Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Теплый пол - посоветуйте как сделать правильно

Prinyk

Рекомендовані повідомлення

Если Вы проведете подачу контура по диагонали под коридорной петлей, будет проще. Достаточно в пенопласте прорезать канавку и одеть в этом месте на трубу чехол.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Планируется керамогранит (грес) в доме+электро ТП.

Кабель тонкий можно ложить в клей для керамогранита?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...Кабель тонкий можно ложить в клей для керамогранита?

Можна, але це дорожче (клей)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можна, але це дорожче (клей)

рекомендуете подобрать универсальный клей для плитки и керамогранита ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

рекомендуете подобрать универсальный клей для плитки и керамогранита ?

Ну, я би підбирав клей для теплої підлоги...

Краще спитати у плиточників.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Планируется керамогранит (грес) в доме+электро ТП.

Кабель тонкий можно ложить в клей для керамогранита?

 

А как себе представляете технологию укладки? Кабель на пол, сверху клей, потом по твердому клею керамогранит на клей? Или ползущий по полу с ведрами клея плиточник, матерящий и рвущий уложенные кабели?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А как себе представляете технологию укладки? Кабель на пол, сверху клей, потом по твердому клею керамогранит на клей? Или ползущий по полу с ведрами клея плиточник, матерящий и рвущий уложенные кабели?

пока четко не представляю, тоже есть сомнения. Думаю уложить кабель Д4-5мм, залить стяжкой 10мм, а дальше спокойно класть керамогранит.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пока четко не представляю, тоже есть сомнения. Думаю уложить кабель Д4-5мм, залить стяжкой 10мм, а дальше спокойно класть керамогранит.

 

Правильно думаете. Вначале кабель, потом его закрыть, день подождать, чтобы застыло, и потом спокойно укладывать керамогранит.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Правильно думаете. Вначале кабель, потом его закрыть, день подождать, чтобы застыло, и потом спокойно укладывать керамогранит.

а чем лучше залить кабель - стяжкой или наливной смесью?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю уложить кабель Д4-5мм, залить стяжкой 10мм, а дальше спокойно класть керамогранит.

вибачте. нічого не було сказано про теплоізолятор під ТП, буде чи ні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вибачте. нічого не було сказано про теплоізолятор під ТП, буде чи ні?

планирую пирожек такой: грунт-пгс-пленка-эппс 50мм (хотел 70, но по высоте не прохожу)-пленка-стяжка арм 4мм, толщ 50мм-кабельGreyHot(если не отговорят)-стяжка или наливная смесь 10мм-керамогранит на клей

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

щось забагато у вас плівок, і під ЕППС і над. Взагалі ЕППС являється і гідро іпаро ізолятором (при вірному монтажі), так що від плівок можна відмовитися.

50 мм дійсно малувато, хоча б 80мм. Ви розраховуєте на повноцінне опалення ТП чи тільки зміну комфорту? З приводу кабеля не підкажу, не робив ні разу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

щось забагато у вас плівок, і під ЕППС і над. Взагалі ЕППС являється і гідро іпаро ізолятором (при вірному монтажі), так що від плівок можна відмовитися.

50 мм дійсно малувато, хоча б 80мм. Ви розраховуєте на повноцінне опалення ТП чи тільки зміну комфорту? З приводу кабеля не підкажу, не робив ні разу.

ЭППС под собой хорошо собирает влагу. Было несколько кусков ЭППС, которые валялись на земле под дождем, так они почернели (плесень наверно). На эппс планирую пленку больше ради бетона, чтобы никуда не затекал).Планирую полноценное отопление для домика 22кв.м.

А чем обоснован утеплитель 80мм (понимаю что чем больше тем лучше-))) ?

Просто Деви рекомендует по грунту 20мм. Да и 50мм утеплителя по грунту по теплопроводности равны 150мм утеплителя стены

Змінено користувачем franzisk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чем обоснован утеплитель 80мм (понимаю что чем больше тем лучше-))) ?

розповім по аналогії з водяною ТП. Для повноцінного опалення при добре утепленому будинку потужність ТП може бути біля 50-80 вт\м.кв. для такої потужності теплоносі подається температурою 42-45 грС. при Тгр 6-8грС різниця. дельта Т, 45-8=37 грС, це приблизна різниця температури по стіні при наружній -17грС. Тоб-то теплоопір підлоги повинен бути майже таким як і стіни, хоча б більше 2,0, а це 80 мм ЕППС.

 

ЭППС под собой хорошо собирает влагу. Было несколько кусков ЭППС, которые валялись на земле

це тільки підтверджує паронепроникність ЕППС. В роботі "пиріжка" підлоги цього не відбувається.

больше ради бетона, чтобы никуда не затекал)

достатньо плотно змонтувати, ще краще під нього залити чорнову стяжку.

Да и 50мм утеплителя по грунту по теплопроводности равны 150мм утеплителя стены

вибачте, таке мені не відомо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот здесь Korni давал диаграмму по толщине теплоизоляции

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=208461&page=2

пост 36.

Думаю что тот кто эту диаграмму составлял,наверное делал замеры каким то способом :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

розповім по аналогії з водяною ТП. Для повноцінного опалення при добре утепленому будинку потужність ТП може бути біля 50-80 вт\м.кв. для такої потужності теплоносі подається температурою 42-45 грС. при Тгр 6-8грС різниця. дельта Т, 45-8=37 грС, це приблизна різниця температури по стіні при наружній -17грС. Тоб-то теплоопір підлоги повинен бути майже таким як і стіни, хоча б більше 2,0, а це 80 мм ЕППС.

 

 

це тільки підтверджує паронепроникність ЕППС. В роботі "пиріжка" підлоги цього не відбувається.

 

достатньо плотно змонтувати, ще краще під нього залити чорнову стяжку.

 

вибачте, таке мені не відомо.

Учитывайте грунт как теплоизолятор, его сопротивление теплопередачи 2,1...., если не вдаваться в подробности

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Учитывайте грунт как теплоизолятор, его сопротивление теплопередачи 2,1

не хочу сперечатися. вам видніше, спробуйте ще раз прочитати мій крайній пост

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не хочу сперечатися. вам видніше, спробуйте ще раз прочитати мій крайній пост

прочитал еще раз. Мы говорим по большому счету об одном и том же: Вы исходите с позиций температуры и считаете что у Вас под полом не грунт, а наружный воздух (как пол над аркой, проездом). А коф.сопр.тепло 2 уже дает грунт, а +80мм даст - около 4. Если рассмотреть вышеуказанную диаграмму, то мы к этому и прийдем, в т.ч. и к мин допустимой изоляции под ТП в 25мм

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

считаете что у Вас под полом не грунт, а наружный воздух

ви помиляєтеся, дельту я вираховува, виходячи з температури грунта +8 грС, хоча така температура можлива десь, в середині будинку, по периметру будинку, приблизно на 1 м температура буде мінусова, і залежати буде від зовнішньої. Середня температура під будинком може досягати мінусової.

А коф.сопр.тепло 2 уже дает грунт, а +80мм даст - около 4

чесно, не знаю, де ви це взяли, зверніться на сайт смарткалк, там вони зробили розрахунок підлоги по грунту, поцікавтеся.

и к мин допустимой изоляции под ТП в 25мм

ця товщина можлива для отримання комфортної температури у приміщені +20 грС за умови відсутності обігрівача ТП. ще раз зверніть увагу на дельта Т у різних випадках.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ви помиляєтеся, дельту я вираховува, виходячи з температури грунта +8 грС, хоча така температура можлива десь, в середині будинку, по периметру будинку, приблизно на 1 м температура буде мінусова, і залежати буде від зовнішньої. Середня температура під будинком може досягати мінусової.

 

чесно, не знаю, де ви це взяли, зверніться на сайт смарткалк, там вони зробили розрахунок підлоги по грунту, поцікавтеся.

 

ця товщина можлива для отримання комфортної температури у приміщені +20 грС за умови відсутності обігрівача ТП. ще раз зверніть увагу на дельта Т у різних випадках.

в смарткалке как раз есть коэф. 2,1 для 1-й зоны, если ничего не утеплять (слои не добавлять). baurum.ru/_library/?cat=supply_warm&id=5270

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в смарткалке как раз есть коэф. 2,1 для 1-й зоны,

зверніть увагу. що при цьому не виконуються санітарні вимоги.

Ви зрозуміли про дельту Т?

Тоді давайте по-іншому. я можу сказати, що можна укладати ТП взагалі без утеплення. Ви згодні? При цьому я вам не буду пояснювати про тепловтрати вашої ТП. Тоб-то, ви будете витрачати багато енергії на нагрів землі під будинком. Уявіть собі є шар бетону, в якому знаходиться нагрівальний елемент, в який подається вода Т=42-45 грС (при ЕТП не знаю), поверх нього приміщення з Т=20 грС, знизу грунт з середньою температурою біля 0 грС. Тепер пора***те дельту у цих напрямках, у таких самих пропорціях і буде витрачатися тепло вашої ТП. Теплоізолятор укладається, щоб максимально та економічно виправдано зменшити ці втрати, вони все-рівно будуть, але економічно мінімальні. Якщо ви були на смарткалку - зверніть увагу як міняється теплоопір та тепловтрати від товщини утеплювача.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо утеплити цоколь і відмостку, то перша зона суттєво зменшиться і тоді можна зменшити товщину утеплювача під підлогою. За моїми розрахунками з допомогою смарткалька і екселя 10 см ЕППС на цоколі і 5 см на відмостці додає десь +1 до теплоопору підлоги.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо утеплити цоколь і відмостку, то перша зона суттєво зменшиться і тоді можна зменшити товщину утеплювача під підлогою. За моїми розрахунками з допомогою смарткалька і екселя 10 см ЕППС на цоколі і 5 см на відмостці додає десь +1 до теплоопору підлоги.

нехочу умничать-), но можно и на бумажке: 0,05/0,04=1,25. степень точности для самостройщиков имхо достаточная. Ширина отмостки около глубины промерзания?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо утеплити цоколь і відмостку

однозначно - за! особливо цоколь та частину фундаменту. З приводу "отмостки" не впевнений у необхідності, це має резон для зменшення пучіння грунту, вважаю, для України немає необхідності.

10 см ЕППС на цоколі і 5 см на відмостці додає десь +1 до теплоопору підлоги.

маю дещо іншу думку, не потрібно гнатися за одиницями теплоопору, можна використовувати вже напрацьовані рішення: при наявності ТП як основного опалення будинку - монтуйте 8-10см ЕППС, якщо не буде ТП - можна взагалі не використовувати телпоізолятор. В кожному варіанті є свої мінуси та плюси.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
Привет жителям форума !!! Нахожусь в процессе подготовки нужного и не нужного для заливки теплого пола. Имеется кухня 16 кв.м. , хочу обойтись без арм. сетки , вместо нее подмешать фибру. Поскольку ранее ее не использовал встал вопрос какой длины брать - Гугл предлагает от 6-ти до 40 мм. Так-же может кто посоветует хороший пластификатор . Спасибо!
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...