Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рекомендовані повідомлення

6 часов назад, мастерок сказал:

Палить коров'ячий та свинячий,особливо сильно-курячий.А ось конячий та козячий нічого не палить.Звісно що садити не в чистий навоз,а переколотити десь на половину з ґрунтом. Я перших з 50 корчів був дурним та завзятим,копав кубові ямы,сипав тачками перепрівший навоз,а зараз вже сотні кущів посаджені просто під мотобур,туди відро свіжого гною,трошки перекалампоцати лопатою з осипающимся ґрунтом,і усе.Навіть гній даю не завжди,інколи взагалі нічого не даю,інколи жменю добрив,як хтось написав вище,до самою дупи як і куди ти посадив,головне як будеш доглядати.

коли Вас можна буде потурбувати з приводу садженців? юпітер буде пару штук? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, POZITIFF сказал:

Спаржа нарешті пішла в рост💥

scv20230424_225429.thumb.jpeg.24356bc6651cdb59fb2e50418d895647.jpeg

 

Саша, навчіть, будь ласка, як її правильно зрізати!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 минуты назад, newbee2020 сказал:

коли Вас можна буде потурбувати з приводу садженців? юпітер буде пару штук? 

А це до Сані звертайтеся,десь я бачив фотки його гарних вегетуючих саджанців Юпітера.Бо я тількі граюся саджанцями,щось саме Юпітер не дуже гарно цього року йде.

  • Лайк 2
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, voglya сказал:

Саша, навчіть, будь ласка, як її правильно зрізати!

Я зрізаю по досягненню висоти пагона 25 см.

Нижче рівня грунту.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, POZITIFF сказал:

Я зрізаю по досягненню висоти пагона 25 см.

Нижче рівня грунту.

Але ж всі зрізати не можна? треба і рослині пагонів залишити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, voglya сказал:

Але ж всі зрізати не можна? треба і рослині пагонів залишити?

Хто сказав?🤨

До літа ріжу все.

З початком літа все залишаю рослині.

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьгодні зрізала три штучки сантиметрів з 30, нижче грунту. Ще з осені нагорнули на кусти дуже добре перепрівшого компосту як мульчу. На пагони ставила відро - для темряви. От ті, шо зрізала - низ жорсткий, не їстівний. Я щось роблю не так?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Dendnepr сказал:

так и компост это плохо? и всем известный "курник"? недешевый он этот курник.

 

Секта органіків процвітає.

Але ж компостер - то чудова штука. Хоч не хоч, а на ділянці і в домі постійно буде куча органічних лишків, які можна дешево використати.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, voglya сказал:

Сьгодні зрізала три штучки сантиметрів з 30, нижче грунту. Ще з осені нагорнули на кусти дуже добре перепрівшого компосту як мульчу. На пагони ставила відро - для темряви. От ті, шо зрізала - низ жорсткий, не їстівний. Я щось роблю не так?

Довгий старт внаслідок холодної весни. Довго росло, встигло огрубіти.

Пагін має виростати за 3-4 дні.

І не переростати. 25 см ідеал. Можна навіть менше трохи.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, POZITIFF сказал:

Довгий старт внаслідок холодної весни. Довго росло, встигло огрубіти.

Пагін має виростати за 3-4 дні.

І не переростати. 25 см ідеал. Можна навіть менше трохи.

Дякую! І за поради, і за смаколики! То ж в мене Ваші ростуть!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, мастерок сказал:

А це до Сані звертайтеся,десь я бачив фотки його гарних вегетуючих саджанців Юпітера.Бо я тількі граюся саджанцями,щось саме Юпітер не дуже гарно цього року йде.

сорян, то я зосліпу аватарки попутав ваші :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, POZITIFF сказал:

Секта органіків процвітає.

Але ж компостер - то чудова штука. Хоч не хоч, а на ділянці і в домі постійно буде куча органічних лишків, які можна дешево використати.

так с пользой использовать? мне проще выкинуть, чем носить на компостую кучу. Но что-то подсказывает, что это неправильно. Органика вылезшая из земли должна в эту землю вернуться. С ней возни больше, чем с минеральными удобрениями.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, Dendnepr сказал:

так с пользой использовать?

Все ж таки треба признати, що на бідних грунтах правильна органіка поліпшує якісний склад землі, покращує буферність грунту, надає корм та, відповідно, стимулую розвиток всякої живності в грунті.

Не всі мінеральні добрива мають в своєму складі те, що є в органіці - усілякі гумати та амінокислоти тощо.

Ну і економічна складова. З кожним роком плата за вивіз місора буде збільшуватися.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, POZITIFF сказав:

Все ж таки треба признати, що на бідних грунтах правильна органіка поліпшує якісний склад землі, покращує буферність грунту, надає корм та, відповідно, стимулую розвиток всякої живності в грунті.

Мій досвід тому приклад. Пісок+компост і росте все. Прийшла до цього, на жаль, не одразу. Дві машини землі, одна  з них була з луговою землею, що могла б загубити мені хвойні рослини, якби вчасно не второпала про причину. В мене зараз компосту обмаль, точніше, нема чого сипати зовсім. Газону нема; бур'яну на квітниках та грядках обмаль; стільки овочів ми не з'їдаємо:grin:. Компостер, де рослинне перетворюється на поживний компост, мені дуже подобається.

 

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, POZITIFF сказал:

Все ж таки треба признати, що на бідних грунтах правильна органіка поліпшує

якісна органіка то не свіжак з сараю
то справа декількох років приготування

якшо у вас весь час світу, то чоб нє, а так, давно вже комплексні добрива придумані

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Tamburello сказал:

якісна органіка то не свіжак з сараю
то справа декількох років приготування

якшо у вас весь час світу, то чоб нє, а так, давно вже комплексні добрива придумані

можна прискорити процесс компостування спец препаратами. я цього року вже минулорічне бадилля і харч відходи вже в діло пустив. а так шо з ними робити? в септіку вони не треба, вивозити незручно, палити шкідливо. те ж саме з попелом з каміну. виходить що для звичайного саду в 3-7 соток мінералку то і нема куди втулити в принципі. ну там десь жменьку під плодові. а в помідори огірки, якщо маєш умовно 10 кущів, то органіка всяко краще. адже в ній не тільки NPK але і всякі бактерії, чого нема в мінералці.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня, там на вихідні морози прогнозують. Цікаво, брунькам винограду щось загрожує, чи вони ще замалі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, yukon сказал:

Доброго дня, там на вихідні морози прогнозують. Цікаво, брунькам винограду щось загрожує, чи вони ще замалі?

Зелений приріст, навіть мінімальний, не тримає навіть -1°.

Нерозкриті бруньки переносять добре.

Дивіться по стану, можливо є сенс вкрити.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, POZITIFF сказал:

Все ж таки треба признати, що на бідних грунтах правильна органіка поліпшує якісний склад землі, покращує буферність грунту, надає корм та, відповідно, стимулую розвиток всякої живності в грунті.

Не всі мінеральні добрива мають в своєму складі те, що є в органіці - усілякі гумати та амінокислоти тощо.

Ну і економічна складова. З кожним роком плата за вивіз місора буде збільшуватися.

Дружина запитала, чи не можу я додати компост на її город та все перекопати. Спробував копнути компост, а там хробаків прямо сотні - більше хробаків ніж всього іншого. Не даремно я всіх знайдених при копці хробаків на компост відносив... Не можу я так вот просто корисних живих істот лопатой вбивати - вирішили що обійдеться той город без компосту.))

  • Хаха 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, Vikctor сказал:

Не можу я так вот просто корисних живих істот лопатой вбивати

Там ніби навпаки. Хробаки як осот.

Перерізаеш і отримуєш бонус у вигляді другого хробака😉

Регенерація у всій красі.

  • Лайк 1
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, Vikctor сказав:

вирішили що обійдеться той город без компосту.))

Швиденько беріть лопату та несіть тих хробаків на город. Саша вже пояснив все за них. Так, в мене теж хробаків всюди, де хоч трохи додавали компост в пісок. Вони гарненьки- товстеньки на компосту). Якщо користуєтесь Антіхрущем або Актарою , то вбиваєте і хробаків теж. А за допомогою лопати ви збільшуєте їх популяцію)

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гуру, а що скажеш як що я не знайшов місця між дождями обробити сад? Начебто на наступному тижні буде вікно, планую вже разом з виноградом все обробить. Скор та хорус вже запізно я так розумію? Яку бакову суміш порекомендуєш? (знаю що  є медян єкстра и актелик те що в наявності)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, mastervovik сказал:

Гуру, а що скажеш як що я не знайшов місця між дождями обробити сад? Начебто на наступному тижні буде вікно, планую вже разом з виноградом все обробить. Скор та хорус вже запізно я так розумію? Яку бакову суміш порекомендуєш? (знаю що  є медян єкстра и актелик те що в наявності)

Скажу що час профілактичних обробок пройшов. І вже курчавість та мониліоз повним ходом розвиваються. Черга за антракнозом та паршою.

Тепер лікування. Неодноразове.

Сігнум, Белліс, магнікур сенсейшн, скор+Хорус, луни різні, топсін-м.

Мідь - контактна, по верху рослин, в яких вже йдуть грибкові процеси, неефективна.

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, POZITIFF сказал:

... Черга за антракнозом та паршою....

 

 

Як висловився один дядько у одному відео - якщо ви дожили з плодами/листями до етапу парші, антаркнозу, то ви вже герої))) Кажуть що моніліоз вже подекуди розповсюджується на вишні/черешні й навіть персики, але в нас слава яйцям поки що страждають лишень абрікоси. На сусідськи без сліз не подивитись...Я в цьому році встигав обробляти між дощами, тому основна проблема була і є не хвороби, а сонячні дні для опилення. Кісточкові наче всі мали свої коротенькі проміжкі для цього - хоч день/два під час максімального цвітіння. А яблуні саме зараз знайшли для цього час, а в нас 4 дні дощів... Доречі тільки в цьому році дізнався, що груши цвітуть трохі раніше за яблуні й вони таки мали увагу від бджіл та ... оленки волохатої.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...