Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Проектування електричного щита для дому

taras_vn

Рекомендовані повідомлення

Если есть стабилизатор,зачем реле напряжения?Мой совет,заложите отдельную линию для питания маломощных потребителей от ИБП,дежурного освещения во дворе,доме,автоматических ворот,котла,зарядок,интернета,итд.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продумайте возможность подключения зарядки электромобиля.Кстати от него можно подключать в доме потребителей электроэнергии.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня. Нова редакція схеми. На діфавтоматі залишив тільки інтернет, відеонагляд і охранку. 3 ПЗВ на три зони: 1 поверх, 2 поверх і вулиця з стиралкою. Підскажіть потрібен автомат між генератором і перемикачем навантаження?

 

Схема рзподільчого щита.jpg

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось уже зробив схему розстановки обладнання в шафі. Хочу взяти Hager Golf 3*12, але не впевнений, що його вистачить по глибині для установки перемикача навантаження?

image.png.7ff5b3e7b4207279733c9a61c6b11bce.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

враховуйте щоб нульові шини ще помістити. У вас же їх буде 4 шт. Я б поставив ще одну нульову шину загальну, бо так як на схемі показано то вам нуль прийдеться шлейфувати на клемах дифавтоматів. Я б взяв щит 4х12. Можливо в майбутньому ще щось прийдеться підключати

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, taras_vn сказав:

Хочу взяти Hager Golf 3*12, але не впевнений, що його вистачить по глибині для установки перемикача навантаження?

Беріть Volta 6х12, бо з часом захочеться додати інвертор, всякого розумного будинку.

18 хвилин тому, Shturman1 сказав:

враховуйте щоб нульові шини ще помістити. У вас же їх буде 4 шт.

Можна використати рідні хагеровські клеми, забравши з них перемички. Якщо взяти волту, то можна мати тримачі клем і зверху, і знизу, тоді на самій дін рейці не треба ніяких клем. Те ж саме стосується розподільчих блоків для груп або для гарантованого живлення.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я планував нульові шини і землю робити знизу щита, бо дроти теж будуть заходити знизу. Приблизно так. image.png.3d99350a1a721618ecb4a2ed5c60f956.png

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене ще є проблема що вхіний дріт зробили не дуже довгий десь 30-40 см. Якщо брати 4*12 а тим більше 6*12, то треба буде нарощувати дроти, бо автомат входу буде на верхній рійці, а вхід знизу.

Я ще розглядав варіант 3*18, але він не дешевий і не впевненних що буде потрібен такий запас.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, taras_vn сказав:

Хочу взяти Hager Golf 3*12, але не впевнений, що його вистачить по глибині для установки перемикача навантаження?

Є перемикачі навантаження більш компактні SFT225 HAGER. Вам же не потрібен 3-полюсний.

Змінено користувачем BugS
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, taras_vn сказал:

Підскажіть потрібен автомат між генератором і перемикачем навантаження?

Так

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

03.02.2023 в 19:05, Firetuf сказав:

А якщо на об'єкті TN-C-S, то всьо пропало?

Ставиться ізолюючий транформатор.

 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, taras_vn сказал:

Хочу взяти Hager Golf 3*12

В современных реалиях - такой щит для двухкомнтатной квартиры.

Да и удобоство сборки необходимо учитывать

 

убирайте ДА, он там не нужен

сигнализацию какую-то предусмотрите наличия основного питания - зуммер или световую

ну и разберитесь с системой заземления и работой генератора в этой системе

 

это так, навскидку

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як рекомендація, щоб ПЗІП на 100% виконав своє призначення, загальна довжина підключаємих проводів «до одного фазного контакту ПЗІП + від ПЗІП до землі» не повинна перевищувати 0,5м. Тому може змініть його місце в шафі.

Змінено користувачем S_Vladimir_79
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, taras_vn сказал:

Я планував нульові шини і землю робити знизу щита, бо дроти теж будуть заходити знизу. Приблизно так. image.png.3d99350a1a721618ecb4a2ed5c60f956.png

буду делать так же. 

Кабеля подходят снизу, нет смысла делать дугу. В любом случае, не вижу никаких проблем. Худшее, что может быть - это хворий на голову Наблюдатель дизлайк поставит, потому не парьтесь.

  • Лайк 2
  • Хаха 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.02.2023 в 16:45, taras_vn сказал:

Я планував нульові шини і землю робити знизу щита, бо дроти теж будуть заходити знизу. Приблизно так. image.png.3d99350a1a721618ecb4a2ed5c60f956.png

Я нулі люблю тягати в протилежні боки для запасу на випадок чогось там)

20230104_164128.thumb.jpg.8ae551b45c514076f2f880e1e28c3a79.jpg

  • Лайк 3
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Energon сказал:

Я нулі люблю тягати в протилежні боки для запасу на випадок чогось там)

Це ж який пєрєрасход фазних проводів? 😂

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Firetuf сказал:

Це ж який пєрєрасход фазних проводів? 😂

Як мені западенці казали - "марні гроші".

Что не мешало им творить полную хрень, когда я не видел

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.02.2023 в 18:26, shneider_vova сказал:

Так

На гені є свій автомат. Лишні контакти не потрібні. А ще непогано працюють китайські АВР типу "Автомат ввода резерва TOMZN TRXNE АВР ATS 2Р 63А"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, dsv2008 сказал:

На гені є свій автомат. Лишні контакти не потрібні. А ще непогано працюють китайські АВР типу "Автомат ввода резерва TOMZN TRXNE АВР ATS 2Р 63А"

я в щитку вмикаю/вимикаю автомат, щоб відключити генератор від навантаження перед тим, як його глушити. робити це перемикачем резерву не рекомендували, бо в нього немає дугогасильної камери

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, shneider_vova сказал:

я в щитку вмикаю/вимикаю автомат, щоб відключити генератор від навантаження перед тим, як його глушити. робити це перемикачем резерву не рекомендували, бо в нього немає дугогасильної камери

А в автомате, который на генераторе?

Я, правда, всего четыре раза пользовался (1- проверил, 2 и 3 по 3 часа в блекаут, 4 - проверил после месячного простоя) - так особо и нагрузки не было, - холодильник и пару лампочек - нагрузку снимал автоматом на генераторе. Разок точно переключателем 1-0-2 в щитке 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Dendnepr сказал:

А в автомате, который на генераторе?

Я, правда, всего четыре раза пользовался (1- проверил, 2 и 3 по 3 часа в блекаут, 4 - проверил после месячного простоя) - так особо и нагрузки не было, - холодильник и пару лампочек - нагрузку снимал автоматом на генераторе. Разок точно переключателем 1-0-2 в щитке 

В мене є пультик :-) я до генератора не хожу

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, dsv2008 сказал:

На гені є свій автомат. Лишні контакти не потрібні. А ще непогано працюють китайські АВР типу "Автомат ввода резерва TOMZN TRXNE АВР ATS 2Р 63А"

1. это как бы не АВР, его еще в схему собрать надо

2. нет дугогасительной камеры, поэтому:

 

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...