Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

8 часов назад, Сарочка сказал:

Можливо, але навіщо? 
одного разу була свідком, як гвинтокрилом перевезли дуже велечезну йолку. Чому воні подабаются в “ Глобальном озеленении. 

Багато людей живуть сьогодні і хочуть бачити результат зараз, а не потім коли їх можливо вже не буде.

почалося все з того, що там у всіх гинули всі посаджені великі блакитні ялини, на відміну від блакитних форм, що всі саджають, вони дійсно дуже примхливі, а тому озеленювачи не могли задовольнити амбіції та забаганки.

спілкуючись з ними, з спеціалістами зеленстроїв та дендропарків узнав нюанси і вирішив спробувати.

Ту псевдотсугу я купував далеко, пересадив «на слабо» по особисто придуманою «технологією» заморозки.

У мене все вийшло, постійною проблемою був лише людський фактор, коли люди навіть за хороші гроші лінуються робити так як ти від них вимагаєш. ((

от і вийшла та красуня не такою пишною як була спочатку, обламали гілки при перевезенні, посадці, тощо.

Доречі, псевдотсуга Мензисі с тих пір для мене улюблене дерево, воно так приємно пахне і така гарнюня. 
якщо знайду світлини то покажу, ці фото довелося сканувати бо на папері. )

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, eam сказал:

По рыхлости и цвету она мне больше напоминает голден глоб. Если будет потом много шишек то точно она.

Дякую, буду спостерігати. Якщо дійсно Голден глоб, то нехай і вона. Головне, обіграти її навколо

12 часов назад, Фрай сказал:

так, дороге, але ж не неможливе.)

Звичайно що можливе. Питання лише в тому, щоб все зробити вірно і не було шкода витраченого часу і коштів.

2 часа назад, allanek сказал:

Вперше бачу, що в них є добриво, хоча насіння замовляю цієї фірми. Буду знати, дякую. Для розсади використовую Мастер (13-40-11), порівняти нема з чим, для мене головне, щоб розсада не витягувалась, бо не вирощую її під фітолампами та додатковим теплом. Якщо доживу, бо зараз день прожив і вже свято, спробую Терафлекс. Дякую. Якби не теревені тут, то і не знала б про це добриво).

Якщо шукати добрива від ТМ "Професійне насіння" через інтернет, то не знаючи, як воно виглядає, можна нічого і не знайти. У них ще є кілограмові пачки за дуже демократичні гроші: для хвойних, картоплі, троянд, полуниці, універсальне, мікроелементи....Не зняю де як, а у нас вони періодично зявляються у продажу в великому асортименті. Нехай трохи пізніше сфотографую пачки і покажу. Воно не дуже багатокомпонентне, але думаю що краще, ніж стандартна нітроамофоска (хоча б по грануляції)

2 часа назад, allanek сказал:

Ні, пояснювати не буду чому, просто ні і все.

Наташа, як тільки вичухається ваша туя, ви одразу будете бачити чи то Глобоза, чи то щось жовтеньке. Зараз воно жовтеньке, бо зима була і хто там особливо дивиться в тому розпліднику, що там робиться з тими рослинами.

Наташа, повторюю ще раз. Глобоза то велика туя, заввишки під 1,70м маю зараз, вже доросла, але відчуття, що росте потроху і зараз. Що буде з вашим гібіскусом ? Я не бачила, щоб він був вище. До того, враховуйте те, що туя виглядає масивно, а гібіскус кущ делікатний, це не пухиреплідник, наприклад. Ну і, як не намагаюсь їх разом побачити, в мене не виходить.  Щось квітуче, килимок, в ногах туї, то гарно буде. І поеднання жовтого з фіолетовим, то гарно, згадайте віоли).

Що до гібіскуса, туї і Емеральду.

То ж не факт, що все посажене - останній варіант:unknown: 

Спочатку, там була витка троянда, за нею гібіскус, а під ногами троянди - щороку висаджувалось якесь однорічне гімно типу чорнобривців. Це олівє мене задобвало, особливо розпутувати роянду і гібіскус. Троянда восени була виселена під паркан, підніжжя засаджено бруслиною Емеральдою і здалося мені, що якось лисо. От я і придумала собі посадити туди тую кулькою. А Глобоза тому, що як пише Фрай, хочу побачити красу ще за свого життя. Не хочу чекати, коли воно там відросте через 10 років на 5 сантиметрів.

Щодо швидкого росту Глобози (якщо це вона), то я не переймаюсь. По-перше, у вас тепліший клімат ніж у мене; по-друге - у вас пісок, а у мене важкий суглінок чи чорнозем (не можу зрозуміти що воно); по-трете у вас лісове природне середовище, а у мене грунт з нахилом в лужний (я навіть під звичайні культури його іноді підкислюю).

Щодо поєднання жовтої туї і фіолетових квітів. Саме тому я і не хотіла туди жовтої туї. Не заню як воно буде насправді, покаже тільки реальний досвід, заспокоюю себе що гібіскус не квітне з ранньої весни до пізньої осені. В моїх умовах - то максимум місяць, весь інший час він просто зелений. І щодо його росту - ну не знаю. Він у мене сформований деревом на штамбі і я його щороку крамсаю, щоб його не перло в небо. Наразі він після обрізки майже з мене ростом.

 

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Фрай сказал:

Багато людей живуть сьогодні і хочуть бачити результат зараз, а не потім коли їх можливо вже не буде.

Якщо з цієї точки зору - тоді це багато чого пояснює. Я така сама. Хочу бачити красу тут і зараз, а не колись у незрозумілому майбутньому.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Нехай трохи пізніше сфотографую пачки і покажу. Воно не дуже багатокомпонентне, але думаю що краще, ніж стандартна нітроамофоска (хоча б по грануляції)

Дякую, мені цікаво. Зараз подивлюсь, може побачу і в інет-магазині.

9 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Щодо швидкого росту Глобози (якщо це вона), то я не переймаюсь. По-перше, у вас тепліший клімат ніж у мене; по-друге - у вас пісок, а у мене важкий суглінок чи чорнозем (не можу зрозуміти що воно); по-трете у вас лісове природне середовище, а у мене грунт з нахилом в лужний (я навіть під звичайні культури його іноді підкислюю).

Наташа, моє рішення, що покладене в основу саду, це не саджати рослини, для яких умови моєї ділянки не є сприятливими.  Тому, мабуть, рослини і почувають себе гарно, не витрачаючи сили на боротьбу за виживання. Якщо так стається, що в саду з'являється рослина, для якої потрібна не кисла земля або не бідний пісок , тоді, дивлюсь, як вона себе поводить. Приклад- флокс шилоподібний, мій кислий грунт це не те, чого він хоче, але бачу, що він не звертає уваги, що росте на кислому піску та не має нічого, крім води, тому він бажаний гість в моєму саду.

Мабуть тому, як показав той рік, сад гарно себе почував та виглядав і без догляду за ним.

Господиня вашого саду- ви. Я можу лише озвучити свій погляд на поєднання рослин, не більш того)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Якщо шукати добрива від ТМ "Професійне насіння" через інтернет, то не знаючи, як воно виглядає, можна нічого і не знайти.

Вже знайшла🙂. Ще раз дякую

Прихований текст

semena.in.ua/vodorastvorimye/

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

Наташа, моє рішення, що покладене в основу саду, це не саджати рослини, для яких умови моєї ділянки не є сприятливими.  Тому, мабуть, рослини і почувають себе гарно, не витрачаючи сили на боротьбу за виживання. Якщо так стається, що в саду з'являється рослина, для якої потрібна не кисла земля або не бідний пісок , тоді, дивлюсь, як вона себе поводить. Приклад- флокс шилоподібний, мій кислий грунт це не те, чого він хоче, але бачу, що він не звертає уваги, що росте на кислому піску та не має нічого, крім води, тому він бажаний гість в моєму саду

Іноді, рослина, яка по всіх правилах не повинна була б рости саме в наших умовах, росте і радує. І буває навпаки.

Я саджаю все, що мені подобається. Створюю всі умови для приживання, але якщо воно не росте, то безжально прощаюся з такою рослиною, скільки б коштів і часу я в неї не вклала.

Приклад - великолиста гортензія. У мене не вдалося зберігання квіткових бруньок у відкритому грунті. Як я її не вкривала, постійно були якісь фіаско. То надто тепло вкрию, підіпріє, то надто легко - підмерзне. То в травні, коли ніхто не очікував, шарахне вночі -2, і знову все накрилося. Віддала 2 великі кущі сусідці, бо вона на ті кущі "нерівно дихала"))). Але звала мене навесні до себе, показувала що бруньки чи то попріли, чи змерзли.

Я тикнула собі пагінець від тих гортензій в горщик і буде він у мене як контейнерна культура, зимуватиме в погрібі. Набридне, комусь віддам

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

Вже знайшла🙂. Ще раз дякую

  Показать контент

semena.in.ua/vodorastvorimye/

 

Так, це воно. Але ви знайшли водорозчинне, а я мала на увазі гранульоване, в кілограмовому пакуванні. Ось таке:

IMG_20230415_120659.thumb.jpg.90f168e233bc31db1f065113d9095d0e.jpg

IMG_20230415_120940.thumb.jpg.b466c92b29a7809988a75db5994306e8.jpg

Зверніть увагу на ціну. Як на мене, то по нинішніх цінах дуже приємно. Звісно, в залежності від культури і складу воно може коштувати і дорожче, але здається саме дороге було для троянд 190 грн.

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Зверніть увагу на ціну.

Так, я звернула) , дійсно, воно дуже гуманне по ціні.

Гранульоване теж бачила , таке, як ви показали, воно окремим розділом в них. Ховаю під спойлер, бо там з цінами.

Прихований текст

semena.in.ua/udobrenie-dlya-tuy-khvoynykh-i-vechnozelenykh-rasteniy-fasovka-1-kg/

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Друзі, допоможить вибрати щось гарне на місце засохшої вишні дички.

Тую садити не хочу. Може якесь декоративне дерево чи композицію. Буду вдячний за підказку.

Між стволами крайніх туй 4 м.п. Клумба 1,5 м. Солнечна сторона. Автоматичний полів.

Спойлер


Вместо вишни 1.jpg

Вместо вишни 2.jpg

Вместо вишни 3.jpg

 

Змінено користувачем Gitan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 минут назад, Gitan сказал:

Друзі, допоможить вибрати щось гарне на місце засохшої вишні дички.

Тую садити не хочу. Може якесь декоративне дерево чи композицію. Буду вдячний за підказку.

Між стволами крайніх туй 4 м.п. Клумба 1,5 м. Солнечна сторона. Автоматичний полів.

  Показать контент

 

 

Вместо вишни 1.jpg

 

Вместо вишни 2.jpg

Вместо вишни 3.jpg

 

https://www.facebook.com/reel/757495742754467

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Якщо з цієї точки зору - тоді це багато чого пояснює. Я така сама. Хочу бачити красу тут і зараз, а не колись у незрозумілому майбутньому.

Можливо так, але є інша сторона. Це как взять дорослу собаку , а не вирощувать с малечі.

Тут кому що цікавіше. Мені дуже подобаються городни рослини через це. За рік я бачу шалену волю до життя , бачу наслідкі того - це гарний урожай.  То неімовірна краса. Від цього я получаю задоволення , як ви кажете - тут и зараз. Я за рік відчуваю насолоду від зусиль потрачених на рослину. Це мене надихає 
Через те ,мені подобаються однорічник - я радію и потім не маю стурбованості що з ціми рослинами робіть далі, особливо, якщо вона мене не дуже сподобалась. Можу експерементіровать.

Не хочу роками бути пов’язано з рослиною, ціліком вистачає дерев и всяких случайно прідбаних кущів.

Але без мене дерева здатни рости, навіть їм буде ,можливо ,краще без моей турботи. Воні нагодують собою всіх , комах, птах, грибов .

Но це ріторічне . Кожен божевілить як може :)

Змінено користувачем Сарочка
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З собакою порівнювати не можна, як казав Васілій Алібабаєвіч - …то бензін, а то Дєті!

Наприклад я також не хочу чекати 5 років поки дерево дасть плоди тому купую такі, що пригостять в рік посадки.

навіть виноград садовив 5-річний і під осінь смакували соковиті грона. 
І декоративні одразу дадуть композицію таку як хочеш, а не так коли купуєш/саджаєш «хомячка», а виростає «алабай». 

  • Лайк 1
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всіх добрих людей вітаю зі святом, незалежно від того, хто до якої конфесії належить. Для мене це свято надіїї та відродження нашої вільної неньки України. Бажаю нам усім, щоб до наступної Пасхи з наших телефонів зникла іконка "Тривога".

89.webp

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
  • Дякую 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, voglya сказав:

Стосовно нівакі чи щось схожого на це. Тільки моя думка. В мене є експерименти з двома різними ялівцями пфітцеріанами та соснами-самосійками. З соснами нема питань- якщо зробив їм голі гилки та стовбур, то вони вже і будуть голими. Ялівці намагаються навипускати нових молоденьких гілочок і це виглядає, наче чоловік, що не встиг поголитись після вихідних. Якщо мета була  зробити голі "ноги" і волохате зверху, то це  клопіт на кілька років. Але про це ніхто не хоче казати, ні садівники-аматори, ні ландшафтники. Всі показують привабливу картинку і мовчать про "побочку", показую наочно про що я (фото 1,2).

13 годин тому, Gitan сказав:

Тую садити не хочу. Може якесь декоративне дерево чи композицію. Буду вдячний за підказку.

Щоб щось порадити, треба розуміти, що вам подобається чи ви маєте хоч якесь бачення того, що хочете там. Тому що " декоративне дерево" чи "композиція" можна обговорювати до наступної весни. Що вам більш подобається, які дерева чи рослини? Листяні, хвойні, квітучі? Якої форми- щоб гілками доверху, пендульні або штамбові з кроною кулею, парасолькою чи ще щось?

12 годин тому, Сарочка сказав:

и всяких случайно прідбаних кущів.

Тому я постійно тут кажу, що сад треба творити не емоціями від побаченої гарної картинки, а холодним розумом і розрахунком. А це потребує часу - осмислити, уявити, вивчити. Чому  ми вивчаємо, як зробити септик, а стосовно саду вважається, що то непотрібно?

 

9 годин тому, Фрай сказав:

а не так коли купуєш/саджаєш «хомячка», а виростає «алабай». 

В мене таке було з трояндою Леда.  Перед тим, як посадити цю красуню, поважний каталог (забугорний) мені казав і показував, що то рослинка  розміром 1,20м. В житті то троянда, що не має кінцевого розміру взагалі. Коли вона набула розміру в 4 метра по колу і накрила собою все, що біля неї, включно кипарисовик та Смарагд, виїхала на ПМЖ  в друге місце. Але то виключення, бо то троянда, яку не зустрінеш в кожному розпліднику чи саду. Таке може статись, коли інфу находиш, виключно, по каталогам та світлинам і тоді, як бачимо, велика імовірність  "алабая". На світлині то тільки один бік видно, вона обігнула кипарисовик і за рогом загарбала ще стільки ж простору і не збиралась зупинятись. І це на голому піску, без ніяких добрив:shock:  Але ж красуня:grin:

І зовсім друге, коли спонтанно купуєш , бо "яка дивна рослинка, я хочу", тоді "алабай" наслідки тільки вашого емоційного бажання. В моєму саду мало рослин, що купувались в розмірі 2м. Більшість в розмірі 1м-1,5м або  невеликими кущами. По-перше, питання ціни для мене має значення, особливо, коли кількість рахується сотнями; по-друге, мені подобається бачити, як змінюється сад. З часом змінюється і моє бачення саду. Те, як виглядав сад , наприклад, 5 років тому і як зараз, це велика різниця. Невеликі рослини дають змогу для змін, великі рослини не дають такої можливості.

IMG_7724.JPG

IMG_7726.JPG

IMG_6012.JPG

IMG_6009.JPG

IMG_6011.JPG

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, Gitan сказал:

Друзі, допоможить вибрати щось гарне на місце засохшої вишні дички.

Тую садити не хочу.

  Скрыть контент

 

 

Ну не знаю. Я как человек прагматичный за простые решения - посадить там штуки 3 туи и продолжить ряд спирей на всю линию. Тогда будет выглядеть как единое целое и как будто так и задумывалось. А то сейчас както не логично обрывается все

Я в последнее время стал сторонником монокультур.

Змінено користувачем eam
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ковану шпалеру і кущ симпатичної троянди, що плететься

 

19A7AEF6-3B32-4084-A2BE-5A0D1FC86B32.thumb.jpeg.864e28337c575b3d0c15c8068ef2abdc.jpeg

E9DDFB07-D62F-4E52-861B-592C706C5399.thumb.jpeg.513ed00c2b7a6eacde204a5fff25679c.jpeg

або шикарну штамбову троянду.

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, eam сказал:

Ну не знаю. Я как человек прагматичный за простые решения - посадить там штуки 3 туи и продолжить ряд спирей на всю линию. Тогда будет выглядеть как единое целое и как будто так и задумывалось. А то сейчас както не логично обрывается все

Я в последнее время стал сторонником монокультур.

Воно то да, але такого розміру туя буде коштувати задорого. Да і саджити її краном(

8 часов назад, allanek сказал:

Щоб щось порадити, треба розуміти, що вам подобається чи ви маєте хоч якесь бачення того, що хочете там. Тому що " декоративне дерево" чи "композиція" можна обговорювати до наступної весни. Що вам більш подобається, які дерева чи рослини? Листяні, хвойні, квітучі? Якої форми- щоб гілками доверху, пендульні або штамбові з кроною кулею, парасолькою чи ще щось?

Бажаю щось не листопадне. Якась хвойна єкзотика бажана.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, Gitan сказал:

 

Бажаю щось не листопадне. Якась хвойна єкзотика бажана.

Так хвойна екзотика, тим більше більш-менш пристойного розміру, теж буде коштувати не дешево 

Модрина даурська, криптомерія, кедри, піхти. Подивіться в Проксимі

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, Gitan сказав:

Якась хвойна єкзотика бажана.

Я починаю розуміти ландшафтників:grin:. Що для вас "хвойна екзотика"? Якась рослина, що не притаманна для Київської області чи рослина, на зразок, пендульної ялини чи кипарисовика, що відрізняються від звичної "свічки", але звичні до наших умов? ось це , на ваш погляд "екзотика" чи "ні, ніколи в житті"?

Сад має мати ритм. Ритм вашого ландшафту, це впорядкованість і одноманітність. В слові "одноманітність" нема нічого поганого. Сади, створені повторами масивів невеликого сортового набору, це гарно.  Коли я кажу ландшафт, то маю на увазі все, що бачу- будинок, ФЕМи, паркан, стрічку туй , ялинку . Щоб не порушувати цей ритм, я б не гналась за екзотикою, а зробила б повтор для блакитної ялинки. Це не обов'язково має бути така сама ялинка .

Але цікаво почути, що ви вважаєте "екзотикою")

 

 

IMG_7663.JPG

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, allanek сказал:

Але цікаво почути, що ви вважаєте "екзотикою")

Це сподобається.

proxima.net.ua/sosna-gustokvitkova-alisa-verkade-na-shtambi.html

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 Дерево чи Клен гостролистий Глобозум, чи Клен псевдоплатановий 'Брілліантіссімум', маленькі рослини внизу то Юккі...южноплатановий краще, бо він перекликається по кольорам зі спіреями...ідея ,в ваші піки туй додати округлих форм, щоб пом"якшити...десь так


 

Без названия.png

226_0.jpg

Без названия.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я нічого не розумію в соснах, бо не є їх прихильницею. Якщо ви бачите штамбову сосну в себе, вам треба вивчити, які проблеми можуть вас чекати. Стосовно того, щоб посадити її посеред стрічки туй, я не бачу її там зовсім, але якщо "хочу і куплю", то зверніть увагу на те, щоб не було великого розриву в розмірах . З віком туї будуть ставати все вище (якщо ви не приймете рішення їх стригти), а висота сосни завжди буде в межах висоти стовбура + висота крони шапки сосни. До  того ж, це карликова сосна, що означає повільний приріст.  І вам потрібно буде продумати низ.  Зробити акцент на формі і обіграти "кулями" різного розміру, щоб перекликалось з верхом, або килимок під ноги. Чи то буде килимок з хвойних, чи то з листяних ( листопадних чи вічнозелених),  то вже вам вирішувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, irina1969 сказав:

Клен гостролистий Глобозум

Тут мова  і бажання мати хвойне, не листяне

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...