Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Недострой из 90-х

AndryG

Рекомендовані повідомлення

20 часов назад, AndryG сказал:

І підлога, особливо у спальні, не витягує по потужності.

А теплый пол вы просчитывали? Его можно сделать нормально - мощности будет хватать и батареи не понадобятся. Вы понимаете, что ТП + батареи - система намного сложнее и дороже? И сложнее не только в монтаже, но и в настройке.

 

20 часов назад, AndryG сказал:

не хочу більше ні холодної підлоги, ні прохолоди з вікон

Окна нормальные поставьте и откосы утеплите. И все.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 19.05.2023 в 12:24, AndryG сказал:

Про розводку води. В інтернетах всякого понаписали, поділіться, будь ласка, досвідом.
Які діаметри труб (трійникова схема) взяти на розводки води по хаті:
 гігієнічний душ,
 унітаз,
 душ,
 умивальник
 траса до кухні чотири метри,
 мийка,
 посудомийка.

Я розумію, що рахувати тут нема чого та все ж однозначної відповіді не знайшов. 

Диаметр если просто совсем- то идет  от точки - самый малый - идет на увеличение. Но нужно смотреть какие трубы вы будете использовать - вам нужен внутрениий диаметр. 

Я делала себе - ГД , унитаз -16"

умывальник - 16";  душ и ванна у меня 20" - это подводка к приборам. Особенно учтите душ - какой будет.

Трасса у меня от счетчика 25", далее разделяется и по разному - где 20", где 25".   На гребенку идет от котла 32" рехау.  У меня смешанная тройниково-коллекторная. Делаю сама. Вопросы возникают, но на то и есть форум. В принципе читайте раздел по воде и отоплению - там много чего есть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, semengv сказав:

Делаю сама.

в принципі діаметри - гуд, тільки це міліметри (мм) , а не дюйми ("). 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, semengv сказав:

сложнее не только в монтаже, но и в настройке

+1

Різні температури носія повинні бути. Підлога - система низькотемпературна...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@semengv, судячи з ряду 16-20-25-32, мова йде про зовнішні діаметри ППР труб PN20/PN25?


Металопласт

image.png.3388eb30fd6d785758126d208a5b7038.png

 

поліпропілен

image.png.a51788869e0884d637bc74f885af80c9.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, AndryG сказав:

мова йде про зовнішні діаметри ППР труб PN20/PN25?

PN25 це максимальний тиск на трубу, щоб підключати звичайні сантехприбори без перехідників потрібні водорозетки і труби з зовнішним діаметром 20мм, а внутрішній розрахуєте, наприклад я брав таку PN25 зовнішній 20мм, внутрішній 20-(3.0*2)=14мм, нам виявилось його достатньо, навіть тиск довелось зменшити з 6 до 3 атм, бо через 26см лійку душа ще невстигав намилитися, як все змивалось, та і в кухні навіть після двох фільтрів забагато витікало, вже міркую наступного разу поставити вентильний кран (замість важільного), щоб швидше піймати необхідний потік та нормально помити якогось огірка і не заляпати пів кухні (дружина тоді лається :) )

ppr.jpg

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@murava @naupv
Der profi, оцініть, будь ласка, діаметри водогону.

Труба металопласт

  • ЛІЧИЛЬНИК
  • труба 25 (до душа, далі буде 20)
  • відвід на бойлер 25
  • відвід на вулицю 20 (полив і т.ін.)
  • відвід на живлення опалення 16
  • відвід на пралку 16
  • відвід на гіг. душ 16
  • відвід на душ 16 (чи краще поставити 20) ?
  • труба 20 (після душу ідуть такі собі споживачі, їм вистачить і 20)
  • відвід на умивальник 16
  • лінія на кухню 4-5 метри
  • відвід мийка 16
  • труба до посудомийки 16 (2-3м)
  • для гарячої води рециркуляція 16

Сформулюю окремо питання про душ і 25 трубу.
Які трійники ставити на душ (до - відвід - після)25-16-20,  25-20-20, 20-16-20... ?
Чи з 25 трубою до душу це перебор і досить поставити її лише до бойлера?
 

Питання, яке зводить з розуму: яку трубу покласти під стяжку? Хочеться, звісно, надійно і не за всі гроші світу.
Пропонує місцева лавка Giacomini pe-rt/al/pe-rt 20*2.0 по 57 грн. Та їх аргумент "її місцеві забудовники використовують" не додає мені впевненості.
Чи VALTEC/FADO (100 грн в епіцентрі, десь шукатиму дешевше)?
Порадьте, будь ласка. Я знаю просте рішення - бери найдорожче, та воно не підходить :) 


А може ви порадите, хто на форумі продає трубу/пресс-фітинги?

Екструдер під стяжку буду класти на пісок в два шари по 50мм. Думаю для труб водопостачання в нижньому шарі вирізати терморізаком канавки саме по діаметру труби і накрити другим шаром. А утеплювач натягнути тільки на відвід. Який сенс вирізати дірку в утеплювачі, щоб покласти утеплювач. Не думаю, що теплове розширення не впорається з деформацією екструдера. Тим паче, що труба матиме купу заокруглень. Можна так робити? Напевно, щоб це буде довше, та я не на заробітках - можу собі дозволити погратися.

Пробачте за купу питань.

І наостанок, як вам ідея вмикати рециркуляцію тимчасово тільки на початку водорозбору? 

Сушарки рушників на ГВП не буде. В лінію ГВП ставимо лічильник (як датчик протоку), коли він спрацьовує, вмикаємо насос рециркуляції на де-який час, щоб заповнити магістраль гарячою водою. Відводи повинні бути якомога коротшими, тому лінію ГВП прокладу крюком до душу. Магістраль буде на два метри довшою, проте відвід до душа коротшим. Якщо насос рециркуляції працюватиме лише тимчасово, то на "обратку" можна поставити зворотній клапан і закрити питання передавлювання рециркуляції.

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На душ перебор. Достатньо 20мм. На душ 20х20х і далі не знаю що у вас іде, або 16, або 20. Всі труби у трубну ізоляцію. Щоб точно вирізати пази ножом у ЕППС, фарбуєте пентафталевою ( не ацетоновою!) фарбою проблемні ділянки трубної ізоляції, накриваєте ЕППСом, і на зворотній стороні у вас залишиться відбиток, як чітко підрізати ЕППС. Так, краще це зробити по першому щару ЕППС, другий ляже і все накриє. Із заявлених труб краще узяти Джакоміні. Зверніться до Муравського, може він по знижці вам зробить Рехау 17мм. По рециркуляції, вам вирішувати. Зворотній клапан після насосу тре ставити однозначно при любому випадку користування.

 

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21.05.2023 в 22:28, AndryG сказав:

Я виріс в будинку з холодним полом і живу у квартирі з холодними вікнами - я не хочу більше ні холодної підлоги, ні прохолоди з вікон :)
І підлога, особливо у спальні, не витягує по потужності.

Скільки я бачив посудомийки - їх використовують для зберігання круп, цукру і т.ін. :) Щоб чотири людини завантажили посудомийку, це потрібна повна сервіровка офіційного прийому. Я не бачу в ній сенсу взагалі, тим паче ще і здоровенній.

Плита дійсно доміношка маленька. Десь у вибраному збережена на три конфорки нормальних розмірів. Не хочу тягнути газ на кухню, думаю індукційну поставити. Не стикався з ними, чи не занадто вони шумні.

Знущаєтесь ? В мене іноді 60 см Посудомойка 3 разі на день повна запускається . А ну перера***те скільки потрібно  кубів посуду перемити за суткі? А якщо консервація? , ну то таке - не потрібно було, то і дійсно не надо.  Можливо ваша жинка взагалі не готовіт, так тоже може бути. Нема готовкі, нема посуда брудного. Кожен божеволіти як может 🙂

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, AndryG сказал:

@semengv, судячи з ряду 16-20-25-32, мова йде про зовнішні діаметри ППР труб PN20/PN25?

У меня все Рехау. Своим постом я человеку объяснила сам ПРИНЦИП подбора диаметра труб и обратила его внимание на Внутренний диаметр при подборе. Все зависит от того, что он выберет - не написано какие трубы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, AndryG сказал:
  • ЛІЧИЛЬНИК
  • труба 25 (до душа, далі буде 20)
  • відвід на бойлер 25
  • відвід на вулицю 20 (полив і т.ін.)
  • відвід на живлення опалення 16
  • відвід на пралку 16
  • відвід на гіг. душ 16
  • відвід на душ 16 (чи краще поставити 20) ?
  • труба 20 (після душу ідуть такі собі споживачі, їм вистачить і 20)
  • відвід на умивальник 16
  • лінія на кухню 4-5 метри
  • відвід мийка 16
  • труба до посудомийки 16 (2-3м)
  • для гарячої води рециркуляція 16

Как у меня: трасса 25, тройник на душ 25-20-20, умывальник 20-16-16; ГД -16-16-16, унитаз 16.

На бойлер занадто 25 - посмотрите инструкцию на свой бойлер и все поймете - в большинстве случаев подключение 16,

На отопление 16 - ну очень мало. Если это гребенка. На гребенку у меня 32.

На душ 20.

Рециркуляции у меня нет. Я не настолько нежная - 3 сек подождать теплой воды... Прохладной иногда и полезно - зато нет лишних телодвижений.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, AndryG сказал:

А може ви порадите, хто на форумі продає трубу/пресс-фітинги?

Выше вам ответили. Недавно вроде цена  была акционная.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21.05.2023 в 13:47, AndryG сказав:

Зупинились на цьому з розрахунку, що це не гуртожиток.

Чому про майстер-спальню "гуртожиток" - не зрозумів. А от у дитячих пані в проєкті намалювала кушетки - це воно!

Зверніть увагу на дивани-трансформери, і заразом на письмові столи з регулюванням по висоті...

Дитячі.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, naupv сказав:

На душ перебор. Достатньо 20мм. На душ 20х20х і далі не знаю що у вас іде, або 16, або 20. Всі труби у трубну ізоляцію. Щоб точно вирізати пази ножом у ЕППС, фарбуєте пентафталевою ( не ацетоновою!) фарбою проблемні ділянки трубної ізоляції, накриваєте ЕППСом, і на зворотній стороні у вас залишиться відбиток, як чітко підрізати ЕППС. Так, краще це зробити по першому щару ЕППС, другий ляже і все накриє. Із заявлених труб краще узяти Джакоміні. Зверніться до Муравського, може він по знижці вам зробить Рехау 17мм. По рециркуляції, вам вирішувати. Зворотній клапан після насосу тре ставити однозначно при любому випадку користування.

 

Дякую за відповідь. Вище я перелічив всі водоразбори в порядку слідування. Після душу іде умивальник, мийка на кухні і посудомийка. Може на них достатньо 16 чи краще все ж 20 протягнути з відводами 16?

За трубу під стяжку я, вибачаюсь, незрозуміло написав. Мав на увазі труби водогону (і радіаторне опалення теж). Покласти саме їх під стяжку, тому і перепитую, які взяти, щоб потім не перетягувати вже по стінах заново. А у Муравського 17 для теплої підлоги вже прикупив :)

 

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@semengv, я описував водогін. То відвід до системи опалення для їх заповнення. На бойлер, я вважаю, не можна ставити 16, бо з нього живляться: душ, умивальник, мийка.

@i.may, це гуртожиток ніколи не спить. А в хаті всього четверо. Спальню відгородив стіною з цегли. Сподіватимемося на краще. Про методи дякую за підказку.

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, AndryG сказал:

я описував водогін. То відвід до системи опалення для їх заповнення

Подпитка. Понятно.

 

2 часа назад, AndryG сказал:

На бойлер, я вважаю, не можна ставити 16, бо з нього живляться: душ, умивальник, мийка.

Ну то ваше дело, конечно. Только посмотрите характеристики бойлера - сечение на вход-выход на бюджетных везде 16. Смысл ставить больше? Чтобы потом переходники докупать?  У меня был в квартире бойлер на 80 литров - было 5 человек. Подключение было 16.  Я думаю тут больше от давления в системе зависит.

Ну и если у вас 1 с/у - то им будут пользоваться сразу 2 человека? Т.е. прикиньте что можно одновременно включить и поймете насколько это комфортно-или терпимо.

Я до того, как начала делать все - сначала выбрала ВСЮ сантехнику. Скопировала тех.характеристики. Потом все идет понятнее если знаешь что будет стоять. 

Я бы отвод на участок  поставила сразу в начале...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24.05.2023 в 12:18, semengv сказав:

Подпитка. Понятно.

 

Ну то ваше дело, конечно. Только посмотрите характеристики бойлера - сечение на вход-выход на бюджетных везде 16. Смысл ставить больше? Чтобы потом переходники докупать?  У меня был в квартире бойлер на 80 литров - было 5 человек. Подключение было 16.  Я думаю тут больше от давления в системе зависит.

Ну и если у вас 1 с/у - то им будут пользоваться сразу 2 человека? Т.е. прикиньте что можно одновременно включить и поймете насколько это комфортно-или терпимо.

Я до того, как начала делать все - сначала выбрала ВСЮ сантехнику. Скопировала тех.характеристики. Потом все идет понятнее если знаешь что будет стоять. 

Я бы отвод на участок  поставила сразу в начале...

Маете на увазі відвод води на участокдля хоз нужд? Однозначно  відвод на першу гілку.

Бо траса може бути величезна, може бути  замотана в 50 м катушку и стоять біля дому. Може переходити в трасу 3/4 , або 5 трас 3/4, бути 100 метрів каплі и це все поніжае тиск. Тому хай стоїть спочатку , ніж ви почнете відчувать тимчасоаое падіння тиску в душе .

Тараса входа 32 до насоса, трассы дома-25 магістральни траси .16 до потребителя.

 Все вже прідумоно до вас. Ну можливо ще зробіть через гребінку , якщо траса 25 коротка и куча потребітелей 16 магістралі .Але…. В вас даже не 3 санузла .Посудомойка  як кладовища цукор, немає біде, немає гігіеничногр  душа, то от єто вот все, ото не заморачувайтесь.Все просто . Обірайте самий простішій варіант. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посудомийка то така штука, що коли вона раптом з'являється в житті то далі життя без неї стає мукою, гірше канабісу )
В мене в квартирі була і зараз поки ще не доробив кухня немає жодного дня шоб дружина не нила на тему "хер з ним с усім, все почекає, поверни посудомийку ізверг!", в нас 45та в квартирі 2 рази на день стабільно заповнена була коли ще в нас не було дітей (2 дорослих).

Про рециркуляцію концепція не зрозуміла, рециркуляція потрібна щоб вода одразу йшла тепла, її включати коли відкривається кран вже жодного сенсу.
У данфуса насос під рециркуляцію є із таймером, я не думаю шо воно окупається але якщо хочеться, я робив колись просто тупо 15 хвилин працює 15 не.
 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 24.05.2023 в 09:37, AndryG сказал:

На бойлер, я вважаю, не можна ставити 16, бо з нього живляться: душ, умивальник, мийка.

враховуйте шо все шо ви перелічили живиться не з бойлера а підмішує воду з бойлера, якщо у вас в бойлері 55 то меньше половини води душа буде з самого бойлеру. 25й рехаю гнеться дуже фігово, фітинги як літак а заживити можна невеличку багато-квартирку, імхо 20 за глаза

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, standov сказав:

Про рециркуляцію концепція не зрозуміла, рециркуляція потрібна щоб вода одразу йшла тепла, її включати коли відкривається кран вже жодного сенсу.
 

Відкривається гаряча вода. Поки виливається холодна вода з відводу від магістралі до крана, насос заповнює магістраль теплою водою. Ви не спускаєте у раковину всю магістраль і насос не працює постійно. можливо, буде просадка по температурі через холодну трубу. Зроблю - розкажу, як воно :)

Я так зрозумів, що можна від лічильника до душа тягнути 20 (холодну і гарячу), а далі все 16. (Послідовність споживачів, корму цікаво, вище на пару постів)

Трубу металопласт візьму valtec, раз ніхто іншого не підказує :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У вас труба стоїть під тиском, коли ви відкриваєте кран все що в ній тиском витискається в кран, насосік рециркуляції з тим процесом сперечатися не в силах. Крім того використовувати лічильник як датчик протоку штука дуже дискретна, він вам на один тік (коли ваша система побачить проток по ньому) через себе пів бойлера спустить.

ПС. У рехау в альбомі рішень рециркуляція будується без відводів (прохідна розетка прямо на крані і кільце.

Ппс. Не думаю що вам буде хтось пропонувати прям, контакти наче дали, хоча зараз по наявності можуть бути великі трабли по зрозумілим причинам

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шоб не ушла вода через рециркуляцію, там  перед тим мааленьким насосіком має бути мааленьким зворотній клапан :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А в чому проблема "передавлювання" рециркуляції? Ну тобто які незручності для користування, звичайно якщо нема теомостатичного клапана на гвс. Ну тобто є довга трасса і якийсь останній прибор значно ближче до рециркуляції ніж до гарячої, то наче хай собі давить звідки ближче, не?

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, standov сказав:

контакти наче дали,

Всі бачать фразу "труба в стяжці" і думають про теплу підлогу. Хоча пост був про водогін :) Я просив порадити виробника для металопластикових труб для водогону/опалення. А "по контакту" труби вже куплені і чекають, поки я водогін покладу в перший шар утеплювача.

Логічно, що для рециркуляції потрібно прохідні розетки, та я не такий вже майстер, щоб городити прохідні. Зроблю відводи короткі. Все одно буде краще, ніж зовсім без рециркуляції.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та я наче і писав про гвс ) раутітан сірий рехау. А прохідні розетки що там вміти, вони як звичайні тільки прохідні. Тільки дорогі (в рехау).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...