Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Обсуждение декларации по приказу №91 и приказу №95 (самострой)

Ugushka

Рекомендовані повідомлення

Обгрунтовую. Архітектор МАЄ ПРАВО НА КОНТРОЛЬ ВСІЄЇ ЗАБУДОВИ В СВОЄМУ СЕЛИЩІ, МІСТІ АБО РАЙОНІ. Якщо контролю не буде, то навіщо взагалі тоді ця архітектура і цей архітектор потрібен?:(

 

Такий контроль буде передбачено законопроектом 1546.

 

Зверну увагу на такий слизький момент. Прийняття в експлуатацію звичайних об'єктів регламентується постановою КМУ (461). Прийняття самобудів - наказом Мінрегіона. Порядок архітектурно-будівельного контролю регламентується поки що чинною постановою КМУ (553). Поки що 50/50 постанова -553 обґрунтовується в статті 41 закону "Про регулювання містобудівної діяльності". До чого я це розповідаю? Кабмін може записати в своїй постанові про здійснення контролю під час приймання об'єкта в експлуатацію, а Мінрегіон - ні. Жоден закон, навіть не діючий, не дає йому такого права.

 

Натомість, ще й однозначно записали: "...за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію". Жодної згадки про можливість повернення декларації, чи про будь-який контроль.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пропозиції:

1. У п.2.6. проекту наказу вказано, що технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться виконавцем (експертом з технічної інвентаризації).

У розділі 1 додатку 1 проекту наказу виконавцем технічного обстеження є експерт з технічного обстеження.

Для узгодження положень наказу пропоную узгодити назву експерта.

2. Не зрозуміло яким чином береться довідка від архітектора. Так, у додатку 2 зазначено: «з урахуванням інформації щодо відповідності його місця розташування вимогам державних будівельних норм, отриманої виконавцем від місцевого органу містобудування та архітектури». Хто замовляє цю довідку – замовник чи виконавець? Отримання довідки від архітектора спровокую нову корупційну схему, оскільки контроль з боку архітектора не передачено жодним нормативно-правовим актом. Така вимога відсутня й Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Вважаємо, що вимога про отримання інформації щодо відповідності місця розташування вимогам державних будівельних норм від місцевого органу містобудування та архітектури є необгрунтованою.

Якщо виконавцем технічного обстеження є експерт з науково-дослідної установи, то не зрозуміло, чому двічі треба підтверджувати відповідність будівлі вимогам надійності: перший раз – у звіті (з підписом і печаткою), другий раз – у техпаспорті у відмітці про технічне обстеження (знов з підписом і печаткою).

Пропоную у відмітці про технічне обстеження вказувати інформацію: реквізити звіту про техобстеження (хто провів, коли, дані сертифікату, висновок щодо надійності) та результати технічної інвентаризації з підписом та печаткою керівника БТІ.

3. У розділі 3.2. проекту наказу зазначено: «Звіти про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта, складені у період з 29 квітня 2013 року до дня набрання чинності цим Порядком, подаються разом з інформацією місцевого органу містобудування та архітектури щодо відповідності місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм». Пропоную викласти в такій редакції «Звіти про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта, складені у період з 29 квітня 2013 року до дня набрання чинності цим Порядком, є чинними і подаються суб’єкту господарювання, який проводив технічну інвентаризацію для зазначення такої інформації у відмітці про проведення технічного обстеження»

3. У додатку 3 проекту наказу п. 7 – зайвий, оскільки повністю дублює інформацію п. 6 проекту наказу.

 

Добавлено через 20 минут

Я пропозиції відправила у ДАБІ.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нарешті народили! - (ссылка устарела)

 

 

 

Подскажите, на протяжении какого времени они должны утвердить этот проект после подачи?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Питання до проекту наказу Мінрегіону "Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт".

Я сьогодні телефонувала у відділ містобудування та архітектури вишгородського району київської області, щоб з'ясувати в які терміни може бути оформлена інформація щодо віжповідності місця розташування об'єкта будівельним нормам? На це питання мені не змогли відповісти, але порадили письмово звернутися з таким питанням. На запитання "Чи знають вони про таку вимогу у проекті наказу", відповілі: "Не знаємо, давайте дочекаємося прийняття наказу, а потім будемо вирішувати". Вважаю, що після прийняття наказу вирішувати ці питання буде запізно, оскільки процедура узаконення діє до кінця 2015 року і ми знову не скористаємося своїм правом, якщо не звернемося до "фірм". Не відчувається, що механізм прийняття в експлуатацію є спрощеним.

Чим регламентується процедура та строки отримання інформації від архітектора?

 

Добавлено через 2 минуты

Нарешті народили! - (ссылка устарела)

 

 

 

Подскажите, на протяжении какого времени они должны утвердить этот проект после подачи?

 

Пропозиції до проекту приймаються місяць, потім реєстрація у Міністерстві юстиції відповідно до

Постанови КМУ від 28 грудня 1992 р. № 731 "Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".

 

Добавлено через 4 минуты

Приблизно - травень.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

Пропозиції до проекту приймаються місяць, потім реєстрація у Міністерстві юстиції відповідно до Постанови КМУ від 28 грудня 1992 р. № 731 "Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".

...

 

Іще один нюанс: "Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приблизно - травень.

Т.е. реально, на все-про все оставлено полгода...

Из опубликованного следует, что первый этап - изготовление техпаспорта. У меня есть техпаспорт 2009 года, но в нем нет того вида пристройки к садовому домику, которую я сразу же и построил. Получается, что надо сначала делать новый ТП, а затем ставить в нем отметку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нарешті народили! - (ссылка устарела)

 

"Проект наказу Мінрегіону "Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт""

 

...

 

Пропоную ознайомитись із моїми пропозиціями для інспекції і для Регуляторної служби (у вкладенні). Принаймні, ці дві контори підписалися під редагуванням цього проекту наказу Мінрегіона. Я тільки заохочую використовувати мої пропозиції для надсилання власних пропозицій кожним, хто в цьому зацікавлений особисто.

Про самобуди - обговорення.doc

Змінено користувачем consultant
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пропоную ознайомитись із моїми пропозиціями для інспекції і для Регуляторної служби (у вкладенні). Принаймні, ці дві контори підписалися під редагуванням цього проекту наказу Мінрегіона. ...

 

Прикольний розвиток подій. Моє звернення УКЦ чомусь передав до Мінрегіону. Прикол у витратах часу на це дійство. Всього 1 день для статусу "Прийнято до розгляду ". Для порівняння - звернення в ДРС від 10.02.2015 до сьогодні висить із статусом "Надіслано".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прикольний розвиток подій. Моє звернення УКЦ чомусь передав до Мінрегіону. Прикол у витратах часу на це дійство. Всього 1 день для статусу "Прийнято до розгляду ". Для порівняння - звернення в ДРС від 10.02.2015 до сьогодні висить із статусом "Надіслано".

УКЦ - звено "передай дальше". За год переписки с различными конторами через т.н. "горячую линию" у меня сложилось впечатление, что там вообще не вникают в суть ответа, а частенько и в сам вопрос:fool:. Сроки рассмотрения конторы обычно соблюдают, но было, что на декабрьское обращение соизволили ответить в середине марта:((с промежуточным хитрым письмом о своей кипучей деятельности). Самое главное - знать что хочешь!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите, чтобы воспользоваться упрощенкой, ЗАСТРОЙЩИК должен доказать, что объект был построен до 12-03-2011, или это ОРГАН КОНТРОЛЯ должен доказать обратное, в случае отказа? Если еще нет техпаспорта, то стоит ли вообще рассматривать путь по упрощенке?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите, чтобы воспользоваться упрощенкой, ЗАСТРОЙЩИК должен доказать, что объект был построен до 12-03-2011, или это ОРГАН КОНТРОЛЯ должен доказать обратное, в случае отказа? Если еще нет техпаспорта, то стоит ли вообще рассматривать путь по упрощенке?

 

Это декларативный принцип - Вы декларируете и берете ответственность за достоверность данных.

Доказывать ГАСКу и БТИ Вы не обязаны; доказательства нужны в судах.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Значит ЗАСТРОЙЩИК, может подавать деклацию по "упрощенке", даже построившись фактически в 2015?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Значит ЗАСТРОЙЩИК, может подавать деклацию по "упрощенке", даже построившись фактически в 2015?

 

Перефразирую: Можно ли избежать ответственности даже если действительно виновен? Ответ: - Можно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

похожий вопрос, если можно. я купил недострой(коробка без крыши), и в этом году хотел бы достроить и получить декларацию.

я подпадаю под упрощенку, или она распространяется только на тех КТО УЖЕ достроил к 2011 году?

ПС из документов только план участка с нанесенным гаражом, старым домом(я его снес) и новым недостроем.

заранее благодарю за ответ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

похожий вопрос, если можно. я купил недострой(коробка без крыши), и в этом году хотел бы достроить и получить декларацию.

я подпадаю под упрощенку, или она распространяется только на тех КТО УЖЕ достроил к 2011 году?

ПС из документов только план участка с нанесенным гаражом, старым домом(я его снес) и новым недостроем.

заранее благодарю за ответ

 

 

Отталкивайтесь от момента, когда Вы могли бы теоретически построить (например, землю купили в 2009, а значит могли в 2010-2011 построиться). Если Вы приобрели землю в 2014-2015, то говорить, что Вы построили дом в 2010 невозможно. С другой стороны, были ситуации (еще по 91 и 95-му приказам), когда земля была выделена давно, а правоустанавливающие документы оформлены лишь в 2012-2013 году, и все было ОК с Декларацией.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

К какой вообще, порядок действий по этой "упрощенке"?

Вот сделал я, по тихому, пристройку к частному дому в 2006году и на том все....

Какие шаги надо предпринимать далее, что бы узаконить по упрощенке?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звертаюсь до всіх, кого цікавить приймання в експлуатацію самобудів. Спочатку прочитайте офіційну відповідь очільника ДАБІ:

 

" www.dabi.gov.ua/images/clbk/2/2015-04-02/5726b04e5fa431c363d75e42a4bdfb19---------.%20%D0%86%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%92.%20%D0%A2..pdf 5726b04e5fa431c363d75e42a4bdfb19---------.%20%D0%86%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%92.%20%D0%A2..pdf"

 

До 23.04.2015 ви маєте можливість подати свою пропозицію, або замовкнути навіки. Не чекайте останнього дня. "У разі відсутності підстав для доопрацювання зазначеного Порядку, його буде затверджено та подано до Міністерства юстиції України".

 

Вони не чекають ваших пропозицій. Розчаруйте їх.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До 23.04.2015 ви маєте можливість подати свою пропозицію, або замовкнути навіки. Не чекайте останнього дня. "У разі відсутності підстав для доопрацювання зазначеного Порядку, його буде затверджено та подано до Міністерства юстиції України".

 

Вони не чекають ваших пропозицій. Розчаруйте їх.

Это их ответ на Ваше письмо?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звертаюсь до всіх, кого цікавить приймання в експлуатацію самобудів. Спочатку прочитайте офіційну відповідь очільника ДАБІ:

 

" www.dabi.gov.ua/images/clbk/2/2015-04-02/5726b04e5fa431c363d75e42a4bdfb19---------.%20%D0%86%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%92.%20%D0%A2..pdf 5726b04e5fa431c363d75e42a4bdfb19---------.%20%D0%86%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%92.%20%D0%A2..pdf"

 

До 23.04.2015 ви маєте можливість подати свою пропозицію, або замовкнути навіки. Не чекайте останнього дня. "У разі відсутності підстав для доопрацювання зазначеного Порядку, його буде затверджено та подано до Міністерства юстиції України".

 

Вони не чекають ваших пропозицій. Розчаруйте їх.

ссылка не работает, что нужно подать, это речь о предложениях или узаконивании?

 

Отталкивайтесь от момента, когда Вы могли бы теоретически построить

я и землю и НЕДОСТРОЙ купил в декабре 2013.

недострой, реально стоит лет 15-20..или это никого не волнует и упрощенка стартует ТОЛЬКО от даты завершенного строительства?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это их ответ на Ваше письмо?

 

Нет, я не один такой.

 

Добавлено через 3 минуты

ссылка не работает, что нужно подать, это речь о предложениях или узаконивании?

 

У меня ссылка работает. Другой вариант - зайдите на сайт инспекции и посмотрите ответы "Драч Сергій Васильович - 23 березня 2015 "

 

Подавайте ваши предложения по процедуре узаконивания, если она вас не устраивает. "...збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року" - значит, речь идет о законченных объектах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у відповідності 2.6 Порядку техічне обстеження проводится експертом з технічної інвентаризаціїї, це БТІ чи маються на увазі якісь другі конторки?

680298103_2.6.JPG.80229093332630ee4c05f1a0f8e76ed9.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у відповідності 2.6 Порядку техічне обстеження проводится експертом з технічної інвентаризаціїї, це БТІ чи маються на увазі якісь другі конторки?

 

"Експерт з технічної інвентаризації" - це вигадка Регламенту беззаконної Атестаційної архітектурно-будівельної комісії. В природі таких експертів не існує, а технічну інвентаризацію, яка геть не влазить в рамки архітектурної діяльності, виконують інженери і техніки із ксівами, дуже схожими на інші кваліфікаційні сертифікати цієї комісії. На жаль, нема жодного посилання на нормативно-правові акти, в яких згадуються такі сертифікати. Якщо хтось знайде, порадуйте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Интересно, а если я в 2010 году делал техническое заключение на дом в КиевЗНИИЭП. То что, сейчас я смогу его только в мусорное ведро выкинуть? И нужно будет заказывать новое?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

У меня ссылка работает. Другой вариант - зайдите на сайт инспекции и посмотрите ответы "Драч Сергій Васильович - 23 березня 2015 "

Текст ответа не открывается ни за 23(2шт) ни за 24 числоwww.dabi.gov.ua/index.php/gromadska-prijmalnya/napisati-zvernennya/appeals/2?start=20

 

Можно прочитать, не нажимая на Приєднаний файл, а правой кнопкой мыши на "сохранить ссылку как..." На комп сохраняется pdf-файл

 

Добавлено через 47 минут

Пропоную ознайомитись із моїми пропозиціями... Я тільки заохочую використовувати мої пропозиції для надсилання власних пропозицій кожним, хто в цьому зацікавлений особисто.

А можна надсилати Ваші пропозиції з приписом "Згодна..." не можу далі слова підібрати:oops:

Змінено користувачем Татьяна 1973
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...