Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Інтернет в будинку

Oce@n

Рекомендовані повідомлення

31 хвилину тому, standov сказав:

то по перше лотерея (я знімав ціскі зі стойки лише два рази, в обох варіантах з ними було "шось не то", продіагностувати на покупці то нереально) а по друге то рахунки за світло )

Насправді рахунок за світло там не особливо великий. Основна проблема такого ентерпраз обладнання вдома це шум. В мене зроблений акваріум з нержавійки на 20 літрів масла, з циски викинуті кулери і вона там стоїть працює. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, k-master сказал:

Насправді рахунок за світло там не особливо великий. Основна проблема такого ентерпраз обладнання вдома це шум. В мене зроблений акваріум з нержавійки на 20 літрів масла, з циски викинуті кулери і вона там стоїть працює. 

ну шум та живлення вони поруч десь, бо тепло від живлення і ото всьо. Воно так наче небагато але коли в тебе воно на АКБ висить то виявляється шо не так уж і небагато )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 годин тому, Oce@n сказав:

Це дуже зупиняє. Які розумні альтернативи?

Оце дуже хороший роутер на свої гроші - mikrotik.com/product/rb4011igs_rm і можна як і на стіл ставити, так в шафу змонтувати. До нього можна підключити кілька вайфайних точок через PoE інжектори і ще трохи портів залишиться.

З часом можна дадати PoE світч і втілювати всі свої фантазії.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.01.2023 в 21:20, Oce@n сказал:

Будинок 180м2. Зараз справляється мі роутер 4, здається, покриває перший поверх ок. Більше функціоналу не треба, бо я навіть поки уявити його собі не можу. Економити точно треба. Щодо монтажу в стійку - мені здається, так буде впорядкованіше та акуратніше, це головна причина

Якщо треба економія та є бажання встановити саме УБНТ у якості раздачі WiFi

1.Роутер Мікротік, якщо трафік/клієнтів буде небагато - можна не дорогий, але точно раджу з портами по 1Гбіт. Нагадую- професійні роутери, у т.ч. у Мікрота, бувають часто без WiFi.
2.Точки доступу (АП) УБНТ які Лонг Рендж. 180 м у одному поверсі та 180 квадратів о 2х поверхах зовсім різні будинки. Дивлячись що і як МОЖЛИВО вистачить однієї АП по центру будинку, але це дуже лотерейно, як мінімум краще продумати можливість встановити ще одну. Встановлювати та настроювати без апаратного контролера (клауд кея чи дрім машини) буде ваще і є нюанси - але точно здорово дешевше. А якщо не треба буде роумінг -то настройка не така складна здається.
Альтернативний варіант 1: АП від Мікрота, вибрати потужню. Але не забуваємо при випромінювання при розміщенні.
Альтернативний варіант 2, заради економії. Роутер Мікрот з ВіФі+АП Мікрота, треба буде настроїти у режимі роумінга, самостійно не дуже просто, але є спеціалісти. У такому випадку роутер і АП мають мати можливість розміщення у правильному місці з огляду на розповсюдження ВіФі. 
3.Свічі. Не здумайте брати Уніфаєвські) Якщо ми про економію.
4.Стойка. Зовсім не обов'язково шукати саме рековські варіанти, беріть любе що підходити, до любої нормальної серверної шафи можна придбати полиці, інтернет хужіше не стане. Поки економимо - бо шафа буде не дешева навіть українсько-китайска-можна взяти кріплення до стіни і обрізки ДСП і погнали наші городських)
П.С. Про естетіку вузла, кабель менеджмент, патч панелі та інш. прошу не накидувати - це все зрозуміло, але якщо економимо -то краще економити на другорядному, що можна довісити/замінити потім.

Змінено користувачем uafisher
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже дякую! Все чітко і зрозуміло! Підкажіть, а яка роль дріммашини чи клаудкея, тобто що вони можуть більше порівняно з описаною Вами конфігурацією?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 21.01.2023 в 13:54, uafisher сказал:

Якщо треба економія та є бажання встановити саме УБНТ у якості раздачі WiFi

не дуже зрозуміла концепція брати убнт *тільки* під віфі, бо все одно потрібен контроллер який не дешевий, а гоняти убнт  без контролера то взагалі якась ересь, по LR як на мене теж *сомнітельно* от просто так, але то вже вкусовщіна )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ходив думав два дні про це, дивився на ціни, ще раз думав. Не сприйміть неправильно, я геть не шарю в тому технічно, і ніколи не бачив рутер ос чи середовище юніфай. Але щось мені здається, що робити вже то або все під мікротік (з нюансом, що якщо у них точки доступ так собі, то вже так, треба дивитися інше рішення, і тут може бути юніфай), або все на юніфайї, але там по грошам, звичайно все не дуже. Поки що залишаюся на мірутері до переїзду як мінімум, бо не можу собі дозволити. Ще один варіант - чітко прописати собі під що треба. До навіть різниця між дріммашин і дріммашин про - це наявність в останнього відеореєстратора. У мене відеореєстратор коли і буде, то буде в іншому місці, ніж заплановано серверну шафу. Тому може мені звичайну дрім машин. І на таких речах економити - підбирати обладнання суто під потреби. Це так, думки вголос

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

скажімо так, якшо ви геть не шарите в тому технічно то варіант роутерос явно не ваш, бо воно максимально краснооке та не інтуітивне (але функіонально-потужне, спору нема). Юніфай це інший край, функціоналу в інтерфейсі відносно небагато (в порівнянні з мікротіком) але воно зрозуміле для людей без глибокого бекграунду. А прописати да то факт треба. Різниця між дм і дмпро як мінімум в форматі, про - рекове без вафаю, не про - має вбудовану точку і не рекове, вбудованість protect в про то вже дрібниці, да і "регістратор" у убікуті чисто програмний, його навіть можна не інсталювати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну ту різницю я бачив. Я просто собі подумав, що аніж витрачати на 5000 грн більше, я краще звичайну версію ДМ запихну в ящик/чи на ящик :-)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Oce@n сказал:

Ну ту різницю я бачив. Я просто собі подумав, що аніж витрачати на 5000 грн більше, я краще звичайну версію ДМ запихну в ящик/чи на ящик :-)))

не запхнете бо там точка вбудована, вона з металевого ящика, думаю, буде працювати "не дуже" ))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Oce@n сказал:

А якщо приєднати виносні точки?

ну тоді не зрозуміло нашо ви "купували" ту шо вбудована ) а так - звичайно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

взагалі-то, старенький USG роутер убікуті все ще працює та отримує апдейти, я не впевнений шо він ще продається в фірмовому магазині але думаю шо на вторинному ринку буде недорогим. Не думаю шо в тому багато сенсу, але як спосіб втикнутися в убікуті за недорого - варіант (ну якщо дуже хочеться). Але до нього треба контроллер, бо на борту немає

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую! Зараз будете сваритися. Сьогодні був на будинку, і виявив, що той маршрутизатор, що є, добиває вайфаєм стабільно весь перший поверх і ще трохи навколо. Я ось думаю, може поки на перший час докинути туди свіч який, якщо не буде гарного сигналу на другому поверсі, додати одну точку доступа, і хай літає? Я знаю, що питання початкове було не про те, і цей варіант точно не про красу, серверну шафу і тд, але поки, здається, не до того.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Oce@n сказав:

Сьогодні був на будинку, і виявив, що той маршрутизатор, що є, добиває вайфаєм стабільно весь перший поверх і ще трохи навколо.

Добиває файваєм 2.4 ГГц, який дасть вам максимум 50-60 Мбіт/с, якщо буде кілька клієнтів. Якщо вам така швидкість ок, то можете залишати як є. Просто розведіть кабелі під 5 ГГц точки, а поставите їх коли будуть фінанси.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 22.01.2023 в 07:29, Oce@n сказал:

Дуже дякую! Все чітко і зрозуміло! Підкажіть, а яка роль дріммашини чи клаудкея, тобто що вони можуть більше порівняно з описаною Вами конфігурацією?

 Історично існувало 2 варіанти роботи з уніфай. Перший через апаратний контролер (клауд кей, дрім машини, може ще шось). Другий варіант - софтовий контролер, тобто віртуальний контролер, програма, яка запускається на ПК. 
У будь-якому випадку через контролер ми: знаходили обладнання уніфай, настроювали його, мали статистику, короче адмінка. Програмний працює так - запустили комп з програмою, зробили роботу, комп можна виключати - роумінг працює. Чесно мабуть може один-два рази колись пробував програмний, не фахівець по ньому.
 Апаратний контролер кращий варіант, бо відразу з'являється можливість дистанційного доступу (умовно кажучи клауд кей є шлюзом до хмари, через нього ви взаємодієте), онлайн адмінка, навіть заблокувати клієнта можна з телефону.
Якщо не помиляюсь, зараз standalone точку можна настроїти тупо з телефону,  щось таке я бачив вже мабуть рік тому з'явилось у застосунку.
ВСЕ. Це багато, багато службової інформації, є що з цим робити, особливо коли Ап та/або клієнтів багато, складне радіооточення, якщо це якась компанія, особливо коли треба швидко щось змінити/побачити/зробити, але як я казав - можна обійтись без апаратного, або якщо закортить - встановите та пограєтесь з ним потім. Зазвичай для дома, де буде 1-2 АП - якщо робити сам для себе та ми економимо-друго/3/4 рядна річ.

І зрозумійте - уніфай робить відносно гарний роумінг, але не тільки роумінгом єдиним, бо навіть у standalone режимі (тобто одна точку і усьо) це гарна річ, бо гарно працює, гарно виглядає є варіанти гарно розмістити.

4 часа назад, Oce@n сказал:

виявив, що той маршрутизатор, що є, добиває вайфаєм стабільно весь перший поверх і ще трохи навколо. Я ось думаю, може поки на перший час докинути туди свіч який, якщо не буде гарного сигналу на другому поверсі, додати одну точку доступа, і хай літає?

Ну, що я і казав. Заїзжайте у дім, жівіть на роутері, а далі..

3 часа назад, Oce@n сказал:

А точки можна буде поставити з цим мі роутером?

Можна. Залишайте мі роутер якщо влаштовує. АП поставите згодом -якщо виникне можливість/потреба. І ще - Лонг ренж точкі від уніфай - саме те, що треба) І якщо багато буде клієнтів - 100% можна і треба дивитись на віфі 6, але так, по можливості.
П.С. Щодо дрім машини про/клауд кей 2+, та взагалі  відеоспостереження уніфай - для мене взагалі у наших умовах відеонагляд від уніай дуже неоднозначне рішення, собі - точно не хочу. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, standov сказал:

взагалі-то, старенький USG роутер убікуті все ще працює та отримує апдейти, я не впевнений шо він ще продається в фірмовому магазині але думаю шо на вторинному ринку буде недорогим. Не думаю шо в тому багато сенсу, але як спосіб втикнутися в убікуті за недорого - варіант (ну якщо дуже хочеться). Але до нього треба контроллер, бо на борту немає

Не понравился, гигабит не тянул. Через CLI включил аппаратный NAT стало повеселее, но когда захотелось автопереключение на резервный канал, впн и прочие ништяки пришлось продать и купить микротик hEX S

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То мабуть dpi було включено (не пам'ятаю як воно там називається). З вимкненим гігабіт він тягне. Впн є, фейловер автоматичний теж)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можна я підсумую?

1. Залишаю поки мірутер, він ще й гіговий

2. Якщо не добиває на другий поверх, доставлю точку доступу. Можливо вживану юніфай лонг рейнж

3. для комутації точки задію свіч. Знайшов в себе якийсь старезний длінк в пластику

 

так працюватиме?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Oce@n сказал:

Можна я підсумую?

1. Залишаю поки мірутер, він ще й гіговий

2. Якщо не добиває на другий поверх, доставлю точку доступу. Можливо вживану юніфай лонг рейнж

3. для комутації точки задію свіч. Знайшов в себе якийсь старезний длінк в пластику

 

так працюватиме?

Так. Тільки:
1.Роумінгу не буде. Також можуть виникнути складнощі у зв'язку з зниженням сигналу. ТОМУ, якщо все ж купите апешку - спробуйте вимкнути віфі на роутері, і протестувати самостійну роботу ЛР. Можливо це буде краще, ніж роуер+ап. 
2.Не забудьте про живлення апешки. Тобто або інжектор живлення (БЖ) має бути з точкою у комплекті або купуєте його окремо чи РОЕ свіч відповідний.
3.Свіч буде потрібний якщо немає вільного порту на роутері.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...