Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Авто аккумулятор в ИБП

mib

Рекомендовані повідомлення

4 години тому, porterlv сказав:

..... Цікаво, а китайці вміють підмішувати сонце на власне споживання з нульовою генераціює а придифіциті підтягувати з мережі чи АКБ?

image.png.50d668b85ddb88ff55c69b7deec33a56.pngспоживання тільки з мережі - і сонячне виробництво тільки почалося

image.png все споживання тільки від сонця - майже нічого від мережі

image.png споживання зросло, а сонячної енергії недостатньо - додано енергію з мережі

image.png Мережа втрачена, сонця недостатньо - від заряду акумулятора додано

 

так, я вже показував вам в іншій темі

https://www.stroimdom.com.ua/topic/203130-invertor-dlya-solnechnyh-batarey/?do=findComment&comment=5244717

27.12.2022 в 10:25, vbb сказав:

якось так. інвертор DEYE 5kW ЗТ не активований

  Показати вміст

 

image.png.467e4719d0fb81b9dd7ee25fa90f1b5d.pngimage.png.ca76e70e05609649dc4b9f42fa8f7e90.png

 

image.png.cad5a20cf7024354d1fe712598b2d2a7.png

 

Змінено користувачем vbb
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, porterlv сказав:

роти витримали, просто нагрілись до розм1якшення ізоляції.

Ок, я не так висловився. Мене якраз цікавило, чому вони нагрілися до такої температури, що попливла ізоляція. Норнмальна ПВХ ізоляція нагрівається до овер 100 градусів, стая м'якою, але не плавиться, тому якось нереально, щоб 6 мм кв. нагрілись до 150 градусів від струму 40 А. Припускаю, що то була китайська "мідь" в поліетиленовій ізоляції.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, volomoto сказал:

Ок, я не так висловився. Мене якраз цікавило, чому вони нагрілися до такої температури, що попливла ізоляція. Норнмальна ПВХ ізоляція нагрівається до овер 100 градусів, стая м'якою, але не плавиться, тому якось нереально, щоб 6 мм кв. нагрілись до 150 градусів від струму 40 А. Припускаю, що то була китайська "мідь" в поліетиленовій ізоляції.

в мене поплавилась ізоляція на кабелі яким підключають компютери, я ним підключив пилосос , двигун 1,2кВт, на маркуванні кабелю писало 3*0,75, інший з таким же написом працював нормально, деякі з написом 3*0,5 працюють , деякі плавляться... 

мабуть якість від невідомих причин залежить.

вже в руках розсипались 3 подовжувчі, мережеві фільтри . всі 3 білого кольору, куплені в різний час в різних фірмах. виробник незнаю.

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо у вас там щось гріється з того що не має, а навантаження імпульсні блоки живлення - шукайте гармоніки. 

Гармоніки добре гріють каблю, автомати... При тому струм може бути менше половини номіналу. А грітися буде файно

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Chatter сказав:

c7482716346f900ce5e2b90d6d49af54.png

Ну може там буде про високочастотні складові, про витиснення струму, про скін-ефект і все решта.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, Вячеслав_В сказал:

Ну може там буде про високочастотні складові, про витиснення струму, про скін-ефект і все решта.

І про "блуждающие токи"

  • Хаха 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, Dr.Yura сказав:

в мене поплавилась ізоляція на кабелі яким підключають компютери, я ним підключив пилосос , двигун 1,2кВт, на маркуванні кабелю писало 3*0,75, інший з таким же написом працював нормально, деякі з написом 3*0,5 працюють , деякі плавляться... 

Так в тому й суть, що провід неякісний, а не тому, що інвертор хоче впхнути великий зарядний струм. Мій тато якось підключив зварювальний апарат через 20м подовжувач з проводом ШВВП 2х1, який я спеціально зробив для робочого світла. Там вилка і розетки гімняні були, але воно якось працювало :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.01.2023 в 03:40, vbb сказал:

А графіки чим малювали? Як роботу (параметри) Deye відстежуєте?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, InSAn сказав:

А графіки чим малювали? Як роботу (параметри) Deye відстежуєте?

В комплекті з інвертором йде вайфайний даталогер, який відправляє дані на китайський клауд solarman.pv. Це звідти графіки і як на безкоштовну фічу воно загалом працює. Найбільшим мінусом є те, що дані відправляються кожних 5 хв, а локально в реальному часі неможливо моніторити інвертор.

Я додатково поставив ще solar-assistant.io/, який працює на локальному RaspberryPI і з допомогою DDNS доступний через інтернет. Там дані оновлюються в реальному часі, зберігаються локально, а дашборд побудований на графані. Також є можливість сконфігурувати MQTT bridge та інтегруватись з будь-чим.

image.thumb.png.ecc1612dddce33c075f38f1357d6c915.png

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, volomoto сказал:

китайський клауд solarman.pv

Блін, розкрили очі :)

А я лише додатком користувався... А там таких графіків немає :)

  

12 минут назад, volomoto сказал:

а локально в реальному часі неможливо моніторити інвертор

Так там начебто є RS485. Я ще не розбирався, але "краєм вуха" чув, що можна локально витягувати дані...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так... Куди копати, щоб в мене з'явилися дані не лише "Production", а й решта - "Consumption", "Purchasing", "Battery"?

Все, знайшов. Виявляється, тип системи потрібно правильно виставити - "Storage System"

 

p.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, InSAn сказав:

Так там начебто є RS485. Я ще не розбирався, але "краєм вуха" чув, що можна локально витягувати дані...

Так, solar-assistant якраз це і робить. Я зробив кабель RS485-to-USB кабель згідно розпіновки інвертора і втикнув його в інвертор та в RaspberryPI 3B+, на який залив імейдж від Solar Assistant (коштує 50 євро) і воно відразу завелось. Можна, звичайно, і самому написати якусь софту, яка буде через той кабель витягувати дані з інвертора, але мені лінь.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 хвилин тому, InSAn сказав:

Так... Куди копати, щоб в мене з'явилися дані не лише "Production", а й решта - "Consumption", "Purchasing", "Battery"?

В мене відразу все було

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 04.01.2023 в 00:15, Dr.Yura сказал:

в мене поплавилась ізоляція на кабелі яким підключають компютери, я ним підключив пилосос , двигун 1,2кВт, на маркуванні кабелю писало 3*0,75, інший з таким же написом працював нормально, деякі з написом 3*0,5 працюють , деякі плавляться... 

мабуть якість від невідомих причин залежить.

Ніяких "невідомих причин". Я багато разів стикався з такими китайськими дротами, на яких написано 1,5 кв.мм, а реально десь 0,5. Ззовні все виглядає нормально, але то тільки за рахунок товщини ізоляції. Тому PDU та кабелі з прифабрикованими роз'ємами купляю тільки у перевірених постачальників. Якщо відносини складаються протягом тривалого часу, проблем немає. Доказом тому є кілька сотень PDU, які нормально працюють в моєму датацентрі.

Тут неодноразово говорив, що під замовлення нечистих на руку продаванів китайці можуть зробити будь-яке лайно в межах завданого коридору вартості. Що характерно, це можуть робити навіть фабрики, які випускають цілком пристойну продукцію.

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Появился вопросик :-)

В перспективе перейду на 24 вольт, уже где то там по китайским дорогам едет новый инвертор, летом хочу чуть больше утилизировать солнца

a.aliexpress.com/_mNkWH74

Но я оптимист и есть надежда что мой свинец еще будет в состоянии полудохлик, плюс какое то время скорее всего и на 24 вольт буду на свинце, а там как правило дохнет один акб, а второй еще полужив и что бы их донашивать появилась мысль купить вот такую платку

a.aliexpress.com/_mNRb6HM

И через нее переливать из 12 в 24 вольт, акб как говорится сколько дадут и тому будем рады :-)

Возможно у кого то есть какие то мысли по этому поводу?

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 хвилин тому, mib сказав:

Возможно у кого то есть какие то мысли по этому поводу?

Я правильно розумію, що буде два сонячних поля, які підключені до 12 В і 24 В відповідно? До 12 В через вже існуючу MPPT зарядку, а до 24 В через новий гібридний інвертор?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, volomoto сказал:

Я правильно розумію, що буде два сонячних поля, які підключені до 12 В і 24 В відповідно? До 12 В через вже існуючу MPPT зарядку, а до 24 В через новий гібридний інвертор?

Нет, поле то что есть переключу на новый инвертор, потом докуплю еще 4 панели и подключу их на существующие мппт, я и инвертор srne выбрал только для того что бы все было от одного производителя, в итоге все будет на 24 вольт

Но пока буду пользоваться свинцом, всегда будут недобитки которых какое то время можно будет еще использовать в 12 вольт системе, собственно их буду харяжать или нынешним ибп или блоком питания, тоесть они будут задействованы только во время резерва, переливая понемногу амперы через dc-dc из 12 в 24 вольт акб

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, mib сказав:

Но пока буду пользоваться свинцом, всегда будут недобитки которых какое то время можно будет еще использовать в 12 вольт системе, собственно их буду харяжать или нынешним ибп или блоком питания, тоесть они будут задействованы только во время резерва, переливая понемногу амперы через dc-dc из 12 в 24 вольт акб

Зрозуміло, просто через оце

49 хвилин тому, mib сказав:

летом хочу чуть больше утилизировать солнца

Я подумав, що і 12 В, і 24 В будуть заряджатись від сонця, але розряджатись буде тільки 24 В через новий інвертор. 

Якщо недобитки вже є (і потенційно їх кількість буде збільшуватись), то є сенс за 20 доларів купити DC-DC конвертор і переливати з 12 у 24. Там ефективність більше 90%, але це може нівелюватись тим, що заряд 12 В буде підтримуватися за рахунок мережі, а не сонця. Якщо включати зарядку 12 В від мережі тільки коли є надлишок сонця, то мало б бути все ефективніше загалом.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, volomoto сказал:

Якщо недобитки вже є (і потенційно їх кількість буде збільшуватись), то є сенс за 20 доларів купити DC-DC конвертор і переливати з 12 у 24. Там ефективність більше 90%, але це може нівелюватись тим, що заряд 12 В буде підтримуватися за рахунок мережі, а не сонця. Якщо включати зарядку 12 В від мережі тільки коли є надлишок сонця, то мало б бути все ефективніше загалом.

Пока недобитков я считаю достойными и единственными членами общества :-) резерва, других нет, но в этих есть 2-3 кВт запаса, может больше

А вот за идею запитать зарядку с выхода 24 вольт инвертора спасибо, но я и не исключаю что к лету кто то решит за недорого избавится от мелкой панели и пвм контролоера тогда почему и не купить для поддержания трусов 12 вольт системы

А так после выхода дс повышайки в теории можно поставить дс автомат и использовать его как рубильник в обычное время держа 12 вольт акб отключеными, а подключать только когда резерв будет требоваться

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, mib сказав:

a.aliexpress.com/_mNRb6HM

И через нее переливать из 12 в 24 вольт, акб как говорится сколько дадут и тому будем рады :-)

Возможно у кого то есть какие то мысли по этому поводу?

 

Як ви відключите зарядку аукумуляторів з інвертора? Бо цей перетворювач працює тільки в одну сторону. Хіба що перемикач поставити 1-0-2 і перемикати вручну.

Пи.Си. Все, зрозумів, не дочитав, ви хочте заряджати одні акумулятори іншими. Хоча логічніше б було віддавати з 12 зразу 24 на інвертор. Бо не факт, що така схема переливу у вас запрацює, бо з 12В акуми можуть віддавати струм при переливі більший, ніж на це розрахований DC-DC перетворювач.

Змінено користувачем Dmitriy_S
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Dmitriy_S сказал:

Як ви відключите зарядку аукумуляторів з інвертора? Бо цей перетворювач працює тільки в одну сторону.

Не совсем понял вопрос, но он натолкнул на мысль, если с выхода инвертора АС подключить блок питания на 12 DC то его действительно нужно отключать в момент автономки, точнее даже автономки в отсутствии солнца, на этот случай у меня есть контактор который управляется по dc напряжению, и если на основной батарее напряжение просядет ниже порогового значения значит зарядку 12 вольт он отключит, его же кстати можно использовать и при подключении выхода dc повышайки к основной батарее но он ограничен контактором в 10 ампер, ну не его же а второй такой же :-)

В итоге колхоз конечно знатный проще по таймеру поддерживать 12 вольт сборку там и так блок питания включен через соноф и можно напихать расписание, включаться после отсутствия ээ и раз в неделю при его присутствии

Хотя это же расписание плюс выше описанный контроллер заряда вообще получается правильная схема, только цена ээ никогда не окупит железо, но оно вроде и так уже куплено как основное и резервное, ну будет все основным, а в случае поломки перевести просто на сеть

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 02.01.2023 в 23:53, mib сказал:

Так что бы не збиться, хотя 2 часа и считать особого смысла нет, а второе это попытка сделать КТЦ, с тех пор тьху тьху

Еще 2 отключения

У старых 133 циклов

У нового 75

 

Screenshot_2023-01-02-23-50-52-459_com.dc.battery.monitor2.jpg

Screenshot_2023-01-02-23-50-45-673_com.dc.battery.monitor2.jpg

Одно отключение

У старых 134 циклов

У нового 76

Screenshot_2023-01-10-23-41-44-638_com_dc.battery.monitor2.thumb.jpg.247dcbc5dad7001ed009391dbfb9282b.jpg

Обратите внимание, время отключения примерно тоже как и в цитируемом посте, нагрузка та же, разница только в КТЦ и то он проведен не полностью

Я много раз читал рекомендации о необходимости КТЦ для свинца, раз в пол года, сейчас начинаю верить, или может совпадение, наблюдаем дальше

Для истории датчик на акб показывает -1 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, mib сказав:

Не совсем понял вопрос, но он натолкнул на мысль, если с выхода инвертора АС подключить блок питания на 12 DC то его действительно нужно отключать в момент автономки, точнее даже автономки в отсутствии солнца, на этот случай у меня есть контактор который управляется по dc напряжению, и если на основной батарее напряжение просядет ниже порогового значения значит зарядку 12 вольт он отключит, его же кстати можно использовать и при подключении выхода dc повышайки к основной батарее но он ограничен контактором в 10 ампер, ну не его же а второй такой же :-)

В итоге колхоз конечно знатный проще по таймеру поддерживать 12 вольт сборку там и так блок питания включен через соноф и можно напихать расписание, включаться после отсутствия ээ и раз в неделю при его присутствии

Хотя это же расписание плюс выше описанный контроллер заряда вообще получается правильная схема, только цена ээ никогда не окупит железо, но оно вроде и так уже куплено как основное и резервное, ну будет все основным, а в случае поломки перевести просто на сеть

Так, мабуть ми один одного не зовсім розуміємо. Припустимо, що у вас є інвертор на 24V, основний акумулятор/збірка на 24V і резервний акумулятор/збірка на 12V. Вам потрібно два перемикачі і DC-DC конвертор. Один перемикач (звичайний автомат) вимикає зарядку 12V з AC інвертора на 12V акумулятор/збірку (коли нема мережі і сонця), інший перемикач 1-0-2 перемикає вхід інвертора з основного 24V акумулятор/збірки на 12V акумулятор/збірку, яка віддає 24V на інвертор через DC-DC перетворювач, коли основна 24V акумулятор/збірка підсіла. 

Змінено користувачем Dmitriy_S
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, Dmitriy_S сказав:

інший перемикач 1-0-2 перемикає вхід інвертора з основного 24V акумулятор/збірки на 12V акумулятор/збірку, яка віддає 24V на інвертор через DC-DC перетворювач, коли основна 24V акумулятор/збірка підсіла. 

Це не обов'язково, бо можна "підзаряджати" акумулятори 24 В в той час, коли працює інвертор з 24 В. Коли на 24 В акумах впаде напруга, то частина потужності (а може навіть і вся чи з надлишком) буде компенсуватись DC-DC перетворювачем, тоді можливі три режими:

1. Сповільнення розряду 24 В акума, якщо споживаний інвертором струм більший, ніж струм DC-DC перетворювача.

2. 24 В акум нічо не робить, бо струми рівні. На практиці таке досягнути неможливо.

3. Зарадка акума 24 В, коли DC-DC дає більший струм, ніж споживає інвертор.

Якщо правильно підібраний DC-DC перетворювач і правильно виставити напруги, то не буде ні перезаряду, ні перерозряду акумуляторів.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...