Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Как сделать качественную стяжку?

мастерок

Рекомендовані повідомлення

Так вже ясно.З усією повагою,але я не уявляю як фізично зробити правильні розуклонки керамзитом, Ви ж в курсі що мають бути ще відводи від стін,ну і як фізично пересуватися по керамзиту при влаштуванні наступних шарів пирога.Ну і враховуючи що людина сама малювала,площа мала,то я б таки робив одну воронку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, мастерок сказал:

Так вже ясно.З усією повагою,але я не уявляю як фізично зробити правильні розуклонки керамзитом, Ви ж в курсі що мають бути ще відводи від стін,ну і як фізично пересуватися по керамзиту при влаштуванні наступних шарів пирога.Ну і враховуючи що людина сама малювала,площа мала,то я б таки робив одну воронку.

Полностью согласен. И тем не менее разуклонка на всех кровлях, где мы делали капремрнт, и которые были сделаны по СНиП и ДБН была керамзитовая. Внизу фото с одного из объектов (эксплуатируемая кровля паркинга). На первом из фото видно разрез пирога.  Плита-пароизоляция рубероидом - ЭППС - разуклон керамзит - стяжка - гидра рубероид - горцовка- ФЕМ

Комментарий к моему рисунку разреза кровли.

Альтернатива внизу. Классическая, не инверсионная кровля.

1. ФЭМ

2. Гранитный отсев или шебень 2-5 (есть такой в продаже)

3. Шипованная мембрана, уложенная шипами вверх можно брать плотность (или если сказать понтовитей, с грамматурой) 400 гр на 1 м кв.

4. Геотекстиль плотностью 100 - 200 г на м кв (чтобы обеспечивать скольжение п.3 по п.5)

5. ПВХ

6. Геотекстиль плотностью 100 - 200 г на м кв (обязательный разделительный слой между ПВХ и ЭППС. Они не дружат химически)

7. ЭППС по нормам энергосбережения толщина слоя около 180 мм. Дальше на усмотрение хозяина.

8. Стяжка.....в принципе не нужна. Смысл? Разве что, чтобы было к чему заанкерить ПВХ....

9. Керамзитовая разуклонка (как хочет хозяин)

10. Плита перекрытия

IMG-2995eab94280f97a2d4a7c5ca47dbfa1-V.jpg

IMG-d4df1902a5be6a1837981af39df063a6-V.jpg

IMG-de9b822c7bebc84dcf57a54e15b52569-V.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 07.08.2023 в 23:00, мастерок сказал:

Доречі,який "розумний" дядько намалював на таку малу площу аж 3 воронки

Цей розумний дядько - я)

Виходив з того, що на площу 60 квадратів - достатньо одної воронки. Але нормативи вимагають мінімум дві воронки на даху.

А я з переляку зробив три. Так зараз я б таки зробив дві і мабуть змінив би їх мясце, але шо є то є. Перепет вже залитий.

 

З проводу пиріжка даху.

Спочатку був план після заливки плити, заварити її бітумною рулонною гідрою і відкласти на слід. рік.

А зі слідуючого року, почати робити пиріжок - починаючи із керамзмта для облаштування ухилів.

Тепер, коли віявляеється що плита з ямою, робити так гідроізолцию/пароізоляцию я не буду, бо там буде взимки замерзати вода.

В голову приходять два варіанта:

1.Вирівняти яму локально якимось розчинами - самовирівнюваючою сумішшю, безусадковім цементним розчином....не знаю коротше....

2.одразу робити стяжку з потрібними ухилами до воронок. Варити рулоні гідри, і тоді вже наступного року починати пиріжок без керамзіту.

Як вважаєте?

Змінено користувачем FOX.kissfm
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую форумчанам за поради та Мастерку за метод заливки стяжки! Вчора закінчив заливати 12 м2, я в шоці, не очікував, що це буде так важко :) 

І я ще й збирався вкладати сам, без допомоги, але попросив друга, щоб стояв на замішуванні цпс і правильно зробив, бо у самого б все за день не вийшло.

Пластифікатор, фібру добавляв. Але з пропорціями трохи мудрив, то більше, то менше, фібри мало піти 3 пачки (по-інструкції), а по факту використав півтори пачки, бо коли багато кидаєш - "пір'я" аж зовні стяжки стирчить. Робили дуже густу суміш, стягувати було важко, трамбував цпс також з усіх сил.

У мене залишилось два питання: 

1. Я порахував, що на середню товщину стяжки 5 см, 12 м2 площину потрібно  приблизну 225 кг цементу, а у мене пішло лише 150 кг цементу, хоча той хто замішував, казав, що робить пропорцію 1:4.

Все таки прогадали з пропорціями і більше піску кидали? 

2. Через те, що густа суміш була і впринципі перший раз в житті такою справою займався, поверхня полу вийшла неідеальна,  в деяких місцях невеличкі ямки і фактура "рихловата", не знаю як пояснити, як у морозива фактура :)) Фото прикріплюю

Що з ними зробити? поки що я не зароблював штроби від маяків, лише поливаю кожних дві години стяжку  водою (не накриваю плівки).

Може коли буду місця від маяків заробляти, то ці ямки також закидати, почекати трішки і зрівняти шпателем??

 

 

 

 

изображение_2023-08-16_144331653.png

изображение_2023-08-16_144345496.png

изображение_2023-08-16_144356977.png

 

 

Змінено користувачем Serhiy Repetiy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вам ці ямки нічим не заважають,головне зрізати лезом горбики.Хіба що фінішним покриттям буде кварцвініл,то треба було одразу перетерти,або в любий час потім пошпакюете любою цементновмісною суміщщю.Водою не потрібно одразу поливати,буде відшарування верхнього слою,якщо таке і робите,то починати треба було хоча б через сутки,а краще просто одразу накрити плівкою і не бавитися з водою.Ну і головна Ваша похибка,це то що Ви не заробляли штроби від маяків одразу при заливці стяжки,зараз це вже ролі не грає,100 % будуть тріщини.Якщо є сітка,то не біда.

По цементу на такий слой це на чуток меньше норми,не критично.А ось такий малий слой добре хіба що по бетону,якщо у Вас плаваюча стяжка то це мало,5 см це мінімум,причому точково.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, мастерок сказал:

Вам ці ямки нічим не заважають,головне зрізати лезом горбики.Хіба що фінішним покриттям буде кварцвініл,то треба було одразу перетерти,або в любий час потім пошпакюете любою цементновмісною суміщщю.Водою не потрібно одразу поливати,буде відшарування верхнього слою,якщо таке і робите,то починати треба було хоча б через сутки,а краще просто одразу накрити плівкою і не бавитися з водою.Ну і головна Ваша похибка,це то що Ви не заробляли штроби від маяків одразу при заливці стяжки,зараз це вже ролі не грає,100 % будуть тріщини.Якщо є сітка,то не біда.

По цементу на такий слой це на чуток меньше норми,не критично.А ось такий малий слой добре хіба що по бетону,якщо у Вас плаваюча стяжка то це мало,5 см це мінімум,причому точково.

Дякую! Поливати водою почав на другий день, десь пройшло після заливки годин 10-12, тобто вже стояти на підлозі можна було, правилом все зчухав, штроби зараз начну зароблювати. Можете, будь ласка, написати, які наслідки можуть бути від цих тріщин? Сітки немає

Для ламінату ця підлога заливалась. 

Змінено користувачем Serhiy Repetiy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У Вас не буде монолітної стяжки,а будуть окремі куски рівнесенько по маякам.Але по бетону та під ламінат це не критично.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.08.2023 в 20:17, мастерок сказал:

Ну і головна Ваша похибка,це то що Ви не заробляли штроби від маяків одразу при заливці стяжки...
У Вас не буде монолітної стяжки,а будуть окремі куски рівнесенько по маякам.Але по бетону та під ламінат це не критично.

Щоб зашпаклювати штроби разом з укладкою , треба ж якось по стяжці рухатись? Не зовсім здогадуюсь, як витягти триметровий маяк, а потім десь в кінці затерти його пролітаючи на свіжезалитою стяжкою. Скільки часу має пройти від заливки до затирки маяків, щоб стяжка залишилась монолітною? Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Billi сказал:

Щоб зашпаклювати штроби разом з укладкою , треба ж якось по стяжці рухатись? Не зовсім здогадуюсь, як витягти триметровий маяк, а потім десь в кінці затерти його пролітаючи на свіжезалитою стяжкою. Скільки часу має пройти від заливки до затирки маяків, щоб стяжка залишилась монолітною? Дякую.

Тому у мастерка і не триметрові маяки. Два куска ud профілю по півтора метра, і заробляєте маяки відразу як зсуваєте профіль 

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Доброго всім вечора, поки сохне стяжка в одній кімнаті, треба вже заливати в другій ТОНКУ стяжку.

Прошу вибачення, розумію, що вже 300 раз обговорювалась ця тема, але залишаються питання, постійно якісь нюанси бувають і не хочеться наробити помилок як з попередньою заливкою. Хоча відшарування верхнього слою стяжки не відбулось, пронесло. Тріщини на місцях від маяків, як казав Мастерок - з'явились. 

Є наступна підлога, я не знаю, чи то вона з ЦПС робилась, чи з самонівеліру, але відшліфована добре, бо на ній лінолеум був. (Фото прикріплюю) 

Стяжці вже 16 років. Тріщина є одна! По всій довжині кімнати тріщина. Її товщина максимум 1 мм і вона не бухтить, фрагменти стяжки не гуляють один між одним. Почитавши форум, зрозумів, що це норма. 

 

Але є важливий нюанс, скоріше за все ця тріщина з'явилась на примиканні двох різних ОСНОВ підлоги.

Постарась пояснити:

Дім побудований під наклоном, перший поверх в ньому є, але то чисто будувалось під гараж приміщення, тому другий поверх наполовину з бетонних плит, наполовину "стоїть на землі". 

Ця кімната, яку я описую знаходиться на другому поверсі, і одна половина підлоги залита і лежить на БЕТОННІЙ ПЛИТІ. А в іншій частині цієї кімнати основою є СКОРІШЕ ЗА ВСЕ гіпсова стяжка+ШЛАК, на яку в часи СССР клеїли на смолу (чи бітум?) паркет старий. 

 

Чи можна на таку підлогу заливати чистову стяжку з ЦПС, якщо існуюча має за 16 років нормальний вигляд? 

 

Площа 12м2. Слой буде від 6 мм до 3,5 см

Матеріал:

Цемент Івано-Франківськ Портландцемент ІІ/А-В-500Р-Н (йому вже півтора місяці з дати виробництва)

Річковий пісок (може просіяти його через сито, раз тонкий слой потрібен буде? Бо в ньому каміння є

Пластифікатор Sika SikaPlast-520 ; фібра

Придбати Adiplast Три бутилки по 1 кг? (Якщо там 12 м2)  Расход Адипласта на 1 м кв = около 200 грамм.

Чи на плиточний клей?

 

Примітивне фото "основи" з тріщиною прикріплюю 😄

 

 

Підлога.png

изображение_2023-09-11_193746164.png

изображение_2023-09-11_193809196.png

изображение_2023-09-11_194936741.png

Змінено користувачем Serhiy Repetiy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Підскажіть, будь ласка, заливав тонку стяжку і на сьогодні не встиг використати весь адіпласт, чи можна замішаний адіпласт довикористати завтра, чи він вже буде неякісний і краще по новому замішати? Закрив його в банці. 

 

Змінено користувачем Serhiy Repetiy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 минуту назад, Serhiy Repetiy сказал:

Підскажіть, будь ласка, заливав тонку стяжку і на сьогодні не встиг використати весь адіпласт, чи можна замішаний адіпласт довикористати завтра, чи він вже буде неякісний і краще по новому замішати? Закрив його в банці. 

 

Если вы смешивали Адипласт с водой и "до завтра" не переживайте. Адипласт- эмульсия. То есть, особый раствор на водной основе. Добавиви в него воду вы его просто разжижили. Это как в водку сегодня добавить воду, но выпить этот уже слабоалкогольный напиток завтра. 

Если бы раствор воды с Адипласт вы подержали бы месяц. То тогда перед употреблемнием просто взболтнуть.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, Propeller сказал:

Если вы смешивали Адипласт с водой и "до завтра" не переживайте. Адипласт- эмульсия. То есть, особый раствор на водной основе. Добавиви в него воду вы его просто разжижили. Это как в водку сегодня добавить воду, но выпить этот уже слабоалкогольный напиток завтра. 

Если бы раствор воды с Адипласт вы подержали бы месяц. То тогда перед употреблемнием просто взболтнуть.

Чудово. Тоді в мене має щей залишитись розчин, нанесу його поверх стяжки для захисту від бистрого висохання. На гладкій поверхні дійсно менше йде чим 200 мл : 1 кв.. Дякую Вам і Ірині за придбаний товар :) 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть, будь ласка, хіба цемент І-500 гірше ніж ІІ-Ш-500 чи ШПЦ-ІІІ-А400?
якось так вийшло, що все життя переплачував бетонуючи стяжку у пропорції 1:3:2(3), а це вирішив, що мені пофіг скільки воно простоїть якщо всі роблять 1:3-4:8-9

поїхав за цементом і тормознув

IMG_1298.thumb.jpeg.8d2a6f6d2b118a0702d550159efa7103.jpeg

проти 400

IMG_1297.thumb.jpeg.8abb75a9548f8389c7e1e9ce236189fa.jpeg

чи я щось не розумію? Це що, на 500-й пропорція 1 цемент і 1,5 піску? :shock:
То яку ж пропорцію достатньо для стяжки у хозблок цемент:пісок:щебінь 5-20?
Дякую

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А підкажіть... Треба стяжку залити 15м2 з сіткою в технічному приміщенні, але скоріше всього заливати буду самостійно. Теоретично за день не встигну. Думаю залити справа і зліва метрові полоси, потім між ними долити на наступний день вже без маяків. Чого очікувати від такого розділення по часу? Тріщини? Різна усадка?

Змінено користувачем beavis
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, beavis сказал:

А підкажіть... Треба стяжку залити 15м2 з сіткою в технічному приміщенні, але скоріше всього заливати буду самостійно. Теоретично за день не встигну. Думаю залити справа і зліва метрові полоси, потім між ними долити на наступний день вже без маяків. Чого очікувати від такого розділення по часу? Тріщини? Різна усадка?

Будут 2 холодных шва. Позже, когда раствор даст усадку будут две трещинки.Это в какой-то степени предотвратит появление трещин в других местах стяжки. Если помещение примоугольное, то делайте полосы перпендикулярно большей стороне.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Propeller сказал:

Позже, когда раствор даст усадку будут две трещинки

Вот сейчас занимаюсь подобным, зашел перекусить и кофейку попить

Нет возможности пригласить строителей и все делаю сам, вначале планировал купить сухой бетон, но шо то состав меня не впечатлил, в итоге мешаю обычный бетон.

IMG_1225.thumb.jpeg.a1f4aad61285a03281328f2b7561361f.jpeg
 

Заливаю поэтапно, полоска в день, хочу видеть эти трещинки и насколько они будут критичны? 
Проверим.

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну и будут у Вас отдельно лежащие полоски.

А почему без армировки.

Так хоть полоски не сильно друг относительно друга гулять будут.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Армировка есть, сетка, соединять между собой не стал, надо сверлить много отверстий, просто класть сетку на низ под опалубку то я ж не дебил. ))

IMG_1243.thumb.jpeg.49b046242722344dc73c78a3c473069d.jpeg

Сетку поднимаю во время заливки примерно на середину стяжки.

вот сегодня еще одну полоску осилил

IMG_9351.thumb.jpeg.c2509190b2035719308fa7ad78794e70.jpeg

20 часов назад, Vitaliy67 сказал:

Ну и будут у Вас отдельно лежащие полоски.

А это как? :grin:

типа, одна влево, другая вправо или шо вы имеете ввиду?

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Vitaliy67 сказал:

Имею, что Вы делаете не совсем правильно.

Не, с этим я могу тоже поспорить, бо делаю не то чтобы не совсем правильно, а скорее совсем неправильно! :grin:

к сожалению, много хлама и приходится выкручиваться, переставляя на свободное место, но на даче так делал всегда, наездами и в свободное время, все стояло,

вот сейчас спрашиваю форумных гуру чем именно рискую и как скоро должны появиться трещины?

 Кстати, если заметили то я ее еще и затираю, мне так больше нравится чем цементное молочко сверху.

Да, у меня еще вопрос дилетантский.

на фото трубы и двутавр 14, 16 длинной 4+

IMG_9304.jpeg

8 лет назад сам лично занес и сложил здесь, а сейчас полдня доставал и с трудом вынес.
шо такое, неужели металл набрал за такое время много сырости и влаги и так потяжелел. :grin:

 

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
  • Хаха 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, Фрай сказав:

 

 

…неужели металл набрал за такое время много сырости и влаги и так потяжелел. :grin:

 

А ви добре порахували: що було і що є?😄

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...