора від землі до верху профнастилу планується 2.1-2.2м. У нас вибір для стовпчиків стоїть перед "профільною трубою 80*60*4" або "швелером 10". 

Про труби і в цій темі, і взагалі багато де на форумах в інтернеті та комментарях на ютубі я багато начитався і наслухався про ржавіння із середини труби. Хтось в середину заливає розчин із цементно пісчаної суміші, а хтось в сухому вигляді засипає туди цю суміш без води. Ті хто з водою суміш заливає то одні кажуть що в них вже багато років все нормально, а інші хто заливає кажуть що їх профіль раздуває і рве по шву, що не треба було заливати. А щоб не рвало, то наче суху суміш потрібно засипати. 

От я і задумався, може із швелера робити стовпчики, по крайній мірі у нас на ділянці всі СТАРІ забори стоять/стояли із кутиків товстих (приблизно 5мм), також зварених двох кутиків (по типу швелера), та просто швелерів 10. А поруч у сусідів забор на городі із труби просто лежить на боку та видно що труби перегнили над землею. 

Правда не знаю наскільки можна порівнювати якість і склад сталі того часу по ГОСТу радянському із сучасною сталю, яка виготовляється по ТУ 2019 року. 

6. Ви не в курсі яка зараз взагалі по якості сталь (ТУ 2019), профільні труби та швелери не згниють в декілька разів швидше за старі радянські? Ті старі кутики та швелер до сих пір стоять у людей на заборах. На мою суб'єктивну думку, могли щось в сталі ТУ 2019 здешевшити, але що саме не знаю, може хтось з форумчан в курсі та підскаже, може вироби з сучасної стали менш сталисті чи згнивають скоріше.

Змінено користувачем Саймоныч
Посилання на коментар

1 годину тому, Саймоныч сказав:

1. А можна перші 0.3м на глибині залити бетоном без рубероїда, потім вже на цей бетон поставити рубероїдну трубу довжиною 1м та залити стовпчик в цій трубі на висоту рубероїда, тобто НЕ до самої поверхні землі, а залишок 20см засипати черноземом щоб трава росла навколо стовпчика?

Та мабуть можна , але наіщо ці зайві рухи (дві рази місити бетон) . Краще все залити за раз.

2. Яку марку бетону робити в домашніх умовах для заливки в бетономішалці на 165л (наскільки я знаю, то в таку мішалку краще не більше 100л бетону робити за один заміс)?

М300.

3. Тільки подумав, якщо спочатку залити 0.3м бетону, а потім одразу зверху поставити стовпчик, то чи цей стовпчик не ПОТОНЕ в цей бетон? 

Звичайно потоне. Перед заливкою потрібно робити кріплення для стовпчиків.

4. Взагалі, як краще бетон залити, до поверхні землі на рівні з землею чи можна щоб не діставало до верху сантиметрів ті 20см про які я писав в першому питані, щоб трава там росла навколо стовпчика? З однієї сторони з травою навколо стовпчика красивіше, а з другого чи за рахунок мокрого чернозема (від дощів та поливу),  навколо стовпчика не буде він ржавіти більш прискорено чим просто коли бетон до рівня землі. 

Труба має бути захищена бетоном до самого верху. Інакше так , в землі буде іржавіти та гнити.

5. Висота забора від землі до верху профнастилу планується 2.1-2.2м. У нас вибір для стовпчиків стоїть перед "профільною трубою 80*60*4" або "швелером 10". 

Перебор. ІМХО 60х40х4мм позаочі.

2 години тому, Саймоныч сказав:

Хтось в середину заливає розчин із цементно пісчаної суміші, а хтось в сухому вигляді засипає туди цю суміш без води. Ті хто з водою суміш заливає то одні кажуть що в них вже багато років все нормально, а інші хто заливає кажуть що їх профіль раздуває і рве по шву, що не треба було заливати. А щоб не рвало, то наче суху суміш потрібно засипати. 

Дурью маються.

• Лайк 1
Посилання на коментар

.Звичайно потоне. Перед заливкою потрібно робити кріплення для стовпчиків

А як те кріплення приблизно повино виглядати?

Посилання на коментар

18 хвилин тому, Саймоныч сказав:

А як те кріплення приблизно повино виглядати?

По обидва боки отвору забиваєте по кілку. Далі до цих кілків прикручуєте дошку100х30 десь приблизно 0,5м від землі, можна дві (для кращої фіксації стовпчика). Дошка  має проходити чере центр отвору. Далі вставляєте в отвір стовпчик та фіксуєте його до дошки , можна струбцинами , якщо немає то шматком дошки та саморізами. Потім берете дошку або рейку 2-2,5м , один кінець фіксуєте до верха стовпчика  інший , або до одного з кілків або до окремо забитого кілка , і позиціонуєте стовпчик по рівню.

• Лайк 1
Посилання на коментар

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
  • Створити...