Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Будинок біля річки десь під Житомиром

Falwar

Рекомендовані повідомлення

1 час назад, delic сказал:

Наразі і в нових будинках потрібно платити якщо не користуєшся опаленням. По-перше, діє плата за місця загального користування, по-друге, якщо обсяг спожитого опалення менше середнього по будинку, то платиш за середній обсяг. І на додачу, правління ОСББ (читай нова ЖКХ мафія) за відкати опалює як підвали так і "художні майстерні" на останньому поверсі.

Так за газ платится не в осбб, подъезды не отапливаемые, подвалы либо жилые с гордым названием цоколь, там электро индивидуальное либо кладовки там отопления нет хотя может кто то конечно кладовку и отапливает

Где центральное от частной котельной там такое как вы пишите есть

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо комусь треба в розрахунки, то фактичний середньорічний коефіцієнт SCOP перетворення по теплу буде лежати в межах 2,60...2,85

Це фактаж з реалізованих об'єктів.

Багато внеску в картину робить гвп.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, murava сказал:

Якщо комусь треба в розрахунки, то фактичний середньорічний коефіцієнт SCOP перетворення по теплу буде лежати в межах 2,60...2,85

Це фактаж з реалізованих об'єктів.

Багато внеску в картину робить гвп.

Где то так и есть но если без гвс то будет больше, но учитывая что гвс это чутли не 25% от общего потребления дома то лучше так

Единственно вы в расчете никогда не окупится расчитываете именитых производителей, с самоделкой арифметика чуть другая

Если говорить про воздух вода, условно цена тн это цена обычного кондиционера плюс теплообменник

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продовжуюяи тему топки, викладаю горіння зверху вниз проти всіх законів фізики 😄

 

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нормально горить, я б сказав, що навіть дуже швидко, таке враження що працює примусовий піддув.

щоправда, не знаю розмір топки і не можу визначити товщину цурок.

А спробуйте коли-небудь зробити відос з підпалом навпаки, знизу тоненькі, вище товсті.

І ще питання, а у вас перекривається доступ повітря знадвору?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, Falwar сказал:

Продовжуюяи тему топки, викладаю горіння зверху вниз проти всіх законів фізики 😄

 

 

В мене піч-камін. Гарно розгорається як знизу так і зверху. Але для себе відмітив, що менше диму при верхньому розпалі, тому завжди розпалюю таким же чином

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може бути менше диму, бо повільніше горить закладка при вологих дровах чи недостатній тязі, а не тому, що так правильно розпалювати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Фрай сказав:

Нормально горить, я б сказав, що навіть дуже швидко

Тут прискорене відео, наче х3. Ідея була показати, що зверху донизу вогонь чудово росповсюджується. 

 

Повітряна камінна топка: Gavryliv&Sons 64x39x62

Змінено користувачем Falwar
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоді будь ласка, при нагоді таке ж прискорення при нижньому розпалі

і питав чи є засувка? Бо якщо є то перекрити перед тим як докласти дрова.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Очевидно, що знизу-доверху згорить значно швидше. Але чи буде це ефективніше? Підозрюю, що у конвекцвйних топках просто більше тепла в трубу полетить...

І що таке засувка? Перекриття подачі повітря в топку? Звісно, що є. Вона постійно закрита і відкривається безпосередньо перед розпалом. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, Falwar сказав:

Тут прискорене відео, наче х3. Ідея була показати, що зверху донизу вогонь чудово росповсюджується. 

Лукавите.

Відео 1,18хв. х 3 = 3,54хв. То у вас , від нуля за три з половиною хвилини розгорілось до такого стану. Якщо це дійсно так , то у вас проблеми з надмірною тягою , і більша половина тепла просто вилітає в трубу.

ПС. А взагалі в закритій топці абсолютно по барабану як ви будете розпалювати,  зверху , знизу , збоку. Розповсюдження та інтенсивність горіння регулюється не розпалюванням , а подачею повітря в камеру згоряння.

ПСС.. Все ж таки краще розпалювати в нормальний спосіб. Спочатку спалити невелику кількість чогось бездимного (чистий папір , тонкі тріски сухих дров). Це дозволить розігріти димохід та поліпшити тягу. А вже потім поступово докладати дрова . Топка має розігріватись поступово , а не напхали повну топку , і вжарили зразу по самі помідори , І потім дивуються , що топка трісла , чи скло луснуло. І ще , коли ви з нуля напхали повну топку дров та підпалили (не важливо зверху чи знизу). То доки воно розгориться виділяється певна кількість диму , який загажує як стінки топки так і скло. 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, andrey_ka сказав:

Лукавите.

Відео 1,18хв. х 3 = 3,54хв.

Ви абсолютно праві, дякую за поправку. То х3 прискорення від timelapse, який теж має своє прискорення. В реалі десь 10-11 хвилин пройшло. Повторюсь, ідея саме цього відео показати як вогонь гарно розповсюджується зверху вниз. Бо є люди які вважають, що вогонь може розповсюджуватися лише знизу вверх. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, andrey_ka сказав:

ПСС.. Все ж таки краще розпалювати в нормальний спосіб. Спочатку спалити невелику кількість чогось бездимного (чистий папір , тонкі тріски сухих дров). Це дозволить розігріти димохід та поліпшити тягу. А вже потім поступово докладати дрова . Топка має розігріватись поступово , а не напхали повну топку , і вжарили зразу по самі помідори , І потім дивуються , що топка трісла , чи скло луснуло. І ще , коли ви з нуля напхали повну топку дров та підпалили (не важливо зверху чи знизу). То доки воно розгориться виділяється певна кількість диму , який загажує як стінки топки так і скло. 

Так от при верхньому розпалі якраз і відбувається те, про що ви говорите, тільки без додаткової закладки: верхні тонкі дрова прогрівають димохід і створюють гарну тягу. А нижні займаються лише з часом. 

Я палю сосною і скло, як видно на відео, не коптиться.

Раніше, коли пробував розпалювати знизу, відбувалося так, як Ви описуєте 😉

Саме тому ця тема з'явилася. 

Змінено користувачем Falwar
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11.01.2024 в 21:04, mib сказав:

в Киевской области в декабре с 2,5 кВт панелей выработка за месяц составила целых 10 кВт*ч в январе будет так же

В мене за грудень генерація була 112кВт ( СЕС-10кВт), на сьогодні, за 13 днів січня  генерація - 28,9кВт.

 

12.01.2024 в 12:45, mib сказав:

как я уже писал 8 месяцев в году можно жить автономно, в моем случае для этого более чем достаточно будет 5 кВт панелей

Так і є. Тому що СЕС та ТН ( не маю) для мене це не про економічну окупність, це про автономність та комфорт. Те, що ЗТ   дозволяє  компенсувати мені купівлю дров та опалення (електрика) взимку, лише приємний бонус.

Стосовно газу. Мої сусіди,"щасливі" користувачі газової труби , вже на третій день від початку великої війни не мали ні світла, ні опалення, ні води, ні можливості приготувати їжу, бо опалення та кухонна плита, то газ, а газову трубу орки перебили. Тож генератор, що працював в них від магістрального газу та  мав би давати їм оте все, теж був купою металобрухту.  Можливо, в мирний час, мантри газових сектантів і мали сенс, але зараз, маючи досвід того, що камінопіч+генератор (бензин)+ СЕС дали змогу мати воду, тепло, хліб та гарячу їжу, на відміну від сусідів; тому, коли читаю про газ, що то "наше все", реакція -:pozor:.

06.01.2024 в 16:03, Фрай сказав:

Це щось нове в юриспруденції? :pardon:

Може краще пошукати як правильно розпалити вогнище і вибрати які варіанти розпалу вам більш до вподоби?

Бо отак скласти дрова у топку це повне нерозуміння процесу.

Скоріше за все, це небажання читати інструкцію, якщо вона є.  Читаю розмови, як треба і чому і постійно виникає питання про те, чи хтось з порадників відкривав інструкцію та читав, що там написано? Бо більшість того, що читаю, нагадує мені " бо я так роблю і воно працює". В мене піч-камін, з герметичною топкою, з первинною та вторинною подачею повітря та всім таким іншим. Підкреслене, то для себе , коли вивчала інструкцію, щоб розуміти процеси та чому треба робити так, як "книжка пише". Кому цікаво, коли треба класти папір чи щось інше для розпалювання зверху чи знизу, можуть витратити хвилину та прочитати.

Стосовно дров.  Якщо дрова добре висушені, то на особистому досвіді знаю, що і  товсте дубове поліно, довжиною 45см, гарно загоряється від такого маленького кубика для розпалювання (фото2), без усіляких "пірамідок" з тонких полін. Моя буржуйка має зольник, тому кубик кладу знизу під дрова.

1705224140104.JPEG

1705224403538.JPEG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, allanek сказав:

Стосовно газу. Мої сусіди,"щасливі" користувачі газової труби , вже на третій день від початку великої війни не мали ні світла, ні опалення, ні води, ні можливості приготувати їжу, бо опалення та кухонна плита, то газ, а газову трубу орки перебили. Тож генератор, що працював в них від магістрального газу та  мав би давати їм оте все, теж був купою металобрухту.  Можливо, в мирний час, мантри газових сектантів і мали сенс, але зараз, маючи досвід того, що камінопіч+генератор (бензин)+ СЕС дали змогу мати воду, тепло, хліб та гарячу їжу, на відміну від сусідів; тому, коли читаю про газ, що то "наше все", реакція -:pozor:.

Ви кажете про лінію фронту, якою була та місцевість  з кінця лютого по кінець березня 2022р. На лінії фронту не має значення, є у вас газ, СЕС чи золотий унітаз, коли поруч руйнються будинки кожного дня. З лінію фронту треба виїзжати, що ви і зробили свого часу. А коли зруйновано лінію електропостачання чи газову трубу трохи далі від лінії фронту, то її полагодять через день-два-тиждень.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Falwar сказал:

Бо є люди які вважають, що вогонь може розповсюджуватися лише знизу вверх. 

Он як, виявляється, цікавий висновок! :grin:

Тоді я вас порівняю з деякими людьми, що не чекають коли достатньо нагріється сковорідка чи казанок і одразу ллють олію чи бʼють яйця на холодну.

А на зауваження кажуть яка різниця, я завжди так роблю.

та робіть і ви, так як вам зручно, які питання? Але коли пишете публічно чекайте не тільки на схвальні відгуки, а й на критичні поради чи зауваження.

от навіть і на «махлюванні» одразу хтось помітить. )) 

мені один впертий з Одеси теж довести щось намагався про переваги такого розпалу, а при спільному виїзді я попрохав показати.

IMG_2513.thumb.jpeg.0539c1b292f3036a6755c7b3f9d61cf5.jpeg

і намагання підпалити хоч і знизу, але навіть слухати не хотів чому воно так довго не горить?

про засувку/заслонку вам вже сказали як користуватись і про закладку теж мабуть зрозуміло, не треба отак як на моєму фото накладати і стільки одразу

спочатку невелика кількість тонких на пару товстих, розгорілось - підкладайте, перекривши засувку подачі повітря.

ну, а як ні то ні, ваша життя ваші правила. 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 хвилин тому, BugS сказав:

На лінії фронту не має значення, є у вас газ, СЕС чи золотий унітаз,

Золотий унітаз, який вас хвилює, не має значення, а звичайний, хоч з ободком, хоч без нього, краще  мати з бачком, повним води. Як і воду в крані.  І мати змогу вижити на протязі двох тижнів, поки вже не сказали, що краще поїхати, ніж залишитись, то має значення все, що допоможе вижити. В моїй місцевості світло полагодили 19 травня, 21-го я вже була вдома.  Якби я залишилась, то спокійно вижила б з тим набором, що мала. В такі буремні часи, що маємо в країні зараз, краще надіятись на свою автономність, ніж на те, що швидко полагодять.

Ви на себе не схожі. Зазвичай ваша увага до моїх дописів обмежується дізлайком. Ви вже добудувались та маєте досвід виживання, що знаєте, як краще в кутку, де я мешкаю.? Питання риторичне, відповіді не потребує.

 

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, allanek сказав:

Ви на себе не схожі. Зазвичай ваша увага до моїх дописів обмежується дізлайком.

Я в вас не помилився, ви все ж таки всіх дизлайкерів вносите в список) А у тих, хто ставить смайли, окремо питаєте, чому) Їх теж в окремий список?

4 хвилини тому, allanek сказав:

В моїй місцевості світло полагодили 19 травня, якби я залишилась, то спокійно вижила б з тим набором, що мала.

За умови, що ви мали гарантії, що у ваш будинок не прилетить. Вам пощастило, не прилетіло. Іншим 15-20% відсоткам там не пощастило. Газ, до речі, там далі ще раніше)

7 хвилин тому, allanek сказав:

Ви вже добудувались та маєте досвід виживання, що знаєте, як краще в моєї місцевості?

Ще будуюсь. Що такого унікального, окрім вудки, треба для виживання у вашій місцевості?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, BugS сказав:

Я в вас не помилився,

Це я в вас не помилилась, коли відмовилась втамувати вашу цікавість, приїхати до мене та подивитись, як я живу. Дивне прохання, якщо звернути увагу на те, що я ніде не казала, що влаштовую "День відчинених дверей для всіх бажаючих на форумі.

5 хвилин тому, BugS сказав:

ви все ж таки всіх дизлайкерів вносите в список)

Не вигадуйте. Просто вас так мало, хто це робить, що не важко запам'ятати. Особливо, коли людина (ви) спочатку ставить дізлайк, а потім звертається з якимось питанням. Це не кожному з "шанувальників" мого фан-клЮбу прийде в голову. Ви перший такий.

9 хвилин тому, BugS сказав:

За умови, що ви мали гарантії, що у ваш будинок не прилетить.

:pozor:

На цьому все. Продовжуйте ставити мені дізлайки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, allanek сказав:

Це я в вас не помилилась, коли відмовилась втамувати вашу цікавість, приїхати до мене та подивитись, як я живу. Дивне прохання, якщо звернути увагу на те, що я ніде не казала, що влаштовую "День відчинених дверей для всіх бажаючих на форумі.

Не вигадуйте. Просто вас так мало, хто це робить, що не важко запам'ятати. Особливо, коли людина (ви) спочатку ставить дізлайк, а потім звертається з якимось питанням. Це не кожному з "шанувальників" мого фан-клЮбу прийде в голову. Ви перший такий.

:pozor:

На цьому все. Продовжуйте ставити мені дізлайки.

Да ви майстер перекручувати події. Передивився переписку, я до вас звертався з проханням показати фото стелі з другим світлом, це було майже 3 роки тому і ні про які відвідування вас мови не було. Раз уж ви все пам'ятаєте, то вас не затруднить порівняти дату першого дизлайку з проханням показати фото? До речі, скільки дизлайків взагалі ви отримали від мене?

Змінено користувачем BugS
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 хвилини тому, Фрай сказав:

мені один впертий з Одеси теж довести щось намагався про переваги такого розпалу, а при спільному виїзді я попрохав показати.

Повторюся: не можна порівнювати герметичну топку і класичний камін, а тим паче багаття на природі. Я з самого дитинства з другом палили багаття і смажили хліб з салом. Звісно, верхній розпал ніяк на природі не працюватиме. 

П. С. Вибачайте, якщо щось не так сказав, і не сприймайте все на свій рахунок. 🍻

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Давайте зупинимось, навіщо мені навʼязувати вам те, що вам непотрібно і вам так зручно?

Горить так і нехай горить, не буду заважати далі по темі, завжди цікаво коли люди пишуть за всі етапи свого будівництва.

Воно і вам і читачам обовʼязково приносить користь! :beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вчора підключив Danfoss Icon до інтернету - тепер маю можливість керувати з телефона не лише котлом, а і кожним кімнатним термостатом.

Класно, що є можливість бачити який контур відкритий і яка температури підлоги. З плануванням поки не грався - виставив температури вручну.

Учора зробив перший тест: налаштував роботу котла по температурі теплоносія 45° виключно у нічний час з 00:00 до 06:00.

У всіх кімнатах виставлена температура повітря 14°, мініиальна температура стяжки - 18° (by default) . В кабінеті спробував поставити температуру вище - 17°, бо планує майстер по вкладанню плитки приступити до роботи завтра і, можливо, буде ночувати на об"єкті, то ж треба потестити систему, щоб не замерз уночі :)

Станом на 12 ночі показники були такі:
image.thumb.png.284796551633131de831b532ec108729.png

Закономірності відкриття контурів системою (червоні стрілки) поки не зрозумів. Схоже, що нема лінійної залежності від температури підлоги та повітря в кімнаті, а у обчисленнях використовується більш складна формула з більшою кількістю змінних.

О 6й ранку будинок прогрівся наступним чином
image.thumb.png.07e4f9acff43b280701673b56f2c9347.png image.thumb.png.b96b7e5d348457c6880bb180d5410556.png image.thumb.png.16dba5f8937df8d28deb611edec953bc.png

 

Через 6 годин при морозі (-12° - -6°) температура при вимкненому котлі змінилася наступним чином:

image.thumb.png.fd93f6670a58a2a3414a3c0ad1fc53e0.png image.thumb.png.2fc856cd2858062c35e8be61277a5565.png image.thumb.png.acbabc4afdef43e90fae246045a1bd34.png

 

Нагадаю, що дверей міжкімнтних нема - лише плівкою завішені кабінет та санвузол першого поверху.

Виглядає наче все логічно. У санвузлі на першому поверсі покладена плитка, що додає теплоємності, і стоїть рушникосушка, що прогріває додатково приміщення, то ж температура вище, ніж у інших кімнатах.

Дивує лише показник однієї дитячої кімнати на 2му поверсі: там, при відсутності опалення, датчик завжди показує на 0,6-1 градуса менше ніж у сусідніх кімнатах.

image.png.dda322c16afd58ab11f5dd86fd5c60a0.png 

Я розумію, що навіть за відсутності дверей температура не має бути однакова, тим паче, що кімната північна, проте не вірю, що за 6 годин різниця склала більше градуса с сусідньою ідентичною дитячою. Потрібно буде ще пірометром/тепловізором пройтися. Термостат знаходиться на стіні вентиляції, - може вона прохолоду дає?

Буду ще продовжувати спостереження. Це лише перший тест.

В цілому поки дуже задоволений можливістю спостереження за системою опалення, дистанційного контролю та гнучкх налаштувань.

Змінено користувачем Falwar
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я зараз теж планую встановлення датчиків для теплої підлоги. І не розумію навіщо підлоговий датчик? Інформація з нього яку інформацію несе, що вона дає з точки зору керування системою?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уявіть, що зранку, коли ви прокидаєтеся, хочете не лише прокинутися в теплій кімнаті, а й ступати босою ногою по теплій підлозі. Розумний дім за алгоритмами підбере оптимальні температури як повітря, так і підлоги в залежності від вашого розпорядку дня. 

Враховуйте, що прогрівання стяжки інертне. Якщо ви вручну плануватимете температуру носія на запланований час, щоб прогріти підлогу, то у вас не вийде скоріш за все отримувати однакову комфортну температуру. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...