Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Процесс жизни в частном доме.

Nic-олаевна

Рекомендовані повідомлення

1 час назад, voglya сказал:

Щановні пані! та чи, може, і панове?

Підкажіть, будь ласка, хто коли починає на розсаду сіяти?

Ніколи не робила, але насіння є - чому б не спробувати....

Територіально - Харків, вірю в ЗСУ.

З прошлого року є "заряджена" діжка на кшталт теплої грядки. Хочу туди як у тепличку трішки огірочків посадити. 

А коли сіяти на розсаду - геть нема досвіду!

Не раніше березня. І то це якщо в парник.А якщо у відкритий грунт то пізніше. Але огірки особливо немає сенсу заморочкватися з розсадою. Коли вже тепло, в травні, сієте в землю, вони на очах ростуть якщо поливати достатньо. Розсада росте швидко, може перерости, а на вулиці ще холодно і садити рано, а з перерощеної розсади толку мало.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, normal сказав:

Нічосі, там своя атомна підстанція? Бо в мене два ноути тошиби і до сих пір працюють по 10-15 років але тільки від мережі, бо аккумулятори здихають кожні 5 років і вже навіть CMOS батарейки повмирали :) А ще того вже ніде не купиш, зараз тільки нові моделі

Да кто зна шо там. Miele старенький, ще первой генерации модель. Два раза все еще может ,по кругу ,на общую уборку ездить без заряда. Не замеряла по часу, але можу, якщо цікаво

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, voglya сказав:

Щановні пані! та чи, може, і панове?

Підкажіть, будь ласка, хто коли починає на розсаду сіяти?

Ніколи не робила, але насіння є - чому б не спробувати....

Територіально - Харків, вірю в ЗСУ.

З прошлого року є "заряджена" діжка на кшталт теплої грядки. Хочу туди як у тепличку трішки огірочків посадити. 

А коли сіяти на розсаду - геть нема досвіду!

Огірки занадто рано. В мене зараз тількі перці ( сорта для теплиці висотой 1,70 растюхи на вулиці не виживуть)и баклажани , селера расада и ще трошки ідотермананти помідори, які я маю в теплицю посадити . Остальним ще рано. И то я тепличку можу обгореть ( раніше дуйчіком, в цому році ,такими темпамиз єлектропомтачанням, буду мастирить якусь грубку мабуть, або ще шось, накшталт ведро з углями, щоб не тащить в холодну нічь росаду до дому. В тому році саджала  также саме, и все одно и перці и баклажани цвели и в’язали плоди до октября покі в теплице не стало холодно. Откритий ґрунт , то все позже. Помідори я для відкритого ґрунта обираю тількі виключно детерминантние гібриди , яки я 1 Августа вже убираю( фітофтору я не могу нікак побороть уже несколько лет подряд. Через то 1 августа , мои помідори мают були зірваними и потім дозрівають в ящиках до кінця вересня поступово по мере переробки. 
Сію томати десь 20 лютого, сорта ранній для ґрунту , пикирую раз , перевалка 0,2 стакан, потим 0,5 стакан. Висаджую під парнік з бутонами квітів теж перевалкою . Корні намагаюсь не чіпати . Исповедую грядки Мітлайдера .😀  

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, voglya сказав:

Щановні пані! та чи, може, і панове?

Підкажіть, будь ласка, хто коли починає на розсаду сіяти?

Ніколи не робила, але насіння є - чому б не спробувати....

Територіально - Харків, вірю в ЗСУ.

З прошлого року є "заряджена" діжка на кшталт теплої грядки. Хочу туди як у тепличку трішки огірочків посадити. 

А коли сіяти на розсаду - геть нема досвіду!

Досвід лінивої садівниці. Тільки відкритий грунт

1. Помідори. Треба визначитись, які саджати- дети чи індети. Індети потребують опори та пасинкування. Дети( кущові) прив'язую до опори, бо кущі не витримують навантаження, пасинкування не потребують, але де ніде  гілки прибираю. Вирощую кущові. Посію на розсаду 10  березня або трохи пізніше.

2. Перці. Гіркий та солодкий. Збираюсь посіяти на днях. В них довгий період від розсади до висадки в грунт. Треба пам'ятати, що розсада, коли піде рости, якщо буде десь в холодному місці, то замре і буде чекати тепла.

3. Про огірки вже сказали. Чи то забобон - не знаю, але місцеві селяни кажуть, що на город сіють насіння огірків 6мая і пізніше. Теж так сію. І кабачки в відкритий грунт, насінням одразу.

4. Селеру сію листову одразу в землю, вона дворічна, тому багато років росте на одному місті, весною чи восени досіваю насіння і маю собі зелені кущі доки снігом не вкриє. Кроп та петрушка так само, одразу в землю. Базилік теплолюбний, можна на розсаду, можна і в відкритий грунт одразу. Якщо сіяти на грядку, то не раніше травня місяця, бо рослині треба тепло. Базиліку, щоб не грубшало листя, треба обривати квіти. Якщо посіяти густо і різні сорти, то буде привабливий їстівний декоративний бордюр. 

5. Салати. Якщо качанні сорти, краще на розсаду, листові сію в грунт. Качанними розважаюсь зрідка, листовий завжди.

6. Для пророщування розсади мені подобаються торф'яні таблетки. Ніякої мороки. Намочив таблетку, поклав насіння, поставив в тепле місце, коли проросло, переклала в таку касету з землею. Ніяких пікіровок та перевалок. Пробувала одразу сіяти в цю касету, теж гарно виходить, але з таблетками мені подобається більше. Касети українського виробника, купляла в "Літо" .

Як сіяти насіння  та вирощувати розсаду -питання релігійне і кожен божеволіє, як хоче.

Це мій досвід, не претендую на те, що він правильний, але, що маю. Війна вбила мою цікавість до саду. В тому році і городу не було. І різниця, які овочі, свої чи з магазину або базару,  відчувалась. Вирішила, що займусь розсадою.

Вже замовила в "Літо" таблетки і "вкусняшки" для аптечки садової. Хто користується цим магазином, там зараз знижки і акція на безкоштовну доставку.

Фото з сайту922700389_.png.a3f7622e1c0b92937699d93d41be2b5c.png

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, Сарочка сказав:

Які цікаві акум-пилесмокі в вас. Мій мовча стоїть на базі .

Аня, в мене теж говорун. Але він такий позитивний, що настрій поліпшується, коли чуєш, як він рапортує, що готовий до роботи, або, що вже прибрав та їде на базу. Але ніколи не було, щоб він зривався з міста, верещав та безглуздо їздив по кімнатам. Завдяки роботу я знаю, що ввімкнули світло, бо вже получив догану, тому що одного разу, після того, як світло ввімкнули, чомусь прогавив цей момент і тихо стояв собі на базі, не кажучи, що вже світло дали. В мене він розумний та вихований))

Функція вологого прибирання виявилась для мене зайвою. Мені зручніше парогенератором вимити підлогу, ніж чекати, поки робот буде ковзати по підлозі.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Забула . Якщо висівать зараз росаду, то потрібно десь 18-20 градусів и обовьязково досвечівать ще весь лютий по 4-6 часов додатково фітолампамі , інакше растюшкі витягнутися и попадають . Зараз е фітолампи на павербанках, якщо світло вимикають . Але ціна на ніх не зовсім гуманна.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дівчата, як буде не складно, будь ласка, відписуйтесь тут хто шо посіяв, добре? 

Поділюсь тут порадою. Мене продавчиня вмовима на сіяти в цьому році під зиму петрушку - бо дуже тепла осінь, може прорасти і вимерзнути. Осінню зробила рівчачки і землі у відро набрала, поставила у сараї, де не замерзне. Ось на днях посію та присиплю земелькою. Подивлюсь як воно буде. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 хвилини тому, voglya сказав:

Мене продавчиня вмовима на сіяти в цьому році під зиму петрушку - бо дуже тепла осінь, може прорасти і вимерзнути.

Ой, петрушка така ж зараза, як і рукола. Нічого їй не робиться. В мене посіяно кілька сортів, теж сіяла під зиму. Потім вже і не досівала, бо вона сама сіялась і росла по всій грядці. Я петрушки, селери листової та базиліку завжди багато сіяла, тому що сушила на зиму. А рукола, то біда, її можна знайти де завгодно на ділянці. Теж різні сорти.

Не мерзне під снігом ні селера, ні петрушка. Якщо розгребти сніг, то буде зелене листя. Краще вже в грунт посіяти одразу, як  трохи потеплішає.

 

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А в мене чогось не вся петруха всходе. Кучерява - от ні як не хоче!

А ще в мене ніяк не хоче рости зелена цибуля, та що на зелень. 

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 В мене кучерявої два чи три сорти. Я ії колись замість грунтопокривної рослини, як декоративку саджала , щоб бур'яни там не росли, поки агроволокном не затягнули той шматок. Пригадую, що тоді якийсь сорт не зійшов зовсім, при тому, що сіяла в землю весною, коли вже зовсім тепло було. То я на саме насіння грешила.  І кучерява мені не смаку, бо груба і гумова, всі сорти.

Про цибулю , я її на зелень тільки і вирощую. Перед війною натикала стільки, що і зараз є шматок на грядці, де вона стирчала, поки снігом не вкрило. І я городом не займалась то літо, зовсім. Цибуля росла сама по собі, а петрушка все собою засіяла.

Я цибулю тикаю в канавку, куди золу з дров щедро сиплю, трохи компосту з компостера і якесь добриво. І на моєму піску цього досить, щоб воно росло, як дурне. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, згодна! Кучерява - грубіша і щільніша! Але ж і красива! І вона мені в супі смакує, і шашлик на неї покласти, і блюдо оздобити.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, normal сказал:

Бляха ну "рота підйом" посеред ночі теж нічим не краще... 

Є таке.🤭 Але, з вимкненнями світла, я знайшла для свого говоруна такий рецепт: відпрацював, зарядився, вимкнула. Бо коли він декілька разів за ніч прогорланить "Зарядка", то безсоння мені забезпечено. Іноді забуваю вимкнути, тоді доводиться робити це серед ночі, бо гучність в ньому не регулюється, а розмовляє він голосно. А от при вимкненні світла, навіть якщо сам робот не був вимкнений, то на ньому може з 1 хвилину блимає індикатор зарядки, потім тухне і все. Я так розумію що все це закладено в його програмному забезпеченні і вам треба поекспериментувати і знайти саме для свого робота алгоритм приборкування))

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, voglya сказал:

Дівчата, як буде не складно, будь ласка, відписуйтесь тут хто шо посіяв, добре? 

Запросто🙃 

28.01 посіяла томати Балконне чудо. Але, це для теплиці, в якій я зможу забезпечити додаткове утеплення. Планую висадити їх в теплицю десь в середині квітня і хочу щоб до цього часу томати були уже великі.

Через декілька днів посіяла кімнатний гострий перчик. З тою ж метою що і томати.

А далі у мене строки такі:

20.03 - сію в кімнаті томати для теплиці (висаджую їх десь 15-20.04)

Томати для відкритого грунту сію уже в самій теплиці прямо в грунт починаючи з 10.04. Але дивлюсь по погоді. Якщо мінусові ночі, то посадка може відкластися і до 20.04

Огірки. Для теплиці сію в домі на розсаду як і томати - 20.03, висаджую починаючи з 10.04 (довго огірки в домі не ростуть. Як тільки бачу справжній листочок - висаджую в пакети в теплиці)

Огірки для відкритого грунту сію в "ячейки" 06.05. Як тільки бачу справжній листочок розміром в 1-2 см. - висаджую в грунт.

Всі інші культури, що потребують розсади - капуста, квіти...сію в той самий день в теплиці, коли і томати для відкритого грунту.

Ці дати посадки відпрацьовані саме у мене, з моїми можливостями і вміннями, у нашому кліматі (північ Сумської обл). Якщо погода вносить свої корективи, то відповідно дати зміщуються, але не дуже суттєво

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, voglya сказал:

А в мене чогось не вся петруха всходе. Кучерява - от ні як не хоче!

А ще в мене ніяк не хоче рости зелена цибуля, та що на зелень. 

Я вважаю що причина лише в якості насіння. За 14 років досвіду огородництва саджала всяке насіння петрушки. Від копійчаного до супер-пупер дорого голандського з каталогів. Іноді копійчане всходило краще за дороге.

З цибулею повинно бути простіше, у цибулі візуально видно, яка вона. Але, теж є нюанси. Яку саме ви садите цибулю і коли?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Nic-олаевна сказал:

З цибулею повинно бути простіше, у цибулі візуально видно, яка вона. Але, теж є нюанси. Яку саме ви садите цибулю і коли?

Різну цибулю сіяла. "Лук на перо", ще кажуть "лук-дурачок". Сіяла весною, початок літа. І ніколи в мене не було рядочка з зеленою цибулькою. Спасає зимня цибуля, та, яка проростає. Навесні я її тикаю у землю, потім милуюсь чарівними квітами (так-так! дуже мені вони подобаються!), восени збираю невеличкі цибулини.

Цього роки привезла з Миколаївської області якийсь базарний лук, кущовий. Такі красиві цибулиночки, в кульку зібрані. Посадила, він вже і прокльовувався восени. Подивлюся що з нього виросте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, Сарочка сказал:

 Исповедую грядки Мітлайдера .😀  

Сарочка, ви ж моя дорога! Поділіться будьласка досвідом в подробицях. Багато читала про цей метод, навіть взяла з нього принцип саджати рослини довгими рядами і робити між ними проходи. Набагато це зручніше, ніж квадратна грядка, але... Зробити 100% по Мітлайдеру у мене поки що так і не вийшло. Для мене у нього занадто широкі проходи між грядок (мені шкода такої кількості грунту залишати без діла, та ще потім літом польоти там бур'яни). А по-друге, мені цікаво, чи на 100% ви виконуєте рекомендації щодо внесення добрив саме так, як він описує?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, voglya сказал:

Різну цибулю сіяла. 

Якщо на меті отримати лише зелень і не потрібна восени цибулина, то існують спеціальні сорти луку, які висаджують під зиму і з настанням першого тепла він росте досить високий і соковитий, цілими пучками, як "лук-сімейка". Але, в липні він засинає, в грунті формує дрібнесенькі цибулини, які треба викопати, висушити і потім знову посадити під зиму.

Всі інші сорти призначені не так для зелені, як для цибулини. Вони звичайно дають зелене перо, але строк його життя короткий, пару місяців

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я на зелень саджу насіння цибулі семилітка. Я його як посіяла років 3 тому то так вона і росте. З ранньої весни і до морозів зеленої цибулі вистачає з головою,цибульки не викопую. 

У мене з укропом не завжди складається))) чи насіння невдале попадається, ну такий нещасний росте. Правда у нас грунт кислий, може йому не підходить.

У мене рука потягнулася в магазині за насінням полуниці. От думаю, варто ним гратися чи ні)) ніхто не пробував з насіння виростити?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Yull сказал:

Я на зелень саджу насіння цибулі семилітка. Я його як посіяла років 3 тому то так вона і росте. З ранньої весни і до морозів зеленої цибулі вистачає з головою,цибульки не викопую. 

У мене з укропом не завжди складається))) чи насіння невдале попадається, ну такий нещасний росте. Правда у нас грунт кислий, може йому не підходить.

У мене рука потягнулася в магазині за насінням полуниці. От думаю, варто ним гратися чи ні)) ніхто не пробував з насіння виростити?

Я думаю, як хочеться погратися - тре погратися! Ми ж граємось не тільки заради врожаю, а й заради задоволення! 

Как понять, если не попробовать?! - мені здається це саме наш випадок!

 

Про укроп багато чула, що его треба поливати КОЖНОГО дня, а краще кілька раз на день. 

Цього літа так сталося, що в мене був найкращій за весь мій досвід базілік. А все тому, я так гадаю, що під нього кожен день виливали щонайменьше відро води. Просто воду не було куди дівати. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Nic-олаевна сказав:

Сарочка, ви ж моя дорога! Поділіться будьласка досвідом в подробицях. Багато читала про цей метод, навіть взяла з нього принцип саджати рослини довгими рядами і робити між ними проходи. Набагато це зручніше, ніж квадратна грядка, але... Зробити 100% по Мітлайдеру у мене поки що так і не вийшло. Для мене у нього занадто широкі проходи між грядок (мені шкода такої кількості грунту залишати без діла, та ще потім літом польоти там бур'яни). А по-друге, мені цікаво, чи на 100% ви виконуєте рекомендації щодо внесення добрив саме так, як він описує?

Ні, покі ще не все. 
Что использую

Вузьки 45 см грядки и схему посадки.Але в ґрунти в мене, стаціонарних не робила , бо кожен рік в мене все меняется 

широкие междурядья(90см). Якщо роблю 70, то свешивающиеся листя культур по ітогу зроблять проход 30 см и тоді вже починаються неудобності( тачкой не просунуться, шланг чіпляється )

междурядья закриваю картоном( думаю таки расстелить агроткань в цьому році)

поливаю по спецбороздам , тоді полив бистріше 

не использую

План подкормок смесями и при посадке в мене свій . Замість смесі 1 роблю закладку зимою навоз+ сидерати+ листіва, мелкие веткі под перекопку лопатою коміки не розбиваю.

На весні вношу компост+золу +известь в некоторих місцях, + фосфор( кому бор или молібден нужденних из культур то теж закладаю) смешиваю культиватором єлектричним .

подкормок більше не роблю, тільки додаю калия по листу кому треба. Але в мене растюхі більш заявлених розміром виростають и кусти( заявлен перец в тому році був по сорту 1 метр, вирос 160 см. Перци нижній був 480 гр кожний, а по сорту шли 250 макс. Через то, я більше и не роблю ніяких подкормок ни чаями, ні навозом. Бурячки були в середньому по 700-1300 гр. Це було неудобно. Приходилося їх пекти в фольги в духовці, бо в каструлю не влезали, а якщо влезали , то довго варити треба.

 В цілому, у всіх моїх растюх розміри явно більше ніж звичайни.Окрім лука, з нім не получілось нічого путнього , якась дрібна була.

В мене води богато , а це основна складова успіху вузьких грядок. Простір , їжа и вода щоб була в достатку.
Митлайдер робіт упор на то що пользуя его формули добрива можливо ростить на будь яких ґрунтах и даже на каменях. Але в мене добра земля, и якщо я накидаю ще к моей закладку ще и добрива будет явно перебор.

Фото не всі, звичайно, нема ні картохі, ні томатів  ще богато чого ,  ті що на планшеті , але суть понятна думаю. Але е мінус грядок- все расте що дурне, а потім суть отражают  два останніх фото. И так в мене було через день. Ділянка під город в мене маленька, не більше ніж 2,5 сотки, але в мене досі все свое з овощей із морозиловкі, підвалу, сушки, ще нічого не купляла окрім лука.

 

7B42A001-7A5D-4D0C-BA7A-950F2A074998.jpeg

145D44D1-FE36-4410-B0E4-C41C8583A4D8.jpeg

16C6B4DB-665D-4268-A850-F759BE50FAE8.jpeg

8C638C1B-4752-42A6-99C4-37E3B4319728.jpeg

D3FB780A-C095-4123-A91E-7F351CB6A78A.jpeg

B1127971-3BF6-422D-9F75-991B6CC37B36.jpeg

44A956B1-C0D3-4C8F-93C0-6D0F360BABBD.jpeg

DD601415-E9F3-4B44-A166-0851868FA0BE.jpeg

Змінено користувачем Сарочка
  • Лайк 7
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, voglya сказав:

Дівчата, як буде не складно, будь ласка, відписуйтесь тут хто шо посіяв, добре? 

Поділюсь тут порадою. Мене продавчиня вмовима на сіяти в цьому році під зиму петрушку - бо дуже тепла осінь, може прорасти і вимерзнути. Осінню зробила рівчачки і землі у відро набрала, поставила у сараї, де не замерзне. Ось на днях посію та присиплю земелькою. Подивлюсь як воно буде. 

 

-Баклажани (ранні  кругли біли, дуже погано виходять -неравномірно, але воні мені подобаються на смак, воні трохи и не зовсім баклажани як би)

-перец ранній 6 сортів ( 5 різних кольров, червоний, шоколадний, помаранчевий, фіолетовий . 1 сорт для сира и фаршировання) Два вже в касетах пересаджени, бо вони теж середнеспели, ранніє тілько сегодня замочила 

-полуниця 

-сельдерей черешковий 2 сорта( один вже посаджен, другій сегодня намочен)

-спаржа из семян( але мабуть рано, помилилась, дуже потужна рослина и мене прийдеться з нею побегать добре через занадто ранню посадку)

2 сорта томата по 2 растенія( посадка индотерминантов в теплиці) вже завтра пикирую

7 сортів индотерминантов замочени сегодня. ( для теплиці ) Для ґрунту посаджу позже

мабуть на днях замочу артишоки и базилік для горшка , який буде в теплиці стоять до перших листових салатів.

Зараз нечем заняття - якщо чешется руці, то я клею моркву , редис , буряк на бумагу в рулони. Потім по грядки раскатаю и не треба буде стоять над ней. Хотіла під зиму вместе с луком часником раскатать моркву, але так и не наважилась- все було то тепло, то снігу нема, так само як ви с петрушкою .

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Yull сказав:

Я на зелень саджу насіння цибулі семилітка. Я його як посіяла років 3 тому то так вона і росте. З ранньої весни і до морозів зеленої цибулі вистачає з головою,цибульки не викопую. 

У мене з укропом не завжди складається))) чи насіння невдале попадається, ну такий нещасний росте. Правда у нас грунт кислий, може йому не підходить.

У мене рука потягнулася в магазині за насінням полуниці. От думаю, варто ним гратися чи ні)) ніхто не пробував з насіння виростити?

В тому році гралася с суніцей в цьому с ремонтантной ампельной полуницею , що з розовими квітками . Суніця вже с липня давала врожай и пока не побіл мороз квітки. Так що целіком можливо. Але е нюанс с посадкою . Я сажаю на сніг. Метод робочій и виходить не погано. 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По срокам высева рассады один агроютубер сказал так: лучше посеять на рассаду позже. Потому что рассада "недоросток" намного меньше болеет при пересадке в грунт/парник, чем рассада переросток. И по итогу раньше урожай будет у "недоростка", чем у переростка.

Вот его новый канал, после переселения в 2022 году с луганской области куда-то под Киев youtube.com/@nasha-dacha01

А вот старый канал. Тут инфы больше youtube.com/@sad-ogorod-svoimi-rukam

Видео недлинные, довольно информативные. 

 

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, voglya сказав:

Так, згодна! Кучерява - грубіша і щільніша! Але ж і красива! І вона мені в супі смакує, і шашлик на неї покласти, і блюдо оздобити.

Так само, оздобити і в супі вона мені, теж, подобається. І ще тому, що її можна подрібнити маленькими цацочками ( не знаю, як по-іншому сказати), а не шматочками листя різного розміру.

10 годин тому, Nic-олаевна сказав:

він росте досить високий і соковитий, цілими пучками, як "лук-сімейка".

Якщо мова за кущовку, то вона мені не подобається, бо слинява.

11 годин тому, Nic-олаевна сказав:

я знайшла для свого говоруна такий рецепт: відпрацював, зарядився, вимкнула.

До речі, про "вимкнула". Я шукала модель, щоб не залежала від смартфона і мала пульт управління. То "вимкнула" мені дуже зручно, коли треба , щоб він десь окремий куток прибрав. В таких випадках, щоб зняти його з бази і перенести в той куток,  вимикаю тумблерочком, що розташований на корпусі пилесоса і вмикаю, коли на місце прибирання приношу. Тоді він не губиться в орієнтуванні і швидко прибирає по тому алгоритму, що йому кажуть. І пульт виявився дуже зручною приблудою, хоч пам'ятаю, як мені тут казали, що то непотрібна річ для робота-пилесмока.

 

10 годин тому, voglya сказав:

Навесні я її тикаю у землю, потім милуюсь чарівними квітами (так-так! дуже мені вони подобаються!)

Оля, посійте насіння ( не цибулинки) шніт-цибулі. Якраз навесні і посійте в землю. Вона в мене для цього і росте, щоб милуватись квіточками бузкового кольору, квітне все літо. Сама цибуля виглядає акуратними кущиками з тонким пір'ячком і, крім того, що квітне від снігу до снігу, ще і зелений лук маєте завжди. Посіяла один раз з цікавості і вона сама собі розсівається та розмножується. Якщо кущ став великим, то можна ділити і відсаджувати. Ця цибуля дуже невибаглива, розсівається і росте на голому піску, без добрив. Насіння завжди було і в Епікє з Леруа, і в інет-магазинах, це не щось екзотичне, то завжди є в продажу.

9 годин тому, Сарочка сказав:

На весні вношу компост+золу +известь в некоторих місцях,

 Аня, чому і те, і друге, не щось одне? Я дуже поганий хімік, ненавиділа в школі, але, коли зайнялась садом, то в мене закарбувалось, що зола та вапно роблять одне і теж- знижують кислотність. Приділяла увагу цьому питанню, бо в мене кислий грунт.

Аня, а що за сорт полуниці?  В мене все, плодові, ягідні, город, наче з біблейського потопу- все під водою. І треба починати все спочатку. В роздумах над полуницею. Пробувала багато сортів, прийшла до висновку, що НСД не хочу, мені краще посадити по сорту від раннього дозрівання до пізнього. На експерименти часу не маю, тому вибирати сорти треба виважено.

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Dendnepr сказав:

По срокам высева рассады один агроютубер сказал так: лучше посеять на рассаду позже. Потому что рассада "недоросток" намного меньше болеет при пересадке в грунт/парник, чем рассада переросток. И по итогу раньше урожай будет у "недоростка", чем у переростка.

Вот его новый канал, после переселения в 2022 году с луганской области куда-то под Киев youtube.com/@nasha-dacha01

А вот старый канал. Тут инфы больше youtube.com/@sad-ogorod-svoimi-rukam

Видео недлинные, довольно информативные. 

 

 

Ще простіше пользоваться формулою висадкі. Якщо посадка планується в теплиці в апреле скажемо 10-15 числа.

То робимо так- шукаємо вік рослини в момент пересадки. Хай умовно буде 50 днів, ( це а переводе означають що рослина к моменту пересадки має на стовбуре 6 листьев не счітая семядольних) додаєм к 50 дням 7-10 на пророщування+ 7 дней затримки на адаптацію після пикировок. Складаєм (67 днів), считаем назад. Виходит, якщо треба посадить 15 апреля в теплице потрібно замочить Семена 6 лютого. Якщо висадка 15 травня в грунт то растюхи будут перерошими, будут мать на 4 листа більше ніж потрібно , а це означає , що після 5 листа их треба було перевалить в горшок с розміром 0,5 або більше. И саджать переростка  вже будет потрібно трохи по іншому. И те клопоти не будут оправдани. Урожай буде або рівним, ніж нормальна посадка , або всего на неділю раніше, але заморачиваться весь февраль с досветкою и обогревом не на 30 растениях, то ще удовольствие.

Змінено користувачем Сарочка
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...