Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Недострой из 90-х

AndryG

Рекомендовані повідомлення

Я думав, що це буде набагато простіше. Спина і коліна кажуть, що вони більше не хочуть :)

Спочатку на маленькій кімнаті приблизно забрав зайвий пісок, правило тягнув вздовж і поперек, вирівнюючи площину. Награвся досхочу. 

У більшій кімнаті виставив рівень на 15мм вище рівня і лопатою на тачку. Пролив гарно, наступного дня віброплитою пройшовся, виставив рівень в нуль і совковою лопатою, стоячи, зішкрібав помалу зайве. Потім правилом знову вздовж і поперек зняв нерівності. Не рахуючи двох ям,вийшло рівно.

Частину пінопласту якогось біса вигнуло. Пастки лежали у сараї в одній стопці. Частина ціла, частина в різні боки. Доведеться, мабуть, великі ляпухи робити на маяки. Хз, доречі, як ті болти триматимуться в пінопласту без чорнової стяжки.

Продовжую ламати голову, яку трубу купити на водогін/радіатори:

Труба металопластикова Valsir MIXAL 20х2 багатокрокова безшовна (бухта 100 м.) Італія 

Herz труба металопластикова PE-RT/AL/PE-HD 20x2

Труба металопластикова Valtec V2020 20 мм х 2.0 мм

Звернув увагу, що на віброплиті гріється вібратор. Доторкнутися гаряче, руку не втримаєш ні секунди, як капусти води, то випаровується швидко, але ще шипить. 

Можливо хтось стикався, чи нормально це? Відкрутив пробку, масло на пробці блищіть, а скільки його там - хз. В інструкції було лише вказано, що міняти його там не потрібно і лазити туди теж.

 

 

 

IMG_20230527_153219.jpg

IMG_20230527_175041.jpg

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, AndryG сказав:

Частину пінопласту якогось біса вигнуло.

Не вигнуло , він попередньо був таким.

2 години тому, AndryG сказав:

Доведеться, мабуть, великі ляпухи робити на маяки.

Не доведеться. 

Вкладаєте пінопласт , накручуєте болти (чим товстіший , тим краще тримається) . Коли почнете заливати розчин своєю вагою притисне пінопласт до основи , тоді закручуючи та викручуючи болти проконтролюйте ще раз їх висоту.

ПС.. ІМХО. Даремно не зробили чорнову стяжку , або хоча б цементу додати в пісок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, AndryG сказав:

Я думав, що це буде набагато простіше. Спина і коліна кажуть, що вони більше не хочуть :)

Спочатку на маленькій кімнаті приблизно забрав зайвий пісок, правило тягнув вздовж і поперек, вирівнюючи площину. Награвся досхочу. 

У більшій кімнаті виставив рівень на 15мм вище рівня і лопатою на тачку. Пролив гарно, наступного дня віброплитою пройшовся, виставив рівень в нуль і совковою лопатою, стоячи, зішкрібав помалу зайве. Потім правилом знову вздовж і поперек зняв нерівності. Не рахуючи двох ям,вийшло рівно.

Частину пінопласту якогось біса вигнуло. Пастки лежали у сараї в одній стопці. Частина ціла, частина в різні боки. Доведеться, мабуть, великі ляпухи робити на маяки. Хз, доречі, як ті болти триматимуться в пінопласту без чорнової стяжки.

Продовжую ламати голову, яку трубу купити на водогін/радіатори:

Труба металопластикова Valsir MIXAL 20х2 багатокрокова безшовна (бухта 100 м.) Італія 

Herz труба металопластикова PE-RT/AL/PE-HD 20x2

Труба металопластикова Valtec V2020 20 мм х 2.0 мм

.

 

 

 

 

В мене в полу труби рехау, траса водяная на Валтеке. Фітингі теж Валтек обжимние. Нареканій нет. На трубу Валтек нет претензій . Хотіла спочатку Рехау, но на час вибору  бул якісь негаразд с рехау металопластом, тому случілся Валтек. 
 В пінопласте болти тримаються достатне, щоб маяк не падал. Пінопласт ляжет под вагою суміші , коли почнете  заливать. Болти повинні бути широкі и товстеньки.

Змінено користувачем Сарочка
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продовжую ламати голову над розрахунками, в яких мало що розумію.

Радіаторна чистина опалення.

Чому тепла підлога + радіатори: бо я не хочу холодну підлогу, я не хочу плитку по всій хаті, ТП на ламінаті не розкочегарити, щоб було достатньо і я зовсім не хочу холодного подиху від вікон і я готовий, поки що :), нагородити ТП і радіатори.

Вибрав мінімальну температуру -27, тепловий режим 65/45/22.

ТП розкладена щоб вкластися в бухти по 120м. В дитячих і спальні труби заведені тільки на вільній від меблів площі.

Не розумію, чи вірно я обрав стратегію підбору радіаторів: підбираємо тип/розмір радіаторів щоб при однаковому протоці вийти на тепловий баланс і бульш/менш однакову дельту подачи/обратки.

У великій кімнаті ТП майже по всій площі + три радіатори під три вікна виходить забагато тепла. Щоб радіатори не закривалися термоголовками і були довгими, поставив в розрахунки 11 тип.
У спальні навпаки ТП мало. На баланс вийшов лише з гармошкою на 1600. 33 тип по ціні програє і глибина в 150 не подобається. Хай краще довгий буде,ніж глибокий.


image.thumb.png.eca6134e5861e1926405c89507b0eed9.png

Шановні спеціалісти, гляньте, будь ласка, одним оком чи схоже це на правду :)

Дві гілки по чотири радіатора на кожній. Труба 20*2, відводи і до крайнього радіатора 16*2.
Лівий-нижній радіатор поставив в гілку проти год. стрілки з точки зору гідравліки. Але по потужності виходить великий перекос між гілками.
Може лівий-нижній радіатор варто переключити на гілку з радіаторами 11 типу?
Додав в кладовку ще один маленький радіатор (вже є такий) про всяк випадок.
Біля вхідний дверей радіатор засунув під вішалку - не видно, одежа суха. Шафа для верхньої одежи, думаю, тут зайва буде. Без неї більше простору, в очі не кидається. Поставити з іншої сторони - з'їдає об'єм, проте вільний потік повітря. Хз, як краще.
 

image.png

дом (копия) - Полный отчёт (2).pdf

Змінено користувачем AndryG
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, AndryG сказал:


ТП розкладена щоб вкластися в бухти по 120м. В дитячих і спальні труби заведені тільки на вільній від меблів площі.

Это серъезная ошибка. Водяной пол мотать нужно по всей площади. У родителей сделано не по всей - очень резкий перепад температур по полу чувствуется. И кухонная мебель возле внешних стен  стоит на полу без подогрева - за ней чувствуется сырость периодически

  • Лайк 5
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ще і з урахуванням того що стіни в вас родом з 90х, їх треба максимально "сушити" а ви недомоткой ТП будете провокувати накоплення вологи та конденсат, буде біда, мотайте всюди а біля стін ще із меньшим шагом.

ПС.
50вт з метру ТП за умови ламінату виглядає як на мене трошки забагато

Змінено користувачем standov
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, Dendnepr сказав:

Это серъезная ошибка. Водяной пол мотать нужно по всей площади. У родителей сделано не по всей - очень резкий перепад температур по полу чувствуется. И кухонная мебель возле внешних стен  стоит на полу без подогрева - за ней чувствуется сырость периодически

Дякую за зауваження. Думав про це, та відмахнувся "якось же живуть будинки взагалі без теплої підлоги". Я пробував робити пластини ТП повними в дитячих - не влажу в бухти. Як варіант, постелити ще одну лінію окремо на вільне місце в обох кімнатах і кладовці. У мене навіть в колекторі буде для цього вільний вихід. Хоч я його планував для іншого задіяти. Думаю, так і зроблю.

Взагалі будинок було побудовано, м'яко кажучи, дивно: незрозуміло височенний цоколь (більше 70см) і занадто низька мансарда. Хоч цей цоколь і виносить мізки з вхідною групою, ганком, проте, дає надію, що сирість не долізе до стін.

В будинку доже по дурному зроблений вузол примикання даху: шифер лежить прямо на ребрі стіни і там неможливо повноцінно постелити утеплення ні по стіні ні на горищі. Щоб уникнути сирості і плісняви хочу скласти до купи обрізки труби ТП і прокласти в штробі по перимтетру під стелею. Для цього і купив колектор з зайвим виходом. Та я можу підключити цей контур на RTL кран. Так буде, навіть, краще - можна буде піддати жару окремо від підлоги.

З приводу потужності з ламінату. Я знаходив кілька формул, номограм і сервісів. Всі вони дають при температурах підлоги і повітря 27 і 22 градуси 44-47Вт/м2. Оцінити правильно це чи ні у мене нема ні знань, ні досвіду. Знаю тільки, що це мало для повноцінного опалення, тому і ставлю радіатори з запасом, взявши в розрахунок тепловий режим 65/45/22. Та все одно лячно ставити радіатори 11 типу :)

 

Цитата

кухонная мебель возле внешних стен  стоит на полу без подогрева - за ней чувствуется сырость периодически

За столами буде проходити підводка кухонної пластини - зролю її без ізоляції - вже трохи підігріє. Через перегродку біля дверей стоятиме батарея. Можна, на крайній випадок, вліпити під стіл в куток батарею - маленьких і страшненьких сталевих радіаторів є п'яток. Можна, навіть, відразу для нього кріплення поставити і відводи зробити. Сподіваюсь, що високий цоколь, пісок в засипці утплення цоколя не дасть волозі шансів.

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, AndryG сказал:

при температурах підлоги і повітря 27 і 22 градуси 44-47Вт/м2

якщо ви доведете температуру *поверхні* ламіната до 27 то це буде означати що нижня поверхня гріється до 30+ (бо ламінат має відносно високу теплопроводність), за такої температури його може почати крутити і він почне сифонити формальдегідом і тп процеси, якщо обмежити на 25 то потужність значно менша 

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, AndryG сказав:

Я знаходив кілька формул, номограм і сервісів. Всі вони дають при температурах підлоги і повітря 27 і 22 градуси 44-47Вт/м2.

А що за сервіси? Я теж мучуся питанням розрахунку ТП, але щось нічого путнього знайти не можу, всі статті що нагуглив або одна вода, або розрахунки довжини, а не тепловіддачі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

heatingcalculator.online

Знайшов у московитів. Там є безкоштовний варіант на кілька приміщень. Назбирав залишки рублів по гаманцях різних та купив три місяці повного варіанту.
Як розберусь зі своїм розрахунком, то можу віддати вам :)

Змінено користувачем AndryG
  • Конфуз 1
  • Сумно 1
  • Дізлайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 хвилини тому, AndryG сказав:

heatingcalculator.online

Знайшов у московитів. Там є безкоштовний варіант на кілька приміщень. Назбирав залишки рублів по гаманцях різних та купив три місяці повного варіанту.
Як розберусь зі своїм розрахунком, то можу віддати вам :)

В Сумах, мабуть, мало прелітало/прилітає, що Ви свідомо спонсоруєте страну окупанта.

  • Дізлайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за увагу до моєї теми. Був би вдячний за професійні коментарі і по іншим питанням.

@anabioz, я тобі після війни можу виписку показати, кого і як спонсорую. А поки, стули свою пельку. Як розуму вистачить, то видалиш і своє ... 

Змінено користувачем AndryG
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 31.05.2023 в 22:15, AndryG сказал:

Сподіваюсь, що високий цоколь, пісок в засипці утплення цоколя не дасть волозі шансів.

Судя по всему вы вообще не понимаете откуда берется влажность в доме... Вот эта ваша схема как раз и будет способствовать ее возникновению. Т.е. вы свидомо ее создаете - в угловых комнатах не мотаете пол по полу в районе наружных стен!! Это даст вам разность температур и соответственно - влажность. У меня наоборот - классика - возле наружных стен и в углах наружных стен намотано с шагом более часто - 100.  Вашей бухты в 240 м как раз хватит на 3 контура по 75-80 м. Я 120 бы не рискнула мотать.

И поверте - никакие батареи не помогут вам от влажности - опыт имеется. 

Я вам в личку не ответила - была в отъезде, с тел. не удобно. Если хотите - наберите завтра - 067-589-88-28.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Щоб термоголовка не стирчала над радіатором, вибрав осьовий варіант koer set-16: осьова термоголовка і запірний кран. На коробці намальовано все красиво, а в коробці бачимо замість запірного крану балансуючий і зовсім не осьовий :(

Розумію, що через тиждень мені буде пофігу на той кран, та все одно зараз неприємно. Треба буде підвести до нього виту пару. Може, коли-небудь, поставлю на нього електричний клапан для автоматичного відключення радіатору.

Щоб опустити підвіконня до 80 см від полу довелось витягти три ряди цегли. Тепер буде світліше і пропорції ще прийнятні. Думу думаю над вузлом вікна. Поки вирішив по периметру на товщину пакету обклеїти 20мм XPS, вниз теплий профіль 35мм, по боках і горі 15мм зазор на піну. Далі всередині 50мм XPS на відкоси (перекриє 15мм рами). Ззовні вікно буде в рівень з цеглою, шов перекриє пінопласт зовнішнього утеплення.

Що скажете?

IMG_20230625_142956.jpg

IMG_20230625_141548.jpg

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Щойно накачав повітрям розводку води по будинку, схрестив всі пальці, чекаю.

Порадьте, будь ласка, як бути з розетками на душ. Всюди пропонують 1/2" і ексцентрики 1/2 на 3/4. Мені майстри двічи ставили ті ексцентрикиі мали з ними клопіт. Якщо я поставлю розетки ВР і причиплю змішувач через ніпелі (для регулювання по рівню плитки)? Чи так нормальні люди не роблять?

IMG_20230808_132157.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ніяких проблем з тими ексцентриками нема
ви хоч би 6 атмосфер накачали, це ж перевірка все ж таки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, AndryG сказав:

як бути з розетками на душ

Ставте звичайну монтажну планку для змішувача (фіттінг для ваших труб), коли купите змішувач, там може все бути у комплекті, накладками закриється нерівність біля плитки

1.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 31.05.2023 в 14:32, AndryG сказал:

і я зовсім не хочу холодного подиху від вікон

тоді варто звернути увагу саме на вікна - утеплення відкосів зовні, теплі дистанції, теплі підставки, аргон, LowE..

в мене ТП без радіаторів, і стіни не утеплені, і ніяких холодних подихів.

Змінено користувачем newbee2020
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Сів малювати обв'язку котла.

Котел, Italtherm City Class 25 FR однокнтурний з підключенням бойлера. Обирав по мінімальній потіжності, вбудованій можливості підключити бойлер і наявності сервіса у місті.
Обрав варіант схеми з цього відосика. На мій дилетантський погляд повинно працювати. Замість триходового клапана зроблю підміс на двохходовому клапані плюс інвенторний насос на ТП.Металопласт з прес-фітингами це класно і зрічно, та якщо напортачу, то перероблювати буде таке собі по ціні - зроблю з ППР.

І перше питання: "А яким діаметром"? Перший малюнок на www.svittepla.com.ua/blog-kompanii/podbor-diametra-trub-dlia-otopleniia-po-moshchnosti-kontura підказує, що для цієї потужності котла проситься ДУ20, це ППР 32. До радіаторів у мене протягнуто дві гілки МПП 20, які на трійнику під котлом з'єднуються і до котла піднімається МПП26, до колектора ТП теж прокладена (бизько трьох метрів) МПП 26. Схиляюсь до думки, що логічно буде тягнути і далі ДУ20 (ППР32), та щось вона здається такою товстою :) Від котла до бойлера поставлю ППР25. Перепускний клапан, термогловку, балансуючий кран візьму 3/4". Що скажете?

Друга заморочка, це вибір обладнання. Додам посилання, якщо буде рахуватись рекламою, то дайте знати - видалю.

Насос циркуляційний KP 25-40-180 (Енергосберігаючий) instrument81.com.ua/ua/p1659122536-nasos-tsirkulyatsionnyj-180.html обирав інвенторний насос, щоб не ставити байпас на колектор. 4 метри, якщо вірити інтенету, мені достатньо.
КЛАПАН БАЛАНСУВАЛЬНИЙ HERZ ШТРЕМАКС-M DN20 3/4" unidim.com.ua/ua/klapan-balansyrovochnyj-herz-shtremaks-m-dn20-34 Мало розумію, на які параметри дивитись. ОБрав просто за розміром і порядком чисел в діаграмі налаштування :)
КЛАПАН ПЕРЕПУСКНИЙ WATTS USVR 16 3/4" unidim.com.ua/ua/perepusknoj-klapan-seryy-usvr-16-34 Діапазон регулювання 0,06 – 0,36 бар. Десь читав, що опір системи опалення в приватних будинках приблизно 1,5-2,5м, ще глянув на діаграму котла насосу, де поток починається з 4 метрів і вирішив, що це мій випадок.
Термостатический клапан с термоголовкой 20–50°С 3/4" Herz TS-E aldentrade.com.ua/dvukhkhodovye-klapany/termostatycheskyi-klapan-s-termoholovkoi-2050s-3-4-herz-ts-e  Іншої головки з вернею межею 50 не знайшов, а 20-70 мені не подобається через малий корисний діапазон регулювання. Не придумав, як оцінити витрати через клапан, чи підходить він. вирішив, що раз на нього причепили підходящу гловку, то і клапан підійде. 

Ще один привід почухати потилицю - крани. Скільки кранів потрібно в обв'язці котла і подачі води? Мені це питання виглядає спорідненим до кількості Пристроїв Захисного Відключення. Хтось ставить по парі ПЗВ на кожну кімнату і окремо на крупний побутовий пристрій, а комусь, достатньо одного на всю квартиру. Що від чого відсікати і для чого? Зі свого дивану, без досвіду і тільки з припущенями, я бачу сенс в опаленні поставити відсічні крани тільки на фільтри для їх прочистки і на насос. Більше варіантів у невеличкому будинку я не бачу. Зняти котел? Котел - це найвища точка системи, при його відключенні витиче вода лише з нього. Коллектор теплої підлоги? Для відключення опалення, достатньо закрити термоклапан, а якщо аварія на контурі, то глушити доведеться конкретнй контур, а не весь колектор. 

У розводці ж воді потрібно мати можливість відключити кожний прилад окремо. Тому інсталляцію і ГД підключив не трійниками, а виведу лінії до котельної і там поставлю окремі крани.

Буду радий почути ваши зауваження і пропозиції.

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Розкладаю трубу тп з кроком 150 по сітці 100х100. На середині другого контуру дійшло, що невеличкий "круть" плоскогубцями дозволяє надійно закріпити трубу по середині комірки.

Погрався трохи скобами пластиковими. Хз, як вони трубу у людей тримають. Тут і стяжки рвуться де-коли.

IMG_20230905_120140.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сітку потрібно не под трубу, а над трубою. Не повірите , але гарно все тримається і скобами .

Змінено користувачем Сарочка
  • Лайк 3
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

совершенно верно. к пенопласту крепил трубу скобами. а сверху кинул сетку.

на втором этаже сетку по плитам, закрепил дюбелями к ним. трубу по сетке - стяжками крепил, маленькими. а сверху опять сетку кинул

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, Сарочка сказав:

Сітку потрібно не под трубу, а над трубою. Не повірите , але гарно все тримається і скобами .

Вірю, що у людей тримається. У мене не вийшло. 

Сітку припідніму на сантиметр плюс фібра і схрещені пальці.

Палка-рівнялка :) Зручна вийшла приспособа для вирівнювання болтів-маяків. Фішка у прорізі труби. Коли лазер попадає в проріз, то його не видно (якщо не дивитись згори, а не як камера)

Стаємо біля болта, притискаючи пінопласт на своє місце, і крутимо, поки риска лазера не заховається у проріз.

Screenshot_2023-09-06-14-41-01-703_com.miui.gallery.jpg

Змінено користувачем AndryG
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Перший досвід зі стчжкою. Так і проситься епіграф "Дива не сталося - нарукожопив".

10 квадратів бетономішалку увімкнув 9:30, вимкнув 17:30. Ще в обід на годину світло вимикали - незабутні емоції. Процес, який у своїй темі мастерок назвав елементарним ніфіга не елементарний. Виклав розчин, протромбував, розрізняв, тягнеш правило, а він з-під правила виходить і піднімається. І хто-зна, як його рівняти. На фото видно, як викладав розчин з "стежками". І саме на цих місцях отримав бугри. Про причину можу тільки здогадуватись.

Маяки спочатку поклав на вже залитий розчин і потім тягнув їх по розчину. Сліди від них залишились два-чотири міліметри. Вирішив, що розчин таким шаром не вчепиться, видряпав на півтора-два см глибиною. Як правильно - можу тільки здогадуватись. Думаю, що маяки слід класти до розчину, і хай лишається глибокий слід від них.

Бугри зчесав, пару ям біля стіни приблизно 3-4 мм залишу у спокої, потім по всій хаті спробую порівняти плиточним клеєм, чи ще як.

Думаю, що переборщив я з густиною. Бували заміси занадто сухі, можливо, тому і тягнувся розчин паршиво.

Якщо бетономішалка не хоче вимішувати занадто сухий розчин - цеглина під задне колесо вирішить проблему.

Треба на палку-рівнялку нанести ще риску "головка на маяку". Заспокоює,  коли на маяк бухнув розчин і здається, що тепер все буде криво :)

10 квадратів самому залити можна, 12 можна. На більшу кімнату і коридор тре шукати помічника.

IMG_20230907_124040.jpg

IMG_20230908_120137.jpg

Змінено користувачем AndryG
орфография
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...