Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Leon. Одноповерховий. Послухаю..

Leon

Рекомендовані повідомлення

якщо є промальовані всі конструкцієї та вузли і вам у плані будівництва всі етапи зрозумілі - тоді так. А за блокі - просто нагадайте людині.

 

Добавлено через 56 секунд

ни кто вас не обманывал. просто зачастую застройщики которые строят первый раз не понимают, что они должны получить от проектанта. Наши ДСТУ это перевод ГОСТ на укр язык, так и остались в СССР и точных указаний нет. повторюсь еще раз. расход блоков или кирпича конструктор или архитектор не считает, все это делает сметчик, а для котеджей ложится на плечи прораба или самого застройщика, так как смета у проектировщиков не заказывается.

 

+100500. Золоті слова.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

зачастую застройщики которые строят первый раз не понимают, что они должны получить от проектанта.

 

Це правда. Тому я у seyvalter і попросив розкрити, що таке в його виконанні ЕП і РП.

 

Я коли замовляв проект, ознайомився з пропозицією(пряма мова: весь проект з архітектурою, конструктивом) того, хто буде виконувати роботу.

Зараз ми говоримо про конструктив. Виглядає пропозиція так:

Проект для виконання робіт. Конструктивний розділ. (РП)

  • Робочий проект для дачного будинку, коттеджу чи вілли ділиттся на розділи (томи).
    -Фундаменти
    -титульний лист
    -загальні дані
    -план розбивки осей
    -план траншей, котловану
    -план підготовки під фундамент
    -план фундаменту
    -розрізи з посадкою на геологію
    -розрізи-опалубочні і армувальні
    -відомість матеріалів, переробки грунту і площі для гідроізоляції
    -Конструкції огороджуючі
    -титульний лист
    -проект перекриття
    -проект сходів
    -проект перемичок
    -відомість витрат матеріалів.
    -Конструкції покрівлі
    -План розташування алементів
    -розрізи
    -всі необхідні вузли і деталі
    -відомість витрат пиломатеріалів

 

Що таке Конструкції огороджуючі?

Якщо це не стіни, то питання з вістутністю кількості газоблока і цегли знімаю..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це правда.

Що таке Конструкції огороджуючі?

Якщо це не стіни, то питання з вістутністю кількості газоблока і цегли знімаю..

 

Це СТІНИ. Домовлялись - вимагайте.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так от вам і відповідь - конструктор матеріалів рахувати НЕ ПОВИНЕН (за виключенням тих що йдуть у специфікаціях) - на це є окремі спеціалісти (кошторисники) - яким окремо за це платять.
Конструктор может и не повинен, но что входит в АР, Строительный раздел? Кол-во стеновых материалов, вчастности, обязан быть посчитан "до кирпича"... К тому же кошторис - это стоимость работ и материалов, и выполняется на основании проектной документации. Термин ЕНиР - о чем то напоминает?:)
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Конструктор может и не повинен, но что входит в АР, Строительный раздел? Кол-во стеновых материалов, вчастности, обязан быть посчитан "до кирпича"...

 

Дайте посилання на норми де уе вказано - по оформленню документації, наповненю листа абощо. У мене під рукоює якраз кілька типаків ще радянських - по школам і садочкам - і знаєте, кількість цегли там не вказана НІДЕ на на листах. Більш того - сам проектував подібні об"єкти -і шли вони через комплексну експертизу - і так само - кількісь цегли не вказувалась ніде - і рахували її тільки при виготовленні кошторису - причому не конструктори - а саме кошторисники. В кошторис входить також і покраска підлог, побелка стін, кладка плитки - так по вашому конструктор має і ці всі площі рахувати? цеж теж матеріали? Що ж тоді робить кошторисник? просто перемножає на ціну ?

 

Добавлено через 2 минуты

К тому же кошторис - это стоимость работ и материалов, и выполняется на основании проектной документации. Термин ЕНиР - о чем то напоминает?:)

 

Золоті слова - "ВИКОНУЄТЬСЯ НА ОСНОВІ" - і виконується кошторисником. І саме кошторисник рахує об"єми мурування стін та площі покраскі і т.д. і т.п.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щось ви мене зовсім заплутали.. я тепер вже не розумію що таке ЕП, що таке РП і за що платити гроші, коли будинок я намалював сам..

Кошторисник рахує кількість матеріалу.

Прораб вирішує як перев"язувати між собою стіни.

Треба було віддати свою архікадівську версію кошториснику і нехай би він розрахував мені все по ній..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щось ви мене зовсім заплутали.. я тепер вже не розумію що таке ЕП, що таке РП і за що платити гроші, коли будинок я намалював сам..

Кошторисник рахує кількість матеріалу.

Прораб вирішує як перев"язувати між собою стіни.

Треба було віддати свою архікадівську версію кошториснику і нехай би він розрахував мені все по ній..

 

ви заплутались. працює це так (ну, МАЛО Б працювати так).

- Архітектор - проробляє плани та фасади

- Конструктор - пропрацьовує весь будинок у плані конструкцій та вузлів. Підбирає плити, перемичкі, розраховує балкі і стропила і т.д. і т.п.

- кошторисник прораховує вартість будівництва - по матеріалам, затратам людиногодин і машиногодин і т.д.

- прораб - втілює це все в життя на місці будівництва, вирішує самостійно мілкі конструктивні питання (скажімо як кріпити простінки до кап.стін, на що нашивати ГКЛ і т.д.)

 

в умовах же бюджетного будівництва замовник намагається мінімумом спеціалістів затикнути всі дірки - кошторисника не наймають в принципі - бо платити йому не хочуть - а от отримати результати його роботи - хочуть. От і напрягають когось з тих хто є під рукою щоб рахув те що він рахувати не повинен в принципі. Це може робити і конструктор - і грамотний прораб - складності великої там немає - маючи всі розміри і висоти вирахувати об"єм кладкі - а потім розділити його на об"єм одного блоку і тим взнати їх кількість...

А по вашому зауваженню - 3/4 забудовників взагалі обходяться без архітекторів-конструкторів, все вирішує його величність ПРОРАБ... на виході правда готовий об"єкт як правило не такий як хотілосяб - а скоріше такий як вийшло (експромт будівельників так би мовити) - та втіхою для власника кривого-страшного будинку є те що він зекономив 5-6 тисяч гривень, вистачить якраз на недорогу душову кабінку :good:.....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ви заплутались

Можливо..

 

Але почнемо з самого початку.

Спілкувався я з конструктором - це так.

Конструктор сказав, що в компанії є архітектор, який буде працювати над моїм проектом.

Кошторис я не замовляв тому що він був мені обіцяний як бонус.

Кошторис я не отримав, але знати вартість будівництва по етапах мені потрібно.

Я почав дивитись проект і мені, людині далекій від будівництва, здалось, що фундамент, вхідні площадки, перекриття і дах, якось недостатньо для повноцінного будинку.

 

 

seyvalter, ну, скажіть, хоча б марку цегли та газоблоку мав хтось із них(архітектор/конструктор) вказати?

Чи достатньо того що є в проекті: внутрішні стіни з повнотілої цегли товщиною 120мм, зовнішні з газоблоку шириною 400мм.

 

Я розумію, що це вже мабуть виглядає як "доколупався", але коли воно йде одне за іншим, то починаєш прискіпуватись до того, на що б ніколи не звернув уваги..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

seyvalter, ну, скажіть, хоча б марку цегли та газоблоку мав хтось із них(архітектор/конструктор) вказати?

 

В обов"язковому порядку! марку блоків, марку цегли (на стіни окремо - на вентканалм окремо), і марку розчину. Якщо цього нема - пахне халтуркою. В принципі - муляр то знає яку цеглу і куди - так що відсутність цього не критична - та халтуркою вже запахло....

 

Добавлено через 1 минуту

Кошторис я не замовляв тому що він був мені обіцяний як бонус.

Кошторис я не отримав

Запах посилюється ....

 

Добавлено через 1 минуту

Я розумію, що це вже мабуть виглядає як "доколупався", але коли воно йде одне за іншим, то починаєш прискіпуватись до того, на що б ніколи не звернув уваги..

 

це не доколупування - ци вимога отримати товар за який ви заплатили.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сиджу тепер і думаю:

Я в четвер написав конструктору листа, в п"ятницю поговорили по телефону, сьогодні середа - ніякої реакції.

Може варто замовити проект у іншої людини?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так він же вже готовий, хіба ні?

Ну, тверда копія ЕП і РП в мене в двох примірниках вже три місяці лежить.

 

Але зараз я не впевнений, що там є все що треба...

 

Вимагати те що відсутнє - де гарантія, що буде зроблено якісно, а не так, аби відчепився надоїдливий замовник?

 

Втрачаю віру в людей.

 

Скільки днів треба щоб надати інформацію по огороджуючих конструкціях? П"яти днів що пройшли - мало?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скільки днів треба щоб надати інформацію по огороджуючих конструкціях? П"яти днів що пройшли - мало?

 

а таке питання - ви розрахувались з людьми? бо я часом частину інформації також притримую - якщо є сумніви у тому чи людина розрахується за роботу (чесно скажу - кілька разів сильно виручило - "забудьки" верталися і розплачувались більше ніж через півроку - коли в процесі будівництва доходили до відсутнього фрагмента). Може і тут так - людина просто страхується :unknown:. А може і десь на моря махнув. Загалом що тут вам порадити, дзвоніть-довбіть, можете припугнути Чорним списком - якщо це хтось з тих хто працює на форумі - має зреагувати або хоч пояснити причину затримки (я сам весною з видачею кількох об"єктів затягнув - попав у лікарню - всяке ж у житті буває, теж треба розуміти....).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а таке питання - ви розрахувались з людьми?

Повністю!

Третина при першій зустрічі і 2/3 коли отримав на руки паперовий проект.

Потім випрошував обіцяну електронну версію ще два тижні.

Тепер знов маю виступати в ролі "просящего"?

 

Добавлено через 1 минуту

всяке ж у житті буває, теж треба розуміти...

Та вчора конструктор відмітився на форумі.. сумніваюсь, що з лікарняного ліжка

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Тепер знов маю виступати в ролі "просящего"?

 

 

не просящого - а вимагаючого. якщо знову буде "мороз" - оприлюднюйте у темці ім"я - хай форум знає своїх героїв.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня шановні форумчани. Конструктор про якого іде річ це я. Так дійсно, стінового матеріалу в проекті я не порахував. Сьогодні ж це буде виправлено. А не зробив я цього раніше тому що остані кілька днів дійсно був простужений і якось важко з думками було зібратись - це моя вина на 100%. На кожному аркуші проекту є мій номер телефону і любі питання що звязані з проектом чи змінами в процесі будівництва можна впродовж всього періоду вирішити подзвонивши мені, зачасту це просто роблять прораби а не сам Забудовник.

 

Приношу вибачення за затримку!

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня шановні форумчани. Конструктор про якого іде річ це я. Так дійсно, стінового матеріалу в проекті я не порахував. Сьогодні ж це буде виправлено. А не зробив я цього раніше тому що остані кілька днів дійсно був простужений і якось важко з думками було зібратись - це моя вина на 100%. На кожному аркуші проекту є мій номер телефону і любі питання що звязані з проектом чи змінами в процесі будівництва можна впродовж всього періоду вирішити подзвонивши мені, зачасту це просто роблять прораби а не сам Забудовник.

 

Приношу вибачення за затримку!

 

Мужик! :beer:

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приношу вибачення за затримку!

Tarras, Ви продовжуєте хворіти?

Чи

Газоблок 400мм - 72м.куб.

Цегла на перегородки - 20м.куб

Цегла на димові канали - 7м.куб

- це повна відповідь на мої зауваження по доповненням?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Tarras, Ви продовжуєте хворіти?

Чи - це повна відповідь на мої зауваження по доповненням?

 

Ні вже видужав, і роблю зараз переріз по кожному прорізу щоб у Ваших будівельників не було багато запитань. Ще хв. 30 і відправлю. U-блоки теж пораховані. Хоч там і так достатньо інформації.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подивився. Уважно.

 

11266219_zakazchik-dovolen.jpg

 

 

Тарас, :good:

 

На даний момент питання відсутні. В процесі будівництва вони, напевно виникнуть, але сподіваюсь, їх буде по мінімуму :)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 страниц ниасилил. приятно видеть как из каляк и желания получается проект, пусть и не без профессиональной помощи.

удачной стройки.

 

пс проект покажите?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пс проект покажите?

Так показував.

На Х сторінці.

Ось моє повідомлення

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так показував.

На Х сторінці.

Ось моє повідомлення

 

 

Leon, а зачем на главном фасаде вы поставили два слуховых окна?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...