Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Гибридный инвертор powMr 3.2 кВт — возможно кто то пользовался?

Buek

Рекомендовані повідомлення

11 хвилин тому, Dmode сказав:

А Ви розумієте цю схему що німець у відео показував? Це шось типу шим генератора щоб обдурити тахо?

Так, це обманка тахометра на 555 таймері. Це звичайний генератор прямокутних імпульсів, який в того німця на частоті 5 кГц, яку він підібрав експериментально.

14 хвилин тому, Dmode сказав:

Там обидва вентилятори ідентичні, мають три дроти (на чотирьохпіновому штекері один пін пустий). Третій дріт - це тахо наскільки розумію. Розглядав таку варварську опцію, але ж вони тоді і енергію будуть дурно жерти.

Зазвичай 3 піни — це +12В живлення, земля і ШІМ сигнал для контролю обертів, але тут може бути, що ШІМ нема і вентилятори завжди працюють на максимумі, а третій дріт — тахометр. Якщо залишити тільки один вентилятор і запаралелити обидва тахометри, то жерти воно буде всього якихось 5 Вт.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну я так розумію, як що ставити додаткові вентілятори то все просто як що вони тихі та забезпечують краще охолодження ніж штатні то штатні просто не вімкнутся. Тоб то вони повинні вмикатися при температурі чуть раніше штатних

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, volomoto сказал:

тут може бути, що ШІМ нема і вентилятори завжди працюють на максимумі, а третій дріт — тахометр.

Так воно и е

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Star1111 сказав:

Ну я так розумію, як що ставити додаткові вентілятори то все просто як що вони тихі та забезпечують краще охолодження ніж штатні то штатні просто не вімкнутся.

Не факт, бо там може бути дурна логіка "якщо потужність інвертора або зарядного пристрою більше, ніж 200 Вт, то включити вентилятори", яка не залежить він поточної температури радіаторів. А сенсори температури використовуються тільки для захисту від перегріву, а не для контролю вентиляторів.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, Star1111 сказал:

як що ставити додаткові вентілятори то все просто як що вони тихі та забезпечують краще охолодження ніж штатні то штатні просто не вімкнутся

З моїх спостережень, немає там ніякої залежності від температурних сенсорів на радіаторах мосфетів. Вентилятори вмикаються чітко по перевищенню нижньої межі навантаження, або можливо по якомусь іншому сенсору. Я встановив біля сенсорів свої термометри. Так от коли нагрузки немає, то вентилятори не працюють, при цьому радіатори мосфеттів нагріваються до 50~55С. Тобто всередині ташкент, а вентилятори мовчать.

Як тільки нагрузка перевищить певний мінімум, вмикаються вентилятори і температура радіаторів падає до близько 28С. Якщо різко зняти навантаження, то вентилятори виключаться. Якщо повернути хочаби 150ВА, то вентилятори знову включаться, при тому що температура радіаторів залишалась 28С.

З цього роблю висновок що сенсори температури там використовуються як запобіжник, для того щоб вивалитись в помилку по перегріву. Але жодного керування по температурі там немає. 

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо ставити нові більші вентилятори зверху, то нижні я би зняв, і на тахо поставив би "обманку" як в німця.

А от живлення на нові вентилятори треба десь взяти постійне, щоб на мінімальному навантаженні вони працювали на мінімальній швидкості, але постійно.

Бо в такому режимі як зараз, коли вентилятори мовчать, то температура кільця-обмотаного дротами зверху перевищує 110С, радіатори мосфетів 55С, транформатор між радіаторами мосфету 80С. Тобто живлення від пінів для рідних вентиляторів не підходить, бо воно не постійне.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, shusta сказал:

А чого просто не поставити замість стандартних 2 сілента

Не факт що по обертах підійде для перевірки тахо. А якщо будуть такі самі оберти то буде всеодно шум. Зверху можна поставити 3шт більшого діаметру, що при меньших обертах дадуть більший повітрообмін. А нижні малі вентилятори будуть тільки створювати зайвий опір як на мене, і сенсу їх залишати якщо ставити додаткові не бачу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

це обманка тахометра на 555 таймері.

Таке готове підійде?

kiev.prom.ua/p1044874651-generator-pryamougolnyh-impulsov.html

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Dmode сказав:

Таке готове підійде?

kiev.prom.ua/p1044874651-generator-pryamougolnyh-impulsov.html

Так, це воно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оптимізація охолодження х використанням 555 таймера як зробив німець (по вимові скоріше датчанин)
це найпростіше правильне рішення для для даного випадку.

 

17 годин тому, Dmode сказав:

З моїх спостережень, немає там ніякої залежності від температурних сенсорів на радіаторах мосфетів. Вентилятори вмикаються чітко по перевищенню нижньої межі навантаження, або можливо по якомусь іншому сенсору. Я встановив біля сенсорів свої термометри. Так от коли нагрузки немає, то вентилятори не працюють, при цьому радіатори мосфеттів нагріваються до 50~55С. Тобто всередині ташкент, а вентилятори мовчать.

Як тільки нагрузка перевищить певний мінімум, вмикаються вентилятори і температура радіаторів падає до близько 28С. Якщо різко зняти навантаження, то вентилятори виключаться. Якщо повернути хочаби 150ВА, то вентилятори знову включаться, при тому що температура радіаторів залишалась 28С.

З цього роблю висновок що сенсори температури там використовуються як запобіжник, для того щоб вивалитись в помилку по перегріву. Але жодного керування по температурі там немає. 

 

Я мав такі ж припущення і цілком згідний із висновками.
В світлі наведеної інформації думаю що можна розвинути "німецьку" ідею і замутити обманку не на допотопному 555 таймері а взяти якийсь схожий ардуіно чи ESP8266 схожий проект і модифікувати його як термоконтролер PowMr. Готові модулі на цих мікроконтролерах мають достатньо переферійних виходів щоб моніторити темперетуру, видавати шим для керування кулером і також видавати генератор імпульсів для процесора інввертора щоб не вибивало помилки. Таке рішення хороше тим що можна мати дистанційний контроль-моніторинг роботи і воно безпечніше бо при несправності контролера чи вентиляторів процесор не побачить імпульсів і вибє систему правильно не очікуючи перегріву.

Змінено користувачем Andriy Galetski
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, Сергей НСТ сказал:

Дык у уникальных клиентов всегда уникальный результат )

с этого места поподробней, пожалуйста.

Оказывается, та жопа со штукатуркой была вследствие моей уникальности? Что даже под обои поверхность не годилась?

Или та жопа, когда безвоздушным компрессором грунтовкой ваш прораб смыл финишный слой на 300 метрах стен - тоже моя уникальность?

Наверное, все же моя уникальность в том, что в ответ на это я лишь получил "приносим извинения за доставленные неудобства" и последующий месяц сам все перетягивал финишем по ночам? 

Может, моя уникальность в том, что я вытребовал новый верстак взамен того, что сломал ваш прораб? Это же надо уметь - сломать кетеровского козла, выдерживающего нагрузку в 450 кг.

Я уважаю ваш труд, и это ваш бизнес, потому никак не комментировал здесь. Но тут вдруг оказывается, что вот та вот вся задница была из-за моей уникальности, но за мои же деньги? Вот как, значит?

 

Змінено користувачем sly
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, Сергей НСТ сказал:

У мну вон тоже далеко не все хотят штукатурку по норм цене заказывать, ищут подешевле ) Потом сексятся с паяльником маляркой и т.д. )

так что же я сделал не так и чем так уникален, что и штукатурка была по норм цене, и сексился потом с маляркой?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зато господин штукатур вдруг стал экспердом и по литиевым батареям, и по инверторам, и про псориаз я на этом форуме посты с рекомендациями видел. Прям человек-оркестр.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, Сергей НСТ сказал:

Если sly решит подискутировать - поймете )

дискутировать? о чем же? Есть разве о чем?

О том, что я проглотил вот то, что было? А вы теперь бахвалитесь на форуме, какой крутой спец и все, кто не заказал у вас работы - лохи?

Мне не о чем с вами дискутировать. Мерзко и противно.

Змінено користувачем sly
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В нас встановлені ось ці вентилятори SUPER SLIENT NP6025H12V DC12V0.6A

Даташиту на саме ці не знайшов. Але знайшов на подібний типорозмір 60х60х25 і подібні оберти 5600. Оберти близько 5тис підтверджуються даними німця по схемі його "обманки".

По оригінальному відомо тільки:

  • RatedCurrent: 0.6А
  • RPM: близько 5000 (зі схеми німця)
  • StaticPressure: невідомо
  • AirFlow: невідомо
  • NoiseLevel: нестерпно високий

Аналогічний вентилятор, по якому знайшовся даташит, має наступні параметри:

  • RatedCurrent: 0.25А
  • RPM: 5600
  • StaticPressure: 59 Pа
  • AirFlow: 38 m³/h
  • NoiseLevel: 37.5 dB

Тобто як видно це досить високонапорний вентилятор. І досить шумний, хоча споживання в два рази нижче ніж в оригінала.

Якщо вибирати щось з лінійки Ноктуа, то його можна замінити лише на NF-A6x25 FLX, з наступними показниками:

  • RatedCurrent: 0.12А
  • RPM: 3000
  • StaticPressure: 21Pа
  • AirFlow: 29,2 m³/h
  • NoiseLevel: 19,3 dB(A)

Тобто напір цього вентилятора в три рази нижчий ніж у попереднього. Також по тахо буде помилка бо оберти нижчі. Тобто просто заміна вентиляторів не дасть потрібного напору і обєму прокачки повітря, плюс потрібно буде обманювати перевірку тахометра.

Сьогодні попробую заміряти який перепад тиску на оригінальних вентиляторах. 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Dmode сказал:

Також по тахо буде помилка бо оберти нижчі.

у меня на must после установки noctua нет ошибки по оборотам.

и действительно, по моим ощущениям поток в три раза меньший, потому думал ставить большой кулер сверху на вдув, даже купил его но... стало лень.

Уже месяц работает как есть

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, sly сказал:

у меня на must после установки noctua нет ошибки по оборотам.

Може для  must 3000 RPM є достатнім значенням при перевірці тахо... Але в німця з PowMr була помилка з noctua, поки він не зробив обманки.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Andriy Galetski сказал:

ESP8266 схожий проект і модифікувати його як термоконтролер  PowMr

Якщо ви зробите такий проект, то готовий його протестувати. На програмну його частину з нуля, нажаль моїх знань не достатньо. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 хвилин тому, Dmode сказав:

В нас встановлені ось ці вентилятори SUPER SLIENT NP6025H12V DC12V0.6A

 

Я ще на корпусів кулерів знайшов напис компанії, яка їх виготовляє 
hxrfan.com
image.thumb.png.a9be1c7c0ff5e0e67603ffbd91fcc027.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 минуты назад, Dmode сказал:

з PowMr була помилка

а сколько пинов/проводов идет на кулер?

у маста трехпиновые оба

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Dmode сказав:

RPM: близько 5000 (зі схеми німця)

Я думаю, що це експериментально підібрана частота обманки, а не реальні оберти вентилятора. Швидше за все там вентилятор 7-8 тис. обертів і з шумом десь 50дб, щоб якби збігажться і перевіреним виробниками, наприклад тим же Sunon.

Також треба розуміти, що згідно законів вентилятора збільшення потужності в два рази дасть збільшення потоку повітря всього на 26%, правда при цьому статичний тиск виросте десь на 60%

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще одна думка стосовно "обманки". Можна зробити і без зовнішнього генератора.  Потребує трохи реверс-інженірингу ... але якщо хтось це зробить то буде просто її реалізовувати.

Якщо вже хтось розібрав і трасує плату (малює фрагменти схем) або має сервіс мануал до подібного пристрою.
Може варто глянути куди йтуть імпульси від кулерів... так як китайці все спрощують , то не віриться що вони їх рахують лічильником проца.
Думаю що стоїть якись кусок схеми що інтегрує імпульси і перетворює частоту в напругу яка далі подається на вхід компаратора після якого маємо 0 або 1.
Якщо моє припущення вірне, тоді можна невеликою корекцією схеми компаратора підібрати правильний режим для кулерів з меншими оборотами.
Можна також подачею потенціалу з живлення ісуючого кулера напряму трігернути компаратор вкзавши процу що "віртуальний кулер" завжди ОК.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, Andriy Galetski сказав:

Можна також подачею потенціалу з живлення ісуючого кулера напряму трігернути компаратор вкзавши процу що "віртуальний кулер" завжди ОК.

Це як напряму? Підпаяти дроти до контактів на платі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, Andriy Galetski сказал:

Думаю що стоїть якись кусок схеми що інтегрує імпульси і перетворює частоту в напругу яка далі подається на вхід компаратора після якого маємо 0 або 1.

Я вищче приводив сторінку з сервіс мануалу там де вентілятори підключені там на виході частоти стоіть діод тож воно відразу випрямляется і далі вже просто якісь рівень напруги на проц

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Star1111 сказав:

там на виході частоти стоіть діод тож воно відразу випрямляется і далі вже просто якісь рівень напруги на проц

Як можуть випрямлятись імпульси відносно нуля?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...